سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: چطور بفهمم ویندوزم اورجینال هست؟

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    33
    تشکر تشکر شده 
    6
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض چطور بفهمم ویندوزم اورجینال هست؟

سلام من حدود 8 ماه پیش که لپ تاب خریدم برام ویندوز نصب کردن. تا حالا هم ویندوزم هیچ مشکلی پیدا نکرده. چطور میتونم بفهمم ویندوزم اورجینال هست یا نه؟ یکی از دوستام گفت اگه اورجینال نباشه بعد از یه مدت background مشکی میشه خود به خود ولی من این مشکلم نداشتم. کسی که ازش لپ تاپ رو خریدم 15000 تومن برای نصب کل نرم افزارا ازم گرفت یعنی اورجینال نصب کرده؟ میخوام ببینم اگه اورجینال باشه و من به اینترنت وصل بشم و آپدیت کنم به هم نمیریزه؟؟؟؟؟؟؟

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط comen نمایش پست ها
    سلام من حدود 8 ماه پیش که لپ تاب خریدم برام ویندوز نصب کردن. تا حالا هم ویندوزم هیچ مشکلی پیدا نکرده. چطور میتونم بفهمم ویندوزم اورجینال هست یا نه؟ یکی از دوستام گفت اگه اورجینال نباشه بعد از یه مدت background مشکی میشه خود به خود ولی من این مشکلم نداشتم. کسی که ازش لپ تاپ رو خریدم 15000 تومن برای نصب کل نرم افزارا ازم گرفت یعنی اورجینال نصب کرده؟ میخوام ببینم اگه اورجینال باشه و من به اینترنت وصل بشم و آپدیت کنم به هم نمیریزه؟؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز

ظاهرا ویندوز شما اورجینال نمی باشد البته راحت ترین روش این است که در اولین باری که از بسته بندی شرکتی که اقدام به فروش می کند لپ تاپ رو خارج کنید و در اولین بار روشن شدن آن اگر ویندوز بر روی لپ تاپ نصب باشد اورجینال است اما اگر فروشنده ویندوز و نرم افزار های دیگر رو نصب کرده باشد به احتمال قوی ویندوز شما اورجینال نیست.

در مورد مشکی شدن background هم معمولا بعد از نصب ویندوز 7 مهلت 30 روزه دارید تا آن را خریداری کنید در غیر این صورت background مشکی می شود اما با کرک کردن ویندوز این مشکل به وجود نمی آد.

توجه : (کرک ویندوز رایگان می باشد و استفاده از کرک در اکثر کشورها غیرقانونی ولی در کشور ما قانونی می باشد)

در ضمن برای آپدیت ویندوز هم اگر ویندوز اورجینال باشد هیچ مشکلی نخواهید داشت اما اگر ویندوز اورجینال نباشد برای دانلود آپدیت ها با موفقیت باید همیشه از آخرین کرک های ساخته شده استفاده کنید در غیر این صورت بعد از آپدیت background مشکی شده و یا ویندوز ار کار می افتد.

یک روش دیگر این که اگر ویندوز اورجینال باشد باید در زیر لپ تاپ سریال آن حک شده باشد در ضمن با توجه به مشخصات لپ تاپ می توانید به سایت دیجی کالا سر بزنید ببینید لپ تاپ مدل خریداری شده توسط شما با ویندوز اورجینال ارایه می شود یا بدون ویندوز اورجینال.(که البته این روش صد در صد مطمئنی نیست)

3. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز زیر دستگاه یا زیر باتری لب تاپ در صورتی که ویندوز اورجینال روی آن نصب باشد یک بر چسب با مشخصات نوع ویندوز و شماره محصول نصب میباشد.در غیر اینصورت و البته با توجه به اینکه گفتید در هنگام خرید بابت نصب از شما هزینه دریافت نمودند فکر میکنم ویندوز اورجینال نباشد.
    در ضمن در صورتیکه از کرک قدیمی برای جنیون کردن ویندوز استفاده شده باشد احتمال دارد در هنگام آپدیت با مشکل مواجه شوید.

5. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    281
    اعتبار کاربر
    1

يكي از بهترين روش ها براي اطمينان از لايسنس ويندوز ،‌چك كردن توسط خود سايت ماكروسافت است .
    براي اين كار ابتدا به لينك زير برويد :

نرم افزار Validate را با كليك بر لينك دانلود ، دانلود و نصب كرده سپس بر روي لينك ادامه (Continue) كليك كنيد سپس ارزيابي لايسنس شروع ميشه بعد از چند لحظه به يه صفحه مي رويد كه نتيجه بررسي به شما نمايش داده مي شود

7. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما rahro14 برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •