سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15

موضوع: راهنمایی خرید گوشی یا تبلت بر اساس رنج قیمت مشخص

ناظم سابق انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    10,363
    تشکر تشکر شده 
    9,523
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام. پیشنهاد بنده ASUS Zenfone 2 ZE551ML هست. قیمتش از یک میلیون تومن هم کمتره، اما:

- پردازنده 4 هسته ای Intel که قطعاً از پردازنده های 8 هسته ای Mediatek و Qualcomm که از فناوری big.LITTLE برای ذخیره باتری استفاده میکنن سریع تره.
    - 4 گیگابایت RAM که این روزا فقط تو گوشی های لوکس و پرچم دار پیدا میشه.
    - اندروید 5 که طبق گفته GSM Arena قراره بروزرسانی اندروید 6 هم براش منتشر بشه
    - صفحه 5.5 اینچی IPS با رزولوشن 1080p و محافظ Gorilla Glass 3
    - 64 گیگابایت حافظه داخلی با حداکثر پشتیبانی از 128 گیگابایت حافظه SD (که برای گوشی های این رده قیمت عالیه)
    - باتری 3000mAh و پشتیبانی از شبکه LTE و Wi-Fi و ...
    - پردازنده گرافیکی قدرتمند مناسب برای بازی

در واقغ یه لپ تاپ در ابعاد گوشی هست که ارزش خرید خیلی بالایی داره.

همینطور ساخت کمپانی معتبر ایسوس هست. (چون عموم کاربرا نسبت به برندهای چینی مثل هواوی و شیائومی تمایل چندانی ندارن)

لیون کامپیوتر: خرید آنلاین قطعات کامپیوتر |لیست قیمت لپ تاپ و نوت بوک |لیست قیمت تبلت | گوشی موبایل :: Mobile Asus Zenfone 2 64GB ZE551ML

سلام

با توجه به اینکه این گوشی اینتل هست آیا نرم افزارهایی که روی سایر گوشیهای معمول بازار(که فکر کنم همگی ARM باشن) نصب میشه یا مشکل نصب نرم افزار دارن؟

اگه نصب نمیشه آیا نرم افزارهاشون(منظورم اینتل هست) به راحتی گیر میاد یا مثل قضیه ویندوزفون میمونه؟!!!

*چه لذتی داره در رکاب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهید شدن و در دامان آن بزرگوار جان دادن *

# خدایا بحق 14 معصومت(سلام الله علیهم أجمعین) این توفیق بزرگ و شیرین را نصیب همه محبان امام زمان(سلام الله علیه) بفرما #

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Ya Mahdi برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,836
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ya Mahdi نمایش پست ها

سلام

با توجه به اینکه این گوشی اینتل هست آیا نرم افزارهایی که روی سایر گوشیهای معمول بازار(که فکر کنم همگی ARM باشن) نصب میشه یا مشکل نصب نرم افزار دارن؟

اگه نصب نمیشه آیا نرم افزارهاشون(منظورم اینتل هست) به راحتی گیر میاد یا مثل قضیه ویندوزفون میمونه؟!!!
    سلام.

تو سال 2012 که اینتل تازه پردازنده های دو هسته ای x86 سری Atom رو برای دستگاه های همراه تولید کرد، گفته بود که این پردازنده ها با 75 درصد نرم افزارهای پلتفرم اندروید سازگار هست و بدون هیچ مشکلی کار میکنه.

الان 4 سال از اون موقع گذشته و پردازنده Intel Atom Z3580 داخل این گوشی 4 هسته ای و 64 بیتی هست و از لیتوگرافی 22 نانومتری بهره میبره.

فکر کنم تو عصر حاضر app های اندرویدی که با پردازنده های نسل جدید اینتل سازگار نباشه انگشت شمار باشن. مثلاً نرم افزارهای پیش فرض گوگل، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، دیکشنری ها، پلیرها و سایر نرم افزارهای عمومی بدون هیچ مشکلی روی این گوشی ها کار میکنن.

خودم مدتی قبل میخواستم این گوشی رو بخرم و نگران بودم که با Clash of Clans و چندتا بازی و نرم افزار دیگه که زیاد ازشون استفاده میکنم سازگار نباشه. رفتم کمی تو گوگل جستجو کردم و تو یوتیوب ویدئوهایی پیدا کردم که با این گوشی تمام بازی ها و برنامه هایی که مورد نظرم بودن رو راحت اجرا میکردن.

پیشنهاد میکنم قبل از خرید این گوشی، اگر نرم افزار یا بازی خاصی مورد نظرتون هست که حدس میزنید ممکنه با پردازنده های Intel سازگار نباشه، در موردش تحقیق کنید تا مطمئن بشید.

ایراد دیگه ای که از گوشی های با پردازنده Intel گرفته میشه مصرف باتری هست. سایر پردازنده های موبایل اغلب 8 هسته ای هستن که از 4 هسته قوی و 4 هسته ضعیف بهره میبرن. نحوه کار هم اینطور نیست که 8 هسته باهم کار کنن، بلکه وقتایی که بازی و کار سنگین میکنید به هسته های قوی تر، و وقتایی که کارای سبک انجام میدین به هسته های ضعیف تر سوییچ میکنه که باتری بیشتر دوام بیاره. این همون فناوری big.LITTLE هست که تو پردازنده های Intel استفاده نشده. اما ظرفیت باتری این گوشی هم قابل قبول هست و میتونه جوابگو باشه.

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    10,363
    تشکر تشکر شده 
    9,523
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام.

تو سال 2012 که اینتل تازه پردازنده های دو هسته ای x86 سری Atom رو برای دستگاه های همراه تولید کرد، گفته بود که این پردازنده ها با 75 درصد نرم افزارهای پلتفرم اندروید سازگار هست و بدون هیچ مشکلی کار میکنه.

الان 4 سال از اون موقع گذشته و پردازنده Intel Atom Z3580 داخل این گوشی 4 هسته ای و 64 بیتی هست و از لیتوگرافی 22 نانومتری بهره میبره.

فکر کنم تو عصر حاضر app های اندرویدی که با پردازنده های نسل جدید اینتل سازگار نباشه انگشت شمار باشن. مثلاً نرم افزارهای پیش فرض گوگل، شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها، دیکشنری ها، پلیرها و سایر نرم افزارهای عمومی بدون هیچ مشکلی روی این گوشی ها کار میکنن.

خودم مدتی قبل میخواستم این گوشی رو بخرم و نگران بودم که با Clash of Clans و چندتا بازی و نرم افزار دیگه که زیاد ازشون استفاده میکنم سازگار نباشه. رفتم کمی تو گوگل جستجو کردم و تو یوتیوب ویدئوهایی پیدا کردم که با این گوشی تمام بازی ها و برنامه هایی که مورد نظرم بودن رو راحت اجرا میکردن.

خیلی ممنون شاهین جان

یعنی appهایی که مخصوص ARM ساخته شدن هم نصب میشن روی این گوشیها یا باید حتماً نسخه x86ش رو نصب کرد؟

نرم افزارهایی هم که یه نسخه بیشتر ندارن که دیگه فک نمیکنم اصلاً مشکلی از بابت نصب روی این گوشیها داشته باشن درسته؟

*چه لذتی داره در رکاب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهید شدن و در دامان آن بزرگوار جان دادن *

# خدایا بحق 14 معصومت(سلام الله علیهم أجمعین) این توفیق بزرگ و شیرین را نصیب همه محبان امام زمان(سلام الله علیه) بفرما #

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,836
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ya Mahdi نمایش پست ها

خیلی ممنون شاهین جان

یعنی appهایی که مخصوص ARM ساخته شدن هم نصب میشن روی این گوشیها یا باید حتماً نسخه x86ش رو نصب کرد؟

نرم افزارهایی هم که یه نسخه بیشتر ندارن که دیگه فک نمیکنم اصلاً مشکلی از بابت نصب روی این گوشیها داشته باشن درسته؟
    همینطوره، اگه خود تولید کننده نرم افزار نسخه جدا برای هر گروه از پردازنده ها منتشر نکرده باشه روی هردو قابل اجرا هست.

مثلاً دیتای بعضی بازی ها به صورت جداگانه برای هر گروه پردازنده و پردازنده گرافیکی منتشر میشه. یا مثلاً کدک های مورد نیاز MX Player به صورت جدا برای هر نوع پردازنده ارایه میشه.

اگه از Google Play یا فروشگاه های معتبر نرم افزار روی گوشی دانلود میکنید، معمولاً خود سایت اتوماتیک نسخه مربوط به سخت افزار شما رو برای دانلود میده. اگه از سایت های دانلود نرم افزار برای گوشی نرم افزار دانلود میکنید، باید دقت کنید اگه نسخه جداگانه برای پردازنده های Intel داشت اونو دانلود کنید.

ولی در کل به جز بعضی بازی های سنگین و نرم افزارهای خاص، اغلب app های اندرویدی روی انواع گوشی ها و تبلت ها با هر سخت افزاری اجرا میشن، و اگر ناسازگاری سخت افزار و نرم افزار زیاد بود شرکت تولید کننده تو محصولاتش از اونا استفاده نمیکرد.

7. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    0

سلام
    به نظرمن گوشی ایسوس Asus zenfone 2 plus deluxe
    بگیر خودم گوشی رو دیدم واقعا خوش دسته
    و با این کانفیگ گوشی نمیتونی بهترش رو پیدا کنی
    کانفیگشم بالا میتونی ببینی
    من خودمم میخام بگیرم می ارزه یه نگاه بندازی

9. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)