سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 28

موضوع: مباحث و مشکلات پردازنده های AMD

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    macOS Sierra
    تشکر تشکر کرده 
    1,256
    تشکر تشکر شده 
    5,148
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط apolo11engage نمایش پست ها
    قابل توجه دوستان عزیز ، باید عرض کنم که بنده cpu اینتل دارم سری core i7 متشکل از 4 هسته ی واقعی (8هسته ی مجازی) نسل سَندی بریج . دمای اون برای پردازش سنگین ترین پردازشها یعنی گیمهایی مثل battlefield 3 و بسیاری بازیهای دیگه روی 75 درجه سانتی گراد میومد به دلیل اینکه تمام جزئیات گرافیکی و بصری بازی روی آخرین حد ممکن تنظیم میشه برای بازی ها توسط بنده. گرافیکم هم gtx480 انویدیاست که دمای اون تا 90و95 هم در بازیها و پردازشهای سنگین میاد بالا! و سیستم آخ هم نمیگه! فریم ها به میزان 60 فریم به بالا پردازش میشن.تازه داشتم بازی و تست گرافیک و سی پی یو که چند تا بازی فوق سنگین رو باهم اجرا کردم و به هیچ عنوان حتی احساس سنگینی هم در سیستم نکردم! خداییش این اینتل و ایسوس و انویدیا رو باید نمیدونم بگم چی گرفت! چون طلا واسه اینا بازم کمه!
    تازه بنده قبلا سیستم داشتم (منظورم خیلی وقت پیشهاست!!!)پنتیوم 486 و آن زمانها که سی پی یو اینتل روی دمای 100 درجه!!!! ازش کار میکشیدم و کار میکرد.خداوکیلی به هیچ عنوان دچار مشکل نشد و سالمه سی پی یوش هنوز کار میکنه!
    خوب شاید برای شما اینجوری بوده چون این به این معنی نیست که همه ی سی پی یو ها می توانند در دمای 100 درجه کار کنند.همچنین اینجا حرف سر CPU می باشد نه GPU
    البته Pentium4 ها اغلب در این دما کار می کردند!!بنده هنوز هم یدونه از این پردازنده ها دارم و هنوز هم کار می کند.جتی در حالت idle دمایش بسیار بالاست!!
    ویرایش توسط Cyrus : 05-06-2012 در ساعت 16:10

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Cyrus برای ارسال این پست سودمند:

اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    366
    اعتبار کاربر
    0

قابل توجه دوستان عزیز ، باید عرض کنم که بنده cpu اینتل دارم سری core i7 متشکل از 4 هسته ی واقعی (8هسته ی مجازی) نسل سَندی بریج . دمای اون برای پردازش سنگین ترین پردازشها یعنی گیمهایی مثل battlefield 3 و بسیاری بازیهای دیگه روی 75 درجه سانتی گراد میومد به دلیل اینکه تمام جزئیات گرافیکی و بصری بازی روی آخرین حد ممکن تنظیم میشه برای بازی ها توسط بنده. گرافیکم هم gtx480 انویدیاست که دمای اون تا 90و95 هم در بازیها و پردازشهای سنگین میاد بالا! و سیستم آخ هم نمیگه! فریم ها به میزان 60 فریم به بالا پردازش میشن.تازه داشتم بازی و تست گرافیک و سی پی یو که چند تا بازی فوق سنگین رو باهم اجرا کردم و به هیچ عنوان حتی احساس سنگینی هم در سیستم نکردم! خداییش این اینتل و ایسوس و انویدیا رو باید نمیدونم بگم چی گرفت! چون طلا واسه اینا بازم کمه!
    تازه بنده قبلا سیستم داشتم (منظورم خیلی وقت پیشهاست!!!)پنتیوم 486 و آن زمانها که سی پی یو اینتل روی دمای 100 درجه!!!! ازش کار میکشیدم و کار میکرد.خداوکیلی به هیچ عنوان دچار مشکل نشد و سالمه سی پی یوش هنوز کار میکنه!
    دوست من یک سوال نقطه جوش آب 100 درجه خب وقتی دستت رو تو این آب با دمای 100 درجه می کنی جیز میشه البته نمی خوام بزنم تو کار شیمی ولی عزیزم دمای 100 با عث میشه که حافظه کش وثبات ها و حافظه منطق به مرور زمان دچار مشکل و کاهش دقت محاسباتی میشود.
    دمای نرمال پنتیوم و انواع پردازنده ها هم بین 50تا60 هستش!

حداکثر دمای کارت گرافیک شماgtx480تو سایت انویدیا زده 105 درجه سلسیوس و دمای نرمالش هم 45درجه سلسیوس فک نمی کنی حدی که گفتی زیاد نیست؟!

4. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,067
    تشکر تشکر شده 
    2,536
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1993 نمایش پست ها
    دوست من یک سوال نقطه جوش آب 100 درجه خب وقتی دستت رو تو این آب با دمای 100 درجه می کنی جیز میشه البته نمی خوام بزنم تو کار شیمی ولی عزیزم دمای 100 با عث میشه که حافظه کش وثبات ها و حافظه منطق به مرور زمان دچار مشکل و کاهش دقت محاسباتی میشود.

حداکثر دمای کارت گرافیک شماgtx480تو سایت انویدیا زده 105 درجه سلسیوس و دمای نرمالش هم 45درجه سلسیوس فک نمی کنی حدی که گفتی زیاد نیست؟!
    دوست عزیز بهتر است این موارد رو از خود کمپانی اینتل و انویدیا بپرسید چون بنده دیگه اونقدر داخل کارهاشون و مهندسینشون که قطعات رو تولید میکنند نیستم که بخوام ببینم چطور اینکارو با چنین کیفیتی انجام میدهند!
    همچنین این تفاوتها و امتیازات چیزی دور از ذهن نیست،کسی که با اینتل و ای ام دی کار کرده باشه به خوبی تفاوتهاشون رو میدونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط cyrus نمایش پست ها
    خوب شاید برای شما اینجوری بوده چون این به این معنی نیست که همه ی سی پی یو ها می توانند در دمای 100 درجه کار کنند.همچنین اینجا حرف سر CPU می باشد نه GPU
    البته Pentium4 ها اغلب در این دما کار می کردند!!بنده هنوز هم یدونه از این پردازنده ها دارم و هنوز هم کار می کند.جتی در حالت idle دمایش بسیار بالاست!!
    بله کورش عزیز درست است ولی بنده گفتم لابلای حرفام از gpu هم که پردازنده ی گرافیکیست سخنی گفته باشم..

Raise Yourself To Help Mankind

>>>>>>>
    لطفا گسترش دهید<<<<<<<<

https://youtu.be/tdXlYXZaHoI

اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    366
    اعتبار کاربر
    0

نوشته اصلی توسط javad1993

دوست عزیز بهتر است این موارد رو از خود کمپانی اینتل و انویدیا بپرسید چون بنده دیگه اونقدر داخل کارهاشون و مهندسینشون که قطعات رو تولید میکنند نیستم که بخوام ببینم چطور اینکارو با چنین کیفیتی انجام میدهند!
    همچنین این تفاوتها و امتیازات چیزی دور از ذهن نیست،کسی که با اینتل و ای ام دی کار کرده باشه به خوبی تفاوتهاشون رو میدونه.

نقل قول:
    نوشته اصلی توسط cyrus
    خوب شاید برای شما اینجوری بوده چون این به این معنی نیست که همه ی سی پی یو ها می توانند در دمای 100 درجه کار کنند.همچنین اینجا حرف سر cpu می باشد نه gpu
    البته pentium4 ها اغلب در این دما کار می کردند!!بنده هنوز هم یدونه از این پردازنده ها دارم و هنوز هم کار می کند.جتی در حالت idle دمایش بسیار بالاست!!

بله کورش عزیز درست است ولی بنده گفتم لابلای حرفام از gpu هم که پردازنده ی گرافیکیست سخنی گفته باشم..
    و اون حرفم
    دمای 100 با عث میشه که حافظه کش وثبات ها و حافظه منطق به مرور زمان دچار مشکل و کاهش دقت محاسباتی میشود.
    شامل تمامی cpuها میشه!

وبرای دمای کارت گرافیکت به سایت انویدیا بزن تا نترکیده از گرما دماهایی که برای کارت گرافیکت گفتم تو سایت انویدیا زده!

فردا صبا اگه از کارت گرافیکت دود بلند شد غصه نخوری!

ودمای کارت گرافیکت اینقدر بالاست خب احتمالا فنش خاک زیاد گرفته!وباعت بالا رفتن دما میشه؟!

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,067
    تشکر تشکر شده 
    2,536
    اعتبار کاربر
    1

ممنونم از این بابت که تو فکرید یوقت غصه نخورم من
    اگه میخواستم غصه بخورم 3سال پیش میخوردم دوست عزیز.
    همیشه قطعات رو چکاب میکنم و گرد و خاک زدائی و ..
    فن ها هم توی تمامی قطعات خوشبختانه عین توربین سد کار میکنند و مشکلی ندارن.
    شما اگر خدایی نکرده cpu AMD داری و همینطور گرافیکش رو مواظب باشید سیستم بلایی سرش نیاد و خدایی نکرده بوقت غصه بخوریدا..

>>>>>>>
    لطفا گسترش دهید<<<<<<<<

اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    366
    اعتبار کاربر
    0

ممنونم از این بابت که تو فکرید یوقت غصه نخورم من
    اگه میخواستم غصه بخورم 3سال پیش میخوردم دوست عزیز.
    همیشه قطعات رو چکاب میکنم و گرد و خاک زدائی و ..
    فن ها هم توی تمامی قطعات خوشبختانه عین توربین سد کار میکنند و مشکلی ندارن.
    شما اگر خدایی نکرده cpu amd داری و همینطور گرافیکش رو مواظب باشید سیستم بلایی سرش نیاد و خدایی نکرده بوقت غصه بخوریدا..
    دوست من از شما ممنونم بابت توصیه و آویزه گوش می گیرم!

در آخره بحث رو تغییر ندیم و مطالب رو دنبال کنیم!

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,270
    تشکر تشکر شده 
    10,966
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

دوستان عزیز

فکر نمی کنم دمای cpu و کارت گرافیک نیاز به این همه بحث داشته باشد.

سیستم های جدید طوری طراحی شده اند (چه cpu و چه کارت گرافیک) اگر دمای آن از حد مجاز بالاتر برود سیستم خود به خود ریستارت می کند و فکر نمی کنم هیچ قطعه ای هم بسوزه یا دود ازش بلند بشه.

اما در مورد دمای 100 درجه cpu با این که اینجانب تجربه کار با پردازنده پنتیوم 486 رو ندارم اما بعید به نظر می رسد دمای آن به 100 درجه سانتی گراد برسه شاید و شاید این دما درجه فارنهایت باشد.

اما در مورد دمای کارت های گرافیک جدید اینجانب در یکی از مجلات کامپیوتری خونده ام که دمای 70 الی 80 درجه سانتی گراد در این کارت های گرافیک عادی است و طوری ساخته شده اند که بتونند به مدت طولانی در این دما کار کنند.

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    macOS Sierra
    تشکر تشکر کرده 
    1,256
    تشکر تشکر شده 
    5,148
    اعتبار کاربر
    1

با شما کاملاً موافقم.
    من خودم یک بار فن پردازندم درست کار نمی کرد،خود به خود سیستم خاموش شد بدون اینکه ازش دود بلند شود و بسوزد.

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,067
    تشکر تشکر شده 
    2,536
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1993 نمایش پست ها
    دوست من از شما ممنونم بابت توصیه و آویزه گوش می گیرم!

در آخره بحث رو تغییر ندیم و مطالب رو دنبال کنیم!
    اِ چه خوب شد حضرت جواد .بهتره این رو به خودتم بگی احیانا بعضی وقتا
    بنده وقتی از تست و کارایی قطعاتی که دارم صحبت میکنم بدون تملق و گزافه گوئی حرف میزنم کما اینکه از دیرباز عرض کردم با سی پی یوهای مختلفی کار کردم و نه فقط سی پی یو بلکه همه ی قطعات سخت افزاری حالا چه عزیزانی مثل شما باور داشته باشند یا خیر.ولی ظاهرا شما که باور نکردید و اشکالی هم ندارد چون اگر دسترسی داشتید به بنده و حضوری خدمتتان عرض میکردم راجع به اون سی پی یو متوجه میشدید خودتون.
    اینکه کسی تجربه ی چیزی رو نداره والا نمیدونم چطوری میشه که اصلا به خودش اجازه بده حرف کسی رو به باد مسخره بگیره و یا بدون دلیل بخواد رد کنه و بگه نه اینطور نیست. در مورد گرافیکم عزیزم اگه نمیدونی بدون که کارتای انویدیا انقدر قوی هستند که همچین دما و کارایی ازشون دور از ذهن نیست!نمیدونم دیدی اصلا از نزدیک یا نه بهتره هروقت از نزدیک دیدی چیزی رو بیای و مدعی چیزی بشی! شما فقط میتونی در همین حد که زود بری از سایتی جایی کپی پیست کنی و بصورت تئوری بیان کنی از زبان فلان جا! ولی اگه تجربشو داشتی میدیدی که تو عمل خیلی فرق میکنه و واقعا تو عمله که خودشو نشون میده!

>>>>>>>
    لطفا گسترش دهید<<<<<<<<

13. تشکرها از این نوشته :

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

دوستان عزیز همکاری لازم را داشته باشند

یکی از کاربران لطف کرد و گفت که "در آخره بحث رو تغییر ندیم و مطالب رو دنبال کنیم!" پس دوستان لطف کنند و همکاری داشته باشند تا تاپیک منحرف نشود

با تشکر

15. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Moralist! برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •