سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 17

موضوع: نحوه کانفیگ مودم چگونه است ؟

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    46
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض نحوه کانفیگ مودم چگونه است ؟

سلام دوستان
    میخام پسورد مودم و پسورد اکانتمو عوض کنم.isp الانم پارسآنلاین هستش و احساس میکنم ترافیکم کم میشه غیرطبیعی
    مودمم : tp-link
    td-8817

و مهمتر اینکه آیا با تغییر پسورد مودم و اکانت تنظیمات مودمم که isp برام انجام داده بهم میریزه ؟منظورم کانفیگ کردن و مثلا pppoe و bridge بودنش هست.

و در آخر هم اینکه چطور میتونم خودم مودممو کانفیگ کنم؟ اگه امکانش هست با عکس

تشکر فراوان

2. تشکرها از این نوشته :

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,726
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط rmwiner نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخام پسورد مودم و پسورد اکانتمو عوض کنم.isp الانم پارسآنلاین هستش و احساس میکنم ترافیکم کم میشه غیرطبیعی
    td-8817

و مهمتر اینکه آیا با تغییر پسورد مودم و اکانت تنظیمات مودمم که isp برام انجام داده بهم میریزه ؟منظورم کانفیگ کردن و مثلا pppoe و bridge بودنش هست.

تشکر فراوان
    بذارید بحث کانفیگ کردن را روشن کنم تا این کار راحت را فرا گیرید و بابتش هزینه‌ی 10 هزار تومانی (یا بیشتر یا کم‌تر!) رو متقبل نشید!

کانفیگ یا تنظیم کردن مودم ADSL به طور کلی یعنی تنظیم دو پارامتر VPI و VCI که با توجه به ISP شما این دو پارامتر (که دو عدد می‌باشند) فرق دارن و می‌تونید این دو عدد را از ISP‌تون بپرسید و اون‌ها حتماً بهتون خواهند داد.
    بعد از وارد کردن VPI و VCI نوبت به چگونگی کانکت شدن می‌رسه که معمولاً دو راه برای چک کردن Username و Password و در نهایت وصل شدن به اینترنت وجود داره. یکی PPPoE و دیگری حالت Bridge
    در حالت PPPoE یوزرنیم و پسورد در داخل خود مودم Set می‌شود ولی در حالت Bridge نیاز به کانکشن در سیستم‌عامل دارید که پس از برقراری ازتباط مودم با سیستم‌عامل باید کانکشن مورد نظر را اجرا کرد و با وارد کردن یوزرنیم و پسورد وصل شد. و هرزمان که بخواهید از اینترنت قطع بشید کافیه که کانکشن خود را Disconnect کنید.

پس اگر مودم شما به صورت PPPoE کانفیگ شده باشه؛ یعنی اینکه دیگه به کانکشن در ویندوز نیازی نخواهید داشت و با روشن کردن مودم و برقراری ارتباط آن با مخابرات و در نهایت ISP شما؛ مودم از طریق یوزرنیم و پسوردی که داخل خودشه به اینترنت وصل می‌شه و هر وسیله‌ای که با مودم شبکه بشه خود به خود می‌تونه به اینترنت نیز دسترسی داشته باشه. (البته اگه تنظیم خاص دیگه‌ای تو مودم‌تون نکنید) --> برای قطع‌شدن از اینترنت در این حالت کافیه که یه جوری راه ارتباطی مودم با سیستم خود را قطع کنید؛ از جمله: Disable کردن کارت شبکه ، کشیدن کابل شبکه ، خاموش کردن مودم () و ...

{یه نکته‌ی دیگه اینکه مودم‌ها معمولاً به دو صورت USB و LAN می‌تونن به کامپیوتر وصل بشن (با کامپیوتر شبکه می‌شوند) که در حالت LAN هیچ نیازی به نصب برنامه و درایور اضافی نیست و کافیه که فقط درایور کارت شبکه‌ی شما نصب شده باشه ولی در حالت USB باید پس از اینکه مودم خود را به کامپیوتر وصل کردید اقدام به نصب درایور مودم‌تون کنید تا یک کارت شبکه‌ی مجازی مربوط به USB مورد نظر ساخته شود و بدین طریق مودم با سیستم‌تون شبکه شود!}

در مودم‌های Wireless یه تنظیم دیگه هم باید انجام بدین که شامل SSID مورد نظرتون (همون اسمی که واسه‌ی مودمتون در حالت بی‌سیم انتخاب مي‌کنید) و پسورد مورد نظرتون و نوع کدگذاری پسوردتون می‌شه.
    البته تنظیمات مختلف دیگه‌ای هم هست که توضیحش مفصله و در مورد هر مودم جاش فرق می‌کنه و اگه موردی سؤال داشتید بپرسید.

همه‌ی مراحلی که گفته شد در تمام مودم‌ها هست. فقط چون محیط تنظیم هر مودم متفاوته باید خودتون کشف کنید کجاست که کار اصلاً پیچیده‌ای نیست و با دیدن محیط تنظیم مودم خود به راحتی می‌فهمید چی به چی هست و مهم‌تر از اون می‌تونید از Manualیی که به صورت یه فایل PDF هست و تو CD‌ مودم و سایت مودم‌تون هست؛ کمک بگیرید و خیلی راحت تنطیمش کنید.

نتیجه اینکه: اگه مودم شما به صورت PPPoE کانفیگ شده؛ با تعویض Password اکانت خود، دیگه مودم نمی‌تونه وصل بشه و باید پسوردی که داخل مودم داده شده را به‌روز کنید.
    ولی اگه برای وصل شدن کانکشن دارید (یعنی مودم‌تون به صورت Bridge کانفیگ شده)؛ پس از تعویض پسورد اکانت کافیه که پسورد کانکشن‌تون را به‌روز کنید تا بتونید وصل بشید.

در مورد پسورد خود مودم هم می‌تونید پس از وارد شدن به تنطیماتش (با وارد نمودن آی‌پی مودم خود [معمولاً 192.168.1.1] در مرورگر) وارد قسمت مربوطه شده و اقدام به تغییر پسورد مودم کنید.
    ---> تو Manual‌ مودم‌تون کاملاً مراحل با عکس توضیح داده شده. می‌تونید ببینید.
    اگه بازم مشکلی داشتید بگید تا همین‌جا براتون بگم.
    ویرایش توسط Mo.Re.Za : 25-09-2012 در ساعت 23:14
    Mo.Re.Za
    رفتی و آدمکا رو جا گذاشتی
    قانون جنگلو زیر پا گذاشتی

این‌جا قهرن سینه‌ها با مهربونی
    تو تو جنگل نمی‌تونستی بمونی

4. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    2,323
    تشکر تشکر شده 
    1,054
    اعتبار کاربر
    1

میگم اگر مودم روی حالت بریج ثبت بشه ایا میشه از طریق موبایل به اینترنت وصل شد؟
    محتاجیم به دعا

خدایا به امید تو
    خدایا تنها امیدم تویی

6. تشکرها از این نوشته :

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,726
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
    میگم اگر مودم روی حالت بریج ثبت بشه ایا میشه از طریق موبایل به اینترنت وصل شد؟
    نخیر! نمی‌شود. چون در حالت Bridge نیاز به کانکشن هست که نمی‌تونید در موبایل‌تون ایجادش کنید.
    اطلاعات بیشتر در اینجا:
    Mo.Re.Za
    رفتی و آدمکا رو جا گذاشتی
    قانون جنگلو زیر پا گذاشتی

این‌جا قهرن سینه‌ها با مهربونی
    تو تو جنگل نمی‌تونستی بمونی

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    46
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.re.za نمایش پست ها
    بذارید بحث کانفیگ کردن را روشن کنم تا این کار راحت را فرا گیرید و بابتش هزینه‌ی 10 هزار تومانی (یا بیشتر یا کم‌تر!) رو متقبل نشید!

کانفیگ یا تنظیم کردن مودم adsl به طور کلی یعنی تنظیم دو پارامتر vpi و vci که با توجه به isp شما این دو پارامتر (که دو عدد می‌باشند) فرق دارن و می‌تونید این دو عدد را از isp‌تون بپرسید و اون‌ها حتماً بهتون خواهند داد.
    بعد از وارد کردن vpi و vci نوبت به چگونگی کانکت شدن می‌رسه که معمولاً دو راه برای چک کردن username و password و در نهایت وصل شدن به اینترنت وجود داره. یکی pppoe و دیگری حالت bridge
    در حالت pppoe یوزرنیم و پسورد در داخل خود مودم set می‌شود ولی در حالت bridge نیاز به کانکشن در سیستم‌عامل دارید که پس از برقراری ازتباط مودم با سیستم‌عامل باید کانکشن مورد نظر را اجرا کرد و با وارد کردن یوزرنیم و پسورد وصل شد. و هرزمان که بخواهید از اینترنت قطع بشید کافیه که کانکشن خود را disconnect کنید.

پس اگر مودم شما به صورت pppoe کانفیگ شده باشه؛ یعنی اینکه دیگه به کانکشن در ویندوز نیازی نخواهید داشت و با روشن کردن مودم و برقراری ارتباط آن با مخابرات و در نهایت isp شما؛ مودم از طریق یوزرنیم و پسوردی که داخل خودشه به اینترنت وصل می‌شه و هر وسیله‌ای که با مودم شبکه بشه خود به خود می‌تونه به اینترنت نیز دسترسی داشته باشه. (البته اگه تنظیم خاص دیگه‌ای تو مودم‌تون نکنید) --> برای قطع‌شدن از اینترنت در این حالت کافیه که یه جوری راه ارتباطی مودم با سیستم خود را قطع کنید؛ از جمله: Disable کردن کارت شبکه ، کشیدن کابل شبکه ، خاموش کردن مودم () و ...

{یه نکته‌ی دیگه اینکه مودم‌ها معمولاً به دو صورت usb و lan می‌تونن به کامپیوتر وصل بشن (با کامپیوتر شبکه می‌شوند) که در حالت lan هیچ نیازی به نصب برنامه و درایور اضافی نیست و کافیه که فقط درایور کارت شبکه‌ی شما نصب شده باشه ولی در حالت usb باید پس از اینکه مودم خود را به کامپیوتر وصل کردید اقدام به نصب درایور مودم‌تون کنید تا یک کارت شبکه‌ی مجازی مربوط به usb مورد نظر ساخته شود و بدین طریق مودم با سیستم‌تون شبکه شود!}

در مودم‌های wireless یه تنظیم دیگه هم باید انجام بدین که شامل ssid مورد نظرتون (همون اسمی که واسه‌ی مودمتون در حالت بی‌سیم انتخاب مي‌کنید) و پسورد مورد نظرتون و نوع کدگذاری پسوردتون می‌شه.
    البته تنظیمات مختلف دیگه‌ای هم هست که توضیحش مفصله و در مورد هر مودم جاش فرق می‌کنه و اگه موردی سؤال داشتید بپرسید.

همه‌ی مراحلی که گفته شد در تمام مودم‌ها هست. فقط چون محیط تنظیم هر مودم متفاوته باید خودتون کشف کنید کجاست که کار اصلاً پیچیده‌ای نیست و با دیدن محیط تنظیم مودم خود به راحتی می‌فهمید چی به چی هست و مهم‌تر از اون می‌تونید از manualیی که به صورت یه فایل pdf هست و تو cd‌ مودم و سایت مودم‌تون هست؛ کمک بگیرید و خیلی راحت تنطیمش کنید.

نتیجه اینکه: اگه مودم شما به صورت pppoe کانفیگ شده؛ با تعویض password اکانت خود، دیگه مودم نمی‌تونه وصل بشه و باید پسوردی که داخل مودم داده شده را به‌روز کنید.
    ولی اگه برای وصل شدن کانکشن دارید (یعنی مودم‌تون به صورت bridge کانفیگ شده)؛ پس از تعویض پسورد اکانت کافیه که پسورد کانکشن‌تون را به‌روز کنید تا بتونید وصل بشید.

در مورد پسورد خود مودم هم می‌تونید پس از وارد شدن به تنطیماتش (با وارد نمودن آی‌پی مودم خود [معمولاً 192.168.1.1] در مرورگر) وارد قسمت مربوطه شده و اقدام به تغییر پسورد مودم کنید.
    ---> تو manual‌ مودم‌تون کاملاً مراحل با عکس توضیح داده شده. می‌تونید ببینید.
    اگه بازم مشکلی داشتید بگید تا همین‌جا براتون بگم.

با تشکر از جوابتون .لطفا الان بگین من از اول چیکارکنم؟
    من دکمه ریست پشت مودمو میخام بزنم تا از اول کانفیگ کنم

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,270
    تشکر تشکر شده 
    10,966
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوستان
    td-8817

تشکر فراوان
    با تشکر از جوابتون .لطفا الان بگین من از اول چیکارکنم؟
    من دکمه ریست پشت مودمو میخام بزنم تا از اول کانفیگ کنم
    لطفا یکی جواب مارو بده

دوست عزیز

اینجانب شخصا این کار رو انجام نداده ام (چرا که نیازی به این کار ندیده ام)

اما ظاهرا مراحل کار به این شرح است :

در صورتي كه مي خواهيد پسورد اينترنت خود را عوض كنيد بايد با شركت ارائه دهنده اينترنت خود تماس بگيريد و يا وارد پنل داده شده توسط شركت شويد در ضمن در صورتي كه پسورد را عوض كرديد بايد وارد تنظيمات مودم خود شويد و پسورد را عوض كنيد.

منبع :

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

سلام میشه آموزش کانفیگ مودم وایرلس D-Link 2730 U رو به صورت کامل بذارید؟ ممنون

ناظم سابق انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    10,363
    تشکر تشکر شده 
    9,540
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsanboy1375 نمایش پست ها

سلام
    جناب Mo.Re.Za در بالا اصول کُلیش رو توضیح دادن،شما اگه اونو بخونید تا حد زیادی متوجه میشید که باید چی کار کنید؛

اما اگه مشکل دارید؛در مرورگرتون تایپ کنید 192.168.1.1 و اینتر کنید و یوزر و پسورد رو admin بدید تا وارد تنظیمات مودم بشید؛
    حالا از صفحه اول مودم یه عکس بذارید اینجا تا بتونیم ادامه مراحل رو بهتر راهنمایی کنیم!

*چه لذتی داره در رکاب امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) شهید شدن و در دامان آن بزرگوار جان دادن *

# خدایا بحق 14 معصومت(سلام الله علیهم أجمعین) این توفیق بزرگ و شیرین را نصیب همه محبان امام زمان(سلام الله علیه) بفرما #

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Ya Mahdi برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,354
    تشکر تشکر شده 
    15,495
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsanboy1375 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه در حال حاضر میخواهید زود مودم را کانفیگ کنید یه سرچ کوچولو با همین نامی که قرار داده اید , را انجام دهید چند سایت و وبلاگ که گویا همشون از یه جا کپی برداری کرده اند, اموزش تصویری را گذاشته اند , مرحله به مرحله همراه با عکس , و اگه در مرحله ای مشکل داشتید سوالتون را مطرح کنید . در غیر اینصورت باید یکی از دوستان این مودم را داشته باشه تا با تصویر بتونه تمامی مراحل را برایتان بگذارد !!!
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

16. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    Quick Heal
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    0

سلام
    ببخشيد من مطلبي كه قرار داديد درمورد كانفيگ كردن رو خوندم ولي چيز زيادي ازش سر در نياوردم.
    ميخواستم مرحله به مرحله و البته ساده تر راهنماييم كنيد واسه كانفيگ مودمم.
    راستش من از داخل پنل شركت پسورد مودممو عوض كردم ولي الان هرچقدر اون پسورد رو ميزنم نه ميتونم وارد پنل كاربري شركت بشم و نه ميتونم با گوشي به نت وصل بشم.
    اگه ميشه راهنماييم كنيد.
    مدل Zoltrix ZW919

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •