سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 222 1231151101151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 2214

موضوع: مشاوره برای ارتقا و خرید سیستم جدید

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشاوره برای ارتقا و خرید سیستم جدید

سلام.

دوستانی که برای خرید یا ارتفای سیستم نیاز به مشاوره و راهنمایی دارن لطفاً پست هاشون رو فقط در این تاپیک ارسال کنن.

لازمه اشاره کنم اگر قصد ارتقای سیستم فعلی تون رو دارید، حتماً مدل مادربورد و مشخصات سایر قطعات رو ذکر کنید.

اگر قصد خرید سیستم جدید دارید لطفاً به این موارد توجه کنید:

1- سقف بودجه تون رو ذکر کنید.
    2- نوع کاربری تون رو مشخص کنید. (پردازش های سنگین، بازی، اورکلاک، کارهای اداری، کارهای روزمره و خانگی، ...)
    3- حتماً اشاره کنید که مانیتور، موس، کیبورد، اسپیکر، درایو نوری، پرینتر و ... نیاز دارید یا خیر.
    4- اگر مورد خاصی مد نظرتون هست که میخواید در انتخاب قطعات لحاظ بشه حتماً بهش اشاره کنید.
    5- اولویت پاسخ دهی با کسانی هست که تا 48 ساعت آینده قصد خرید دارن. کسانی که صرفاً برای دونستن قطعات مناسب برای بودجه خاص سوال میکنن توجه کنن که قیمت ها تو بازار هر روز در حال تغییره و ممکنه قطعه ای بعد از مدتی دیگه موجود نباشه. پس ترجیحاً 48 ساعت مونده به خرید سوالتون رو مطرح کنید.

موفق و سربلند باشید.
    مشاوره برای ارتقا و خرید سیستم جدید تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg PC.jpg (159.8 کیلو بایت, 239 نمایش)
    ویرایش توسط wasted : 14-01-2015 در ساعت 16:39

2. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشاوره برای ارتقا و خرید سیستم جدید

سلام به همگی دوستان و هموطنان گل گلاب.
    دوستان من یه سیستم بر پایه سوکت 755 داشتم که یه اتفاقی افتاد سوخت مین رو فرستادم گرانتی و چون بی سیستم بود یه مین جدید برداشتم و چون سوکت 1155 نبود و قیمتم بدک نبود از یکی از دوستان مین ایسوس p7h55 usb/3 با cpu : G6950 برداشتم.
    چون سیستم قدیمم cpu : core2 quad q6600 8mb Cash داشتم این سی پی یوی سیستم نمیه جدید زیاد به دلم نشنسته، با خود مین مشکل زیادی ندارم ولی سی پی یو با این که کار رو راه می نداز ولی اراضا کننده و جوابگو کارای تخصصی نیست.
    چون بیشتر با سوکتا و چیپست های جدید آشنا شدم تصمیم به فروش سیستم نیمه جدید و خرید مین جدید تر به نام ایسوس P8P67 LE کردم و یه سی پی یو core i5 2300 یا 2400 و اگه قدرت کورآی تری 2100 هم زیاد کم نباشه میشه تو این وضعیت بد اقتصادیم روش حساب کرد.یو اس بی تری هم برام مهمه این مینی هم که گفتم میخوام بخرم گرافیک آنبرد نداره ولی خودم یه 512 از قدیم دارم که فعلا میندازم روش بنابراین فعلا کارت گرافیک بر نمیدارم...
    لازم به ذکره که بودجم پول فروش سیستم نیمه جدید+100 تومن+60 تومن+50 تومن که حداکثر میشه چیزی حداکثر حدود 450 و حداقل 400 تومن....

حالا میریم سر سوالت :

1. حالا با توجه به شرایط من و حال و آینده تکنولوژی کار من درسته؟؟شما یشنهاد بهتری دارید؟

2. این سی پی یو هایی که گفتم کدوم در حد کوتوکواد ذکر شده هستند؟کاربرد L3 در سری کورآی چیست؟الان بین کورآی فایو 6مگ ال تری و کواد هشت مگ کش نوع دوم کدوم قوی تره چرا؟؟

3. به نظر شما گرافیک آنبرد عیبه یا مزیت؟من که این سیستمم داره و زیاد ازش راضی نیستم و گرافیک مستقل رو بهتر به صورت کلی ترجیح میدم

4. از نظر شما با توجه به این شرایط فرشو و ارتقا به 1155 عاقلانه تره یا موندن تو 1156؟
    لازم به ذکره که سیستم نیمه جدید حتی سه هفته از عمرش نمیگذره بلکم کمتر

5. دوستان بی زحمت یه پاور خوب هم معرفی کنید و بگید که رم هشت گیگ هم تو بازار هست و اگه هست ارزش داره آدم یکی بگیره و بندازه یا همون چهار هم زیاده؟؟؟

ممنون و متشکر از دوستانی که توجه دارند

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,971
    تشکر تشکر شده 
    7,118
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض RE: مشاوره برای ارتقای سیستم و کوچ از 1156 به 1155 و سندی بریچ

نه اینکار رو نکن اکر قصد ارتقا داريد به 1366 ارتقا بده که هیچ حرفی توش نیست و مدت ساپورت طولانی تری نسبت به بقیه سوکت ها داره
    گرافیک انبرد هم در بعضی موارد عیب است مثلا زمانی که شما نیاز به گرافیک بالایی داشته باشی و در برخی موارد مزیت است در زمانی که شما با یک گرافیک ساده کارت راه می افتد
    در مورد ال ها هم بگو ال 2 ها رو با هم مقایسه کنه هرکدام بیشتر بود کش بیشتری داره و در کارهای طولانی مدت با CPU سرعت بالاتری را ارائه میده
    برای رم همم بستگی به کارش داره که ایا برنامه های سنگینی رو اجرا میکنه یا چندین برنامه سنگین رو اجرا میکنه و خیلی ادم حرفه ای هست هشت بزاره (که البته همونم زیاد به کارش نمیاد ) البته اگه بخواد هشت بزاره بگو که یک دونه هشت نزاره فکر کننم توی بازار هم نباشه بگو دو تا چهار بزاره تا دوال چنل ایجاد بشه
    برای رم چهار هم همین قانون رو رعایت کنه تا دوال چنل ایجاد بشه

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ali68124' pid='13414' dateline='1319111016
    نه اینکار رو نکن اکر قصد ارتقا داريد به 1366 ارتقا بده که هیچ حرفی توش نیست و مدت ساپورت طولانی تری نسبت به بقیه سوکت ها داره
    گرافیک انبرد هم در بعضی موارد عیب است مثلا زمانی که شما نیاز به گرافیک بالایی داشته باشی و در برخی موارد مزیت است در زمانی که شما با یک گرافیک ساده کارت راه می افتد
    در مورد ال ها هم بگو ال 2 ها رو با هم مقایسه کنه هرکدام بیشتر بود کش بیشتری داره و در کارهای طولانی مدت با CPU سرعت بالاتری را ارائه میده
    برای رم همم بستگی به کارش داره که ایا برنامه های سنگینی رو اجرا میکنه یا چندین برنامه سنگین رو اجرا میکنه و خیلی ادم حرفه ای هست هشت بزاره (که البته همونم زیاد به کارش نمیاد ) البته اگه بخواد هشت بزاره بگو که یک دونه هشت نزاره فکر کننم توی بازار هم نباشه بگو دو تا چهار بزاره تا دوال چنل ایجاد بشه
    برای رم چهار هم همین قانون رو رعایت کنه تا دوال چنل ایجاد بشه
    سلام داداش.من این سیستم رو برا خودم میخوام عزیز...
    بابات راهنمایی هات ممنون ولی الان کدوم مین با سوکت 1366 هست؟اصلا این 1366 فرقش با 1156 و 1155 چیه؟
    این سری جدید 2XXX که اینتل زده چیه؟
    من الان واقعا گیج شدم که کدوم رو بردارم و پولی برا سوکتای جدید و گرون قیمت ندارم

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    15
    اعتبار کاربر
    1

سری جدید 2xxx ، سری سندی بریج هستش
    سندی بریج هایی که به این شکل هستن عبارتند از:
    Core i5-2xxx
    Core i5-2xxxK
    Core i5-2xxxS
    Core i5-2xxxT
    Core i5-2xxxM
    Core i5-2xx7M
    مثلا Core i5-2300 که 4 هسته ای هستش
    ویا Core i7-2600, 2600K که 4 هسته ی مجازی درجمع 8 هسته دارد(سری corei7 ها به تعداد هسته هاشون هسته ی مجازی دارن)
    ن با سوکت 1366 هست؟اصلا این 1366 فرقش با 1156 و 1155 چیه؟
    سوکت 1366 که بهش سوکت b هم میگن که این نوع سی پی یو هارو ساپورت میکنن :
    Intel Core i7 (9xx series)
    Intel Xeon (35xx, 36xx,55xx, 56xx series)
    Intel Celeron P1053
    مثلا corei7 980 که 12 هسته ایه(6 هسته ی حقیقی و 6 تا مجازی درکل بهش 6 هسته ای میگن) که قیمتش بیش از یک میلیون تمنه
    و سوکت 1155 سری سندی بریج رو ساپورت میکنه
    یعنی به قوله خوده شما Core i5-2xxx هارو که سندی بریج هستن یا امثال اینها
    حالا مادربوردهایی مثله Elite H61H2-M3 سوکت 1155 دارن و یا مادربورد هایی مثله Gigabyte GA-P55A-UD3R که سوکت 1366 دارن
    حالا یعنی انقدر بودجه دارید که به فکر 1366 هستید؟
    موفق باشید

7. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط spry1' pid='13456' dateline='1319143328
    سری جدید 2xxx ، سری سندی بریج هستش
    سندی بریج هایی که به این شکل هستن عبارتند از:
    Core i5-2xxx
    Core i5-2xxxK
    Core i5-2xxxS
    Core i5-2xxxT
    Core i5-2xxxM
    Core i5-2xx7M
    مثلا Core i5-2300 که 4 هسته ای هستش
    ویا Core i7-2600, 2600K که 4 هسته ی مجازی درجمع 8 هسته دارد(سری corei7 ها به تعداد هسته هاشون هسته ی مجازی دارن)
    ن با سوکت 1366 هست؟اصلا این 1366 فرقش با 1156 و 1155 چیه؟
    سوکت 1366 که بهش سوکت b هم میگن که این نوع سی پی یو هارو ساپورت میکنن :
    Intel Core i7 (9xx series)
    Intel Xeon (35xx, 36xx,55xx, 56xx series)
    Intel Celeron P1053
    مثلا corei7 980 که 12 هسته ایه(6 هسته ی حقیقی و 6 تا مجازی درکل بهش 6 هسته ای میگن) که قیمتش بیش از یک میلیون تمنه
    و سوکت 1155 سری سندی بریج رو ساپورت میکنه
    یعنی به قوله خوده شما Core i5-2xxx هارو که سندی بریج هستن یا امثال اینها
    حالا مادربوردهایی مثله Elite H61H2-M3 سوکت 1155 دارن و یا مادربورد هایی مثله Gigabyte GA-P55A-UD3R که سوکت 1366 دارن
    حالا یعنی انقدر بودجه دارید که به فکر 1366 هستید؟
    موفق باشید
    سلام داداش نه بابا همین 1155 هم قرضی میخرم چه برسه به 1366، من فقط خواستم بدونم این سوکت 1366 چی داره که جزو سری های اند اینتل محسوب میشه؟؟؟؟
    در خیلی موارد 1155 بهتر هست.
    این دوستمون که بالا گفت من گفتم یه بررسی از 1366 هم بزنم بد نیست وگرنه پولش رو که ندارم..
    در مورد سوکت ها هم ممنون خودم تا حدی اطلاعات داشتم.این گیگا آخر هم سوکت 1156 هست نه 1366 .....

بی زحمت سوالاتی که اول تاپیک هست رو با نقل قول پاسخ بده..

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    15
    اعتبار کاربر
    1

خب تحلیل میکنیم:

یه مین جدید برداشتم و چون سوکت 1155 نبود و قیمتم بدک نبود از یکی از دوستان مین ایسوس p7h55 usb/3
    تا اینا نتیجه میشه شما سوکت 1156 خریدید پس شما میتوانستید از سی پی یوهای Intel Core i3 ,Intel Core i5, Intel Core i7 و Intel Pentium Processor روش بندازید که شما رفتید سراغ Intel Pentium Processor G6950 که دو هسته ای هستش با با سرعت 2.8GHz کلاک اسپید و با 3 مگ کش

چون بیشتر با سوکتا و چیپست های جدید آشنا شدم تصمیم به فروش سیستم نیمه جدید و خرید مین جدید تر به نام ایسوس P8P67 LE کردم و یه سی پی یو core i5 2300 یا 2400 و اگه قدرت کورآی تری 2100 هم زیاد کم نباشه میشه تو این وضعیت بد اقتصادیم روش حساب کرد.یو اس بی تری هم برام مهمه این مینی هم که گفتم میخوام بخرم گرافیک آنبرد نداره ولی خودم یه 512 از قدیم دارم که فعلا میندازم روش بنابراین فعلا کارت گرافیک بر نمیدارم...
    لازم به ذکره که بودجم پول فروش سیستم نیمه جدید+100 تومن+60 تومن+50 تومن که حداکثر میشه چیزی حداکثر حدود 450 و حداقل 400 تومن....
    به این نتیجه میرسید که یه ASUS P8P67 LE همراه با یکی از انواع core i5 2xxx اکتفا کنید

این سی پی یو هایی که گفتم کدوم در حد کوتوکواد ذکر شده هستند؟کاربرد L3 در سری کورآی چیست؟الان بین کورآی فایو 6مگ ال تری و کواد هشت مگ کش نوع دوم کدوم قوی تره چرا؟؟
    شفاف سازی روی سوال: از این cpu هایی که گفتم کدومش در حد Core2 Quad ذکر شده هستن؟

خب مسلما Core i5-2400 خیلی بهتر هست و اینکه بگیم کدوم یک از اینها درحد Core 2 Quad Q6600 هست یا نیست یکم نامردیه.در cpu هر چقدر cash بیشتر باشه سرعت پردازش نیز به مراتب بالا میره. اولا که این Core i5-2400 دارای کش l3 هست که با کش l2 آن تقریبا میشه 7 مگ کش در حالی که Core 2 Quad Q6600 کش L2 آن 2*4MB هستش.و مهمتر از اون فرکانس Core i5-2400 بالاتر هستش چرا که Core 2 Quad Q6600 فرکانسش 2.4 GHz و Core i5-2400 3.1 GHz هستش همچنین از نظر مصرف برق Core i5 ها نسبت به Core 2 Quad مصرف کمی دارن و درکل پاور کممصرف تری میطلبن

همچنین حتی اگه شما به Core i5-2300 نیز فکر کنید باز هم از Core 2 Quad Q6600 بهتر هستش در حالت توربو فرکانس پردازش Core i5-2300 به 3.1 GHz هم میرسه در حالی که Core 2 Quad Q6600 بالا پایینش 2.4 GHz هستش
    3. به نظر شما گرافیک آنبرد عیبه یا مزیت؟من که این سیستمم داره و زیاد ازش راضی نیستم و گرافیک مستقل رو بهتر به صورت کلی ترجیح میدم
    گرافیک آنبرد نه عیبه و نه مزیت .فقط امکانات اضافی هستش که بر روی مادربورد ها ساخته میشن و فرکانس پایینی دارن
    4. از نظر شما با توجه به این شرایط فرشو و ارتقا به 1155 عاقلانه تره یا موندن تو 1156؟
    از اونجایی که 1155 پردازنده های جدیدی رو ساپورت میکنه کار عاقلانه ارتقاع به 1155 هست
    درحالی که 1156 سری های قبلی رو فقط ساپورت میکنه. بدین ترتیب اگه زمانی خواستید cpu خود رو ارتقاع بدید اگه 1156 باشید باید مین بورد رو هم تعویض کنید

5. دوستان بی زحمت یه پاور خوب هم معرفی کنید و بگید که رم هشت گیگ هم تو بازار هست و اگه هست ارزش داره آدم یکی بگیره و بندازه یا همون چهار هم زیاده؟؟؟
    در مورد رم بهتره 4 ماژول 2 گیگی باشه تا اینکه دوتا 4 یا یه 8
    البته شما هیچ گاهبیش از 4 گیگ رم نیاز پیدا نمیکنید مگر اینکه برید سرغ رندر و طراحی و کارهای سنگین
    مثلا رندر کردن در Adobe After Effects cs5.5 64 bit ممکنه بیش از 8 گیگ رم مورد استفادش قرار بگیره
    درمورد پاور هم پاور مناسب مارک گرین هست اما در حالت top و حرفه ای پاورهای گران و پرقدرتی هستش مانند COOLER MASTER - Silent Pro Gold 800W و یا برند های دیگری که درنوعه خودشون بهترین هستش و با توجه به مقدار وات مصرفی سیستمتون اسمبل میشن

ممنون

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما spry1 برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط spry1' pid='13467' dateline='1319194611
    خب تحلیل میکنیم:

یه مین جدید برداشتم و چون سوکت 1155 نبود و قیمتم بدک نبود از یکی از دوستان مین ایسوس p7h55 usb/3
    تا اینا نتیجه میشه شما سوکت 1156 خریدید پس شما میتوانستید از سی پی یوهای Intel Core i3 ,Intel Core i5, Intel Core i7 و Intel Pentium Processor روش بندازید که شما رفتید سراغ Intel Pentium Processor G6950 که دو هسته ای هستش با با سرعت 2.8GHz کلاک اسپید و با 3 مگ کش

به این نتیجه میرسید که یه ASUS P8P67 LE همراه با یکی از انواع core i5 2xxx اکتفا کنید

این سی پی یو هایی که گفتم کدوم در حد کوتوکواد ذکر شده هستند؟کاربرد L3 در سری کورآی چیست؟الان بین کورآی فایو 6مگ ال تری و کواد هشت مگ کش نوع دوم کدوم قوی تره چرا؟؟
    شفاف سازی روی سوال: از این cpu هایی که گفتم کدومش در حد Core2 Quad ذکر شده هستن؟

خب مسلما Core i5-2400 خیلی بهتر هست و اینکه بگیم کدوم یک از اینها درحد Core 2 Quad Q6600 هست یا نیست یکم نامردیه.در cpu هر چقدر cash بیشتر باشه سرعت پردازش نیز به مراتب بالا میره. اولا که این Core i5-2400 دارای کش l3 هست که با کش l2 آن تقریبا میشه 7 مگ کش در حالی که Core 2 Quad Q6600 کش L2 آن 2*4MB هستش.و مهمتر از اون فرکانس Core i5-2400 بالاتر هستش چرا که Core 2 Quad Q6600 فرکانسش 2.4 GHz و Core i5-2400 3.1 GHz هستش همچنین از نظر مصرف برق Core i5 ها نسبت به Core 2 Quad مصرف کمی دارن و درکل پاور کممصرف تری میطلبن

همچنین حتی اگه شما به Core i5-2300 نیز فکر کنید باز هم از Core 2 Quad Q6600 بهتر هستش در حالت توربو فرکانس پردازش Core i5-2300 به 3.1 GHz هم میرسه در حالی که Core 2 Quad Q6600 بالا پایینش 2.4 GHz هستش
    گرافیک آنبرد نه عیبه و نه مزیت .فقط امکانات اضافی هستش که بر روی مادربورد ها ساخته میشن و فرکانس پایینی دارن
    از اونجایی که 1155 پردازنده های جدیدی رو ساپورت میکنه کار عاقلانه ارتقاع به 1155 هست
    درحالی که 1156 سری های قبلی رو فقط ساپورت میکنه. بدین ترتیب اگه زمانی خواستید cpu خود رو ارتقاع بدید اگه 1156 باشید باید مین بورد رو هم تعویض کنید

در مورد رم بهتره 4 ماژول 2 گیگی باشه تا اینکه دوتا 4 یا یه 8
    البته شما هیچ گاهبیش از 4 گیگ رم نیاز پیدا نمیکنید مگر اینکه برید سرغ رندر و طراحی و کارهای سنگین
    مثلا رندر کردن در Adobe After Effects cs5.5 64 bit ممکنه بیش از 8 گیگ رم مورد استفادش قرار بگیره
    درمورد پاور هم پاور مناسب مارک گرین هست اما در حالت top و حرفه ای پاورهای گران و پرقدرتی هستش مانند COOLER MASTER - Silent Pro Gold 800W و یا برند های دیگری که درنوعه خودشون بهترین هستش و با توجه به مقدار وات مصرفی سیستمتون اسمبل میشن

ممنون

سلام رفیق.ما جفتمون فکر کنم پلیس میشدیم خیل پیشرفت میکردیم، من مو رو از ماست در میارم، تو ماست رو از مو درمیاری...(شوخی)
    1. در مورد اولی یادم رفت بگم که سی پی یو رو هم با مین از دوستم برداشتم.اون زمان یه جورایی مجبور بودم...
    2. آفرین باهوش
    3. خوب حالا 2100 کورآی تری رو با کواد بررسی کن..
    در مورد آخری هم راستش من پول ندارم.البته یه کم دیگه مجبور به اضاف کردن به بوجه هستم.راستی گرافیک رو هم احتمالا بفروشم و به جمع هزینه ها گرافیکم اضافه میشه...
    یه پاور توپ در حد 50 تومن و یه گرافیک خوب که عالی باشه وقیمتشم زیاد نباشه معرفی کن.(گرافیکه از 8600 gt خودم خیلی خیلی قوی تر باشه)

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    1

عزیز من . من برای کارهای خیلی سنگین و رندرینگ از سی پی یو 930 اورکلاک شده استفاده میکنم باکولر!
    اگر سستمتون کم نمیاره و مشکلی باهاش ندارین با همون قبلی کار کنید .
    من p8p67pro و 2600 کا هم داشتم ولی مثل 930 خودم به دلم نچسبید حالا شاید نرم افزار های من با اون سیستم هماهنگی نداشت !
    عجله نکن تا x79 بیاد .

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    0
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشاوره برای ارتقاء یا خرید سیستم جدید

با سلام خدمت عزیزان سایت وزین سافت گذر
    احتراما در خواست راهنمائی از شما و نیز سوالی داشتم. آیا برای تدوین فیلمهای مستند و میکس فیلمهای عروسی حتما نیازی به کارت ویدیوئی هست یا نه ؟ اگر حتما نیازی نیست لطفا سیستمی را پیشنهاد دهید .البته سیستمی باشد که اگر در آینده نیازی به کارت ویدیوئی احساس شد قطعات سخت افزاری آن دچار تغییرات زیادی نشود و با ویندوزهای xp و7

وبا 32 بیتی و 64بیتی آنها سازگار باشد . ونیز با نرم افزارهایی مثل ادیوس و پرمییر مشکلی ایجاد نکند .
    بودجه در حدود یک میلیون تومان ( البته فقط برای قطعات داخل کیس) چرا که قطعات بیرونی مثل مونیتور و ... را دارم از لطف شما کمال تشکر را دارم .

صفحه 1 از 222 1231151101151201 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •