سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: راهنمایی برای خرید گوشی یا فبلت (فون تبلت) تا 1 میلیون تومان

عضو ممتاز
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    384
    تشکر تشکر شده 
    779
    اعتبار کاربر
    1

Question راهنمایی برای خرید گوشی یا فبلت (فون تبلت) تا 1 میلیون تومان

سلام دوستان. یکی از عزیران از من در مورد مدل و برند یک گوشی و فبلت (فون تبلت) در محدوده قیمت یک میلیون تومان یا کمی بیشتر راهنمایی خواستند. من هم از شما عزیزان کمک میخوام لطفا مدل و برند پیشنهادی را بگین و همچنین قیمت را و اگر اطلاع دارید مزایا یا معایب را هم لطفا بگین. کاربر این دستگاه حرفه ای نیست و بیشتر برای بازی های با کیفیت و وبگردی این دستگاه را میخواد. لطفا تبلت معرفی نکنید. با تشکر

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما max89 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    5,852
    تشکر تشکر شده 
    4,602
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط max89 نمایش پست ها
    سلام دوستان. یکی از عزیران از من در مورد مدل و برند یک گوشی و فبلت (فون تبلت) در محدوده قیمت یک میلیون تومان یا کمی بیشتر راهنمایی خواستند. من هم از شما عزیزان کمک میخوام لطفا مدل و برند پیشنهادی را بگین و همچنین قیمت را و اگر اطلاع دارید مزایا یا معایب را هم لطفا بگین. کاربر این دستگاه حرفه ای نیست و بیشتر برای بازی های با کیفیت و وبگردی این دستگاه را میخواد. لطفا تبلت معرفی نکنید. با تشکر
    سلام .من این مدل رو پیدا کردم مال شرکت هوای هست.فعلا این داشته باشید تا قیمت گوشی های سونی هم دستم بیاد بهتون بگم.

Huawei Honor 3X G750 - مشخصات محصول - allDIGITall - فروشگاه اينترنتي موبايل و كامپيوتر آل دیجیتال

4. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما !!!۩♣JOHN♣۩!!! برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    2,289
    تشکر تشکر شده 
    1,894
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    پیشنهاد من htc desire 816

صفحه نمایش 5.5 اینچ 720*1280
    دوربین 13 مگاپیکسل
    بلندگوهای قدرتمند
    اندروید کیت کت 4.4.2 با سنس 6
    کلا گوشی خوبی هست فقط قیمتش کمی از یک میلیون بیشتره اگه بتونید بودجه تون رو کمی بیشتر کنید به نظر من این گوشی یکی از بهترین گزینه ها برای خرید است

برسی این گوشی:ITResan | اخبار و مقالات داغ آی تی | بررسی اچ‌تی‌سی Desire 816: غول پیکر!
    اطلاعات بیشتر درباره گوشی:HTC Desire 816 - مشخصات گوشی موبایل اچ تی سی دیزایر 816 | mobile.ir - مرجع موبایل ایران
    نظرات مردم درباره گوشی:HTC Desire 816 - نظرات کاربران در مورد گوشی موبایل اچ تی سی دیزایر 816 | mobile.ir - مرجع موبایل ایران

پیامبر اعظم(ص):

دو گروه از دوزخیان را دیدم که در این زمان هنوز نیامده اند...زنانی که پوشیده ولی برهنه اند. سرهایشان را همچون کوهان شتر برجسته می کنند.اینان به بهشت نمی روند و بوی بهشت را که از فاصله ای بسیار زیاد به مشام می رسد استشمام نمی کنند.

-------------------------------------------------------------------------

​به دلیل آغاز مدارس کمتر میام

6. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما menace برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش موبایل و تبلت
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    2,349
    تشکر تشکر شده 
    2,566
    اعتبار کاربر
    1

Huawei Ascend P6

گوشی موبایل هوآوی اسند پی 6

طراحی فوق العادش خودش 900 هزار تومن میارزه قیمت 915000 تومان

زیبایی و کیفیت ساخت فوق‌العاده
    صفحه نمایش 4.7 اینچی از نوع IPS با عملکردی بسیار خوب
    رابط کاربری انحصاری هواوی با امکانات خوب
    سخت افزار قدرتمند
    دوربین 8 مگاپیکسلی و دوربین دوم 5 مگاپیکسلی
    پشتیبانی گوشی از کارت حافظه جانبی
    قیمت مناسب و مقرون به صرفه
    قطر و وزن بسیار کم گوشی
    وجود محافظ همراه گوشی

معایب:
    باتری غیر قابل تعویض توسط کاربر
    کیفیت متوسط فیلم برداری گوشی
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گوشی 2 ویندوز فونی هست اگه خوشتن میاد

Nokia Lumia 1320

عنوان: توضیحات دیجی کالا

------------------------------------------------------------------

گوشی 3 نظرم اینه که گلکسی اس 3 هم از قلم نندازید درسته قدیمی شده اما هنوزم امکاناتش خوبه

8. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما reza_best74 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    5,852
    تشکر تشکر شده 
    4,602
    اعتبار کاربر
    1

خوب من گوشی های مد نظرمو با این لیست قیمت بازار موبایل تهران میگم که همگی بدون گارانتی هستند.(به غیر از فول پک z2)

خوب شما یه چیزی رو نگفتید.اندازه صفحه رو مشخص کرده بودید خیلی خوب بود.

خوب اول از همه با ید بگم اگه اگه بین 100 تا 200 هزارتومان هرجوری شده بتونن به پولشون اضافه کنن خیلی خوب میشه.چون میشه مدل هایی همچون z1c و z1و z ultra رو پیشنهاد کرد.

اول از زیر یک میلیون شروع میکنم.

1.Xperia z
    این گوشی پردازنده چهار هسته ای 1.5 گیگاهرتزی داره.پردازنده گرافیکی به مراتب قوی تر نسبت به desire 816 داره.گوشی ویندوز فونی هم که رضا معرفی کردن نمیشه از نقش خوب ویندوزفون چشم پوشی کرد اما بازم xperia z پردازنده گرافیکی بهتری داره که واقعا در بازی ها موثر است.
    بعلاوه دوربین این گوشی 13 مگاپیکسلی هست که دوربین خیلی خوبی است.اپدیت اندروید4.4 ارائه شده که جدیدترینشون یعنی 4.4.4 هم اپدیت خواهد شد. این گوشی با گارانتی آرین+هدفون در آل دیجیتال به فروش می رسد(کلیک کنید)

2.xperia t2 ultra
    این گوشی پردازنده 1.4 گیگاهرتزی 4 هسته ای داره که پردازنده گرافیکی adreno 305 داره که عملکردی حدود desire 816 داره اما ضعیف تر از adreno 320 قرار گرفته در Xperia z هست.از lumia 1320 هم پردازنده و هم پردازنده گرافیکی بهتری دارد.صفحه نمایش ips داره که میتونم بگم از xperia z زاویه دید بهتری داره.دوربینش هم 13 مگاپیکسل هست.ظرفیت باتریش 3000 هست که از 3400 استفاده شده در لومیا 1320 کمتر هست اما باتری بهتری نسبت به desire 816 داره.(البته عملکرد باتری به ظرفیت تنها نیست حواستون باشه من روی ظرفیت گفتم)این گوشی هم در آل دیجیتال به فروش میرسه.(کلیک کنید)

خوب گوشی های مد نظر من اینا دوتا بودن.xperia z بهترین گوشی 2013 سونی هست که زیر یک میلیون میشه خرید و بهترین گوشی سونی 2014 هم که میشه زیر یک میلیون خرید t2 ultra هست.

اما بازم میگم اگه پولشونو زیاد کنن بهتره.هرچند بازم قیمت ها پایین میاد ولی بازم ارزش داره.

بالای یک میلیون(طبق لیست) پرچمدار های سونی یعنی z1 compact که صفحه کوچکی دارد و یا xperia z1 که سایز متوسط 5 اینچ داره و یا z ultra که بزرگترین فبلت هست رو پیشنهاد میدم.(رقیبش نوت3 هست که بسیار بسیار گرونتر هست)
    عنوان: xperia z ultra

عنوان: xperia z1

عنوان: xperia z1 compact

بالاتر یا پایین تر بودن قیمت ها نسبت به لیست در شهر شما طبیعی خواهد بود.

امیداورم مورد پسند واقع بشه.موفق باشید

10. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما !!!۩♣JOHN♣۩!!! برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    6,687
    تشکر تشکر شده 
    4,658
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط max89 نمایش پست ها
    سلام.
    سیستم عامل ؟ مهمترین قدم انتخاب سیستم عامل است ! ما پیشفرض را روی اندروید قرار میدهیم

اگر عجله ای ندارید من پیشنهاد میکنم صبر کنید دستگاه های اندرویدی جدید با ران تایم ART وارد بازار شوند . ( افزایش سرعت اجرای برنامه ها تا حدقابل ملاحظه ای ، مصرف باتری کمتر از مزایای این ران تایم میباشد)

برند هایی که ارزش خرید دارن LG ، Samsung ، HTC ، Sony و در مواردی Huawei هستن.

اما اگر " کمی بیشتر" را روشن تر کنید ، دوستان بهتر میتوانند کمک کنند. من سعی کردم در حد همان 1 میلیون تومان باشد .

===============================

بسیار خب. با Sony شروع میکنیم.

Sony Xperia M2 , Sony Xperia T2 Ultra و Sony Xperia ZR در این رنج قیمت مناسب هستند .(البته اگر Xperia Z با قیمت حدود یک میلیون و صد و شصت تا هشتاد جزء محدوده ی قیمتی شما نباشد)

T2 Ultra و M2 همین ابتدای کار از لیست خط میخورند!! در این رنج قیمتی خیلی حیف است که یک موبایل با RAM یک گیگابایت تهیه کرد.

ZR : قیمت حدودی 1,030,000 تومان

صفحه ی نمایش :
    زد آر ، از یک صفحه ی نمایش 4.5 اینچی با رزولوشن HD و از نوع TFT استفاده میکند. اولین نکته ی منفی همین TFT هست. این نوع صفحات نسبت به صفحات دیگر همچون AMOLED ها و IPS ها ضعیف تر عمل میکنند . چه در زیر آفتاب و چه در به نمایش گذاشتن رنگ های طبیعی.
    نکته ی مثبت آن تراکم پیکسلی 323 PPI میباشد که کاملاً راضی کننده است. همچنین این صفحه ضد خط و خش میباشد.

دوربین:
    سونی از یک دوربین 13 مگاپیکسلی بر روی زد آر استفاده کرده و یک دوربین VGA هم جهت مکالمات تصویری قرار داده شده.
    در مورد کیفیت تصاویر بارها عرض کرده ام گول این مگاپیکسل ها را نخورید . مگاپیکسل تنها سایز تصاویر را مشخص میکند. در کیفیت تصاویر عوامل زیادی دخیل هستند.

باتری :
    یکی از نقاط قوت این گوشی باتری 2300 میلی آمپر ساعتی آن میباشد. این باتری مطمئناً شما را راضی نگه خواهد داشت و از شارژ کردن های پی دی پی خبری نیست!

مهم ترین بخش یعنی سخت افزار :

سونی از یک پردازنده ی چهار هسته ای از نوع krait با فرکانس 1.5 گیگاهرتز استفاده کرده و پردازنده ی گرافیکی آن نیز Adreno 320 میباشد. 2 گیگابایت رم هم تضمین عملکرد این سخت افزار میباشد.
    بدون شک این سخت افزار کاملاً از پس تمامی دستور ها و بازی های روز بر میآید و کوچکترین هنگ و کاهش سرعتی مشاهده نخواهید کرد

نسخه اندروید آن نیز 4.1 میباشد.

=============================

HUAWEI :

تنها دستگاهی که واقعاً ارزش خرید دارد همانطور که رضای عزیز اشاره کردند HUAWEI Ascend P6 میباشد.
    به تازگی یکی از دوستان این دستگاه رو خریده و من هم این گوشی رو تست کردم . باید بگم واقعاً فوق العاده است و بیشتر از 915 هزار تومن می ارزه !

طراحی فوق العاده ای داره که واقعاً مجذوبش میشید !

دیجی کالا یک برسی خیلی خوب نوشته . پیشنهاد میکنم مطالعه کنید.

============================

LG :
    کمی بالاتر از رنج قیمتی شما (1,137,000 تومان) Nexus 5 عالیه ! اما بقیه ی گوشی ها چنگی به دل نمیزنند ( در این رنج).

صفحه ی نمایش :

LG بهترین پنل موجود یعنی IPS را در این گوشی بکاربرده . 4.95 اینچ ، رزولوشن فول اچ دی ، تراکم پیکسلی 445 از دیگر ویژگی های این صفحه ی نمایش است .
    صفحه های IPS هیچ مشکلی در زیر نور مستقیم آفتاب ندارند و بسیار عالی عمل میکنند

دوربین :

دوربین 8 مگاپیکسلی این گوشی در مقایسه با پرچمداران حرفی برای گفتن نداره اما بد هم نیست . فیلم برداری با رزولوشن فول اچ دی با 30 فریم برثانیه از ویژگی های دیگر این دوربین هست.

باتری :

به گفته ی کاربران این گوشی باتری 2300 میلی آمپر ساعتی آن چندان رضایت بخش نیست و مجورید عمل شارژ کردن را به دفعات انجام دهید . (درست برعکس سونی ZR)
    این باتری توسط کاربران قابل تعویض نیست.
    سخت افزار و نرم افزار :

چیپ جدید کوالکام به همراه Krait 400 با فرکانس 2.26 وظیفه ی تمام پردازش های این گوشی را برعهده دارد. 2 گیگابایت رم هم به اجرای روان تر و بدون نقص دستگاه کمک میکند.
    پردازنده ی گرافیکی Nexus 5 هم Ardeno 330 میباشد .

=================================

از سامسونگ در این قیمت پیشنهادی ندارم متاسفانه :( (یا خوشبختانه :) )

=================================

و اما کمپانی تایوانی ( HTC) : یک فبلت 5.5 اینچی !

HTC Desire 816 با قیمت تقریبی 1,055,000 تومان.

اولین موردی که گوشی های این کمپانی پرآوازه دارند "کیفیت ساخت" فوق العاده هست. در واقع کسی نیست که منکر این خوش ساختی گوشی های اچ تی سی باشه.
    صفحه ی نمایش آن Super LCD 2 با تراکم پیکسلی 267 میباشد . Resolution آن نیز 1280 در 720 میباشد که بسیار مناسب است.

دوربین این گوشی 13 مگاپیکسل است که از قابلیت هایی همچون شناسایی چهره ، HDR ،فلاش LED ،فیلم برداری 1080p با سرعت 30 فریم بر ثانیه می توان اشاره کرد

اچ تی سی از چیپست Qualcomm MSM8928 Snapdragon 400 با یک پردازنده ی چهار هسته ای Cortex-A7 با فرکانس 1.6GHz استفاده کرده و 1.5 گیگابایت رم هم برای اجرای بهتر برنامه ها و دستورات قرار گرفته.
    پردازنده گرافیکی آن نیز Adreno 305 است.

با وجود صفحه ی نمایش 5.5 اینچی یک باتری قدرتمند 2600 mAh احساس میشد که بخوبی بتواند نیا های کاربران را رفع کند.

========================

بنابر سیاست های این کمپانی ها هیچ کدام گوشی بدون عیبی تولید نمیکنند بابراین شما بنابر نیازتان گوشی مناسب را انتخاب کنید

برای مثال گوشی های سامسونگ همیشه از صفحات نمایش فوق العاده ای برخوردار بوده اند و سخت افزار عالی ! اما کیفیت ساخت چطور ؟

بنابراین اگر کیفیت ساخت برای شما مهم است ( یا قرار است عمل Drop را تست نمایید:))))) ) به هیچ عنوان سراغ این گوشی ها نروید .

========================

یک موردی رو هم متذکر بشم.

"کیفیت فیلم برداری دوربین هم Full HD و با سرعت 30 فریم بر ثانیه است" این جمله مربوط به سایت دیجی کالا است !

FullHD , 720p , HD و ...
    کیفیت نیستند ! بلکه ابعاد تصویر یا ویدئوی ما را مشخص میکنند. برای اطلاعات بیشتر به این تاپیکمراجعه کنید

شرمنده پست طولانی شد. مطلب بسیار زیاده و اگه جایی رو دست متوجه نشدید یا نیاز به توضیح بیشتر داشت بفرمایید.

12. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما ARTHUR برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    5,852
    تشکر تشکر شده 
    4,602
    اعتبار کاربر
    1

من موافقم که همه چی سایز و مگاپیکسل نیست اما بی تاثیر هم نیست.امکان نداره.

مثلا نتیجه نهایی عکس های 4K با فول اچ دی برابر هست؟همینطور صفحه نمایش های 2K و 4K و فول اچ دی.

شرمنده سوال میپرسم تاپیک ایشون هست اما خودشونم شاید جای سوال باشه براشون.

رزولوشن 2K با فول اچ دی برابره؟؟اینطوری که تو عکس معلومه هر دومه 1920*1080 هستن.تا جایی که من میدونستم نیستن:D.الان رزولوشنش توی ذهنم نیست.

ادیت:الان که نگاه میکنم بهتر بود میگفتم فرق اون 2K و 2K HD چیه

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما !!!۩♣JOHN♣۩!!! برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    6,687
    تشکر تشکر شده 
    4,658
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط !!!۩♣JOHN♣۩!!! نمایش پست ها
    من موافقم که همه چی سایز و مگاپیکسل نیست اما بی تاثیر هم نیست.امکان نداره.

مثلا نتیجه نهایی عکس های 4K با فول اچ دی برابر هست؟همینطور صفحه نمایش های 2K و 4K و فول اچ دی.

شرمنده سوال میپرسم تاپیک ایشون هست اما خودشونم شاید جای سوال باشه براشون.

رزولوشن 2K با فول اچ دی برابره؟؟اینطوری که تو عکس معلومه هر دومه 1920*1080 هستن.تا جایی که من میدونستم نیستن:D.الان رزولوشنش توی ذهنم نیست.

ادیت:الان که نگاه میکنم بهتر بود میگفتم فرق اون 2K و 2K HD چیه
    درست نیست توی این تاپیک پاسخ داده بشه ولی چون سوال کردید ...

به دو تا عکس زیر نگاه کنید و بگید کیفیت کدوم بیشتره ؟

تصویر اول با رزولوشن 1280 در 720

تصویر دوم با رزولوشن 720 در 480

بله بی تاثیر هم نیست !

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO
    این اشتباه از جایی بوجود می آید که افراد مذکور چون می بینند که فیلم (با رزولوشن) HD (تعداد پیکسل و در نتیجه) وضوح تصویر بالاتری نسبت به فیلم (با رزولوشن) SD دارد بدون هیچ مطالعه ای اصطلاح بفرض مثال "HD" را بیانگر کیفیت تحلیل می کند.

این مطلب که ازش نقل قول گرفتم بیانگر تصویر زیر هست :

خیر 2K با FullHD برابر نیست ! تصویر رو اگه با دقت مشاهده کنی میبینی که FullHD =1920x1080 هست و 2K = 2048x1080 .

2K و 2K HD هم فرقشون در اون تصویر کاملاً مشخصه !

2K = 2048x1080 و 2K HD = 2560x1440 .
    راهنمایی برای خرید گوشی یا فبلت (فون تبلت) تا 1 میلیون تومان تصاویر پیوست شده

16. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما ARTHUR برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    144
    تشکر تشکر شده 
    172
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    من خودم حدود یه ماه و نیم پیش گوشی sony ZR خریدم به قیمت 950 ت. که از اس3 و الجی و htc تو رنج قیمتی خودش بهتره ...
    ولی با اینحال شما می توانید در وب به راحتی به سایتهایی نظیر دیجیکالا و جی اسم آرنا و بسیاری از سایتها و انجمن های تخصّصی موبایل برید و به راحتی گوشی مورد نظر رو انتخاب کنید.

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما yasin chelsea برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •