سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 71

موضوع: آیا نرم افزارهای اجتماعی از ما جاسوسی می کنند

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

Post آیا نرم افزارهای اجتماعی از ما جاسوسی می کنند

آیا نرم افزارهای اجتماعی از ما جاسوسی می کنند؟

مدت زمان زیادی از ارائه نرم افزارهای Whatsapp, Viber, Line, Tango و فراگیر شدن آنها در کشور ما می گذرد. نرم افزارهایی که بدون توجه به رده سنی همه را به سوی خود برای زندگی آسان تر و جذاب تر جذب کرده است. ولی همزمان با ورود هر تکنولوژی جدید، صحبتهایی که شاید بهتر باشد نام شایعه را بر روی آنها گذاشت در فضای های مجازی منتشر می شود.

شایعاتی مبنی بر اینکه این برنامه ها تصاویر شما را در سرورهای خود ذخیره می کنند، کدهای مخرب که گاهی اوقات در این نرم افزارها پخش می شود باعث می شود که اطلاعات شما به سرقت برود، سرور به اطلاعات شخصی و گالری شما دسترسی دارد، و از این قبیل نظریات که نیاز به بررسی بیشتر و تایید دارند.

حال هدف از ایجاد این تاپیک این بود که عزیزان نظر خود را در مورد اینگونه مسائل به همراه دلیل ذکر کرده تا احیانا برخی از کاربران که با گوششان با این شایعات آشنا نیست، بتوانند آسان تر برای استفاده از این برنامه ها تصمیم گیری کنند.

نظریات خود را به همراه دلیل ذکر کنید

موفق باشید

2. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما Moralist! برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

بسیار تاپیک ارزشمندیه.
    بنده در تاپیک دیگه ای اشاره کرده بودم به این قضیه، عصر بعدی عصر بمب اتم نیست، عصر بعدی عصر اطلاعاته!
    اپلیکیشن های Social Network مثل Viber ، Tango ، Whatsapp و مهم تر از همه Facebook و خیلی اپلیکیشن های مشابه دیگه، خدمات رایگان دارن ارائه میدن. الان خیلی ها ذوق دارند از این قضیه که وای چقدر اینها خوبن که به ما رایگان سرویس میدن! امّا دوستان عزیز به چند نکته دقت داشته باشید:

1- اول از همه باید بگم نباید توهم اینو داشته باشیم که همه میخوان از ما جاسوسی کنند، من و شما شاید ارزش اطلاعاتی بالایی نداشته باشیم که بخوان از ما جاسوسی کنند!
    2- تمامی این اپلیکیشن ها اطلاعات شما رو در دیتابیس خودشون به صورت کاملاً امن نگهداری می کنند.

امّا به یک نکنه ی دیگه دقت کنید! تمامی این اپلیکیشن ها یک سرمایه ی عظیم دارند و اون Information هست! یعنی دنیا دست کسیه که Information داشته باشه!
    بله دستشون درد نکنه خدمات رایگان ارائه میدن امّا تمامی اطلاعات شما رو هم دارند و با حکم قضایی می تونن به راحتی تحویل مقام های دولتی و حتی افراد با نفوذ بدن.

نکته ای که راجع به Viber باید بگم اینه که جدیداً تب استفاده از این اپلیکیشن بسیار زیاد شده در ایران و گروه های مختلفی تشکیل شده در این اپلیکیشن که اکثراً بی محتوا هستند. خبری رو خوندم جند روز پیش مبنی بر این که "یک سوم پیامک های ارسالی جوک هستند و از طرف آقایان فرستاده می شوند"! این خبر دو جنبه داره، اولین جنبه ش اینه که باید تأسف خورد برای همچین موضوعی که جوک و بذله گویی بیش از اندازه شده کار مردم ما، دومیش اینه که هر دولتی اراده کنه می تونه تمامی پیامک ها و حتی وایبر های شما رو چک کنه! پس خواهشی که بنده دارم اینه که اخلاقیات در این پیامک ها و خصوصاً در وایبر رعایت بشه. چرا که شبکه های اجتماعی همانند جامعه ی ما هستند و رفتارها و الگوها و اخبار با سرعت خیلی بیشتر نسبت به دنیای واقعی دارن منتشر میشن.
    بحث جاسوسی نیست، نیازی به جاسوسی وجود نداره چون همین الان تمامی اطلاعات شما در اختیار این اپلیکیشن ها هستند! کسایی مثل Facebook خودشون رو روز به روز مجهزتر و قویتر می کنند و حتی با خرید Whatsapp رقیب رو مال خود می کنند تا به سلطنت جهانی خودشون ادامه بدن و موفق هم هستند و یکی از ارکان اصلی Marketing الان شده F-Commerce که مربوط به Facebook هست!

4. کاربران : 17 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkia نمایش پست ها

1- اول از همه باید بگم نباید توهم اینو داشته باشیم که همه میخوان از ما جاسوسی کنند، من و شما شاید ارزش اطلاعاتی بالایی نداشته باشیم که بخوان از ما جاسوسی کنند!
    2- تمامی این اپلیکیشن ها اطلاعات شما رو در دیتابیس خودشون به صورت کاملاً امن نگهداری می کنند.
    به عنوان یک کاربر این برنامه ها
    با این دو موردی که شما فرمودید کاملا موافق هستم
    با این جمله ی جناب رمزی :"سرور به اطلاعات شخصی و گالری شما دسترسی دارد،" هم موافق هستم چه اینکه موقع نصب این برنامه ها میزان و نقاط قابل دسترسی برای این برنامه ها رو می خونیم و همه رو پذیرش می کنیم تا بتونیم از برنامه استفاده کنیم.(مواردی که آدم تعجب میکنه چه نیازی هست برنامه به اون ها دسترسی داشته باشه)
    این جا هم درست مثل موارد مشابه نحوه ی استفاده و برخورد به نظرم مهمه.
    به نظرم مهم اینه که کاربر قبل از نصب و در حین استفاده از این برنامه ها هدفش رو بدونه. بعضی ها برای فرار از تنهایی به این برنامه ها رو میارند بعضی ها می خواهنداز محدودیت های اطلاع رسانی جدا بشند بعضی هام واقعا قصد به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانش خودشون رو دارن.
    مسلما" برای من اهمیتی نخواهد داشت که توی یک گروه آشپزی توی وایبر عضو بشم و با طبخ غذاهای محلی یا جدید آشنا بشم خصوصا وقتی می تونم مستقیما با آشپز اون غذا در ارتباط باشم و ازش کمک وراهنمایی بخوام و از اون طرف تمام هیستوری مکالماتم در مورد فلان غذا توی سرور های وایبر یا واتس اپ ذخیره بشه.

من که میرم گوشی می خرم که تولید کشور خودم نیست و معلوم نیست چی پشت اون آپدیت های عجیب و غریبش هست باید حواسم باشه چه عکس هایی با دوربین میگیرم یا چه چیزهایی به گوشیم وارد میکنم.
    اینجا همه چیز به هوشیاری کاربر بر میگرده. ما خواه ناخواه در نفوذ این برنامه ها هستیم. بدون اینکه بخواهیم خودمون و زندگیمون رو به روی اونها و رهبرانشون گشودیم و در واقع غیر ازاین هم راهی نیست.
    آیا شما می تونید از این برنامه ها استفاده نکنید؟
    دوستتون فلان کشوره و ارزانترین و سریعترین راه برای داشتن مکالمه با اون استفاده از این برنامه ها نیست؟
    در مورد امتحان فردا جزوه ای به دستتون رسیده که خیلی مهمه بهترین و سریعترین راه این نیست که از صفحاتش عکس بگیرید از طریق واتس اپ و برای همکلاسی هاتون کیلومترها دور تر از خودتون بفرستید ؟
    کاربری که هوشیار و آگاه باشه خوب می دونه چطور باید از وسیله ای که در اختیارشه استفاده کنه. این کاربر می دونه اگه برنامه ای مثل وایبر رایگانه؛ سازنده اش مسلما در راه خدا این برنامه رو نساخته و منتشر نکرده بلکه پشت این حرکتش هدفی بوده بزرگتر ازاینکه منِ ایرانی راحت باشم.
    به نظرم بیش از اون که بحث جاسوسی مطرح باشه بحث روانیش مطرح ـه. فرایند هایی که توی این مکالمات رخ می دهند. تاثیری که استفاده ی بیش از حد از این برنامه ها روی روابط اجتماعی کاربرانش دارند.
    چراکه همون طور که شما گفتید اطلاعات شخصی ما درستِ که نگهداری می شند ولی ارزشی ندارند چه اینکه فردی که اطلاعات مهمی داشته باشه هرگز اونقدر ساده نیست اطلاعاتش رو با این برنامه ها یک جا جمع کنه.
    به همین دلیل بیشتر به نظرم جنبه ی روانی کار مهم میشه در مورد ما کاربرهای عادی
    اینجا هم مثل همه ی موارد دیگه خانواده خیلی خیلی مهمه. تاثیری که خانواده روی فرد داره باعث میشه ناخدآگاه سمت و سو و میزان گرایش فرد به این برنامه ها همچنین نحوه ی استفاده از اون از قبل در فرد مشخص بشه.
    به نظرم به جای اینکه نگران دزدیده شده اطلاعات شخصیمون باشیم باید نگران تاثیری باشیم که این برنامه ها در صورت استفاده ی بیجا ، بیش از حد و غیر ضروری می تونند روی روابط اجتماعی مون داشته باشند.
    مولانا را پرسیدند: شراب حرام است یا حلال؟ فرمود: تا که خورد.

رم -------------- مرورگرکروم

6. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    121
    تشکر تشکر شده 
    166
    اعتبار کاربر
    0

من هم با دوست عزیزمون Amirkia کاملا موافق هستم خط ابتدایی !
    آگاهی بسیار عالی هست ، وقتی درون این شبکه های اجتماعی غرق شدی دیگه شدی حالا چه جاسوسی باشه چه عکس آن ...
    به شخصه جی میل و توییتر را ترجیح می دهم و هیچ وقت وابسته به این گونه سرویس ها نخواهم شد
    (گروه gamers حتما سر بزنید و موافقت خود را اعلام کنید و اگر دوست داشتید در این راه همراه من باشید )
    کنار ساحل ایستاده ام ، شماره کردم تمام موج های رفته را
    به رفتگان سپرده ام ، که وقتی آمدند تو را بیاورند ، تو را بیاورند

8. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما dell برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,308
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Moralist! نمایش پست ها

آیا نرم افزارهای اجتماعی از ما جاسوسی می کنند؟

مدت زمان زیادی از ارائه نرم افزارهای Whatsapp, Viber, Line, Tango و فراگیر شدن آنها در کشور ما می گذرد. نرم افزارهایی که بدون توجه به رده سنی همه را به سوی خود برای زندگی آسان تر و جذاب تر جذب کرده است. ولی همزمان با ورود هر تکنولوژی جدید، صحبتهایی که شاید بهتر باشد نام شایعه را بر روی آنها گذاشت در فضای های مجازی منتشر می شود.

شایعاتی مبنی بر اینکه این برنامه ها تصاویر شما را در سرورهای خود ذخیره می کنند، کدهای مخرب که گاهی اوقات در این نرم افزارها پخش می شود باعث می شود که اطلاعات شما به سرقت برود، سرور به اطلاعات شخصی و گالری شما دسترسی دارد، و از این قبیل نظریات که نیاز به بررسی بیشتر و تایید دارند.

حال هدف از ایجاد این تاپیک این بود که عزیزان نظر خود را در مورد اینگونه مسائل به همراه دلیل ذکر کرده تا احیانا برخی از کاربران که با گوششان با این شایعات آشنا نیست، بتوانند آسان تر برای استفاده از این برنامه ها تصمیم گیری کنند.

نظریات خود را به همراه دلیل ذکر کنید

موفق باشید
    آقا یونس منظورت از شایعات چیه؟ ینی اینا شایعه هستن که وایبر از قلب ارتش آمریکا و موصاد تولید شد؟ یا اینکه به سالم بودن کارکرد ارتش اسرائیل و آمریکا شک داری؟
    اگه به اولی مشکوک هستی ، با یه سرچ ساده میشه بدست آورد این اطلاعات رو که دو تا از معتبرترین رسانه ها لینک شو میزارم :

آیا "وایبر" مکانی امن برای برقرای ارتباط هست؟

وايبر در كدام كشورها فیلتر است؟

اعتراف علنی وایبر به جاسوسی در فرم ثبت نام

پس این از قضیه ی جاسوسی شون که خود نرم افزاره راحت اعلام میکنه
    اینکه درآمدش از کجاست و چه ربطی به ما داره و ما که کاره ای نیستم پس جاسوسی کرد که کرد رو بطور کامل میتونین از این ویدئو جواب تونو بگیرین (هر کسی که این سئوال رو داره) :

درباره نرم افزار جاسوسی « وایبر » بیشتر بدانید (حتما ببینید)

من متخصص علم کامپیوتر و درآمدهاش نیستم اما بطور خلاصه میشه گفت تو کامپیوتر هر کلیک که برا وایبر حساب کردن ، بین 4 تا 20 سنت برای این شرکت درآمد داره . اگه خیلی تعجب آوره ، به دور و برمون نگا کنیم خیلی تعجب نمیکنیم که یکیش استفاده از انواع و اقسام سرویس های گوگل هست که ظاهرا مجانی هه (این درآمد 4 تا 20 سنت رو هم تو سایت ها میتونین ببینی و هم کارشناسی تو شبکه ی خبر گفته بود که دیدم)
    پس هر کی که باعث درآمد این رژیم غاصب بشه به هر نحوی (قرار دادن نرم افزار توی سایت و استفاده کننده و توصیه کننده) ، توی جنایاتش که بخشی از اون قبل و عام نوزاد هاست سهیم هست

بحث دیگه میمونه اینکه اگه من نوعی کاربر عادی هستم ، چرا استفاده نکنم؟ حالا جاسوسی کرد که کرد ، به درک
    جواب اینکه اولا من تعجبم از اینه که این کاربران به یه ویروس حساس هستن و آنتی ویروس نصب میکنن اما شاه ویروس ها رو با دست خودشون نصب میکنن با اونکه خود نرم افزار داره علنا به کاربر اینا رو میگه که بخشی اش اینا هستن :
    استفاده از دوربین و ازسال عکس (که خود نرم افزار بدون اطلاع کاربر ، عکس گرفت) بدون آگاهی طرف مقابل و هر وقت که نرم افزار بخاد
    استفاده از پیامک ها و ارسال و ویرایشش
    استفاده از کانکت ها و ارسال و ویرایش اش
    ردیابی طرف با gps
    و ده ها مورد دیگه

دوما بنا به مستنداتی که وجود داره ، این نرم افزار موقع فرستادن اطلاعات به سرورش چون اطلاعات رو کد گذاری نمیکنه و هم از امنیت بسیار ضعیفی برخورداره که گفتنی هست از پروتکل امن ssl استفاده نمیکنه ، هر کی که بخاد راحت میتونه با روش man in middle اطلاعات رو به سرقت ببره (یعنی عکس ها و پیامک ها و ... اش که خود وایبر بصورت مخفیانه گرفت ، به دست یکی دیگه میافته) که یکیش ادعای این نفره (دروغ و راست شو نمیدونم ، اساتیدها باید نظر بدن) :

اموزش جاسوسی در وایبر ( توسط خودم و برای اولین بار !!!!! )

سوما ، اطلاعات جاسوسی ای که اینا میکنن رصد فکری جوامع هست که درباره ی این نوع رصد و سوء استفاده هاش توسط دشمن ، ساعت ها میشه بحث کرد . که کمترین تاثیرش تصمیم گیری برای مدیریت اتفاقات مهم اجتماعی هست . برای اطلاع بیشتر از سوء استفاده ی رصد فکری دشمن ، بهتره اون ویدئوی بالا رو ببینین و همینطور از زیر ، سخنرانی استاد رائفی پور رو (که البته بخشی از این سخنرانی اش درباره ی این مطلب هه)

در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشیم یا خیر؟

سخنرانی استاد رائفی پور با موضوع "جنگ نرم "

توی ویدئوی آخری وسطای فیلم در این باره صحبت میکنه که بسیار جذابه
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

10. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SajjadKhati نمایش پست ها
    آقا یونس منظورت از شایعات چیه؟ ینی اینا شایعه هستن که وایبر از قلب ارتش آمریکا و موصاد تولید شد؟ یا اینکه به سالم بودن کارکرد ارتش اسرائیل و آمریکا شک داری؟
    اگه به اولی مشکوک هستی ، با یه سرچ ساده میشه بدست آورد این اطلاعات رو که دو تا از معتبرترین رسانه ها لینک شو میزارم :

اینکه درآمدش از کجاست و چه ربطی به ما داره و ما که کاره ای نیستم پس جاسوسی کرد که کرد رو بطور کامل میتونین از این ویدئو جواب تونو بگیرین (هر کسی که این سئوال رو داره) :

من متخصص علم کامپیوتر و درآمدهاش نیستم اما بطور خلاصه میشه گفت تو کامپیوتر هر کلیک که برا وایبر حساب کردن ، بین 4 تا 20 سنت برای این شرکت درآمد داره . اگه خیلی تعجب آوره ، به دور و برمون نگا کنیم خیلی تعجب نمیکنیم که یکیش استفاده از انواع و اقسام سرویس های گوگل هست که ظاهرا مجانی هه (این درآمد 4 تا 20 سنت رو هم تو سایت ها میتونین ببینی و هم کارشناسی تو شبکه ی خبر گفته بود که دیدم)
    پس هر کی که باعث درآمد این رژیم غاصب بشه به هر نحوی (قرار دادن نرم افزار توی سایت و استفاده کننده و توصیه کننده) ، توی جنایاتش که بخشی از اون قبل و عام نوزاد هاست سهیم هست

بحث دیگه میمونه اینکه اگه من نوعی کاربر عادی هستم ، چرا استفاده نکنم؟ حالا جاسوسی کرد که کرد ، به درک
    جواب اینکه اولا من تعجبم از اینه که این کاربران به یه ویروس حساس هستن و آنتی ویروس نصب میکنن اما شاه ویروس ها رو با دست خودشون نصب میکنن با اونکه خود نرم افزار داره علنا به کاربر اینا رو میگه که بخشی اش اینا هستن :
    استفاده از دوربین و ازسال عکس (که خود نرم افزار بدون اطلاع کاربر ، عکس گرفت) بدون آگاهی طرف مقابل و هر وقت که نرم افزار بخاد
    ردیابی طرف با gps
    و ده ها مورد دیگه

دوما بنا به مستنداتی که وجود داره ، این نرم افزار موقع فرستادن اطلاعات به سرورش چون اطلاعات رو کد گذاری نمیکنه و هم از امنیت بسیار ضعیفی برخورداره که گفتنی هست از پروتکل امن ssl استفاده نمیکنه ، هر کی که بخاد راحت میتونه با روش man in middle اطلاعات رو به سرقت ببره (یعنی عکس ها و پیامک ها و ... اش که خود وایبر بصورت مخفیانه گرفت ، به دست یکی دیگه میافته) که یکیش ادعای این نفره (دروغ و راست شو نمیدونم ، اساتیدها باید نظر بدن) :

سوما ، اطلاعات جاسوسی ای که اینا میکنن رصد فکری جوامع هست که درباره ی این نوع رصد و سوء استفاده هاش توسط دشمن ، ساعت ها میشه بحث کرد . که کمترین تاثیرش تصمیم گیری برای مدیریت اتفاقات مهم اجتماعی هست . برای اطلاع بیشتر از سوء استفاده ی رصد فکری دشمن ، بهتره اون ویدئوی بالا رو ببینین و همینطور از زیر ، سخنرانی استاد رائفی پور رو (که البته بخشی از این سخنرانی اش درباره ی این مطلب هه)

ببخشید هیچ کدوم از لینک هایی که دادید منبع معتبر به حساب نمیان در زمینه ی کامپیوتر و IT و این که صرفاً جبهه گیری علیه این نرم افزارهاست. هم بنده و هم دوستان هم اشاره کردیم که در صورت لزوم و با حکم قضایی میشه اطلاعات در اختیار یک سری از مقامات قرار بگیره. در مورد آموزش جاسوسی هم باید بگم زیاد از حد آماتور بود، اگه اینطوری بشه جاسوسی کرد که بنده هم میام پشت کامپیوتر یه نفر میشینم و از لیست Password های ذخیره شده در فایرفاکس تمام Passwordهای اکانت هاش رو در میارم! این یعنی الان اسمش جاسوسی؟ این یعنی ناشی بودن کاربر که اجازه میده این کار صورت بگیره. در ضمن این آموزش به اصطلاح جاسوسی با یک بار Deactivate کردن اکانت وایبر بی فایده میشه فکر کردید به همین راحتی میشه تشخصی داد جاسوسی رو؟!
    همونطور که دوست عزیزمون صهبا هم گفتن همه ی اینا بر میگرده به آگاهی کاربر!
    خود کسایی که دارن اجازه میدن از این اپلیکیشن ها استفاده بشه به جاسوسی بودنش اعتقاد ندارند اونوقت یه سری خبرگزاری ها از روی بیکاری میان همچین حرفایی رو بین مردم رواج میدن وگرنه واسه مخابرات و واسه دولت هیچ کاری نداره که بخوان فیلتر کنن.
    لطفاً از روی احساس نگید صاحبش فلانیه و جاسوسه و این حرفا

12. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,308
    اعتبار کاربر
    1

ببخشید هیچ کدوم از لینک هایی که دادید منبع معتبر به حساب نمیان در زمینه ی کامپیوتر و IT و این که صرفاً جبهه گیری علیه این نرم افزارهاست. هم بنده و هم دوستان هم اشاره کردیم که در صورت لزوم و با حکم قضایی میشه اطلاعات در اختیار یک سری از مقامات قرار بگیره. در مورد آموزش جاسوسی هم باید بگم زیاد از حد آماتور بود، اگه اینطوری بشه جاسوسی کرد که بنده هم میام پشت کامپیوتر یه نفر میشینم و از لیست Password های ذخیره شده در فایرفاکس تمام Passwordهای اکانت هاش رو در میارم! این یعنی الان اسمش جاسوسی؟ این یعنی ناشی بودن کاربر که اجازه میده این کار صورت بگیره. در ضمن این آموزش به اصطلاح جاسوسی با یک بار Deactivate کردن اکانت وایبر بی فایده میشه فکر کردید به همین راحتی میشه تشخصی داد جاسوسی رو؟!
    همونطور که دوست عزیزمون صهبا هم گفتن همه ی اینا بر میگرده به آگاهی کاربر!
    خود کسایی که دارن اجازه میدن از این اپلیکیشن ها استفاده بشه به جاسوسی بودنش اعتقاد ندارند اونوقت یه سری خبرگزاری ها از روی بیکاری میان همچین حرفایی رو بین مردم رواج میدن وگرنه واسه مخابرات و واسه دولت هیچ کاری نداره که بخوان فیلتر کنن.
    لطفاً از روی احساس نگید صاحبش فلانیه و جاسوسه و این حرفا
    دیگه سایت yjc (خبرگذاری صدا و سیما) و سایت خبری بسیار معتبر رجانیوز رو به عنوان معتبریترین سایت های خبری نمیدونی ، ندون
    حالا به نظرت کدوم سایت ها منبع معتبر هستن که اگه شد از اونجا لینک بدم؟ bbc فارسی نکنه مد نظرت باشه یا صدای آمریکا

درباره ی جاسوسی اون لینک هم اولا چرا جاسوسی محسوب نمیشه؟ دوما برای این قضیه ی آموزش جاسوسی وایبر و واتس آپ من تحقیق نکردم که کی آموزش داد . داشتم برای جاسوسی بودن خود وایبر سرچ میکردم که این مطلب که تو انجمن آشیانه بود گیرم اومد . حالا خیلی میخای متوجه شی ، وایبر که داری ، چک کن ببین درست گفت یا نه
    مسئله ی نا امن بودن و رمز نگاری نکردن اطلاعات هم بازم تو همه جا درباره شون ریخته هه که نمیدونم کدوم سایت رو منبع خبری معتبر میدونی!!!
    میتونی از استادهای امنیت انجمن که دو تاشو میشناسم یکی استاد محسن و یکی استاد مدیا استریم هستن ، بپرسی که چجوری میشه جاسوسی کرد؟!
    میخای ، استفاده کن . استفاده ی تو ازش شاید به ضرر جامعه که یکیش من هستم باشه اما دقیق مثل این رو میمونه که بالای درخت باشی و با اره شاخه ای که روش نشستی رو ببری . قطعا اولین کسی که با بریدن شاخه ضرر میکنه خودت با کسایی که روی اون شاخه هستن ، هستین
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

بسیار تاپیک ارزشمندیه.
    بنده در تاپیک دیگه ای اشاره کرده بودم به این قضیه، عصر بعدی عصر بمب اتم نیست، عصر بعدی عصر اطلاعاته!
    اپلیکیشن های Social Network مثل Viber ، Tango ، Whatsapp و مهم تر از همه Facebook و خیلی اپلیکیشن های مشابه دیگه، خدمات رایگان دارن ارائه میدن. الان خیلی ها ذوق دارند از این قضیه که وای چقدر اینها خوبن که به ما رایگان سرویس میدن! امّا دوستان عزیز به چند نکته دقت داشته باشید:

امّا به یک نکنه ی دیگه دقت کنید! تمامی این اپلیکیشن ها یک سرمایه ی عظیم دارند و اون Information هست! یعنی دنیا دست کسیه که Information داشته باشه!
    بله دستشون درد نکنه خدمات رایگان ارائه میدن امّا تمامی اطلاعات شما رو هم دارند و با حکم قضایی می تونن به راحتی تحویل مقام های دولتی و حتی افراد با نفوذ بدن.

نکته ای که راجع به Viber باید بگم اینه که جدیداً تب استفاده از این اپلیکیشن بسیار زیاد شده در ایران و گروه های مختلفی تشکیل شده در این اپلیکیشن که اکثراً بی محتوا هستند. خبری رو خوندم جند روز پیش مبنی بر این که "یک سوم پیامک های ارسالی جوک هستند و از طرف آقایان فرستاده می شوند"! این خبر دو جنبه داره، اولین جنبه ش اینه که باید تأسف خورد برای همچین موضوعی که جوک و بذله گویی بیش از اندازه شده کار مردم ما، دومیش اینه که هر دولتی اراده کنه می تونه تمامی پیامک ها و حتی وایبر های شما رو چک کنه! پس خواهشی که بنده دارم اینه که اخلاقیات در این پیامک ها و خصوصاً در وایبر رعایت بشه. چرا که شبکه های اجتماعی همانند جامعه ی ما هستند و رفتارها و الگوها و اخبار با سرعت خیلی بیشتر نسبت به دنیای واقعی دارن منتشر میشن.
    بحث جاسوسی نیست، نیازی به جاسوسی وجود نداره چون همین الان تمامی اطلاعات شما در اختیار این اپلیکیشن ها هستند! کسایی مثل Facebook خودشون رو روز به روز مجهزتر و قویتر می کنند و حتی با خرید Whatsapp رقیب رو مال خود می کنند تا به سلطنت جهانی خودشون ادامه بدن و موفق هم هستند و یکی از ارکان اصلی Marketing الان شده F-Commerce که مربوط به Facebook هست!

با سلام
    بسیار استدلال عالی و خوبی بود
    ولی یک نکته

دوست عزیز بحث فیس بوک یک بحث جدا گانه و شاید بتوان گفت به هیچ عنوان قابل مقایسه با نرم افزار های social نیست. به دلیل گستردگی بسیار بالا فیس بوک که خوب این گستردگی در نرم افزارهای معمولی وجود ندارد.
    ضمنا ادعای اینک هر دولتی می تونه وایبر رو چک کنه یک ادعای بسیار بزرگ هست و نیاز به اثبات منطقی داره

16. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما Moralist! برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SajjadKhati نمایش پست ها

ردیابی طرف با gps
    و ده ها مورد دیگه

نگاه کنید بحث دشمنی ما با غرب یک بحث خاص هست و نمی توان گفت چون غرب با ما دشمن هست پس تمامی این برنامه ها را برای جاسوسی از ما ارائه می کند
    نکته بعد اینکه متاسفانه خبرهایی که در سایت های اغلب ایرانی که متاسفانه هیچ تخصصی هم در زمینه کامپیوتر ندارند ارائه می شود بدون هیچ مدرک معتبر ارائه می شود یعنی یک منبع مطمئن و اگاه انها را بیان نکرده است طبق یک سری استحساناتی است که ان سایت به ذهن خودش رسیده و قصد داره از این طریق برای خود مشتری جذب کند. این قضیه در مورد اشخاص هم صادق می باشد.

18. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما Moralist! برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

دوستان این نکته را فراموش نکنید که سیاست چه کشورهای غربی چه کشورهای شرقی اقتضا می کند که تکنولوژی را به گونه ای تربیت و ارائه کنند (بنده اصطلاح تربیت گفتم چون خود من اعتقاد دارم تکنولوژی تربیت شده است) که کاربر با دست خود اطلاعات را در اختیار همگان قرار دهد نه اینکه نیاز به جاسوسی از روشهای مختلف داشته باشند.

مثال و نمونه هم دارم

20. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما Moralist! برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 8 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •