سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 34

موضوع: مباحث و مشکلات راه اندازی Intel Smart Response

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Д (\/) ! Я نمایش پست ها
    دوستان این هارد ssd امروز بعد ازظهر به دستم میرسه
    من میخوام از همون راه حل شماره 2 استفاده کنم.یعنی 18 گیگ برای HDD cache و بقیه برای درایو ویندوز
    امافعلا نمیخوام ویندوز رو عوض کنم.میخوام فعلا از اون 18 گیگ استفاده کنم و بعد از یکی دو ماه دیگه ویندوز رو عوض کنم.
    برای intel response باید تو بایوس Sata mode رو روی حالت raid قرار بدم و بعد نرم افزار intel rapid storage رو نصب کنم و بقیه ماجرا.
    اما من قبل از این کارا کلا نمیدونم ssd رو چجوری باید راه بندازم.یعنی تاحالا تجربه استفاده بیشتر از یک هارد رو نداشتم.
    1-وقت که کابلهای ssd رو وصل کنم و ویندوز نصب شده روی hdd رو بالا بیارم درایو ssd به صورت یک پارتیشن نمایش داده میشه؟
    2-اگر بله،حتما باید فرمتش کنم؟(چون فعلا نمیخوام ویندوز نصب کنم.فقط میخوام intel response رو فعال کنم و میخوام بعدا با دی وی دی ویندوز فرمتش کنم تا هم primary باشه هم اون فضای 350 مگ ساخته بشه)
    سلام امیر جون. مبارکه.

راه اندازی SSD کار خاصی نداره. مثل هارددیسک کابل SATA و برق رو وصل میکنی و تمام.

اگه ویندوز روی هاردت رو نمیخوای فعلاً عوض کنی خیلی خوبه.

از صفحه مادربورد، قسمت مربوط به SATA ابزارهای مربوط به Intel Smart Response و Intel Rapid Start و Intel Smart Connect رو دانلود کن (کلاً سه تا فایل هستن).

فک کنم اولی مربوط به همین اختصاص SSD به عنوان Cache میشه. قبل از فرمت کردن SSD نصبش کن ببین فرمت لازمه یا نه.

18 گیگ رو که اختصاص دادی، فصای باقی مونده رو از Disk Management پارتیشن کن، بعد هر موقع خواستی ویندوزت رو روش نصب کن.

1- احتمالاً به صورت پارتیشن تو This PC دیده میشه. اگه نبود از Disk Management خودت میتونی پارتیشن درست کنی.
    2- اگه پارتیشن قابل استفاده باشه، دیگه فرمت هم لازم نیست. فقط یه نکته رو بهت بگم. خواستی فرمت کنی، Allocation Unit رو بزار مقدار پیش فرضش هرچی هست رو همون باقی بمونه. من برای هاردم روی کمترین مقدار تنظیم کردم (برای دقت بیشتر)، الان احساس میکنم هارد کمی تحت فشاره. (تو فلش هم تست کردم، روی Allocation Unit پیش فرض سرعت بهتره).

سلام
    دارم وبندوز جدید رو دانلود میکنم
    اگه بخوام 18 گیگ رو برای ISR اختصاص بدم و بقیه رو برای نصب ویندوز
    کدومشون رو اول باید انجام بدم؟
    فک کنم درستش همینه که اول 18 گیگ رو به Intel SRT اختصاص بدی، بعد فضای باقی مونده رو پارتیشن کنی و ویندوزت رو نصب کنی.

============================================

خودم میخوام Corsair Forcer GS 128GB بخرم. سرعت Read/Write ترتیبی و تصادفیش عالیه، TRIM و S.M.A.R.T رو پشتیبانی میکنه، 2 میلیون ساعت عمر داره و قیمتش هم عالیه. از هر نظر خوبه، فقط شک داشتم از RAID پشتیبانی میکنه، که در غیر این صورت نمیشد باهاش از Intel SRT استفاده کرد. رفتم تو انجمن Corsair پرسیدم، یکی از کاربرای اصلی و با سابقه شون تایید کرد و گفت میشه.

اینم لینک تاپیک:
    عنوان: Need some help with Force GS 128GB

پس به نظرم در حال حاضر مناسب ترین SSD با حجم 128GB و قیمت مناسب تو بازار Corsair Forcer GS 128GB هست. هرکی خواست از اینا بخره.

2. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,280
    اعتبار کاربر
    1

مرسی شاهین جون
    دوتا سوال دیگه
    1-چون Intel SRT رو با یک نرم افزار تحت ویندوز راه اندازی میکنیم بعد از نصب مجدد ویندوز این قابلیت غیرفعال نمیشه؟
    2-اونجا که گفتی میتونی فضای باقیمونده رو با Disk Management پارتیشن کنی، میتونم فععلا همینجوری رهاش کنم . بعدا که خواستم ویندوز عوض کنم با dvd ویندوز پارتیشنش کنم تا هم primary بشه هم اون فضای 350 مگ ساخته بشه؟

ZOTAC GeForce GTX 970 AMP! Extreme Core Edition

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما A (\/) ! Я برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

مرسی شاهین جون
    دوتا سوال دیگه
    1-چون Intel SRT رو با یک نرم افزار تحت ویندوز راه اندازی میکنیم بعد از نصب مجدد ویندوز این قابلیت غیرفعال نمیشه؟
    2-اونجا که گفتی میتونی فضای باقیمونده رو با Disk Management پارتیشن کنی، میتونم فععلا همینجوری رهاش کنم . بعدا که خواستم ویندوز عوض کنم با dvd ویندوز پارتیشنش کنم تا هم primary بشه هم اون فضای 350 مگ ساخته بشه؟
    سلام.

1- راستش خودم که تا حالا SSD استفاده نکردم و هیچ تجربه ای ندارم. فقط در موردش خوندم. ولی اصولاً حدست باید درست باشه. چون بخشی از این تنظیمات تو BIOS هست، بخشی هم داخل ویندوز. پس باید با نصب مجدد ویندوز از بین بره.

2- بله، ولی به شرطی که برای اختصاص دادن 18 گیگ به SRT نیازی به فرمت کردن نباشه. اگر هم لازم شد فرمت کنی، فضای باقی مونده رو که به صورت پارتیشن هست، با Delete Partition به Unallocated Space تبدیل کن تا موقع نصب ویندوز فرمتش کنی.

پ.ن: عباس جون تو که سیستم نو کردی و SSD هم داری، اینارو اگه تست کردی به ما هم بگو دیگه.

6. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,280
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام.

1- راستش خودم که تا حالا SSD استفاده نکردم و هیچ تجربه ای ندارم. فقط در موردش خوندم. ولی اصولاً حدست باید درست باشه. چون بخشی از این تنظیمات تو BIOS هست، بخشی هم داخل ویندوز. پس باید با نصب مجدد ویندوز از بین بره.

2- بله، ولی به شرطی که برای اختصاص دادن 18 گیگ به SRT نیازی به فرمت کردن نباشه. اگر هم لازم شد فرمت کنی، فضای باقی مونده رو که به صورت پارتیشن هست، با Delete Partition به Unallocated Space تبدیل کن تا موقع نصب ویندوز فرمتش کنی.

پ.ن: عباس جون تو که سیستم نو کردی و SSD هم داری، اینارو اگه تست کردی به ما هم بگو دیگه.
    سلام
    بازم مرسی
    در مورد سوال اول، تو دفترچه مادربردمونو لطفا یه نگاهی بنداز(صفحه 25- 4)
    دست اول نقطه دوم
    با توجه به این متن که نوشته برای غیرفعال کردن این قابلیت به تنظمینات bios باید بریم، احتمال نمیدی که بعد از نصب مجدد ویندوز مشکلی پیش نیاد؟(مثلا مثل آپدیت بایوس که از طریق یک فایل و نرم افزار تحت ویندوز بایوس آپدیت میشه و با نصب مجدد ویندوز هم تغییری درش ایجاد نمیشه)
    در مورد سوال دوم اگه فرمت لازم باشه ،پیشنهاد میکنی که با قابلیت خود ویندوز فرمت کنم(کلیک راست روی پارتیشن و فرمت)؟و اگر بله تیک quick format رو بزنم یا نه؟
    به خدا شرمندم به خاطر این همه سوال

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما A (\/) ! Я برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    بازم مرسی
    در مورد سوال اول، تو دفترچه مادربردمونو لطفا یه نگاهی بنداز(صفحه 25- 4)
    دست اول نقطه دوم
    با توجه به این متن که نوشته برای غیرفعال کردن این قابلیت به تنظمینات bios باید بریم، احتمال نمیدی که بعد از نصب مجدد ویندوز مشکلی پیش نیاد؟(مثلا مثل آپدیت بایوس که از طریق یک فایل و نرم افزار تحت ویندوز بایوس آپدیت میشه و با نصب مجدد ویندوز هم تغییری درش ایجاد نمیشه)
    در مورد سوال دوم اگه فرمت لازم باشه ،پیشنهاد میکنی که با قابلیت خود ویندوز فرمت کنم(کلیک راست روی پارتیشن و فرمت)؟و اگر بله تیک quick format رو بزنم یا نه؟

سلام.

اون قسمتی که گفتی رو تو دفترچه مادربورد پیدا نکردم (نسخه PDF داخل DVD و آخرین ویرایش دانلود شده از سایت ASUS). عنوان Chapter و مطلب رو بگو.

راستش نمیتونم جواب بدم، چون SSD ندارم و هیچ کدوم این چیزا رو تست نکردم.

در مورد فرمت کردن فک کنم همون فرمت سریع ویندوز خوبه. فقط بهتره برای SSD بعد از فرمت، Live Compression رو هم براش فعال کنی. (راست کلیک روی پارتیشن، Properties، گزینه Compress this drive to save disk space)

فعال کردن این قابلیت برای هارددیسک زیاد توصیه نمیشه، خودم تجربه کردم که در طولانی مدت باعث میشه اطلاعات داخل هارد خراب (Corrupted) بشن، مخصوصاً عکس ها، فایل های PDF و آفیس، فایل های exe و کلاً فایل های سبک. اما برای SSD فرق میکنه. چون کاراییش بالاتره تحت فشار قرار نمیگیره. الان که 18 گیگ میدی به SRT واسه پارتیشن ویندوزت فقط 46 گیگ میمونه که به نظر من خیلی کمه. ولی فایل های مربوط به ویندوز و نرم افزارها پتانسیل فشردگی بالایی دارن، اگه این قابلیت رو فعال کنی، فایل ها بدون اینکه داخل آرشیو باشن یا تغییری کنن، همونطوری که هستن، به صورت فشرده شده ذخیره میشن. مثلاً اگر سایز فایلی 20 مگابایت باشه، Properties رو چک کنی مینویسه Size=20MB و Size on disk=12MB. حداقل 10-12 گیگ صرفه جویی میشه. ضمناً بهتره pagefile یا همون حافظه مجازی رو غیر فعال کنی، یا اگه لازمش داری، از هارددیسک اختصاص بده (برای صرفه جویی بیشتر).

به خدا شرمندم به خاطر این همه سوال
    دشمنت شرمنده. سوال رو باید پرسید دیگه.

10. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,280
    اعتبار کاربر
    1

شاهین جون حالا که تو انجمن corsair عضو شدی و زبانتم خوبه میشه ازشون بپرسی که برای زاه اندازی Intel srt به فرمت نیاز هست یا نه؟و یا مثلا بعد از نصب ویندوز غیرفعال میشه یا نه؟
    Yellowbeard شاید بدونه

عنوان: Adata SX900 128GB

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما A (\/) ! Я برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

شاهین جون حالا که تو انجمن corsair عضو شدی و زبانتم خوبه میشه ازشون بپرسی که برای زاه اندازی Intel srt به فرمت نیاز هست یا نه؟و یا مثلا بعد از نصب ویندوز غیرفعال میشه یا نه؟
    Yellowbeard شاید بدونه

عنوان: Adata SX900 128GB
    سلام.

چشم، حتماً میپرسم.

کنترلر ADATA جدیدتره، ولی مهم کارایی نهایی هست که مال Corsair مقدار قابل توجهی بهتره (مخصوصاً سرعت نوشتن تصادفی). پس فکر میکنم Corsair بهتره.

14. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,280
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوستان
    داشتم در مورد استفاده از از یک ssd برای نصب ویندوز و ISRT جستجو میکردم که به این فروم رسیدم.تا اونجایی که من متوجه شدم برای این کار به 2تا هارد نیازه.لطفا شما هم یه نگاهی بندازین

عنوان: ISRT cache+windwos on same ssd

16. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوستان
    داشتم در مورد استفاده از از یک ssd برای نصب ویندوز و ISRT جستجو میکردم که به این فروم رسیدم.تا اونجایی که من متوجه شدم برای این کار به 2تا هارد نیازه.لطفا شما هم یه نگاهی بندازین

عنوان: ISRT cache+windwos on same ssd
    سلام.

میگه یه هارد اضافی موقتاً برای نصب ویندوز لازمه.

مثل اینکه هاردی که قراره بهش Cache بدیم نمیتونه برای نصب ویندوز استفاده بشه.

مثل اینکه این وضعیت برای حالتی هست که بخوایم بخشی از SSD رو به عنوان Cache تعریف کنیم، و تو فضای باقی مونده ویندوز نصب کنیم. (چیزی که مد نظر ما هست و It's a bit annoying to set up though)

متاسفانه نه خودم SSD دارم که تست کنم، نه از دوستان کسی هست که SRT ست کرده باشه.

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    6,736
    تشکر تشکر شده 
    5,280
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام.

میگه یه هارد اضافی موقتاً برای نصب ویندوز لازمه.

مثل اینکه هاردی که قراره بهش Cache بدیم نمیتونه برای نصب ویندوز استفاده بشه.

مثل اینکه این وضعیت برای حالتی هست که بخوایم بخشی از SSD رو به عنوان Cache تعریف کنیم، و تو فضای باقی مونده ویندوز نصب کنیم. (چیزی که مد نظر ما هست و It's a bit annoying to set up though)

متاسفانه نه خودم SSD دارم که تست کنم، نه از دوستان کسی هست که SRT ست کرده باشه.
    آره شاهین جون خیلی درد سر داره.تازه فکر کنم بین این کارا هی باید بریم تو بایوس و تنظیمات رو عوض کنیم
    اصلا یه چیزی
    ما اگه کل ssd رو به پارتیشن ویندوز اختصاص بدیم و همه نزم افزارامونم رو اون نصب کنیم و از هارد hddبرای آرشیو و فیلم و عکس و موزیک و... استفاده کنیم.آیا اصلا نیازی به cache هست؟منظورم اینه که اصلا محسوس هست؟

20. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •