سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 15

موضوع: کار نکردن درست مودم و قطع و وصل شدن خودکار و زیاد چراغ های آن

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض کار نکردن درست مودم و قطع و وصل شدن خودکار و زیاد چراغ های آن

به نام خدا.

درود.

من حدود دو ماهی که هست از قرارداد جدید اینترنتم استفاده می کنم خیلی زیاد دیده ام مودم رایانه که از نوع TP-link است در زمان کارکردن به یکباره همه چراغ هاش خاموش میشوند بعد از چند دقیقه روشن حالا در همه مقاطع زمانی رخ داده و بعضی وقت ها چندین بار ادامه داشته و با reset کردن مودم و چند دقیقه خاموش بودن مودم و کار نکردن آن فایده ای نداشته.مورد بارز دیگر چراغ LAN که خود به خود قطع میشه بعد خودش فعال میشه یعنی enable و disable های زیاد و اتفاقات دیگر در مورد مودم که من یک قرارداد یکساله در قبل داشتم و تمام شد هر وقت به اینترنت دسترسی نداشتم فقط چراغ Internet خاموش بود.در مورد چراغ LAN بگم زمانی که چراغ های دیگر روشن بوده اند این چراغ دچار مشکلی که گفتم میشد با موردی که در خط دوم گفتم فرق داره.بگذریم.

این اتفاق ها در جریان یکسال قبل به هیچ وجه نیفتاد.

من جستجویی در اینترنت کردم اما چیزی متوجه نشدم.چیز خاصی هم نبود.

کسی میدونه باید چه کار کنم؟ خیلی قطع و وصل میشه.بعضی روز ها میشه گفت کم بعضی وقت ها در جریان روز چندین بار و حتی به فاصله چند دقیقه اتفاق افتاده به صورت مداوم در جریان 1 تا 8 ساعت.

TP-LINK TD-8817

إنَّ اللّه عَزَّ و جَلَّ بَعَثَنِي رحمَة لِلْعالَمینَ وَ لِأَمْحَقَ الْمَعَازِفَ وَ المَزَامِیرَ وَ امُورَ الْجَاهِلِیَّةِ وَ الأَوْثَانَ

خداوند عزّ و جلّ مرا برای رحمت به جهانیان و نابود ساختن آلات موسیقی،امور(مرسوم) جاهلیت و بتها به نبوت مبعوث ساخت. الکافی،ج396،6

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,281
    اعتبار کاربر
    1

اگر مودم رو ریست و کانفیگ مجدد کردید و تنظیمات را در کانفیگ به درستی انجام دادید و مشکل هنوز وجود داره.یا کلا مودم مشکل دارم یا مشکل از isp هست.
    اول با isp تماس بگیرید.بعد با یک مودم دیگر تست کنید.البته برای تعویض مودم باید با isp تماس بگیرید و بگین که خط رو ریست کنن

پ.ن:مودم قبلی خودم TP-link 8151n بود.شدیدا ازش ناراضی بودم و خیلی اذیتم کرد

ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Core Edition

3. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما A (\/) ! Я برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Д (\/) ! Я نمایش پست ها
    اگر مودم رو ریست و کانفیگ مجدد کردید و تنظیمات را در کانفیگ به درستی انجام دادید و مشکل هنوز وجود داره.یا کلا مودم مشکل دارم یا مشکل از isp هست.
    اول با isp تماس بگیرید.بعد با یک مودم دیگر تست کنید.البته برای تعویض مودم باید با isp تماس بگیرید و بگین که خط رو ریست کنن

پ.ن:مودم قبلی خودم TP-link 8151n بود.شدیدا ازش ناراضی بودم و خیلی اذیتم کرد
    به نام خدا.

درود.

من چیزی از کانفیگ کردن و نحوه تنظیمات آن نمی دانم.منظور من از reset کردن فشار دادن دکمه کوچک پشت مودم است که همه چراغ ها خاموش و با فشار دوباره روشن میشوند.شنیدم این کار reset کردن نام دارد از آنجایی که اولین بار مودمم رو برام تنظیم کردند که در حال حاضر آن مکان وجود ندارد.بگذریم.به هر حال در مورد بقیه موارد اطلاعی ندارم.اگر شما مراحل کامل انجام آن را میدونید لطف کنید و آموزش بدید.

با پشتیبانی مخابرات تماس گرفتم گفتند باید دم در خانه مودم رو به خط اصلی مخابرات وصل کنی.من هر وقت در مورد مشکلی پرسشی رو مطرح می کنند همین پاسخ رو میدهند.که خب این کار فایده ای نداره.مودم دیگری هم ندارم که با آن بررسی کنم.

امروز که به هیچ وجه قطعی نداشتم.فکر کنم خوب شده.البته بگم راه دومی که گفتید یعنی reset کردن خط رو فراموش کردم بیان کنم.صبر می کنم اگر قطعی نداشتم که هیچ اگر در بعد باز اتفاق افتاد این راه رو هم آزمایش می کنم.

مطلب آخر آیا این مودم نیاز به بروز رسانی دارد؟ منظورم مثل کارت گرافیک-کارت صدا و ... برایش هر چند وقت یک بار بروز رسانی انتشار داده میشه؟ اگر بله از کجا باید بارگیری کنم؟ شما خودتان تجربه این کار را داشته اید؟

در پناه خدا پیروز و سلامت باشید.
    ویرایش توسط mian : 11-05-2015 در ساعت 18:10 دلیل: کامل کردن توضیح ها
    إنَّ اللّه عَزَّ و جَلَّ بَعَثَنِي رحمَة لِلْعالَمینَ وَ لِأَمْحَقَ الْمَعَازِفَ وَ المَزَامِیرَ وَ امُورَ الْجَاهِلِیَّةِ وَ الأَوْثَانَ

خداوند عزّ و جلّ مرا برای رحمت به جهانیان و نابود ساختن آلات موسیقی،امور(مرسوم) جاهلیت و بتها به نبوت مبعوث ساخت. الکافی،ج396،6

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,281
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mian نمایش پست ها
    به نام خدا.

درود.

من چیزی از کانفیگ کردن و نحوه تنظیمات آن نمی دانم.منظور من از reset کردن فشار دادن دکمه کوچک پشت مودم است که همه چراغ ها خاموش و با فشار دوباره روشن میشوند.شنیدم این کار reset کردن نام دارد از آنجایی که اولین بار مودمم رو برام تنظیم کردند که در حال حاضر آن مکان وجود ندارد.بگذریم.به هر حال در مورد بقیه موارد اطلاعی ندارم.اگر شما مراحل کامل انجام آن را میدونید لطف کنید و آموزش بدید.

با پشتیبانی مخابرات تماس گرفتم گفتند باید دم در خانه مودم رو به خط اصلی مخابرات وصل کنی.من هر وقت در مورد مشکلی پرسشی رو مطرح می کنند همین پاسخ رو میدهند.که خب این کار فایده ای نداره.مودم دیگری هم ندارم که با آن بررسی کنم.

امروز که به هیچ وجه قطعی نداشتم.فکر کنم خوب شده.البته بگم راه دومی که گفتید یعنی reset کردن خط رو فراموش کردم بیان کنم.صبر می کنم اگر قطعی نداشتم که هیچ اگر در بعد باز اتفاق افتاد این راه رو هم آزمایش می کنم.

مطلب آخر آیا این مودم نیاز به بروز رسانی دارد؟ منظورم مثل کارت گرافیک-کارت صدا و ... برایش هر چند وقت یک بار بروز رسانی انتشار داده میشه؟ اگر بله از کجا باید بارگیری کنم؟ شما خودتان تجربه این کار را داشته اید؟

در پناه خدا پیروز و سلامت باشید.
    برای ریست مجدد باید اون دکمه رو حدود 20 ثانیه نگه دارید.به هر حال بهتر شد که مودم ریست نشد.چون باید قبلش کانفیگ رو یاد بگیرید.
    برای کانفیگ مجدد یوزر و پسورد و vpi و vci رو نیاز دارید.(vpi به احتمال زیاد 0 و vci به احتمال ریاد 35 است)
    فعلا که مشکل برطرف شده دست نگه دارید.
    در مورد به روز رسانی،شما باید 2 کار انجام بدین
    1-درایور مربوط به lan رو نصب و یا به روز رسانی کنید.(موجود در سایت تولید کننده مادربورد)
    2-firmware مربوط به مودم رو به روز رسانی کنید(البته در صورت انتشار نسخه جدید و موجود در سایت تولید کننده مودم)

این هم دانلود کنید.همه چیز رو توضیح داده.از جمله کانفیگ
    عنوان: راهنمای کاربر

6. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما A (\/) ! Я برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

برای ریست مجدد باید اون دکمه رو حدود 20 ثانیه نگه دارید.به هر حال بهتر شد که مودم ریست نشد.چون باید قبلش کانفیگ رو یاد بگیرید. برای کانفیگ مجدد یوزر و پسورد و vpi و vci رو نیاز دارید.(vpi به احتمال زیاد 0 و vci به احتمال ریاد 35 است) فعلا که مشکل برطرف شده دست نگه دارید. در مورد به روز رسانی،شما باید 2 کار انجام بدین 1-درایور مربوط به lan رو نصب و یا به روز رسانی کنید.(موجود در سایت تولید کننده مادربورد) 2-firmware مربوط به مودم رو به روز رسانی کنید(البته در صورت انتشار نسخه جدید و موجود در سایت تولید کننده مودم) این هم دانلود کنید.همه چیز رو توضیح داده.از جمله کانفیگ
    عنوان: راهنمای کاربر
    به نام خدا. درود.
    در مورد فایلی که پیوست کردید چون متن آن به زبان انگلیسی است و آشنایی چندانی ندارم(سطحی) و ... نتونستم چیز خاصی از آن بفهمم.در ضمن تصاویر درج شده مربوط به ویندوز XP بودند.من از سیستم عامل Windows 8 Enterprise x64 استفاده می کنم پس تاثیری نداره.اگر در بعد این وقت رو داشته باشید که نحوه کانفیگ کردن رو آموزش بدهید در همین تاپیک عالی میشه.به هر حال به خاطر این که در این مورد وقت گذاشتید سپاسگزارم.
    بحث بروز رسانی درباره مورد 1 در واقع نتونستم در سایت foxconn.com چیزی پیدا کنم.نمیدونم چی رو باید جستجو کنم.البته به سربرگ ها و بخش های تارنما وارد شدم نتونستم درایو و مطلبی که مرتبط به آن باشد رو پیدا کنم.فکر نکنم چیزی وجود داشته باشد.
    اما بروز رسانی مودم باید بگم مودم من با ویندوز 8 سازگار نیست با توجه به این پیوند TP-LINK. خب مودم کار می کند.در مورد بارگیری firmware باید نسخه سخت افزار مودم که از 1 تا 8 است را یافت که من از نگار راهنما متوجه شدم نسخه سخت افزار 7.1 است.یعنی در واقع 7 است.
    برای این نسخه سه بروز رسانی وجود دارد.آیا باید هر سه رو بارگیری و به ترتیب نصب کنم یا نصب آخرین بروزرسانی کافی است؟ به هر سه مورد نگاه کنید.پیوند Download for TD-8817 V7 - Welcome to TP-LINK
    [RIGHT] البته یک درایور و یک Utility هم وجود دارند که برای ویندوز 7[FONT=&quot] و سیستم عامل های پایین تر از آن گنجانده شده.نصب این ها توصیه می شود؟ در پناه حق روز ها و شب های آرامی داشته باشید.
    ویرایش توسط mian : 12-05-2015 در ساعت 09:54 دلیل: کامل کردن و رفع نقص پست

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

به نام خدا. یک پیوند دیگر توانستم در بخش دیگر از تارنما پیدا کنم که آخرین firmware قرارداده شده برای ویندوز 8 هم گنجانده شده. file:///D:/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C%20%D9%8 7%D8%A7/tp-link.us/TD-8817%20-%20Welcome%20to%20TP-LINK.htm چهار نکته مربوط به نصب firmware وجود دارد با توجه به این که جانب احتیاط رو رعایت کرد تونستم چیزهایی بفهمم.برداشت خودم رو درج می کنم.ببینید درسته؟ 1-لطف کنید نسخه سخت افزار مربوط به firmware مربوطه رو تایید کنید.بروز رسانی اشتباه firmware یعنی نصب اشتباه آن ممکن است به دستگاه شما آسیب بزند. 2-در جریان بروزرسانی دکمه power رو خاموش نکنید. 3-بروز رسانی firmware رو در حین ارتباط وایرلس انجام ندهید مگر این که ... 4-به تمام کاربران پیشنهاد می شود که تمام ارتباط های اینترنتی در رایانه رو متوقف کنند یا به طور ساده خط اینترنت رو از دستگاه قبل از بروز رسانی قطع کنند.منظور به احتمال زیاد سیمی که به مودم و خط تلفن وصل می شود. 5-از نرم افزار های فشرده ساز مانند winrar و winzip برای خارج شدن فایل ها از حالت فشرده قبل از بروز رسانی استفاده کنید.

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,281
    اعتبار کاربر
    1

در مورد firmeare نصب آخرین نسخه کفایت میکند.اما در مورد درایور مودم فکر کنم واسه زمانی هست که بخواهید از پورت usb مودم استفاده کنید.
    کانفیگ هم اصلا کاری نداره
    192.168.1.1 را در مرورگر وارد کنید.یوزر و پسورد رو admin بزنید.
    بعد وارد quick start بشین.بعد چند مرحله ساده داره که باید طی کنید.شامل time zone ،وارد کردن یوزر و پسورد و vpi و vci و همچنین یک مرحله مهم.اون هم انتخاب کانکشن هست.برای اینکه با روشن شدن سیستم به طور اتوماتیک به نت وصل بشین گزینه PPPoe/PPPEA را انتخاب کنید و برای اینکه با یوزر و پس وصل بشید گزینه BRIDGE MODE.که البته در حالت دوم باید کانکشن بسازید.
    در مورد آپدیت firmwae هم باید وارد صفحه 192.168.1.1 بشین.
    این صفحه رو ببنید .تا حدودی کمک کنند هست.
    عنوان: firmware update

10. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما A (\/) ! Я برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    2,323
    تشکر تشکر شده 
    1,054
    اعتبار کاربر
    1

اخطار : در صورتی که به ورژن مودم دقت نکنید احتمال آسیب دیدن مودم زیاد هست مثلا من مال خودم ورژن 6 هست اگر اشتباه نکنم اگر فرمور ورژن 7 بریزم روش کلا مودمم آسیب میبینه و شامل گارانتی هم نمیشه پس لطفا قبل از انجام این چنین کاری حتما حتما بیایید و این مسائل رو بهش توجه کنید و همچنین قبلش یک گوگل سرچ کنید
    محتاجیم به دعا

خدایا به امید تو
    خدایا تنها امیدم تویی

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما mehran34 برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

در مورد firmeare نصب آخرین نسخه کفایت میکند.اما در مورد درایور مودم فکر کنم واسه زمانی هست که بخواهید از پورت usb مودم استفاده کنید.
    کانفیگ هم اصلا کاری نداره
    192.168.1.1 را در مرورگر وارد کنید.یوزر و پسورد رو admin بزنید.
    بعد وارد quick start بشین.بعد چند مرحله ساده داره که باید طی کنید.شامل time zone ،وارد کردن یوزر و پسورد و vpi و vci و همچنین یک مرحله مهم.اون هم انتخاب کانکشن هست.برای اینکه با روشن شدن سیستم به طور اتوماتیک به نت وصل بشین گزینه PPPoe/PPPEA را انتخاب کنید و برای اینکه با یوزر و پس وصل بشید گزینه BRIDGE MODE.که البته در حالت دوم باید کانکشن بسازید.
    در مورد آپدیت firmwae هم باید وارد صفحه 192.168.1.1 بشین.
    این صفحه رو ببنید .تا حدودی کمک کنند هست.
    عنوان: firmware update
    به نام خدا.

درود.

مورد 1 تا 6 رو متوجه شدم اما در مورد خود مورد 6 واضح برایم نبود.ترجمه 1 تا 5 رو می نویسم تا کسانی هم که صفحه رو دیدند و چیزی متوجه نشدند و با کمک شما درباره گزینه 6 کامل پی به موضوع ببرند.

نکته:لطف کنید نسخه سخت افزار دستگاهتان را برای پیدا کردن نسخه میان افزار (
    (firmware بررسی کنید.بروز رسانی اشتباه میان افزار ممکن است به دستگاه شما آسیب وارد کند و ضمانت رو از بین ببرد.

قدم اول-وارد مسیر مودم
    adsl از طریق نوشتن پیوند http://192.168.1.1 در نوار آدرس مرورگر اینترنت شوید.(نظیر Internet Explorer,Firefox) البته فقط با مرورگر Internet Explorer میشه وارد شد.بقیه مرورگر ها کارساز نیست.

قدم دوم- انتخاب سربرگ
    Maintenance -انتخاب قسمت Firmware و کلید Browse برای انتخاب میان افزاری که در حال حاضر در پوشه از حالت فشرده خارج شده است.

قدم سوم- کلید
    Upgrade رو انتخاب کنید.دستگاه بعد از پایان بروز رسانی به صورت خودکار راه اندازی دوباره می شود.لطف کنید حدود سه دقیقه منتظر بمانید.

قدم چهارم-انتخاب سربرگ وضعیت(
    Status) –قسمت اطلاعات دستگاه (Device Info) بررسی کنید که میان افزار بروز رسانی شده است.(به عبارت firmware version توجه شود)

قدم پنجم-شما باید دستگاه را به تنظیمات پیش فرض کارخانه
    بازگردانی کنید تا کارکرد ها و وظایف جدید ترتیب اثر داده شوند.(اعمال شوند):انتخاب سربرگ Meintenance –قسمت SysRestart-بعد گزینه Factory Default Settings و سر آخر دکمه Restart .

قدم ششم-؟

پرسش دیگری هم برایم مطرح شد که vpi-vci چه مفهمومی دارند و در پستی که مقدارشون رو گفتید از کجا متوجه شدید؟

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran34 نمایش پست ها
    اخطار : در صورتی که به ورژن مودم دقت نکنید احتمال آسیب دیدن مودم زیاد هست مثلا من مال خودم ورژن 6 هست اگر اشتباه نکنم اگر فرمور ورژن 7 بریزم روش کلا مودمم آسیب میبینه و شامل گارانتی هم نمیشه پس لطفا قبل از انجام این چنین کاری حتما حتما بیایید و این مسائل رو بهش توجه کنید و همچنین قبلش یک گوگل سرچ کنید
    درود.

سپاسگزارم بابت اخطارتون.اگر به پست دقت می کردید موردی که گفتید رو بهش توجه کردم.نسخه سخت افزارشو رو هم پیدا کردم.در اینترنت جستجو کردم نتونستم چیز خاصی پیدا کنم.

پیروز سلامت باشید.به خدا میسپارمتون.روز ها و شب هاتون آرام.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •