سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: مشکل چشمک زدن های پی در پی چراغ وایرلس و اینترنت در مودم تی پی لینک

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    94
    تشکر تشکر شده 
    58
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشکل چشمک زدن های پی در پی چراغ وایرلس و اینترنت در مودم تی پی لینک

با سلام ، با عرض خسته نباشید ، نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم ، امیدوارم جاش همینجا باشه .
    چند وقتیه وقتی من مودم Tplink خودمو روشن می کنم ، وقتی چراغ پاورش روشن میشه ، بعدش که چراغ وایرلسش روشن میشه خود به خود چشمک میزنه ، در صورتی هیچ دستگاهی به مودم وصل نیست .اینم بگم هر چهار تا چراغ که روشن میشه چراغ وایرلس چشمک میزنه اما چراغ اینترنت ثابته یا ثابت هم نباشه هر هفت هشت ثانیه یک بار یه چشمک میزنه که بعید به نظر میاد کسی در حال استفاده باشه ( در صورتی که اگه دستگاهی وصل باشه و اینترنت استفاده کنه اون هم بسته به حجم مصرفی آروم یا تند چشمک باید بزنه )
    با برنامه های network watcher و who is on my wifi و برنامه های موبایل هم چک کردم ببینم کسی وصل هست یا نه ، اما به جز دستگاه های خودم چیزیو نشون نمیده .
    اما نمیدونم اون چراغ چرا خود به خود چشمک کیزنه در صورتی که دستگاهی بهش متصل نیست .
    همیشگی هم نیستا ، مثلا صبح روشن می کنم خود به خود چشمک نمیزنه ، ولی مثلا ظهر یا شب بعضی موقع ها چشمک میزنه .
    لطفا راهنماییم کنید ، مرسی
    ویرایش توسط S!RUS : 27-07-2015 در ساعت 01:38 دلیل: انتخاب موضوع متناسب با سوال

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ata-gh نمایش پست ها
    با سلام ، با عرض خسته نباشید ، نمیدونستم سوالمو کجا مطرح کنم ، امیدوارم جاش همینجا باشه .
    چند وقتیه وقتی من مودم Tplink خودمو روشن می کنم ، وقتی چراغ پاورش روشن میشه ، بعدش که چراغ وایرلسش روشن میشه خود به خود چشمک میزنه ، در صورتی هیچ دستگاهی به مودم وصل نیست .اینم بگم هر چهار تا چراغ که روشن میشه چراغ وایرلس چشمک میزنه اما چراغ اینترنت ثابته یا ثابت هم نباشه هر هفت هشت ثانیه یک بار یه چشمک میزنه که بعید به نظر میاد کسی در حال استفاده باشه ( در صورتی که اگه دستگاهی وصل باشه و اینترنت استفاده کنه اون هم بسته به حجم مصرفی آروم یا تند چشمک باید بزنه )
    با برنامه های network watcher و who is on my wifi و برنامه های موبایل هم چک کردم ببینم کسی وصل هست یا نه ، اما به جز دستگاه های خودم چیزیو نشون نمیده .
    اما نمیدونم اون چراغ چرا خود به خود چشمک کیزنه در صورتی که دستگاهی بهش متصل نیست .
    همیشگی هم نیستا ، مثلا صبح روشن می کنم خود به خود چشمک نمیزنه ، ولی مثلا ظهر یا شب بعضی موقع ها چشمک میزنه .
    لطفا راهنماییم کنید ، مرسی

سلام و وقت بخیر .
    همینکه تلاشی و جستجویی کردید برای انتخاب تاپیک مربوط به سوالتون کافیه و جای تشکر هم داره , اگه لازم باشه حتما ضمن اطلاع به شما انتقال داده خواهد شد .
    اما در مورد سوال تون با توجه به تست هایی که شما انجام داده بودید بیشتر به نظر میرسه ایجاد نویز و شلوغی و ترافیک خط و پهنای باند مصرفی و سایر مواردی که به خط اینترنت تون ( ISP ) مربوط میشه هست , تا اینکه مورد استفاده توسط شخص ثالثی باشه . از طرفی هم امکان وجود باگها و مشکلات ضعیف در مودم هست که گاها با اپدیت فریمور و داریور مناسب و ... قابل حل هست .

@ata-gh
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

3. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز خیلی طبیعیه که چراغ وایرلس چشمک بزنه چون در واقع داره Broadcast انجام میده تا به محض اینکه یک دستگاه خواست بهش وصل بشه، سریع بهش وصل شه.
    در ضمن در خود کنسول مودم و معمولاً در قسمت LAN یا DHCP ، قسمتی به نام Client وجود داره که میگه چه کسایی وصل هستند.
    ویرایش توسط Amirkia : 27-07-2015 در ساعت 13:59

5. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    94
    تشکر تشکر شده 
    58
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S!RUS نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر .
    همینکه تلاشی و جستجویی کردید برای انتخاب تاپیک مربوط به سوالتون کافیه و جای تشکر هم داره , اگه لازم باشه حتما ضمن اطلاع به شما انتقال داده خواهد شد .
    اما در مورد سوال تون با توجه به تست هایی که شما انجام داده بودید بیشتر به نظر میرسه ایجاد نویز و شلوغی و ترافیک خط و پهنای باند مصرفی و سایر مواردی که به خط اینترنت تون ( ISP ) مربوط میشه هست , تا اینکه مورد استفاده توسط شخص ثالثی باشه . از طرفی هم امکان وجود باگها و مشکلات ضعیف در مودم هست که گاها با اپدیت فریمور و داریور مناسب و ... قابل حل هست .

@ata-gh
    با سلام ، در مورد اسم تاپیک هم باید بگم که من میخواستم به جای کمک یه چیز دیگه بنویسم که ارسال نمیکرد و می گقت برچسب و این چیزا حوصلم نشد دیگه پاکش کردم وشتم کمک ، که شما زحمتشو کشیدین .
    والا چراغ وایرلس فکر نکنم ربطی به نویز خط و اینجور چیزا داشته باشه ، من رو 30،40 تا مودم هم امتحان کردم ، هیچ مودمی بدون اینکه دستگاهی بهش وصل باشه چراغ وایرلسش پشت سرهم و ممتد چشمک نمیزنه . شما رو مودم خودتون هم امتحان کنید ، همینجوریه
    این آپدیت مودم چجوریه ؟ کمکی به امنیت بیشتر می کنه ؟
    در ضمن از دیروز که وارد انجمن میشم ، آنتی ویروسم یه چیزیو ویروس میشناسه و منم دیلیت رو میزنم ، هر صفحه ای هم که باز می کنم همون رو میاره و دوباره دیلیت رو میزنم . خواستم اطلاع بدم .

7. تشکرها از این نوشته :

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,266
    تشکر تشکر شده 
    10,965
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

با سلام ، در مورد اسم تاپیک هم باید بگم که من میخواستم به جای کمک یه چیز دیگه بنویسم که ارسال نمیکرد و می گقت برچسب و این چیزا حوصلم نشد دیگه پاکش کردم وشتم کمک ، که شما زحمتشو کشیدین .
    والا چراغ وایرلس فکر نکنم ربطی به نویز خط و اینجور چیزا داشته باشه ، من رو 30،40 تا مودم هم امتحان کردم ، هیچ مودمی بدون اینکه دستگاهی بهش وصل باشه چراغ وایرلسش پشت سرهم و ممتد چشمک نمیزنه . شما رو مودم خودتون هم امتحان کنید ، همینجوریه
    در ضمن از دیروز که وارد انجمن میشم ، آنتی ویروسم یه چیزیو ویروس میشناسه و منم دیلیت رو میزنم ، هر صفحه ای هم که باز می کنم همون رو میاره و دوباره دیلیت رو میزنم . خواستم اطلاع بدم .
    دوست عزیز

در مورد مشکل مودم بهترین راه این است که در یک خط دیگر کانفیگ نموده و تست نمایید تا ببینید مشکل از مودم می باشد و یا واقعا در صورت استفاده از اینترنت چراغ مربوطه چشمک می زند. (البته یک راه آسان تر عوض کردن پسورد وایرلس و همچنین پسورد پیش فرض ورود به تنظیمات مودم و همچنین محدود کردن دستگاه های متصل به موردم می باشد از طریق مک آدرس)

در مورد آپدیت فریمور مودم در صورتی که نسخه جدید آن موجود باشد صددرصد توصیه می شود آپدیت شود اما توسط یک فرد آشنا به کامپیوتر چرا که کوچک ترین خطا در این مورد مودم رو میشه گفت غیرقابل استفاده می کند. (البته کار سختی نیست فقط حساس بوده و دقت زیادی مطلبد)

اما در مورد پیام مربوطه : این پیام نشان می دهد که آنتی ویروس شما صددرصد nod32 می باشد قبلا این مشکل شرح داده شده است و جای هیچ نگرانی نیست (ویروس نیست) به دلیل بلاک انجمن توسط شرکت eset به خاطر ارایه سریال های این انتی ویروس این پیام مزاحم ظاهر می شود البته دوستان راهکارهایی رو ارایه دادند اما هر کدام از این راهکارها معایب خاص خودش رو دارد در کل فعلا نظر شخصی اینجانب غیرفعال کردن real-time انتی ویروس هنگام مراجعه به انجمن می باشد.

توجه : اگر در انجمن جستجو کنید راهکارها دیگر رو هم پیدا می کنید.

در ضمن گروه فنی پیگیر این مشکل می باشد اما فعلا راهکاری برای این مورد پیدا نشده است. با تشکر

موفق باشید.

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

اقا اپرا کاملا جواب دادن و بنده هم یه نکاتی را یاداور بشم .
    دوست عزیز قبل از هر چیز لازمه یاداوری کنم که در سوال شما علاوه بر چشمک زدن چراغ وایرلس به چراغ اینترنت هم اشاره کرده بودید , که بنده سرجم یه توضیحات مختصری دادم .
    در چراغ اینترنتی که اشاره کردید که میشه همون ای دی اس ال لینک یا یه جور دیگه بگم ترانسفر و ساده تر هم میشه همون ارسال و دریافت اطلاعات و دیتا ها که دقیقا نشون دهنده سالم عمل کردن مودم شما هست و باید باشه , درسته وقتی مودم شما روشن و هیچ کاری نمیکنید اما این ارسال و دریافت بین مرکز و مودم شما همیشه هست بعلاوه اینکه اگه مرورگر هم باز باشد . ضمن اینکه بطور کلی بنده یه مطلبی را اشاره کنم تا زمانیکه مشکلی در ارتباط و یا قطعی اون نداشته باشید , مشکلی نیست و نگران نباشید . اما نکاتی در خصوص عدم ارتباط صحیح و ضعف قدرت سیگنال در ارتباط با مرکز مخابراتی هم مد نظر هست , بعلاوه اینکه موارد دیگری همچون وسایلی که بر روی خط ارتباطی تلفن شما ( از لحاظ مصرفی ) و همینطور حتی سیم کشی منزل شما و نوع سیم بکار برده شده و نوع و قدرت مقاومت و درست سیم کشی داخل خونه و اسپیلتر و عدم درست تنظیمات پروفایل از سوی مرکز ارائه دهنده سرویس و حتی امکان مشکل در اون جعبه تقسیم که در سر کوچه هست هم مربوط میشه و در نهایت هم به پروتکلهای مدولیشن ( ترکیب فرکانس ) و نوع رفتاری که با نویزها در فرکانس های مختلفی که دارند مربوط میشه , که باید تستهایی در تنظیماتش انجام داد , که پیشنهاد نمیکنم . اما در صورت عدم مشکل در کانفیگ مجدد مودم میتونید این مورد را یه بار دیگه تست کنید .
    MY ALBUM

11. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    94
    تشکر تشکر شده 
    58
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S!RUS نمایش پست ها
    اقا اپرا کاملا جواب دادن و بنده هم یه نکاتی را یاداور بشم .
    دوست عزیز قبل از هر چیز لازمه یاداوری کنم که در سوال شما علاوه بر چشمک زدن چراغ وایرلس به چراغ اینترنت هم اشاره کرده بودید , که بنده سرجم یه توضیحات مختصری دادم .
    در چراغ اینترنتی که اشاره کردید که میشه همون ای دی اس ال لینک یا یه جور دیگه بگم ترانسفر و ساده تر هم میشه همون ارسال و دریافت اطلاعات و دیتا ها که دقیقا نشون دهنده سالم عمل کردن مودم شما هست و باید باشه , درسته وقتی مودم شما روشن و هیچ کاری نمیکنید اما این ارسال و دریافت بین مرکز و مودم شما همیشه هست بعلاوه اینکه اگه مرورگر هم باز باشد . ضمن اینکه بطور کلی بنده یه مطلبی را اشاره کنم تا زمانیکه مشکلی در ارتباط و یا قطعی اون نداشته باشید , مشکلی نیست و نگران نباشید . اما نکاتی در خصوص عدم ارتباط صحیح و ضعف قدرت سیگنال در ارتباط با مرکز مخابراتی هم مد نظر هست , بعلاوه اینکه موارد دیگری همچون وسایلی که بر روی خط ارتباطی تلفن شما ( از لحاظ مصرفی ) و همینطور حتی سیم کشی منزل شما و نوع سیم بکار برده شده و نوع و قدرت مقاومت و درست سیم کشی داخل خونه و اسپیلتر و عدم درست تنظیمات پروفایل از سوی مرکز ارائه دهنده سرویس و حتی امکان مشکل در اون جعبه تقسیم که در سر کوچه هست هم مربوط میشه و در نهایت هم به پروتکلهای مدولیشن ( ترکیب فرکانس ) و نوع رفتاری که با نویزها در فرکانس های مختلفی که دارند مربوط میشه , که باید تستهایی در تنظیماتش انجام داد , که پیشنهاد نمیکنم . اما در صورت عدم مشکل در کانفیگ مجدد مودم میتونید این مورد را یه بار دیگه تست کنید .
    ببینید ، مودم های وایرلس 4 تا چراغ داره ، یکیش چراغ پاور هست که وقتی دستگاه روشن می کنیم اون رو شن میشه ، یکیش چراغ adsl هست که اگه خط دارای امکانات adsl باشه روشن میشه ، یکیش چراغ اینترنت هست ، که بسته به استفاده آروم یا تند چشمک میزنه ، و حتی اگه هم استفاده نکنیم بنا به گفته شما که من هم قبول دارم گاهی اوقات چشمک میزنه ، اما چراغ چهارم که مورد بحث من هستش چراغ وایرلس هستش ، که تا دستگاهی بهش وصل نشه یا اقدام به وصل شدن نکنه نباید حتی یک چشمک هم بزنه ، این قانونشه و یه چیز بدیهی هستش ،حتی امروز صبح هم علاوه بر اون تعداد مودمی که گفته بودم رو دو تا مودم مبین نت و یک مودم dlink هم امتحان کردم و دیدم چراغ وایرلس تا زمانی که دستگاهی اقدام به وصل شدن نکنه و وصل نباشه حتی یک چشمک هم نمیزنه . مودم من هم تا چند وقت پیش درست کار می کرد ، یعنی قبل اینکه چیزی بهش وصل بشه یا اقدام به وصل شدن بکنه چراغ یک چشمک هم نمیزد . جدیدا اینجوری شده که بعضی مواقع همین که مودم رو روشن می کنم بدون اینکه لب تاپ یا موبایل من وصل باشه چراغ وایرلسش شدیدا چشمک میزنه .
    احساس من اینه که یا یه دستگاه tv بهش وصله ( چون تو خونه یکی از فامیلها دیدم که تلوریونشون میتونست وصل شه به اینترت و بدون هیچ پسوردی وصل شد ) ( البته من با مکانیزم نوع وصل شدن این تلوزیون ها آشنا نیستم واسه همینه که سوالمو مطرح کردم ) و یا یک نفر از راه دور به اینترنت من وصل هست ( من خودم زیاد از اینجور چیزا سر در نمیارم اما تو چند تا مقاله خوندم مثل اینکه با ورود به مودم و نمیدونم مک آدرس و آی پی اینجور چیزا میشه کاری کرد ) .
    پسورد مودم رو هم خیلی وقته که عوض کردم و پسورد پیشفرض نیست .
    از شما دوستان عزیز خواهشمندم که به عرایض من خوب توجه کنید و راهنماییم کنید که دقیقا چه راه هایی وجود داره که متوجه بشم چه کسایی به مودم متصل هست ( بهترین و دقیق ترین راه حل : برای این این حرفو میزنم که بعضی از این نر افزار ها مثل wifi inspacter آندرویید ، یه بار تو خونه ما 2 تا موبایل و یک لب تاپ وصل بود با اون سرچ کردم فقط 3 دستگاه نشون داد ، یکی خود مودم tplink یکی موبایلم یکی لب تاپ ، اون یکی موبایل رو نتونست پیدا کنه ) . و اینکه بلاخره میتونه از راه دور یکی دسترسی داشته باشه یه یک تلووزیون جدید باشه و یا اینکه مودم من باید آپدیت بشه ( لطفا یکی راهکار و آموزششو بگه که خودم بتونم آپدیت کنم )و یا خرابه که اگه خرابه برم یکی دیگه بخرم که خیالمم راحت باشه . ممنون

13. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ata-gh برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    94
    تشکر تشکر شده 
    58
    اعتبار کاربر
    1

در مورد اخطار nod32 هم باید بگم ک من سایتتون رو تو لیست دادم که بتونم بیام وگرنه کلا اجازه نمیده آنتی ویروس که سافت گذر بیایم ، اما این مورد تازه از دیروز عصر اینجوری شده و هنوز هم هست ، یعنی پریروز و دیروز صبح اینجوری نبود ، فقط هم وقتی میام تو انجمن اینجوری میشه و مربوط به خود سایت نیست . اگه بخواهید عکسش رو هم میزارم .

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

@ ata-gh U .
    جهت مطمئن شدن و مشاهده دستگاه های متصل شده به مودم تون بدین صورت عمل کنید .
    وارد تنظیمات مودم تون شوید , با تایپ 192.168.1.1 در ادرس بار مرورگرتون و سپس ....
    به تصویر توجه کنید , در مودم تی پی لینک که فرمودید . بنده الان با گوشی خودم به مودمم وصل شدم . تعداد و مک ادرس مشخص هست . در مواقعی که مشاهده کردید تعداد دیوایس را درست نشون نداده از گزینه رفرش که در کنار ان هست استفاده کنید .

2.jpg
    بدون نصب دیوایسی
    3.jpg

توسط برنامه ای هم اگه خواستید تست کنید از برنامه های , Who’s on My WiFi و یا Wireless network watcher استفاده کنید . این هم ادرس دانلود از سایت سازنده و رسمی هر دو برنامه .

عنوان: Wireless Network Watcher

عنوان: Who’s on My WiFi
    MY ALBUM

16. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •