سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: مشاوره در خرید تبلت

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    153
    تشکر تشکر شده 
    198
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشاوره در خرید تبلت

سلام به دوستان
    من میخواستم تبلتی تهیه کنم و طی تحقیقات بسیار با توجه به بوجه ، دو مدل مد نظر اومد.
    Asus Google Nexus 7 2 4G - 32GB

ASUS MeMO Pad FHD 10 ME302

به شدت منتظر نظراتتون هستم.
    لطفا کمکم کنید.
    کاری که می خوام انجام بدم بیشتر گرافیکی هستش
    در ضمن اوبنتو روشون نصب میشه یا نه؟
    ممنون

2. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

سلام.

دوستان به نظرتون اگر قصد خرید تبلت ارزون قیمت داشته باشم، iGreen Genesis Tab 1 و iGreen Genesis Tab 2 چطورن؟

خودم فکر میکنم ارزش خرید بالایی دارن و کمپانی معتبری هم اینارو تولید میکنه، یعنی Green خودمون. (تولید کننده معروف کیس و پاور)

به نظر شما مهم ترین مزایا و معایب این دو مدل چیه. مدل های بهتری پیشنهاد میکنید؟ (حداکثر تا یک میلیون تومن)

خیلی ممنون.

پ.ن: البته فقط مدل های 10.1 اینچی مد نظرم هست.

=========================================

یک سری توضیحات هم فک کنم لازمه اضافه کنم.

موارد استفاده من از تبلت، بیشتر اینا هستن:

- تماشای فیلم و پخش موزیک
    - وب گردی و دانلود (مخصوصاً از تورنت)
    - مطالعه فایل های PDF
    - استفاده از نرم افزارهای مختلف و بازی های سبک

بازی های سنگین زیاد نمیخوام باهاش اجرا کنم، ولی دوست دارم نسخه های جدید Asphalt و NFS رو خوب اجرا کنه.

معمولاً تو فضای بسته ازش استفاده میکنم. پس زیاد مهم نیست زیر نور آفتاب تصویر صفحه نمایش چقدر واضحه.

سخت افزار قوی برای multi-tasking و باتری برام مهمه.

پشتیبانی از 3G و WiFi هم که ضروریه.

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    6,687
    تشکر تشکر شده 
    4,659
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام.

دوستان به نظرتون اگر قصد خرید تبلت ارزون قیمت داشته باشم، iGreen Genesis Tab 1 و iGreen Genesis Tab 2 چطورن؟

خودم فکر میکنم ارزش خرید بالایی دارن و کمپانی معتبری هم اینارو تولید میکنه، یعنی Green خودمون. (تولید کننده معروف کیس و پاور)

به نظر شما مهم ترین مزایا و معایب این دو مدل چیه. مدل های بهتری پیشنهاد میکنید؟ (حداکثر تا یک میلیون تومن)

خیلی ممنون.

سلام شاهین جان.

به نظرم اون مدل 4 هسته ای (iGreen Genesis Tab 2 )
    خیلی خوبه و ارزش خرید بیشتری داره .
    قیمت دقیقش رو نتونستم پیدا کنم اما زیر 1 میلیون تومن ـه

به نظر من مهمترین معایبش اینها هستن :

• تراکم پیکسلی صفحه ی نمایشش 160 ـه که خیلی کمه .

• نداشتن GPS !

• باتری 7100 میلی آمپر ساعتی که در ظاهر خوبه ولی طبق نظرات کاربران با مشکل باتری مواجه میشی.

نقاط قوت :

• با اینکه تراکم پیکسلیش 160 ـه ولی نوع صفحه ـش IPS LCD هست بنابراین باعث میشه رنگ ها بهتر و طبیعی تر نمایش داده بشن. یکی دیگه از نکات IPS LCD ها زاویه ی دید خوبشون هست.

• از لحاظ سخت افزاری بسیار مناسبه . پردازنده ی 4 هسته ای با فرکانس 1.6 گیگاهرتز . پردازنده ی گرافیکی Mali-400MP و 2 گیگابایت رم که بسیار مناسبه .

• قابلیت نصب سیم کارت

=========================

در مورد بروزرسانی هاش خبری ندارم اما به نظر نمیرسه به اون صورت خوب باشه

تا سقف 1 میلیون تومن به غیر از مدل هایی که خودت گفتی به نظرم
    Samsung Galaxy Tab 4 7.0 خیلی خوبه . اما 7 اینچی ـه

ویرایشت رو تازه دیدم :

پس حداقل باید 2 گیگابایت رم داشته باشه با یه پردازنده ی 4 هسته ای برای مالتی تسکینگ.

پس با توجه به اینکه مدل های 10 اینچی ( اون یک دهم رو دیگه بیخیال:))) ) مد نظرت هست انتخاب خوبی انجام دادی

ویرایش دوم :

سایت خودشون رو چک کردم. این مطلب رو پیدا کردم .

عنوان: کاهش قیمت 10% تبلت iGREEN از مورخ 93/4/10

قیمتش خیلی عالیه 870 هزار تومن.

6. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما ARTHUR برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

ممنون.

خب. رزولوشن صفحه متوسطه. اگر 80 پیکسل دکمه های اصلی رو از ارتفاع کم کنیم، رزولوشن میشه 720p یا HD که مناسبه. اما تراکم پیکسلی، 160ppi مثل اینکه کمه، اما به خاطر IPS LCD بودنش اوضاع کمی بهتر میشه. سوالم اینه که با این اوصاف، صفحه نمایش این تبلت برای تماشای فیلم و وبگردی تا چه حد مناسبه؟ راضی کننده هست یا پایین تر از حد انتظاره؟

نداشتن GPS چندان برام مهم نیست. اولویت با سخت افزار بهتر هست.

با باتری هم سعی میکنم کنار بیام.

روی پردازنده گرافیکی Mali-400MP تا چه حد میشه حساب کرد؟ بیشتر بازی های Racing سنگین مثل NFS و Asphalt مد نظرم هست.

==================

از LG G Pad 8.3 خوشم اومد. از نظر سخت افزاری خیلی خوبه. اندازه صفحش زیاد کوچیک نیست. 8.3 اینچ خوبه. رزولوشن صفحه 1080p و تراکم پیکسل 273ppi داره که عالیه. تنها ایرادش نداشتن قابلیت نصب سیم کارت هست.

دوتا سوال:

1- پردازنده G Pad و Genesis Tab 2 هردو چهار هسته ای هستن، فرکانس یکی 1.6 و اون یکی 1.7 گیگاهرتزه. اما مدل هاشون یکی نیست. پردازنده کدوم قوی تره؟ تفاوت Cortex A9 و Snapdragon 800 چی هست؟ جایی هست که بشه نتایج بنچمارک پردازنده های موبایل و تبلت رو چک کرد؟

2- پردازنده گرافیکی کدوم قوی تره؟ Mali-400MP یا Adreno 320؟ کجا میشه GPU های موبایل رو باهم مقایسه کرد؟ برای بازی کدوم بهتره؟

==================

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 هم خوبه. مهم ترین مزیتش اندروید 4.4 و وضعیت بروزرسانی بهترش هست، ولی صفحه اش زیادی کوچیه (7 اینچی) و رزولوشنش معمولیه (HD). کلاً از نظر سخت افزاری، حافظه داخلی و دوربین هم از دوتای دیگه ضعیف تره. پس این از دور خارج میشه.

==================

قیمت Genesis Tab 2 تقریباً 850 تومنه.

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    6,687
    تشکر تشکر شده 
    4,659
    اعتبار کاربر
    1

ممنون.

خب. رزولوشن صفحه متوسطه. اگر 80 پیکسل دکمه های اصلی رو از ارتفاع کم کنیم، رزولوشن میشه 720p یا HD که مناسبه. اما تراکم پیکسلی، 160ppi مثل اینکه کمه، اما به خاطر IPS LCD بودنش اوضاع کمی بهتر میشه. سوالم اینه که با این اوصاف، صفحه نمایش این تبلت برای تماشای فیلم و وبگردی تا چه حد مناسبه؟ راضی کننده هست یا پایین تر از حد انتظاره؟

نداشتن GPS چندان برام مهم نیست. اولویت با سخت افزار بهتر هست.

با باتری هم سعی میکنم کنار بیام.

روی پردازنده گرافیکی Mali-400MP تا چه حد میشه حساب کرد؟ بیشتر بازی های Racing سنگین مثل NFS و Asphalt مد نظرم هست.

==================

از LG G Pad 8.3 خوشم اومد. اندازه صفحش زیاد کوچیک نیست. 8.3 اینچ خوبه. رزولوشن صفحه 1080و تراکم پیکسل 273ppi داره که عالیه. تنها ایرادش نداشتن قابلیت نصب سیم کارت هست.

دوتا سوال:

1- پردازنده G Pad و Genesis Tab 2 هردو چهار هسته ای هستن، فرکانس یکی 1.6 و اون یکی 1.7 گیگاهرتزه. اما مدل هاشون یکی نیست. پردازنده کدوم قوی تره؟ تفاوت Cortex A9 و Snapdragon 800 چی هست؟ جایی هست که بشه نتایج بنچمارک پردازنده های موبایل و تبلت رو چک کرد؟

2- پردازنده گرافیکی کدوم قوی تره؟ Mali-400MP یا Adreno 320؟ کجا میشه GPU های موبایل رو باهم مقایسه کرد؟ برای بازی کدوم بهتره؟

==================

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 هم خوبه. مهم ترین مزیتش اندروید 4.4 و وضعیت بروزرسانی بهترش هست، ولی صفحه اش زیادی کوچیه (7 اینچی) و رزولوشنش معمولیه (HD). کلاً از نظر سخت افزاری، حافظه داخلی و دوربین هم از دوتای دیگه ضعیف تره. پس این از دور خارج میشه.

==================

قیمت Genesis Tab 2 تقریباً 850 تومنه.

ببخشید دیر جواب میدم . سرعت اینترنتم خیلی پایین اومده. صفحات لود نمیشن

به نظرم 160 خیلی کمه . برای وبگردی مشکلی نیست و خیلی هم خوبه اما برای فیلم فکر نمیکنم به اون صورت مناسب باشه .

پردازنده ی گرافیکیش خوبه اما نباید خیلی انتظار داشته باشی. مشکلی در اجرای بازی ها نداره اما ممکنه بعضی مواقع افت فریم داشته باشی.

متاسفانه نتایج بنچ مارک این تبلت در دسترس نیست . پس مجبوریم از نتایج بنچمارک همین قطعات در گوشی یا تبلت های دیگه استفاده کنیم
    نتایج بنچ مارک ها رو میشه از این جا یا اینجا بدست اورد. البته سایت های خیلی زیادی هستن .
    معروف ترین بنچ مارک ها هم GeekBench و An TU TU و
    Quadrant و چند تای دیگه هستن

مدل دقیق پردازنده ی گرین نوشته نشده ، تنها فهمیدم که پردازندش براساس معماری Cortex A9 ساخته شده.
    مدل دقیق چیپست LG اینه :
    Qualcomm APQ8064 Pro Snapdragon 600 و پردازندش هم Krait 300 هست.
    اگه یکی پیدا بشه که یه اسکرین شات CPU-Z از تبلت گرین قرار بده اون وقت میشه مقایسه کرد

من باز میگردم اگه مدل دقیقش رو پیدا کردم اعلام میکنم

Snapdragon پردازنده نیست ! چیپ هست ... که توسط
    Qualcomm طراحی شده اما Cortex A9 توسط ARM Holding طراحی شده.
    اکثر پردازنده های موبایل بر اساس معماری ARM طراحی و ساخته میشن. شرکت های مختلف گواهی معماری ARM رو میگیرن و خودشون پردازده تولید میکنن.

Adreno 320 بهتره !

عنوان: مقایسه ی چند GPU

عنوان: Mali 400 vs Adreno 320 GPU

10. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما ARTHUR برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

سلام.

خیلی ممنون.

پ.ن: البته فقط مدل های 10.1 اینچی مد نظرم هست.

=========================================

یک سری توضیحات هم فک کنم لازمه اضافه کنم.

موارد استفاده من از تبلت، بیشتر اینا هستن:

- تماشای فیلم و پخش موزیک
    - وب گردی و دانلود (مخصوصاً از تورنت)
    - مطالعه فایل های PDF
    - استفاده از نرم افزارهای مختلف و بازی های سبک

بازی های سنگین زیاد نمیخوام باهاش اجرا کنم، ولی دوست دارم نسخه های جدید Asphalt و NFS رو خوب اجرا کنه.

معمولاً تو فضای بسته ازش استفاده میکنم. پس زیاد مهم نیست زیر نور آفتاب تصویر صفحه نمایش چقدر واضحه.

سخت افزار قوی برای multi-tasking و باتری برام مهمه.

پشتیبانی از 3G و WiFi هم که ضروریه.

با سلام
    دوست عزیز هیچوقت کیفیت را فدای کمیت نکنید یعنی ترجیح به این است که تبلت نخرید ولی اگر قصد خرید دارید یک مارکت نسبتا معتبر (نه خیلی معتبر) بخرید.

در رابطه با مارک های متفرقه بنده هیچ مارک خاصی را معرفی نمیکنم و آن هم بدین علت که اندروید یک سیستم عامل اپن سورس هست و طبیعتا هر شرکتی می تواند آن را بر روی محصولات خود پیاده سازی کند ولی چه میزان جوابگو باشد و چه میزان این سیستم عامل بتواند بر روی این دستگاه به درستی کار کند بحث جداگانه و بسیار مهمی است.
    علاوه بر آن اندروید در حال پیشرفت است و به عقیده بنده حتما باید محصولی خریداری شود که شرکت مورد نظر تا مدتی ان محصول را از لحاظ اپگرید سیستم عامل پشتیبانی کند و الا با برخی مشکلات اندروید که در تمامی نسخه های ان معمولا مشکلات خاصی موجود است باید دست پنجه نرم کنید.

حال بحث تبلت ها یکی از این بحث های مهم است و به نظر بنده اگر شما بتوانید محصولی پیدا کنید که فریم ور های ان در اینترنت یافت شود و یا آپدیت نسخه های جدید اندروید آن ارائه شود توانسته اید غول اول خرید را پشت سربگذارید و یا حتی اگر نسخه های رسمی آن یافت نمی شود، تبلتی خریداری کنید که حداقل کاستوم های ان در نت یافت شود.

وقتی که از این خان گذشتید می توانید به موارد جزئی دیگر اعم از کیفیت صفحه نمایش باتری وای فای بازی،.... بپردازید.

هرمیزان که سخت افزار شما قوی باشد تا زمانی که سیستم عامل نتواند از آن به درستی استفاده کند، در حقیقت این سخت افزار فقط جنبه تجاری دارد.

یادتان نرود برای اندروید خریدن 90 درصد باید به دنبال محصولی بود که پشتیبانی بالایی داشته باشد.

12. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما Moralist! برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    28
    تشکر تشکر شده 
    32
    اعتبار کاربر
    1

سلام اگه بخوام تبلت بگیرم چه مارکی رو پیشنهاد می کنید؟

منتقل شد ... ARTHUR

pouya82.blogfa.com

به این وبلاگ برید ضرر نمیکنید

14. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    12
    تشکر تشکر شده 
    35
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya82 نمایش پست ها
    سلام اگه بخوام تبلت بگیرم چه مارکی رو پیشنهاد می کنید؟
    سلام.باید با توجه به هزینه ای که میخوای واسه تبلت بدی پیدا کنی

فرستاده شده از GT-N5100ِ من با Tapatalk

16. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما sina_12 برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    28
    تشکر تشکر شده 
    32
    اعتبار کاربر
    1

من سامسونگ گرفتم بستگی داره به این که در چه محدوده ی قیمتی و برای چی میخواین اگر برای کار های نوت برداری و فلان می خواین من سامسونگ نوت10.1 رو پیشنهاد میکنم

pouya82.blogfa.com

به این وبلاگ برید ضرر نمیکنید

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •