سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 24

موضوع: ANSYS 13.0

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

Arrow ANSYS 13.0

سلام.
    نرم افزار انسیس 13 علی رغم ادعای خود شرکت ANSYS مبنی بر نصب این برنامه بر روی سیستم عامل Seven، این نسخه براحتی و بصورت کامل روی سیستم عامل 7 اجرا نمی شود. البته بصورت کامل نصب و کرک می شود اما بعضی از ماژول های آن کار نمی کند.
    خود شرکت سازنده نیز در سایتش یکسری معایب احتمالی این برنامه را روی 7 پیش بینی کرده است و راه حل نیز داده، اما....
    ---------------
    من مدت زیادی گیرِ این برنامه بودم تا اینکه توانستم به یکسری از مشکلات آن پی ببرم، اگر کسی سوالی داشت، در خدمتم./

(بد نیست بدانید که ورژن قبلی 12.1 بصورت کامل روی سون اجرا می شود.)

2. تشکرها از این نوشته :

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض RE: ANSYS 13.0 x64

خیلی ممنون دوست عزیز از ایجاد موضوع در مورد این نرم افزار
    بنده از شما خواهش دارم که با توجه به تجربه و توصیفاتی که فرمودین احتمالا دیگه در این نرم افزار استاد هستین،اگر امکانش هست برای ورود به موضوع و ایجاد بستر مناسب آموزش، یک مقدمه و توضیح جامع در مورد این نرم افزار و کاربردهای آن و ماژول های مهم آن بفرمایید و حتی اگر چند ScreenShot نیز از نرم افزار قراردهید بسیار عالی خواهد شد.
    *ضمنا این موضوع به موضوعات مهم تبدیل شد.

با تشکر از فعالیت شما
    برای عضویت در انجمن تخصصی سافت گذر کلیک نمایید.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

سلام/ ممنون/ استاد که نه/ چنین برنامه های بزرگی رو به راحتی نمیشه گفت کسی بتونه استاد بشه/
    اما شاید بتوانم با تقریب خوبی بگویم لااقل در نصب آن استادیار شده ام./

بله حتما بحث پیگیری می شود./

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

ما منتظر انتقال دانش شما به این انجمن و انجام زکات دانش و علم شما هستیم.
    می توانید یه سری به تالار آموزش بزنید و با در نظر گرفتن آموزش های آنجا برای خود را شروع نمایید.فقط حتما مقدمه-توضیح کاربرد ها و تصاویر خود برنامه برای شروع فراموش نشود
    ممنون

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

(زکات دانش) => درود بر شما دوست عزیز:heart:

(قبل از هر چیز» من تا حد امکان خودم تایپ می کنم، اگر هم از جایی بنویسم، منبع ذکر خواهد شد.)

برای شروع، دست بندی نرم افزارهای مهندسی محسوس!
    (محسوس، منظورم سخت افزاری هست، یعنی علوم مکانیک و عمران و مواد و شیمی و ... و نه کامپیوتر و ... که بیشتر تئوری و به قول خودشان نرم افزاری است.)

به طور کلی:
    نرم افزارهای طراحی (مثل CATIA و...)
    نرم افزارهای تحلیلی (مثل Fluent و...)

به صورت جزئی هم دست بندی می شوند که من علم کافی ندارم. (مثلا بهینه سازی، تخصصی خاص (مثلا نرم افزار خاص تراکتور!) و ...)

اما در این میان بعضی برنامه ها هستند که طراحی و تحلیل را بصورت یکجا ارائه می دهند. (مانند ANSYS و Abaqus و .. (دو نقطه کافیه! چون زیاد نیستند.)

بعضی برنامه هستند که خاص یک رشته هستند، (مثلا ETABS که تقریبا فقط به کار عمرانی ها می آید.) و بعضی برنامه ها هستند که رشته های مختلف می توانند استفاده کنند. (مثلا ANSYS که مکانیک (جامدات و سیالات و زیر مجموعه های آن شامل هوافضا، دریایی و ...)، عمران، شیمی و ...)

لذا با توجه به گروه بندی های فوق ANSYS یک پک نرم افزاری عظیم! است.
    شاید دوستان کنجکاو باشند که بدانند از میان برنامه های نام برده شده کدام بهتر است، به نظر من، هر برنامه ای نقاط قوت و ضعفی دارد (پس باید بصورت جزئی بررسی کنید.)
    البته برنامه های اینچنینی به شدت شبیه هم هستند و وقتی شما سواد دانشگاهی لازم رو داشت باشید، با یکی از آن ها که کار کنید، کار کردن با بقیه را بسرعت فرا خواهید گرفت.
    اما به نظر من ANSYS یک انتخاب مناسبه/ (به دلیل گسترده بودن آن)_ خصوصا برای مکانیک/
    --------------------------------------------------------
    توصیه!:
    1_ کار کردن با نرم افزارهای تخصصی به شدت به سواد علمی دانشگاهی کاربر بستگی دارند (و مثل ... یا آفیس نیستند که با تمرین و خواندن راهنمای آن ها بتوان در آن ها (استاد و یا حتی استادیار) شد.) پس دوستان علاقه مند به کارهای نرم افزاری، تا می توانیم باید سواد علمی دانشگاهیِ خود را بالا ببریم. اما اگر عجله داریم و می خواهیم به زودی وارد این شاخه های علم بشیم باید لااقل از قسمت های طراحی شروع کنیم. (ایجاد هندسه، که سواد دانشگاهیِ بالایی نمی خواد.)
    2_ برای انتخاب برنامه ها به اساتید مجرب دانشگاه مراجعه کنید و از سایت های برنامه ها غافل نباشید.
    ---------------------------------------------------------
    از اینکه زیادی پرانتزی شد عذر می خوام.
    یکسری توضیحات کلی در مورد این برنامه:

Ansys به عنوان یکی از نرم افزار تحلیل از بین نرم افزارهای CAE ) Computer Aided Engineering) مطرح است.

این نرم افزار یک نرم افزار چند گانه است و قابلیت تحلیل مسائل گوناگون و متنوع مهندسی از قبیل حرارت, سیالات, مغناطیس, الکترواستاتیک, الکتریسیته, سازه, ارتعاشات, استاتیک و ... را دارد. این نرم افزار همچنین قابلیت ایجاد ارتباط بین هر یک از موارد ذکر شده را نیز داراست.

دلایل برتری نرم افزار Ansys نسبت به سایر نرم افزارهای تحلیل عبارتند از:

1- انجام آنالیز در زمینه های گوناگون از قبیل : جامدات, سیالات, انتقال حرارت, الکترومغناطیس, الکترواستاتیک, الکترونیک و دینامیک

2- توانائی آنالیز توامان مانند آنالیز سیالاتی - جامداتی

3- توانائی بهینه سازی مدلهای طراحی شده

4- قابلیت برنامه نویسی به کمک زبان برنامه نویسی نرم افزار برای توسعه امکانات جدید

5- قابلیت تهیه گزارش وخروجیهای مختلف به صورت فیلم, عکس یا htmp

6- توانایی تشخیص پارامترهای مختلف و بررسی میزان اهمیت هر کدام از آنها در رسیدن به جواب نهایی طراحیها

7- امکان برقراری ارتباط با نرم افزارهای دیگر نظیر CATIA, Pro/Engineer, SolidWorks, Parasolid, Unigraphics

Ansys نرم‌افزار قدرتمند و شبیه ساز سهل‌ الاستفاده‌ای‌ می‌باشد که‌ قدرت توانایی یک طراحی معتبر و استاندارد‌ را به ‌طراحان‌ و مهندسین‌ می‌دهد تا ایده‌ هایشان‌ را بر روی‌ صفحه کامپیوترهایشان‌ پیاده ‌کنند. در این نرم افزار از سیستم کارآمد و سهل‌العمل اتوماسیون پایگاه داده ها استفاده می گردد و باعث کاربری بسیار آسان این نرم افزار گردیده که به گفته سازنده نرم افزار می تواند به قدری قدرتمند باشد که برای 32 سال آینده جهت حل مشکلات طراحی موثر، مفید و قابل اعتماد واقع گردد .

با به کار بردن این نرم افزار مهندسین قادر به‌ طراحی و تولید محصولاتی با کیفیت بهتر در زمانی‌ کمتر خواهند بود. این‌ نرم‌افزار مهندسین‌ و طراحان‌ را قادر می‌سازد تا به‌ راحتی‌ بهینه‌سازی ‌ساختاری‌، حرارتی‌، دینامیکی‌، تعادل وزنی‌ و عملکردی‌ و همچنین‌ شبیه‌سازی‌ های‌ مُد ارتعاشی‌ و ضریب‌ اطمینان‌ و ایمنی را در طرح‌هایشان‌ به‌ صورت‌ مرحله‌ به‌ مرحله‌ اعمال‌ کنند.

نرم‌افزار Design Space Ansys کاملاً بر آخرین‌ ورژن نرم افزارهای اصلی‌ CAD سه‌ بعدی‌ که ‌شامل‌ Autodesk Mechanical, Pro/ENGINEER, Solid works, Unigram Phics, Solid Edge, Autodesk Inventor می‌شود منطبق‌ است‌.این نرم افزار میتواند از اطلاعات خروجی نرم افزار Catia استفاده نموده و از فرمت های رایج هندسی و برداری مانند SAT و Parasolid پشتیبانی نماید.

این نرم افزار از اجزای‌ تک‌ واحدی‌‌ تا مجموعه های‌ بزرگ‌ و پیچیده‌ و حتی ‌سیستم‌های‌ کامل‌ را با کلیه‌ نماهای‌ سه‌ بعدی‌ CAD به یک محصول یا سیستم مجازی کامل ‌و قابل توسعه‌ تبدیل‌ می‌سازد. سیستم شبیه‌سازی‌ این نرم افزار از چهار تابع مختلف‌ باقابلیت های‌ کاربردی‌ مختلف‌ تبعیت می نماید که از مُدل‌های‌ اضافی‌،پلاگین های‌ CAD و اتصالات متحرک می‌باشند و طوری‌ طراحی‌ شده‌اند تا‌ کلیه نیازهای‌ کاربران‌ خاص‌ را نیز برآورده‌ سازند.
    +:
    این برنامه در واقع یک پک عظیم از مجموعه برنامه های تحلیل عددی (روش های عددی؛ به دلیل مزایای بسیاری که دارند، به سرعت در حال گسترش هستند.) در رشته های مهندسی است. در هنگام نصب این برنامه مهمترین ویژگی های آن به همراه تاریخچه آن نشان داده می شود.( که الان در دسترسم نیست)/ این برنامه بسیار با تجربه است و در بسیاری از زمینه ها پیشتاز بوده است. /

یکی از قابلیت های نسبتاً جدید این برنامه، توانایی آن در تحلیل حالت های بسیاری از مواد بصورت یک پک مرتبط با هم می باشد. یعنی در این برنامه می توانید تحلیل های CFD (دینامیک سیالات محاسباتی) و FE , حرارتی، الکترومغناطیسی، کامپوزیت، توربوماشینها و ... (سه نقطه کمه) ....... را انجام دهید و بین آنها ارتباط برقرار کنید (آنالیزهای کوپله و ...) / برای مثال فرض کنید می خواهیم یک هواپیما (یا هر وسیله دیگر) بسازیم:

برای ساخت یک هواپیما ابتدا لازم است بدانیم که هوای اطراف آن دارای چه رفتاری است و چه نیروها و شرایطی را برای هواپیما ایجاد می کند. پس ابتدا باید یک تحلیل CFD سیالاتی انجام دهیم و سپس نتایج حاصل آن را در یک تحلیل جامداتی اعمال کنیم. انتقال اطلاعات از برنامه ی سیالاتی به برنامه جامداتی گاهی اوقات مشکل است و گاهی خطا ایجاد می کند، اما در این نرم افزار براحتی می توانید این انتقال داده را انجام دهید.

راحتی کار با نسخه های جدید این برنامه، در عین تخصصی بودن، بسیار جالبناک! است. (مثلاً ANSYS Workbench)

اطلاعات کلی و مفصل درباره ی این برنامه در سایت آن به آدرس زیر موجوده:
    http://www.ansys.com

7. تشکرها از این نوشته :

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز بسیار ممنون و خسته نباشید
    در مورد موارد که منبع داده اید دوست عزیز منبع کلی بسیار خوب است ولی اگر احساس می کنید جایی نیاز به گفتن بعضی اطلاعات هست آنها رو ترجمه نمایید. در ضمن لینک دادن به سایت های مشابه و یا خود سایت سافت گذر طبق قوانین ممنوع می باشد و اگر اطلاعاتی نیاز به گفتن دارد،خود عبارت رو ذکر و کپی نمایید.
    این ها برای اصلاح و بهتر شدن مباحث شما هستش و امیدوارم ناراحت نشوید.
    بسیار ممنون بابت به اشتراک گذاری دانش خودتان
    منتظر قسمت های بعدی هستیم

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

Wink RE: ANSYS 13.0 x64

سلام
    پلتفرم های مورد حمایت شرکت انسیس و سیاست های کلی این شرکت در تاریخ February 23, 2011 منتشر شد که فایل آن را پیوست کرده ام.

نکات مهم:
    - شرکت انسیس گفته که برنامه های آینده اش بیشتر روی سیستم های 64 بیتی متمرکز خوهد شد.
    - تمام سیستم عامل های ویندوز و لینوکس RedHat و .... و یکسری پلت فرم های خاص (که فقط بعضی از برنامه ها روی آن نصب می شوند،) را حمایت می کند.
    ضمناً:

شرکت انسیس ادعا کرده که آخرین ورژن برنامه اش (ANSYS13.0) بر روی سیستم عامل ویندوز 7 اجرا می شود.
    اما:
    من ورژن 12.0 و 12.1 را بصورت کامل روی 7 اجرا کردم ولی 13.0 بصورت کامل اجرا نمیشه!! (البته فقط 64 بیتی رو امتحان کردم.) _ (اما همه روی XP با موفقیت کامل تست و اجرا شدند.)

البته جالبه بدونید در صفحه ای که در سایت انسیس این ادعا نوشته شده، یک تصویر وجود دارد که اگر زوم کنیم، خواهیم دید تصویر برنامه ی 12.1 است. (البته نیازی به زوم نیست، زیر تصویر خودش هم نوشته!)_لینک زیر:
    http://www.ansys.com/About%20ANSYS/Partner%20Programs/Complete%20Windows%20Support%20for%20ANSYS

البته در سایت شرکت انسیس یکسری مشکلات احتمالی برای سیستم عامل 7 را به همراه راه حل ها ارائه داده اند،(لینک زیر: ) که حتماً توصیه می شود دوستان گرامی قبل از نصب برنامه، این صفحه را بخوانند.
    http://www.ansys.com/About+ANSYS/Partner+Programs/Complete+Windows+Support+for+ANSYS/Windows+7+Known+Installation+Issues

اما من یا نتونسته ام خوب متوجه بشم یا ....
    به هر حال من که تا حالا نتونسته ام با انسیس 13.0 بصورت کامل روی 7 کار کنم.!
    در این پست به طرح مشکل خودم می پردازم، (قوانین را خواندم، اما اگر نباید مشکلات خودم را بنویسم، تذکر بدید تا حذفش کنم.)
    البته ممکنه این مشکل برای بقیه هم پیش بیاد.

برنامه انسیس 13.0 بر روی سیستم عامل ویندوز 7 نصب و کرک می شود، تمام برنامه ها بصورت جداگانه اجرا می شوند. (مثلا APDL , Fluent , ....)
    اما هنگام کار کردن با برنامه ی WorkBench که در واقع همان مرتبط کننده ی برنام های این شرکته، به مشکل بر می خورم:
    بعد از ایجادِ هندسه، در مرحله ی بعدی (شبکه (مش) بندی و یا ...) خطا می دهد:
    AnsysWBU.exe encountered a problem. A diagnostic file has been written:
    c:Users...AppDataLocalTempAnsysWBDumpfile.dmp

و بعد از آن اخطار می دهد:
    No connection could be made because the target machine actively refused ir 127.0.0.1:49186

-------------
    در سایت های مختلفی سرچ کردم، در انجمن های دیگر (خارجی؛ خصوصاً چینی ها و روسی ها) نیز این مشکل وجود داشته، اما شاید من نتونستم خوب ترجمه کنم که تا الان به نتیجه نرسیدم. (ضد قوانین سایته که لینک بذارم.)

به هر حال اگر خودم به جواب رسیدم که قطعاً زکات آنرا خواهم داد، اگر شما دوستان عزیز نیز توانستید حل کنید حتماً مطرح کنید. (چون این بحث رو خیلی ها در کشورهای دیگر دارند و می تونیم بعد از حل آن علاوه بر اینکه خودمون استفاده کنیم، دیگران را هم به این سایت لینک بدیم.)
    ANSYS 13.0 فایل های پیوست شده

10. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما ghayoumi برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

Lightbulb RE: ANSYS 13.0 x64

البته من راهنمای نصب انسیس (قرار داده شده در صفحه دانلود برنامه در سافت گذر) رو خوندم، اما گزینه اولش، رو متوجه نمیشم!

بستن همه کانکشن ها به جز کانکشن اصلی !؟
    منظورش چیه؟

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

سلام./
    بعد از چند بار نصب کردنِ انسیس، فعلا فقط تونستم ارور داده شده را عوض کنم:

ارور قبلی با اجازه دادنِ Admin به برنامه رفع می شود. (در تنظیماتِ Compatibility)
    اما حالا با یک ارور دیگر مواجه هستم:
    ----------------------------------
    عنوان: Microsoft Visual C++ Runtime Library

runtime error!
    program: C:...
    this application has request the Runtime to terminate it in an unusual way.
    Please contact the application's support team for more information.

-----------------------------------
    اما خوشبختانه! به نظر می رسد این اخطار شایع تر است و برای بسیاری برنامه های دیگر نیز پیش آمده است.
    بیشتر تحقیق! می کنم (و شما هم ...!)
    نتیجه را اعلام می کنم.

دوستان همراهی کنید./

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    8
    اعتبار کاربر
    1

Icon17 RE: ANSYS 13.0

سلام/
    ضمن تشکر از (soroush)؛ افرادی که سیستم عامل سون دارند و انسیس 13 (64 بیتی) رو هم می خواهند نصب کنند، می توانند از برنامه های ماشین های مجازی (مثل VMware) استفاده کنند.
    که در سایت چند نمونه از بهترین این برنامه ها وجود دارد.

14. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)