سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11

موضوع: مشکل با صفحه FULL HD لپ تاپ ( ریزشدن بعضی آبجکت ها در برنامه ها مختلف از جمله ویندوز)

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

پیش فرض مشکل با صفحه FULL HD لپ تاپ ( ریزشدن بعضی آبجکت ها در برنامه ها مختلف از جمله ویندوز)

سلام دوستان
    به تازگی یک لپ تاپ گرفتم و از اون جا که کیفیت مانیتور برام خیلی مهم بود وایو گرفتم و فول اچ دی
    تا قبل از این من لپ تاپی با صفحه فول اچ دی نداشتم برای همین در لحظه اول استفاده خیلی داشتم با کیفیت صفحه حال میکردم
    تا اینجا که یه سری مشکلات پیش اومد:
    1-بعضی برنامه ها نظیر دانلود منیجر و یا حتی بعضی قسمت های ویندوز مثل دیسک منجمنت دیدم اون پنجره کیفیتش پایینه انگار مثلا چشمات ضعیفه..خیلی جالبه وقتی تو مانیتور با رزلوشن معمولی میبینی کیفیت در حدیه که هممون میدونیم ولی انگار این مانیتور بات لج میکنه و میگه رزلوشنت در حد من نیست حالا بدتر نشونت میدم!!!
    2-حالا ازین که گذشتیم گفتیم حتما صفحه فول اچ دی همینه دیگه ما تا حالا نداشتیم!!! تا این که دیدیم بعضی برنامه ها بعضی object هاش ریز نشون داده میشه.برنامه های چرت و پرتم نبود که بابا ادوب ریدر بود.نوار بالاش ریز جوریکه چشت در میاد فرق بین tools و view رو تشخیص بدی..مدیا پپلیر رو باز مکنی یه نوار دو میلیمتری زیرش میبینی دقت که میکنی میبینی نوار پلی و پازه!میری تو یوتیوب نوار پلی و پازش همینطور ! دیگه این که برنامه نیست بابا یوتیوبه!هر چی رفتیم جلو دیدم نه خیر تمومی نداره اپرا رو باز کردیم همین جور !کلا 70 درصد برنامه های اینطوری شد...گفتیم رزلوشن بیاریم پایین دیدیم اینطوری نه درست میشه تازه همه چیز میریزه بهم
    حالا حاج و واج موندم یعنی واقعا صفحه فول اچ این داستانا رو داره؟؟؟دوستان لطفا دلیلم براش نیارین که نمیدونم رزلوشن بالا اصاصن تعریفش اینه و ریز میشه و اینا که اینا رو فولم و نباید این طور باشه و آدم اذیت میشه
    کسی که واقعا تجربه اینو داشته بیاد بگه همینه و چون سالی 4 بار میخوای فیلم فول اچ دی ببینی 361 روزه دیگه باید چشت دراد یا راه حلی داره یا تننظیمات من ایرادی داره و نسخه هایی مثل پایین آوردن رزولشن هم نپیچین لطفا!
    دست همتون درد نکنه ... منتظر جواباتونم!
    مرسی

ناظم سابق انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    10,363
    تشکر تشکر شده 
    9,540
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.pj21 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    به تازگی یک لپ تاپ گرفتم و از اون جا که کیفیت مانیتور برام خیلی مهم بود وایو گرفتم و فول اچ دی
    تا قبل از این من لپ تاپی با صفحه فول اچ دی نداشتم برای همین در لحظه اول استفاده خیلی داشتم با کیفیت صفحه حال میکردم
    تا اینجا که یه سری مشکلات پیش اومد:
    1-بعضی برنامه ها نظیر دانلود منیجر و یا حتی بعضی قسمت های ویندوز مثل دیسک منجمنت دیدم اون پنجره کیفیتش پایینه انگار مثلا چشمات ضعیفه..خیلی جالبه وقتی تو مانیتور با رزلوشن معمولی میبینی کیفیت در حدیه که هممون میدونیم ولی انگار این مانیتور بات لج میکنه و میگه رزلوشنت در حد من نیست حالا بدتر نشونت میدم!!!
    2-حالا ازین که گذشتیم گفتیم حتما صفحه فول اچ دی همینه دیگه ما تا حالا نداشتیم!!! تا این که دیدیم بعضی برنامه ها بعضی object هاش ریز نشون داده میشه.برنامه های چرت و پرتم نبود که بابا ادوب ریدر بود.نوار بالاش ریز جوریکه چشت در میاد فرق بین tools و view رو تشخیص بدی..مدیا پپلیر رو باز مکنی یه نوار دو میلیمتری زیرش میبینی دقت که میکنی میبینی نوار پلی و پازه!میری تو یوتیوب نوار پلی و پازش همینطور ! دیگه این که برنامه نیست بابا یوتیوبه!هر چی رفتیم جلو دیدم نه خیر تمومی نداره اپرا رو باز کردیم همین جور !کلا 70 درصد برنامه های اینطوری شد...گفتیم رزلوشن بیاریم پایین دیدیم اینطوری نه درست میشه تازه همه چیز میریزه بهم
    حالا حاج و واج موندم یعنی واقعا صفحه فول اچ این داستانا رو داره؟؟؟دوستان لطفا دلیلم براش نیارین که نمیدونم رزلوشن بالا اصاصن تعریفش اینه و ریز میشه و اینا که اینا رو فولم و نباید این طور باشه و آدم اذیت میشه
    کسی که واقعا تجربه اینو داشته بیاد بگه همینه و چون سالی 4 بار میخوای فیلم فول اچ دی ببینی 361 روزه دیگه باید چشت دراد یا راه حلی داره یا تننظیمات من ایرادی داره و نسخه هایی مثل پایین آوردن رزولشن هم نپیچین لطفا!
    دست همتون درد نکنه ... منتظر جواباتونم!
    مرسی

سلام.
    خوش آمد میگم به شما.

میشه از اون برنامه هایی که میگید مشکل دارن یه عکس بذارید اینجا تا ما بهتر متوجه بشیم؟

درایور گرافیکتونم که نصبه؟

مدل دقیق لپتاپتونم بگید.

*چه لذتی داره در رکاب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهید شدن و در دامان آن بزرگوار جان دادن *

# خدایا بحق 14 معصومت(سلام الله علیهم أجمعین) این توفیق بزرگ و شیرین را نصیب همه محبان امام زمان(سلام الله علیه) بفرما #

3. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ya Mahdi برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

با سلام

و بعلاوه اینکه تقاضا دارم به سوال های ناظم عزیز با دقت پاسخ بدید،

"در لحظه اول استفاده خیلی داشتم با کیفیت صفحه حال میکردم تا اینجا که یه سری مشکلات پیش اومد" ... "همین جور !کلا 70 درصد برنامه های اینطوری شد..." از این جمله ها نمی شه دقیق متوجه شد در ابتدا مشکلی بوده با این لپ تاپ یا ابتدا خوب بوده ویکدفعه پیش آمده. آیا دقیقا منظورتان اینه که در ابتدا "فکر می کردید" خوبه و بعد که بیشتر کار کردید متوجه این قضایا/زوایا شدید؟ یا واقعا اول خوب بوده و بعد اینطوری شده؟

"دیدم اون پنجره کیفیتش پایینه انگار مثلا چشمات ضعیفه" به چه معناست؟ منظور این هست که "مات" یا همان blur هست؟ یا ریزه؟

"وقتی تو مانیتور با رزلوشن معمولی میبینی کیفیت در حدیه که هممون میدونیم ولی انگار این مانیتور بات لج میکنه" به چه معناست؟ مگه لپ تاپ شما چند مانیتور دارد که توی مانیتور با رزولوشن معمولی خوب باشد و در این مانیتور بد؟

تنظیمات رزولوشن رو در حد خود مانیتورتان تنظیم کردید یا کمتر؟ (که اگر کمتر تنظیم کرده باشید دلیل مات بودن می باشد. و اگر مدل لپ تاپتون رو بگید مشخص می شود که رزولوشن مانیتورتان چقدر هست و با توجه به سایز مانیتورتان به اینچ، ریز بودن طبیعی هست یانه.)

"دوستان لطفا دلیلم براش نیارین که نمیدونم رزلوشن بالا اصاصن تعریفش اینه و ریز میشه و اینا که اینا رو فولم و نباید این طور باشه و آدم اذیت میشه"شما که همه اش را فولی پس احتمالا می دانی که رزولوشن بالا در مانیتور با اینچ پائین دقیقا دلیل اصلی ریز بودن محتویات هست. هیچ ربطی ندارد که حتما نیاز باشه یکی FullHD داشته باشد تا این حرف رو بزند. لپ تاپ با رزولوشن 1366در768 و مانیتور 11.6 اینچ به یقین سایز نوشته ها و غیره اش ریز تر از لپ تاپ بارزولوشن 1366در768 با مانیتور 15.6 هست.

همچنین برای اینکه 361روز اذیت نشوید، آیا تنظیمات افزایش DPI رو چک کردید؟
    :)

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

مدیریت عزیز سلام
    من که ادعایی ندارم من یه کاربر ساده که به مشکل برخورده
    فکر نکنم جایی از توضیحاتم پیچیده باشه و شما خیلی فلسفی داری صحبتهای من رو بررسی میکنی .اگه این موضوع براتون آشنا نیست احتمالا تا حالا با این موضوع برنخوردین و اطلاعی ندارین. شایدم حق با شما باشه و من 1 بار دیگه توضیح میدم.فقط قبلش بگم که این موضوع فراگیری هستش و فکر نکنم مشکل از دستگاه من باشه چون من 2 لپ تاپ خریدم یکی اچ پی یکی وایو که صفحه دوتاش فول اچ دی هست و هر دو این مشکل رو داره!یه بار دیگه توضیح میدم
    من لپ تاپ وایو خریدم که صفحه فول اچ دی داره.خوب طبیعتا رزلوشنش 1920 در 1080 هست و روی همین هم تنظیمه.ویندوز اورجینالو تمام درایور ها از پیش نصب.دو چیز تو ذوق من خورد :
    1- مات بودن بعضی برنامه ها مثل آی دی ام و بعضی پنجره های خود ویندوز منظورمم این بود که تو مانیتور های دیگه که فول اچ دی نبوده انقدرمات نیست که حالا بگیم چون این چون برنامش کیفیتش پایینه و داری با پنجره های فول اچ دی یه جا میبینی فکر میکنی مات هستش!(واقعا انقدر پیچیده گفتم دفعه قبل؟؟؟؟)
    2- ریز بودن بعضی چیز ها (منوها- نوار کنار ادوب ریدر-نوار زیر مدیا پلیر-نوار تولبار اپرا و ....) در ویندوز و برنامه ها (تنظیمات دی پی آی هم همان پیش فرض ویندوز هست)
    به نظر خودم صفحه فول اچ دی خریدن کار احمقانه ای هست و منم اشتباه کردم احتمالا و تمامی مانیتور ها این مشکل را فکر کنم داشته باشن...حالا بازم اگه کسی بود اگه لپ تاپش فول اچ دی هست بیاد از تجربیات در این زمینه بگه!

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نه دیگه، خیلی عصبانی برداشت کردید. ببینید بالاخره طی این مدت تجربه و این همه پرسش و پاسخی که مشاهده کردم به شما هموطن گرامی عرض می کنم که اکثر سوالاتی که خوب عنوان نشدن به جواب هم نرسیدن. چون واقعا نمیشه ذهن سوال کننده رو خواند و تنها چیزی که هست پست سوال کننده هست. مثلا جمله هایی که نقل کردم واقعا ابهام بوجود می اورد. یعنی استفاده از فعل "شد" در عنوان تاپیک و متن سوال خیلی هارو به این اشتباه می اندازه که از ابتدا نبوده و بعدا شده. این ابهام رو با مشاهده پاسخ ناظم محترم هم میشه حدس زد. حالا با توضیح دوم شما شفاف شد. والبته این قسمت رو خیلی ساده توضیح دادم و فلسفه ای نبود:
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    لپ تاپ با رزولوشن 1366در768 و مانیتور 11.6 اینچ به یقین سایز نوشته ها و غیره اش ریز تر از لپ تاپ بارزولوشن 1366در768 با مانیتور 15.6 هست.
    یعنی اگه مانیتور لپ تاپتان 17 اینچ هست، بدون شک، این ریز بودن طبیعی هست و اکثر کسایی که لپتاپ FullHD دارن با ابعاد 17اینچ این رو حس کردن مگر اینکه واقعا تیزبین و ریزبین باشن. به هرحال باز می توانید منتظر دوستانی که لپتاپ فول اچ دی دارند بمانید. در ضمن، اکثر مانیتورهای فول اچ دی "دسکتاپ"، بالای 21 اینچ هستن.
    و در این قسمت:
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    همچنین برای اینکه 361روز اذیت نشوید، آیا تنظیمات افزایش DPI رو چک کردید؟
    از کلمه افزایش استفاده کرده بودم و منظورم این بود که DPI را افزایش بدهید تا حداقل در نرم افزارهایی که بصورت DPI aware نوشته شده اند ابعاد کنترل ها و نوشته ها بزرگتر بشود و چشمتان اذیت نشود. موفق باشید.
    :)

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

شما میتونی به قسمت Control Panel\Appearance and Personalization\Display بری و تنظیمات دلخواهتون رو انجام بدین،ولی همین ابتدا راه حل تصویری زیر رو امتحان کنید.

من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم که ناکَس،کَسْ نمیگردد بدین بالانشینی‌ها

رفع مشکل نصب نشدن درایور کارت گرافیک های AMD لپ تاپ

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

با سلام من هم لپ تاپ ایسر فول اچ دی دارم و مشکل مات بودن صفحه نمایشو دارم. البته فکر میکنم مربوط به ویندوز 8.1 باشه چون دیدم اکثر کاربران با این ویندوز همین مشکلو دارن. ویندوز 7میزنم جونم راحت. شما هم اگر از8.1 استفاده میکنی عوض کن احتمالا درست بشه. امیدوارم کمک کرده باشم.

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

سلام منم همین مشکل رو دارم ممنون میشم راهنماییم کنید

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

دقیقا منم همین مشکلو با مانیتور 15.6 و resolution 3840 *2160 دارم ، نه تو محیط ویندوز ولی تو خیلی از نرم افزارا این مشکل هست !!! اگه کسی راه حلی پیدا کرده ممنون میشم راهنمایی کنه .
    مشکل با صفحه FULL HD لپ تاپ ( ریزشدن بعضی آبجکت ها در برنامه ها مختلف از جمله ویندوز) تصاویر پیوست شده

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

سلام خسته نباشید دوستان من هم همین مشکل رو دارم....خاهشا اگه کسی راه حلی داره کمک کنه...مشکلم وقتی جدی تر میشه که یه برنامه قابلیت ریسایز شدن رو نداشته باشه...لپتاپم Lenovo Y50-70 هستش و صفحه نمایش 4K داره و کارت گرافیکش کامل نصب شده...این عکسی رو که میذارم لطفا ببینین نمونه چیزی که گفتم هستش...یه صفحه از برنامه cheat engine

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)