سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: مشکل با حجم ویندوز 10 برای رایت بر رویDVD

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشکل با حجم ویندوز 10 برای رایت بر رویDVD

با سلام
    من ویندوز 10 نسخه Enterprise ویرایش 32 و 64 بیتی با حجم 4.392 گیگ از این صفحه(لینک) دانلود کردم.
    بعد از استخراج فایل ها، حجم فایل ISO دقیقا 4.38 GB (4,713,545,728 bytes) شد.
    حجم DVD هم که 4.38 GB (4,707,319,808 bytes) هستش. یه دی وی دی هم رایت کردم اما آخرش اخطار داد که 13 مگابایت کم اومده، و خلاصه دی وی دی پَرپَر شد
    الان سوال اینه که چیکار باید بکنم؟ ، میشه راهنمایی کنید که کدوم یکی از فایل های موجود در پوشه های زیر ضروری نیستند تا حذف کنم بلکه یه 14-15 مگ حجمش کمتر بشه؟ ممنون :)

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,487
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ab933 نمایش پست ها
    با سلام
    من ویندوز 10 نسخه Enterprise ویرایش 32 و 64 بیتی با حجم 4.392 گیگ از این صفحه(لینک) دانلود کردم.
    بعد از استخراج فایل ها، حجم فایل ISO دقیقا 4.38 GB (4,713,545,728 bytes) شد.
    حجم DVD هم که 4.38 GB (4,707,319,808 bytes) هستش. یه دی وی دی هم رایت کردم اما آخرش اخطار داد که 13 مگابایت کم اومده، و خلاصه دی وی دی پَرپَر شد
    الان سوال اینه که چیکار باید بکنم؟ ، میشه راهنمایی کنید که کدوم یکی از فایل های موجود در پوشه های زیر ضروری نیستند تا حذف کنم بلکه یه 14-15 مگ حجمش کمتر بشه؟ ممنون :)

سلام ..
    احتمالا مشکل از دیسک خام تون بوده , وگرنه حجم فوق باید روی دی وی دی معمولی جا بشه ..
    یا اینکه هر مورد و مشکل احتمالی در رایت کردن و ... دارید ..
    ضمنا هیچ کدوم از فایل های فوق غیر ضروری نیستند که شما بخواهید حذف کنید ..
    به تصویر فوق توجه کنید . البته برای ویندوز 7 آیو هست اما فقط به دلیل نسبت حجم ها گفتم که توجه کنید و مطمئن باشید .. بنده همین الان هم روی دی وی دی معمولی 4.7 GB این نسخه رو دارم

win7 aio.png

نکته :
    بنده پیش نیومده و این روش رو تست نکرده ام , اما در زمانیکه ارور کمبود حجم رو در زمان رایت ایمیج داشته باشید میتونید از برنامه ی alcohol 120 استفاده کنید و و در تنظیمات با فعال کردن گزینه Over Burn disk میتونید بیشتر از حجم دی وی دی را رایت کنید .
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

3. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

خیلی ممنون از پاسخگویی
    با اون برنامه هم امتحان میکنم اگه حل نشد باز مزاحم میشم :))

5. تشکرها از این نوشته :

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

متاسفانه نشد، تنها برنامه Nero میتونه overburn کنه، که اونم ظاهرا بعد از رایت ممکنه فایل ها رو نخونه و ارور بده (عکس پایین)، فک کنم تنها راهش اینه ک حدود 6 مگ از فایل های اضافی رو حذف کنم (مثل فونت و ...) که اونم ریسکیه و نمیدونم کدومارو میشه حذف کرد رسما دیگه نا امید شدم

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

سلام،
    حدود 5-6 مگابایت حجم ویندوز بیشتر از دی وی دی بود که تصمیم گرفتم چند تا از فایل های فونت رو حذف کنم که در فولدرهای زیر هستند:
    کد:
    ...\boot\fonts\kor_boot ...\boot\fonts\jpn_boot ...\efi\microsoft\boot\fonts\kor_boot ...\efi\microsoft\boot\fonts\jpn_boot نکته: 2 تای اولی و 2 تای دومی کلا در مسیرهای متفاوتی هستند.
    همین 4 فونت حجمشون حدود 8 مگ شد و با حذفشون به راحتی دی وی دی رو رایت کردم.
    با توجه به اسم فونت ها که مربوط به کره ای و ژاپنی هستند و در پوشه های boot قرار دارند فک میکنم برای نصب ویندوز مشکلی ایجاد نکنه!
    آیا اشتباه میکنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید تا اگه کسی مشکل منو داشت دیگه به راحتی بدونه چیکار کنه.

8. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سیستم عامل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    4,814
    تشکر تشکر شده 
    11,025
    اعتبار کاربر
    1

دروددوست عزیز

برای کاهش فایل ایمیج جهت رایت روی لوح فشرده میتونید فایل install.wim موجوددرفولدر Source ویندوزرو به فرمت install.esd توسط نرم افزار NTLite فشرده سازی کنید.برای این کارکافیه فایل ایزوی دانلودشده رو درفولدرمجزا اکسترکت کنید وسپس نرم افزاررو بازکرده و لوکیشن ویندوزایمیج رو به برنامه اد کرده وفرایند فشرده سازی رو توسط این برنامه انجام بدید...

2017-09-28_22-31-59.png

📌 دوستان گرامی لطفا سوالات خودتان را در انجمن مطرح کنید.

10. تشکرها از این نوشته :

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •