سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: تنظیمات امنیتی مودم

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    63
    اعتبار کاربر
    1

Question تنظیمات امنیتی مودم

سلام
    دوستان من از مودم بی سیم دی-لینک استفاده می کنم. یه نفر در محله ما پسورد مودم و پیدا کرده. من پسورد مودم و عوض کردم اما دوباره مثل اینکه پیدا کرده. می خواستم راهنماییم کنید که چطور می تونم از اینکار جلوگیری کنم.
    من قبلا در یه شرکتی کار می کردم که وقتی می خواستیم به اینترنت اون شرکت وصل بشیم، مک آدرس کامپیوترمون و ازمون می پرسید و اون و یه جایی وارد می کرد. بعد ما می تونستیم از اینترنت استفاده کنیم. می خوام کاری کنم که تحق هیچ شرایطی کسی نتونه از اینترت استفاده کنه. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    در زندگی باید یاد بگیریم که استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر. زیرا در بازی زندگی اگر عوض نشویم، تعویض میشویم...!

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,478
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaiRoid نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من از مودم بی سیم دی-لینک استفاده می کنم. یه نفر در محله ما پسورد مودم و پیدا کرده. من پسورد مودم و عوض کردم اما دوباره مثل اینکه پیدا کرده. می خواستم راهنماییم کنید که چطور می تونم از اینکار جلوگیری کنم.
    من قبلا در یه شرکتی کار می کردم که وقتی می خواستیم به اینترنت اون شرکت وصل بشیم، مک آدرس کامپیوترمون و ازمون می پرسید و اون و یه جایی وارد می کرد. بعد ما می تونستیم از اینترنت استفاده کنیم. می خوام کاری کنم که تحق هیچ شرایطی کسی نتونه از اینترت استفاده کنه. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

سلام . میتونید از این پست استفاده کنید , (جدا سازی شده ). سه روش معمول و خیلی ساده روشهای ایمن سازی شبکه وایرلس که میتونید انجام بدید.
    ویرایش توسط S!RUS : 09-01-2016 در ساعت 23:57
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

3. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    63
    اعتبار کاربر
    1

سپاس گذاری می کنم از راهنماییتون.
    من از مودم دی-لینک استفاده می کنم. در عکس زیر من وارد Mac Filter شدم. ما در خانه حداکثر 4 دستگاه به اینترنت متصل میشه و در قسمت Client Limit من عد 4 و گذاشتم.
    در اینجا به نظر مک آدرس هایی که وارد کنیم و فیلتر می کنه. اما من می خوام طبق توضیحات شما، مک آدرس های دستگاه های خودمون و وارد کنم تا فقط همین دستگاه ها وصل شن. لطف کنید عکس زیر و نگاه کنید. ممنون.
    2016-01-06_19-14-10.jpg
    در زندگی باید یاد بگیریم که استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر. زیرا در بازی زندگی اگر عوض نشویم، تعویض میشویم...!

5. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    63
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    دوستان لطف کنید کمکم کنید.
    من وقتی که وارد ادمین مودم میشم (دی-لینک)، بخشی داره به نام show client، که وقتی روش کلیک می کنم، (تمام اینترنت های خونه را قطع می کنم)، هیچ دیوایس دیگه ای وصل نیست. اما مودم یه چراغی داره که وقتی از اینترنت استفاده می کنه (مثلا در حال دانلود هستیم)، اون چراغ مدام خاموش و روشن میشه، من تمام اینترنت های خونه رو قطع می کنم اما باز هم اون چراغ مودم مدام خاموش و روشن میشه. برای همین حدس می زنم که کسی داره از اینترنت استفاده می کنه. نمی دونم هم باید چیکار کنم. من اون پستی که شما فرمودین و مطالعه کردم، اما نمی دونم در کجای تنظیمات مودم باید آدرس مک آدرس هایی که می خوایم از اینترنت استفاده کنیم و وارد کنیم. تا جایی که من دیدم فقط میشه مک آدرس ها رو بلاک کرد. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    156
    تشکر تشکر شده 
    310
    اعتبار کاربر
    1

من از مودم دی-لینک استفاده می کنم. در عکس زیر من وارد Mac Filter شدم. ما در خانه حداکثر 4 دستگاه به اینترنت متصل میشه و در قسمت Client Limit من عد 4 و گذاشتم.
    در اینجا به نظر مک آدرس هایی که وارد کنیم و فیلتر می کنه. اما من می خوام طبق توضیحات شما، مک آدرس های دستگاه های خودمون و وارد کنم تا فقط همین دستگاه ها وصل شن. لطف کنید عکس زیر و نگاه کنید. ممنون.
    2016-01-06_19-14-10.jpg

شما allow رو انتخواب کنین بعدش مک ادس ها رو بدین تا فقط دتگاهایی با این مک ادرس ها بتونن متصل بشن
    اگه deny باشه مک ادرس هایی رو که میدن نمیزاره متصل بشن

تو تاپیکی که دوستمون معرفی کردن توضیحات لازم داده شده

بهتره که wps مودمتون رو هم خاموش کنین

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما amirstark برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

مودم یه چراغی داره که وقتی از اینترنت استفاده می کنه (مثلا در حال دانلود هستیم)، اون چراغ مدام خاموش و روشن میشه، من تمام اینترنت های خونه رو قطع می کنم اما باز هم اون چراغ مودم مدام خاموش و روشن میشه. برای همین حدس می زنم که کسی داره از اینترنت استفاده می کنه.
    دوست عزیز چراغ اینترنت خیلی وقتا چشمک میزنه و طبیعی هم هست، خود مودم به خاطر NAT ای که داره و میخواد کانکشن برقرار کنه این اتفاق می افته.
    امّا در نهایت با تاپیکی که معرفی شده اونجا راه حل MAC Filtering را عنوان کردم که دیگه 99% کسی نمی تونه به مودم شما دسترسی داشته باشه.

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,478
    اعتبار کاربر
    1

2016-01-06_19-14-10.jpg
    سلام
    دوستان لطف کنید کمکم کنید.
    من وقتی که وارد ادمین مودم میشم (دی-لینک)، بخشی داره به نام show client، که وقتی روش کلیک می کنم، (تمام اینترنت های خونه را قطع می کنم)، هیچ دیوایس دیگه ای وصل نیست. اما مودم یه چراغی داره که وقتی از اینترنت استفاده می کنه (مثلا در حال دانلود هستیم)، اون چراغ مدام خاموش و روشن میشه، من تمام اینترنت های خونه رو قطع می کنم اما باز هم اون چراغ مودم مدام خاموش و روشن میشه. برای همین حدس می زنم که کسی داره از اینترنت استفاده می کنه. نمی دونم هم باید چیکار کنم. من اون پستی که شما فرمودین و مطالعه کردم، اما نمی دونم در کجای تنظیمات مودم باید آدرس مک آدرس هایی که می خوایم از اینترنت استفاده کنیم و وارد کنیم. تا جایی که من دیدم فقط میشه مک آدرس ها رو بلاک کرد. ممنون میشم اگر راهنماییم کنید.
    سلام و پوزش بابت تاخیر به دلیل مریضی .

در مورد چراغی که فرمودید , میشه دقیق تر بگید که کدوم چراغ هست که روشن خاموش میشه با توجه به قطع کردن show client که فرمودید ؟

و مورد بعدی هم راستش بنده مودم دی لینک 2740u که شما فرمودید را ندارم و تست نکرده ام و نمیشه الکی یه چیزی گفت و یه سر تیتر و تب را عنوان کنم . اما به نظرم در اون تصویری شما باید تست هایی بشه , مگر اینکه تحقیق و بررسی بیشتری کنم تا بهتر و مطمئن تر بتونم راهنمایی کنم , اما فعلا یه تصویر از همون تب ادوانسد و در سمت راست قسمت ادوانسد وایرلس بزارید , ببینیم اونجا چی داره ؟

ضمنا اگر سوال و موردی هم در زمینه پیدا کردم مک آدرس ها در دیوایس های مختلف داشتید بفرمایید .

پیوست : متاسفانه نتوستم از این مدل مودم یکی را گیر بیارم و تستی انجام بدم , در جستجو مطلب هم همینطور ,
    با توجه به تصویر خودتون ,در قسمت ADD فیلتر, شما یه بار در قسمت Source MAC ادرس مک خودتون را بدید و گزینه Action , روی Allow باشه و Direction هم هر دو حالت را انتخاب کنید , به نوعی این موارد را شما به مودمتون اد و یا اضافه میکنید ,
    یه مقدار به تجربه و تست های خودتون هم بستگی داره .
    ویرایش توسط S!RUS : 10-01-2016 در ساعت 13:44
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •