سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 13

موضوع: غیر فعال کردن wps

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    0

پیش فرض غیر فعال کردن wps

با سلام. مودم بنده tp link مدل TD-W8151N هستش لطفا آموزش غیرفعال کردن wps از طریق تنظیمات مودم رو بهم بگید. ممنون

2. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوست عزیز @mrara10
    ورودتون به انجمن سافت گذر رو خوش آمد میگم.
    شما باید از طریق وارد کردن IP مودمتون در نوار آدرس مرورگر (به طور پیش فرض 192.168.1.1) وارد کنسول مودمتون بشید.
    از نوار بالا قسمت Interface Setup رو کلیک کنید، زیر همین گزینه سه زیر مجموعه وجود داره، روی Wireless کلیک کنید.
    صفحه ای که به شما نشون داده میشه شامل چند قسمت با عناوین مختلف هست، یکی از این عناوین مطابق شکل زیر WPS Settings هست:

برای مشاهده تنظیمات WPS کلیک کنید

به صورت پیش فرض WPS غیر فعال هست امّا دو راه برای فعال کردنش وجود داره:
    یکی استفاده از PBC که باید دکمه WPS رو در پشت مودم نگه دارید تا چراغش روشن شه و دستگاه مورد نظرتون رو وصل کنید (اگه گزینه PBC انتخاب شده و چراغ WPS روی مودم خاموشه یعنی اینکه WPS غیر فعاله و اگه هم چراغش روشنه که دکمه WPS رو چند ثانیه در پشت مودم نگه دارید چراغش خاموش میشه)
    گزینه بعدی استفاده از PIN Code هست که برای شما یک رمز Generate می کنه و اگه گزینه Start WPS رو بزنید، WPS فعال میشه و برای وصل شدن دستگاه به WPS باید رمز نشون داده شده رو وارد کنید.
    پس به طور پیش فرض WPS روی مودم شما غیر فعاله.
    اگه باز مشکلی بود در خدمتتون هستم.

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkia نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز @mrara10
    ورودتون به انجمن سافت گذر رو خوش آمد میگم.
    شما باید از طریق وارد کردن IP مودمتون در نوار آدرس مرورگر (به طور پیش فرض 192.168.1.1) وارد کنسول مودمتون بشید.
    از نوار بالا قسمت Interface Setup رو کلیک کنید، زیر همین گزینه سه زیر مجموعه وجود داره، روی Wireless کلیک کنید.
    صفحه ای که به شما نشون داده میشه شامل چند قسمت با عناوین مختلف هست، یکی از این عناوین مطابق شکل زیر WPS Settings هست:

برای مشاهده تنظیمات WPS کلیک کنید

به صورت پیش فرض WPS غیر فعال هست امّا دو راه برای فعال کردنش وجود داره:
    یکی استفاده از PBC که باید دکمه WPS رو در پشت مودم نگه دارید تا چراغش روشن شه و دستگاه مورد نظرتون رو وصل کنید (اگه گزینه PBC انتخاب شده و چراغ WPS روی مودم خاموشه یعنی اینکه WPS غیر فعاله و اگه هم چراغش روشنه که دکمه WPS رو چند ثانیه در پشت مودم نگه دارید چراغش خاموش میشه)
    گزینه بعدی استفاده از PIN Code هست که برای شما یک رمز Generate می کنه و اگه گزینه Start WPS رو بزنید، WPS فعال میشه و برای وصل شدن دستگاه به WPS باید رمز نشون داده شده رو وارد کنید.
    پس به طور پیش فرض WPS روی مودم شما غیر فعاله.
    اگه باز مشکلی بود در خدمتتون هستم.
    دوست عزیز از راهنماییت سپاسگذارم. در حیقیقت مشکل بنده با نرم افزار irhack هستش که واسه اندروید هست و کافیه که گوشی روت باشه و این اپ رو گوشیه هر کسی باشه تا با چند اسکن ساده به مودم هرکسی متصل بشه. از دوستانم فهمیدم که این نرم افزار از طریق wps به مودم ها متصل میشه و گفتند که اگه wps غیر فعال باشه دیگه کسی نمیتونه با این اپ به مودم متصل بشه. خواهش میکنم اگه راهی دارید کمکم کنید. خودمم ازین اپ استفاده کردم و واقعا با چشمایی خودم بارها و بارها دیدم که مودمم هک شد. لطفا اگه میتونید یه راهی جلوی پام بگذارید. ممنونم

6. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mrara10 نمایش پست ها
    دوست عزیز از راهنماییت سپاسگذارم. در حیقیقت مشکل بنده با نرم افزار irhack هستش که واسه اندروید هست و کافیه که گوشی روت باشه و این اپ رو گوشیه هر کسی باشه تا با چند اسکن ساده به مودم هرکسی متصل بشه. از دوستانم فهمیدم که این نرم افزار از طریق wps به مودم ها متصل میشه و گفتند که اگه wps غیر فعال باشه دیگه کسی نمیتونه با این اپ به مودم متصل بشه. خواهش میکنم اگه راهی دارید کمکم کنید. خودمم ازین اپ استفاده کردم و واقعا با چشمایی خودم بارها و بارها دیدم که مودمم هک شد. لطفا اگه میتونید یه راهی جلوی پام بگذارید. ممنونم
    خب از این طریق که خدمتتون عرض کردم می تونید WPS رو غیر فعال کنید.
    امّا یک راهی که میشه گفت 90% مطمئنه، استفاده از MAC Filtering هست که می تونید MAC Address دستگاه هایی رو که مد نظرتون هست وارد کنید تا فقط این دستگاه ها اجازه دسترسی داشته باشند، یعنی هر دستگاه دیگه ای حتی اگه رمز وایرلس شما رو هم داشته باشه نمی تونه به وایرلس وصل بشه. بر عکسش هم هست، می تونید یه سری دستگاه ها رو بهشون اجازه ندید وصل بشن و هر دستگاه دیگه ای جز این دستگاه ها بتونن به وایرلس شما وصل بشن.

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض روشهای ایمن سازی شبکه وایرلس

نقل قول نوشته اصلی توسط mrara10 نمایش پست ها

درود .
    @mrara10
    دوست گرامی خیلی ناراحت این موضوع نباشید , درسته که شما خودتون تونستید که مودم تون را توسط برنامه فوق هک کنید اما فراموش نکنید که شما در کنار مودم بودید و از لحاظ بعد مسافت مشکلی نداشتید . وگرنه اگه سایرین بخواهند به این روش از مودم شما استفاده کنند باید یا داخل خونه شما باشند و یا نهایتا پشت در خونه شما و بقولی برد انتن مودم, که قبلا در این خصوص هم توضیحاتی را داده بودم .
    ضمن اینکه با خاموش کردن WPS و نهایتا با استفاده از مک فیلترینگ میشه تا حد زیادی از سوء استفاده از مصرف اینترنت جلوگیری کرد .

*** اما فرموده بودید که اگه راهی هست اشاره بشه , راههای متعددی هست اما میشه به سه روش معمول اشاره کرد .

روش اول : اجازه به دسترسی و اتصال فقط دستگاه های مشخص شده شما :

در بخش وایرلس مودم تون ودر قسمت Action انرا روی Allow association , شماره 4 , بزارید و سپس ادرس مک های خودتون را در قسمت های تعبیه شده وارد کنید دستی و یا کپی پیست کنید و نهایتا گزینه Save فراموش نشه . البته این قابلیت بصورت پیش فرض غیر فعال هست و همچنین میتونید هر وقت بخواهید این قابلیت را فعال و غیرفعال کنید , از گزینه Active که در شماره 3 مشخص کرده ام .

تصویر

روش دوم .
    عدم اجازه به دسترسی و اتصال دستگاه های مشخص شده شما :

دقیقا برعکس روش اول هست و اجازه نمیدهید که دستگاه بخصوصی متصل و ارتباط داشته باشه,با این تفاوت که فقط قسمت Action را روی Deny association بزارید و مک ادرسهای مربوطه رادرکادرهای مربوطه وارد کنید یا کپی کنید و ذخیره یادتون نره, تصویر لازم نداشت,همانند روش اول با تفاوتی که عرض کردم عمل کنید.

روش سوم :

مخفی کردن SSID یا همون نام وایرلس تون , که برای ارتباط ازش استفاده میکنید و مشخص میکنه که این ارتباط برای شما هست و یوزر و پسورد را وارد میکنید.
    در این روش هم همانند روشهای قبل از همون بخش وایرلس استفاده میشه, و این نام شبکه و پسورد مخفی خواهد شد .
    خوب در این قسمت که در تصویر مشخص کرده ام گزینه Broadcast SSID را بر روی No بزارید و بازم Save فراموش نشه .

تصویر

نهایتا در پایان دو نکته را عرض کنم :
    نکته اول : اگه گزینه های فوق در تصویر فعال نیستند به دلیل این هست که باید گزینه
    Access Point را در سربرگ همین صفحه روی Activated قرار داد .
    نکته دوم : برای پیدا کردن مک ادرس ها میتونید از برنامه Wireless Network Watcher استفاده کنید و ضمنا پرتابل هم هست .
    .. موفق و همیشه سلامت باشید..
    پیوست : روشهای ایمن سازی مودم و شبکه وایرلس را میتونید بصورت کاملتر با توضیحات و تصویر در این لینک مشاهده کنید .
    ویرایش توسط S!RUS : 04-11-2016 در ساعت 23:12 دلیل: قرار دادن تصاویر در اسپویلر + پیوست
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S!RUS نمایش پست ها
    درود .
    @mrara10
    دوست گرامی خیلی ناراحت این موضوع نباشید , درسته که شما خودتون تونستید که مودم تون را توسط برنامه فوق هک کنید اما فراموش نکنید که شما در کنار مودم بودید و از لحاظ بعد مسافت مشکلی نداشتید . وگرنه اگه سایرین بخواهند به این روش از مودم شما استفاده کنند باید یا داخل خونه شما باشند و یا نهایتا پشت در خونه شما و بقولی برد انتن مودم .
    ضمن اینکه با خاموش کردن WPS و نهایتا با استفاده از مک فیلترینگ میشه تا حد زیادی از سوء استفاده از مصرف اینترنت جلوگیری کرد .

*** اما فرموده بودید که اگه راهی هست اشاره بشه , راههای متعددی هست اما میشه به سه روش معمول اشاره کرد .
    روش اول : اجازه به دسترسی و اتصال فقط دستگاه های مشخص شده شما :

دوست من، خیلی ممنونم از راهنماییت مطالبت خیلی به کارم خورد، خدا خیرت بده.
    ویرایش توسط S!RUS : 10-01-2016 در ساعت 10:08 دلیل: کوتاه کردن نقل قول

12. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

دوستان عزیز دقت کنند که Broadcast SSID رو اگه غیر فعال کنید اونوقت باید نام مودم رو به صورت دستی وارد کنید تا بتونید وصل بشید!

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    63
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    لینک دانلود این Wireless Network Watcher خرابه. لطفا بررسی کنید. ممنون
    در زندگی باید یاد بگیریم که استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر. زیرا در بازی زندگی اگر عوض نشویم، تعویض میشویم...!

15. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط sinaiRoid نمایش پست ها
    سلام
    لینک دانلود این Wireless Network Watcher خرابه. لطفا بررسی کنید. ممنون
    سلام .
    دوست عزیز اصلا لینکی گذاشته نشده بود تا خراب باشه , در اصل به دلیل عدم ارائه لینک از سایر سایتها از گذاشتن لینک خودداری شده بود .
    نرم افزار فوق هم به دلیل کارایی آن و متناسب و مهم بودن با موضوع پست معرفی شد . در جستجو گوگل خیلی راحت میتونید پیدا کنید .
    .. موفق و همیشه سلامت باشید ..
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

17. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    159
    تشکر تشکر شده 
    63
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S!RUS نمایش پست ها
    سلام .
    دوست عزیز اصلا لینکی گذاشته نشده بود تا خراب باشه , در اصل به دلیل عدم ارائه لینک از سایر سایتها از گذاشتن لینک خودداری شده بود .
    نرم افزار فوق هم به دلیل کارایی آن و متناسب و مهم بودن با موضوع پست معرفی شد . در جستجو گوگل خیلی راحت میتونید پیدا کنید .
    .. موفق و همیشه سلامت باشید ..
    سلام
    در سایت سافت گذر اگر سرچ کنید این برنامه هست و لینکش خرابه. منظورم اونجا بود.
    در زندگی باید یاد بگیریم که استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر. زیرا در بازی زندگی اگر عوض نشویم، تعویض میشویم...!

19. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •