سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: فن برای کارت گرافیک

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    318
    تشکر تشکر شده 
    65
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض فن برای کارت گرافیک

با سلام!

کارت گرافیک من یکم قدیمه NVIDIA Geforce 8500 GT ,روش یه فن کوچیک داره که قطر پره ش فقط 3 و نیمه.چند روز پیش از کار افتاده و حرارت کارت گرافیکم به 105 درجه میرسه (اگر در کیس رو باز بذارم و باد کولر مستقیم بهش بخوره تا 95 درجه پایین میاد ).
    نگرانم کارتم بسوزه.اصلا این نوع فن های کوچیک نوش توی بازار هست یا نه؟ آیا میشه یه فن بزرگتر مثلا 8 سانتی بجاش گذاشت؟ لطفا دوستان راهنمایی کنند!

سپاسگزارم

عضو ممتاز
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,189
    تشکر تشکر شده 
    1,427
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط meistero نمایش پست ها
    با سلام!

کارت گرافیک من یکم قدیمه NVIDIA Geforce 8500 GT ,روش یه فن کوچیک داره که قطر پره ش فقط 3 و نیمه.چند روز پیش از کار افتاده و حرارت کارت گرافیکم به 105 درجه میرسه (اگر در کیس رو باز بذارم و باد کولر مستقیم بهش بخوره تا 95 درجه پایین میاد ).
    نگرانم کارتم بسوزه.اصلا این نوع فن های کوچیک نوش توی بازار هست یا نه؟ آیا میشه یه فن بزرگتر مثلا 8 سانتی بجاش گذاشت؟ لطفا دوستان راهنمایی کنند!

سپاسگزارم
    سلام دوست عزیز.
    اره فکر میکنم موجود باشه هم میتونید فن رو با سینکش عوض کنید هم اینکه روی سینک فعلی یک فن بزارید.فن 8 سانتی فکر نمیکنم بشه روی کارت گرافیکتون گذاشت.
    توصیه میکنم بدون فن با کارت گرافیکتون اصلا کار نکنید.اگه مادربوردتون گرافیک OB داره کارت گرافیکتونو بردارید و تازمانی که فنشو درست نکردین از اون گرافیک استفاده نکنید.
    موفق باشید
    قال الصادق عليه ‏السلام :

مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛

هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.

3. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M A H D I برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    318
    تشکر تشکر شده 
    65
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M A H D I نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    اره فکر میکنم موجود باشه هم میتونید فن رو با سینکش عوض کنید هم اینکه روی سینک فعلی یک فن بزارید.فن 8 سانتی فکر نمیکنم بشه روی کارت گرافیکتون گذاشت.
    توصیه میکنم بدون فن با کارت گرافیکتون اصلا کار نکنید.اگه مادربوردتون گرافیک OB داره کارت گرافیکتونو بردارید و تازمانی که فنشو درست نکردین از اون گرافیک استفاده نکنید.
    موفق باشید
    با سلام دوباره و ممنون از پاسختون!
    من یه فن عالی 7 سانتی دارم که میخوام تلاش کنم روی سینک فن قبلی که 6*6 هیتش یه جوری سوارش کنم.فقط 2 تا مسئله هستش که اگر شما و بقیه دوستان درباره ش نظر بدن خیلی ممنون میشم:

1. برقی که از کارتم برای فن اومده 2 رشته سیم داره (سیاه و قرمز),در خالی که اون فن سه رشته ایه (سیاه و سبز و زرد).حالا کدوم سیمها رو به سیاه و کدوم رو به قرمز وصل کنم؟

2.این فن به ظرافت فنهای کارت گرافیک نیست اینه که حدس میزنم یکم باعث لرزش کارت بشه.آیا این کمی لرزش میتونه مشکل ساز بشه؟

سپاسگزارم

عضو ممتاز
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,189
    تشکر تشکر شده 
    1,427
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط meistero نمایش پست ها
    با سلام دوباره و ممنون از پاسختون!
    من یه فن عالی 7 سانتی دارم که میخوام تلاش کنم روی سینک فن قبلی که 6*6 هیتش یه جوری سوارش کنم.فقط 2 تا مسئله هستش که اگر شما و بقیه دوستان درباره ش نظر بدن خیلی ممنون میشم:

1. برقی که از کارتم برای فن اومده 2 رشته سیم داره (سیاه و قرمز),در خالی که اون فن سه رشته ایه (سیاه و سبز و زرد).حالا کدوم سیمها رو به سیاه و کدوم رو به قرمز وصل کنم؟

2.این فن به ظرافت فنهای کارت گرافیک نیست اینه که حدس میزنم یکم باعث لرزش کارت بشه.آیا این کمی لرزش میتونه مشکل ساز بشه؟

سپاسگزارم
    منظورتون اینکه فن مخصوص کارت گرافیک نیست؟
    قال الصادق عليه ‏السلام :

مَن تَعَلَّمَ العِلمَ و َعَمِلَ بِهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ دُعِىَ فى مَلَكُوتِ السَّماواتِ عَظيما فَقيلَ: تَعَلَّمَ لِلّهِ و َعَمِلَ لِلّهِ و َعَلَّمَ لِلّهِ؛

هر كس براى خدا دانش بياموزد و به آن عمل كند و به ديگران آموزش دهد، در ملكوت آسمانها به بزرگى ياد شود و گويند: براى خدا آموخت و براى خدا عمل كرد و براى خدا آموزش داد.

6. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    318
    تشکر تشکر شده 
    65
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M A H D I نمایش پست ها
    منظورتون اینکه فن مخصوص کارت گرافیک نیست؟
    آفا مخلصیم!
    نه مال CPU هستش ولی فکر کنم مال لپ تاپ باشه.دیشب امتحانش کردم.عالیه!....نه تنها دمای کارتمو درست کرده بلکه روی گرمای مادربورد و هارد و ...هم تاثیر مثبت داشته!

1.سیم سیاه یه سیاه و سیم زرد به قرمز وصل میشه!
    2.خب جای پیچ خور که نداشت.با چسب 2 قلو روی لبه های باقیمونده از فن قبلی چسبوندمش و با کش معمولی شلوار دو طرفشو کاملا ثابت کردم.چون اگر یه جاییش ول باشه یا حرکت کنه هم لرزش ایجاد میکنه و هم صدا!...الان کاملا بی صدا و لرزشه.

ممنونم!

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما meistero برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •