سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1

موضوع: روشهای ایمن سازی مودم و شبکه وایرلس

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,354
    تشکر تشکر شده 
    15,509
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض روشهای ایمن سازی مودم و شبکه وایرلس

نقل قول نوشته اصلی توسط mrara10 نمایش پست ها
    دوست عزیز از راهنماییت سپاسگذارم. در حیقیقت مشکل بنده با نرم افزار irhack هستش که واسه اندروید هست و کافیه که گوشی روت باشه و این اپ رو گوشیه هر کسی باشه تا با چند اسکن ساده به مودم هرکسی متصل بشه. از دوستانم فهمیدم که این نرم افزار از طریق wps به مودم ها متصل میشه و گفتند که اگه wps غیر فعال باشه دیگه کسی نمیتونه با این اپ به مودم متصل بشه. خواهش میکنم اگه راهی دارید کمکم کنید. خودمم ازین اپ استفاده کردم و واقعا با چشمایی خودم بارها و بارها دیدم که مودمم هک شد. لطفا اگه میتونید یه راهی جلوی پام بگذارید. ممنونم

درود .

@mrara10

دوست گرامی خیلی ناراحت این موضوع نباشید , درسته که شما خودتون تونستید که مودم تون را توسط برنامه فوق هک کنید اما فراموش نکنید که شما در کنار مودم بودید و از لحاظ بعد مسافت مشکلی نداشتید . وگرنه اگه سایرین بخواهند به این روش از مودم شما استفاده کنند باید یا داخل خونه شما باشند و یا نهایتا پشت در خونه شما و بقولی برد انتن مودم, که قبلا در این خصوص هم توضیحاتی را داده بودم .

*** اما فرموده بودید که اگه راهی هست اشاره بشه , راههای متعددی هست اما میشه به سه روش معمول اشاره کرد .

روش اول : ضمن اینکه با خاموش کردن WPS ( شماره 4 در تصویر ) و نهایتا با استفاده از مک فیلترینگ ( شماره های 9.10.11 در تصویر ) میشه تا حد زیادی از سوء استفاده از مصرف اینترنت جلوگیری کرد .

روش دوم :
    اجازه به دسترسی و اتصال فقط دستگاه های مشخص شده شما :

در بخش وایرلس مودم تون ودر قسمت Action انرا روی Allow association , (شماره10), بزارید و سپس ادرس مک خودتون را در قسمت های تعبیه شده (11شماره) وارد کنید دستی و یا کپی پیست کنید و نهایتا گزینه Save فراموش نشه . البته این قابلیت بصورت پیش فرض غیر فعال هست و همچنین میتونید هر وقت بخواهید این قابلیت را فعال و غیرفعال کنید , از گزینه Active که در (شماره 9 و 3 ) مشخص کرده ام .

تصویر

روش سوم : عدم اجازه به دسترسی و اتصال دستگاه های مشخص شده شما :

دقیقا برعکس روش اول هست و اجازه نمیدهید که دستگاه بخصوصی متصل و ارتباط داشته باشه,با این تفاوت که فقط قسمت Action را روی Deny association (
    شماره 10) بزارید و مک ادرسهای مربوطه رادرکادرهای مربوطه وارد کنید یا کپی کنید و ذخیره یادتون نره, تصویر لازم نداشت,همانند روش اول با تفاوتی که عرض کردم عمل کنید.
    روش چهارم :
    مخفی کردن SSID یا همون نام وایرلس تون , که برای ارتباط ازش استفاده میکنید و مشخص میکنه که این ارتباط برای شما هست و یوزر و پسورد را وارد میکنید.
    در این روش هم همانند روشهای قبل از همون بخش وایرلس استفاده میشه, و این نام شبکه و پسورد مخفی خواهد شد .
    خوب در این قسمت که در تصویر (
    با شماره 5.2 ) مشخص کرده ام گزینه Broadcast SSID را بر روی No بزارید و بازم Save فراموش نشه .
    در مودم های دی لینک علاوه بر تغییر نام , میتونید حالت invisible را انتخاب کنید , در این حالت که نیازی نیست دستگاه های جدیدی اضافه شوند برای انها دسترسی به شبکه مقدور نخواهد بود و اما برای سایر دستگاه های قبلی که به شبکه متصل بوده اند مشکلی ندارند .

نهایتا در پایان دو نکته را عرض کنم :
    نکته اول : اگه گزینه های فوق در تصویر فعال نیستند به دلیل این هست که باید گزینه
    Access Point را در سربرگ همین صفحه روی Activated قرار داد , تا امکان ویرایش فعال باشد .( شماره هاس 3 و 9)
    نکته دوم : برای پیدا کردن مک ادرس ها میتونید از برنامه Wireless Network Watcher استفاده کنید و ضمنا نسخه پرتابل هم داره و نیازی به نصب نیست .

Wireless Network Watcher

چند روش ساده هم برای بدست اوردن مک ادرس در pc و لپ تاپ , گوشی , ضمیمه میکنم :

1 . با استفاده از ایکن Connection در کنار ساعت ویندوز و باز کردن پنجره Network Connection و انتخاب قسمت Details , مک ادرس در این قسمت با Physical Address نشون داده شده ,
    2 . در Ran تایپ کنید CMD و سپس دستور getmac را وارد و اینتر کنید
    3 . در Ran تایپ کنید CMD و سپس دستور ipconfig /all را وارد و اینتر کنید . جای خالی قبل از اسلاش فراموش نشه , در هر دو دستور هم در قسمت Physical Address نشون داده میشه .البته در این دستور جزییات خیلی بیشتری هم در اختیار شما گذاشته میشود .که در تصاویر مشخص کرده ام .

تصاویر

در گوشی های اندرویدی هم معمولا در تنظیمات ( سیتینگ ) و سپس قسمتی که در باره دستگاه گوشی هست ( ABOUT ) و سپس گزینه Wi-Fi MAC address هست . مثلا گوشی خودم که سامسونگ GT-s7262 هست به این صورت هست .
    تنظیمات( Settings ) >> درباره دستگاه( About phone ) >> موقعیت( Status ) >> وای فای مک ادرس( Wi-Fi MAC address ), هست . که در این قسمت اطلاعات ای پی ادرس و شماره سریال وضعیت دستگاه و رومینگ و .... را نشون میده و هست .

و روش پنجم , برای امینیت بیشتر مودم و عدم هک کردن ان توسط تلنت , انرا بصورتیکه که در تصویر نشون داده ام غیر فعال کنید . دوتیک مربوطه که در تصویر مشخص کرده ام را بردارید و سپس اوکی کنید .
    غیر فعال کردن تلنت

..
    موفق و همیشه سلامت باشید..

روشهای ایمن سازی مودم و شبکه وایرلس تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط S!RUS : 22-09-2016 در ساعت 20:24 دلیل: قراردادن تصاویر در اسپویلر + بازسازی و اپلود مجدد تصویر
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

2. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •