سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15

موضوع: کار نکردن درست مودم و قطع و وصل شدن خودکار و زیاد چراغ های آن

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

@ mian , سلام .
    بنده میخواستم یه معنی کلی را براتون بگم حیفم اومد این متن را نخوانید . برای درک و معنی بیشتر در مورد دو گزینه VpI و VCI به این لینک مراجعه کنید , کاملا توضیح داده .
    و برای مرحله ششم که فرموده بودید , منظورشون این هست که بعد از فاکتوری ریست و ... که انجام دادید باید دوباره وارد ادرس 192.168.1.1 شوید و تنظیمات را دوباره بهش بدید .
    در مورد اپدیت فریمور هم به نظر بنده اگه تاکنون انجام نداده اید و در صورتیکه اشنایی کامل و تخصصی ندارید خودتون انجام ندید .
    در کل بنده متوجه یه قضیه در پست اولتون شدم بعد از فشار دادن دکمه ریست باید دوباره تنظیمات مودم را بهش بدید یعنی دوباره باید کانفیگ کنید . تا جایی که بنده متوجه شدم مشکل شما از عدم کانفیگ درست مودم هست . و همچنین بعد از تعویض خط اینترنتی تون هم باید دوباره کانفیگ میکردید , بهر حال ایا جدیدا" مودم را کانفیگ کرده اید یا نه ؟
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

2. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط S!RUS نمایش پست ها
    @ mian , سلام .
    بنده میخواستم یه معنی کلی را براتون بگم حیفم اومد این متن را نخوانید . برای درک و معنی بیشتر در مورد دو گزینه VpI و VCI به این لینک مراجعه کنید , کاملا توضیح داده .
    و برای مرحله ششم که فرموده بودید , منظورشون این هست که بعد از فاکتوری ریست و ... که انجام دادید باید دوباره وارد ادرس 192.168.1.1 شوید و تنظیمات را دوباره بهش بدید .
    در مورد اپدیت فریمور هم به نظر بنده اگه تاکنون انجام نداده اید و در صورتیکه اشنایی کامل و تخصصی ندارید خودتون انجام ندید .
    در کل بنده متوجه یه قضیه در پست اولتون شدم بعد از فشار دادن دکمه ریست باید دوباره تنظیمات مودم را بهش بدید یعنی دوباره باید کانفیگ کنید . تا جایی که بنده متوجه شدم مشکل شما از عدم کانفیگ درست مودم هست . و همچنین بعد از تعویض خط اینترنتی تون هم باید دوباره کانفیگ میکردید , بهر حال ایا جدیدا" مودم را کانفیگ کرده اید یا نه ؟

به نام خدا.

درود.

ببخشید پستتون رو خیلی دیر پاسخ میدم.یک سری مشکل ها پیش اومد نتونستم.

در مورد مرحله ششم متوجه منظورتون نشدم.کدوم تنظیمات رو دوباره بهش بدم؟ مرحله پنجم تکرار بشه یا از مرحله 1 تا 5 تکرار بشه؟ سخنتون گنگه برام.

در مورد آموزش مفهوم های vpi و vci مطالبی تونستم متوجه بشم اما به طور کامل نه.اما مفید بود.سپاسگزارم.
    بروز رسانی میان افزار مودم آن طور که گفتید سخت نیست.فقط مرحله 6 مونده که با کمک شما راحت انجام میشه.نکته ای که گفتید در نظرم هست اما جای نگرانی نیست.

مورد آخر ببینید من هر وقت در ساعت های رایگان شبانه شروع به بارگیری می کنم قبل از شروع و بعد از تمام شدن مودم رو خاموش و روشن می کنم تا میزان داده های بارگیری شده در ساعت های غیر رایگان ثبت نشود.تجربه نشون داده در غیر این صورت ثبت می شود.نمی شود بعد از هر بار خاموش و روشن شدن, مودم تنظیم شود.
    به احتمال زیاد باید مشکل از تنظیم نادرست مودم باشد.این کار حدود 9 ماه پیش بعد از طرح همکد سازی از سوی مخابرات انجام شد.چون کد و شماره تلفن ها تغییر کردند.خود کارکنان مخابرات انجام دادند.اما باید بگم کارکنان بخش پشتیبانی مخابرات سطح کیفیشون پایینه همچون دانش آن ها و ... .پس فرضیه شما میتونه درست باشه.

باید بگم از زمان ارسال موضوع تا الآن مشکل هایی که در پست اولم گفتم پیش نیومد تا قبل از ارسال همین پست که حدود 10 بار چراغ ها خاموش و روشن شدند. مورد بعدی چند بار در طول چندین ثانیه یا شاید در حد یکی دو دقیقه صفحه ها باز نمی شدند که در کنار ساعت سیستم روی آیکن ارتباطات علامت مثلث زردرنگ منظورم علامت هشدار به نمایش می اومد بعد گزینه یافتن عیوب (Troubleshoot Problem) انتخاب می کردم پیامی می اومد مبنی بر این که مشکلی وجود ندارد و خب خیلی زود مشکل خود به خود حل می شد.فکر نکنم چیز خاصی باشه تازه زیاد هم اتفاق نیفتاده.

به هر حال شما معتقدید دوباره باید تنظیم بشه مودم یا نه؟

یک اشاره ای کنم به موضوعی اگر خواستید این پرسش رو هم پاسخ بدهید.به اصل پست ربطی ندارد.در طبقه پایین خانه در قبل از خط آن برای استفاده از اینترنت استفاده می شد.بعد خط رو انتقال دادم به طبقه و خط بالا.حدود 1 سال پیش میشه.اما نکته قابل توجه این که بعد از این که درخواست لغو کردن خط پایین و وصل شدن به خط بالا رو کردم و طبق گفته خوشان کار تمام شد بازم امکان استفاده از خط پایین بود.چند بار از طریق تلفن و مراجعه حضوری اقدام کردم با مراجعه به سیستمشون و این که درج شده خط جمع آوری شده موضوع رو رد کردند.تا حدود یک هفته شاید هم بیشتر امکان استفاده بود.بعد که من ناامید شدم و پیش خودم گفتم شاید در بعد موضوع حل شود از کنار موضوع گذشتم.بعد خط رو به بالا انتقال دادم چون با خط بالا با سرعت بیشتری فکر می کردم میشد به وب گردی-بارگیری داده ها و ... پرداخت چون تجربه استفاده از شرکت های isp همانند پارسان و شاتل نشون داده بود اما بعد از نصب دیدم همان وضعیت است.

میخواستم بدانم با فرض این که خط پایین هنوز هم جمع آوری نشده باشد و من هم اکنون با خط بالا در حال استفاده هستم در روند سرعت تاثیر گذار است یا نه؟
    إنَّ اللّه عَزَّ و جَلَّ بَعَثَنِي رحمَة لِلْعالَمینَ وَ لِأَمْحَقَ الْمَعَازِفَ وَ المَزَامِیرَ وَ امُورَ الْجَاهِلِیَّةِ وَ الأَوْثَانَ

خداوند عزّ و جلّ مرا برای رحمت به جهانیان و نابود ساختن آلات موسیقی،امور(مرسوم) جاهلیت و بتها به نبوت مبعوث ساخت. الکافی،ج396،6

4. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mian نمایش پست ها
    به نام خدا.

درود.

ببخشید پستتون رو خیلی دیر پاسخ میدم.یک سری مشکل ها پیش اومد نتونستم.

در مورد مرحله ششم متوجه منظورتون نشدم.کدوم تنظیمات رو دوباره بهش بدم؟ مرحله پنجم تکرار بشه یا از مرحله 1 تا 5 تکرار بشه؟ سخنتون گنگه برام.

در مورد آموزش مفهوم های vpi و vci مطالبی تونستم متوجه بشم اما به طور کامل نه.اما مفید بود.سپاسگزارم.
    بروز رسانی میان افزار مودم آن طور که گفتید سخت نیست.فقط مرحله 6 مونده که با کمک شما راحت انجام میشه.نکته ای که گفتید در نظرم هست اما جای نگرانی نیست.

مورد آخر ببینید من هر وقت در ساعت های رایگان شبانه شروع به بارگیری می کنم قبل از شروع و بعد از تمام شدن مودم رو خاموش و روشن می کنم تا میزان داده های بارگیری شده در ساعت های غیر رایگان ثبت نشود.تجربه نشون داده در غیر این صورت ثبت می شود.نمی شود بعد از هر بار خاموش و روشن شدن, مودم تنظیم شود.
    به احتمال زیاد باید مشکل از تنظیم نادرست مودم باشد.این کار حدود 9 ماه پیش بعد از طرح همکد سازی از سوی مخابرات انجام شد.چون کد و شماره تلفن ها تغییر کردند.خود کارکنان مخابرات انجام دادند.اما باید بگم کارکنان بخش پشتیبانی مخابرات سطح کیفیشون پایینه همچون دانش آن ها و ... .پس فرضیه شما میتونه درست باشه.

باید بگم از زمان ارسال موضوع تا الآن مشکل هایی که در پست اولم گفتم پیش نیومد تا قبل از ارسال همین پست که حدود 10 بار چراغ ها خاموش و روشن شدند. مورد بعدی چند بار در طول چندین ثانیه یا شاید در حد یکی دو دقیقه صفحه ها باز نمی شدند که در کنار ساعت سیستم روی آیکن ارتباطات علامت مثلث زردرنگ منظورم علامت هشدار به نمایش می اومد بعد گزینه یافتن عیوب (Troubleshoot Problem) انتخاب می کردم پیامی می اومد مبنی بر این که مشکلی وجود ندارد و خب خیلی زود مشکل خود به خود حل می شد.فکر نکنم چیز خاصی باشه تازه زیاد هم اتفاق نیفتاده.

به هر حال شما معتقدید دوباره باید تنظیم بشه مودم یا نه؟

یک اشاره ای کنم به موضوعی اگر خواستید این پرسش رو هم پاسخ بدهید.به اصل پست ربطی ندارد.در طبقه پایین خانه در قبل از خط آن برای استفاده از اینترنت استفاده می شد.بعد خط رو انتقال دادم به طبقه و خط بالا.حدود 1 سال پیش میشه.اما نکته قابل توجه این که بعد از این که درخواست لغو کردن خط پایین و وصل شدن به خط بالا رو کردم و طبق گفته خوشان کار تمام شد بازم امکان استفاده از خط پایین بود.چند بار از طریق تلفن و مراجعه حضوری اقدام کردم با مراجعه به سیستمشون و این که درج شده خط جمع آوری شده موضوع رو رد کردند.تا حدود یک هفته شاید هم بیشتر امکان استفاده بود.بعد که من ناامید شدم و پیش خودم گفتم شاید در بعد موضوع حل شود از کنار موضوع گذشتم.بعد خط رو به بالا انتقال دادم چون با خط بالا با سرعت بیشتری فکر می کردم میشد به وب گردی-بارگیری داده ها و ... پرداخت چون تجربه استفاده از شرکت های isp همانند پارسان و شاتل نشون داده بود اما بعد از نصب دیدم همان وضعیت است.

میخواستم بدانم با فرض این که خط پایین هنوز هم جمع آوری نشده باشد و من هم اکنون با خط بالا در حال استفاده هستم در روند سرعت تاثیر گذار است یا نه؟
    با سلام .
    دوست عزیز بعد از اجرای هم کد سازی و ... که در استانها پیش امده بود بارها مشکلات مشابهی پیش امده , به نظر من فعلا هیچ کاری نکنید و قبل از هر کاری شما با مرکز مخابراتی تون تماس بگیرید و بگید که میخوام مودم را ریست کنم و یوزر نیم و پسورد را ازشون بگیرید و سپس اقدام به ریست کردن مودم کنید ( با فشار دادن و نگه داشتن حدودا 30 ثانیه یه وسیله نوک تیز مثل خودکار و ... در سوراخ پشت مودم ) و سپس اقدام به کانفیگ مجدد کنید . در این رابطه اگه سوالی دارید با ذکر نوع مودم درخدمتیم . بعد از کانفیگ مجدد ببینید ایا مشکلی هست یا نه ؟ در هر صورت اطلاع دهید .

در مورد خط های تلفنی تون هم باید عرض کنم اگه دارای دو خط تلفن هستید در طبقات بالا و پایین , هر نوع موردی و پیش آمدی در این دو خط کاملا جدا هستند و به هیچ وجه با یکدیگر کاری ندارند . اگه درست متوجه نشدم اطلاع دهید .
    ضمنا بنده قبلا در یک طبقه سه خط تلفن با دو نوع ISP متفاوت داشتم و اصلا ربطی به یکدیگه ندارند از هر لحاظ .
    MY ALBUM

6. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    538
    تشکر تشکر شده 
    404
    اعتبار کاربر
    1

به نام خدا.

درود.

مودم رو reset کردم بعد تنظیم کردم.نکته اینجاست که مقدار vpi که مرکز مخابراتی داده بود با مقداری که در قبل ذخیره شده بود یکی بود اما مقدار vci خیر.پس روشن خاموش شدن مداوم مودم در برخی زمان ها ناشی از این موضوع است;درسته؟

اگر مشکلی پیش اومد خبر میدم.

موضوع بعدی در حال حاضر می خواهم میان افزار مودم رو نصب کنم اما در مورد گزینه ششم به مشکل برخورد کردم.آخر سر متوجه نشدم.باید چه کار کنم؟ ببخشید باز مطرح کردم.در پست قبلیتون اشاره ای نکردید.
    إنَّ اللّه عَزَّ و جَلَّ بَعَثَنِي رحمَة لِلْعالَمینَ وَ لِأَمْحَقَ الْمَعَازِفَ وَ المَزَامِیرَ وَ امُورَ الْجَاهِلِیَّةِ وَ الأَوْثَانَ

خداوند عزّ و جلّ مرا برای رحمت به جهانیان و نابود ساختن آلات موسیقی،امور(مرسوم) جاهلیت و بتها به نبوت مبعوث ساخت. الکافی،ج396،6

8. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mian نمایش پست ها
    به نام خدا.

درود.

مودم رو reset کردم بعد تنظیم کردم.نکته اینجاست که مقدار vpi که مرکز مخابراتی داده بود با مقداری که در قبل ذخیره شده بود یکی بود اما مقدار vci خیر.پس روشن خاموش شدن مداوم مودم در برخی زمان ها ناشی از این موضوع است;درسته؟

اگر مشکلی پیش اومد خبر میدم.

موضوع بعدی در حال حاضر می خواهم میان افزار مودم رو نصب کنم اما در مورد گزینه ششم به مشکل برخورد کردم.آخر سر متوجه نشدم.باید چه کار کنم؟ ببخشید باز مطرح کردم.در پست قبلیتون اشاره ای نکردید.
    درود , و خواهش میکنم .
    در مورد مقدار VPI و VCI معمولا دامنه ای ما بین 0تا 35 را در ایران درج میکنند . اما دلیلی که فرمودید واقعا مشخص نیست که فقط به این مورد بستگی داشته باشه . علی الخصوص که اگه مودم تی پی لینک داشته باشید , مودمهای تی پی لینک در بعضی نسخه هاش واقعا درد سر ساز هستند
    در قدم پنجم اگه دقت کنید همه چیز را به تنظیمات کارخانه ای برمیگردانید و در قدم ششم یعنی شما یک مودم خام کانفیگ نشده دارید و باید دوباره کانفیگ کنید , تا دوباره این تنظیمات با میان افزار جدید شما ست و اعمال شوند . دقیقا در قدم ششم به این مورد اشاره کرده که تنظیماتی که قبلا به مودم داده اید ( settings you have written down before upgrading ) را باید به مودم برگردانید (re-enter ) از طریق وارد شدن به ادرس 198.168.1.1 . البته همانطور که قبلا هم اشاره کردم شخصا خودم تجربه این مورد را نداشته ام . در صفحه دانلود میان افزار به هشدارهای ان توجه کنید .
    MY ALBUM

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •