سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 از مجموع 18

موضوع: سوالات و راهنمایی های نرم افزار 3Ds MAX

عضو انجمن
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    362
    تشکر تشکر شده 
    1,453
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramedan نمایش پست ها
    با سلام بنده یک مشکل دارم و اون هم اینه که وقتی یک شیء رو با حالت وایر فریم طراحی می کنم و بعد وقتی وارد حالت شیدد می شم میبینم که بعضی از پلاگین ها به طور عجیبی خراب شده !

مشکل رو چک کردم مشکل از فیس تو فیس شدن پلاگین ها هم نیست نمی دونم مشکل از کجاست اگر میشه راهنمایی کنید!

با سلام

شما می توانید از روش Retriangulate استفاده کنید که باعث میشه خرابی پولیگان ها از بین بره!
    در همه مادیفایر ها نیز می تونید به Select Polygon این گزینه رو داشته باشید!

موفق باشید!
    The Best or nothing

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Architect برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    53
    تشکر تشکر شده 
    12
    اعتبار کاربر
    1

با سلام

ببخشید بنده اینقدر سوال دارم آخه تازه کارم در هر حال!

من یک Box توی صحنه ام دارم حالا میخوام اونو به صورت سفارشی برش بدم اما مثلا نمی تونم اونطوری که توی ذهنم هستش با ابزاری عادی اینکار رو بکنم یعنی به صورت عادی شکلی که توی ذهنم هستش در نمی آد!

یه راهنمایی کنید ممنون!

عضو انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    362
    تشکر تشکر شده 
    1,453
    اعتبار کاربر
    1

با سلام بنده یک مشکل دارم و اون هم اینه که وقتی یک شیء رو با حالت وایر فریم طراحی می کنم و بعد وقتی وارد حالت شیدد می شم میبینم که بعضی از پلاگین ها به طور عجیبی خراب شده !

مشکل رو چک کردم مشکل از فیس تو فیس شدن پلاگین ها هم نیست نمی دونم مشکل از کجاست اگر میشه راهنمایی کنید!
    با سلام

خواهش میکنم دوست عزیز این وظیفه بندست!

منظورتون رو واضح تر بگید یعنی میخواهید یک Box رو به چند قطعه تقسیم کنید ولی به صورت غیر عادی مثلا از زوایای مختلف؟ خوب اگر منظور شما این باشد می شود از ابزار Slice استفاده کرد ابزار جالبی است و در هر Editable پیدا می شود فقط بایستی روی پولیگان های مورد نظرتون کلیک کنید (یعنی اونهایی که می خواهید زوایا روشون اعمال بشه و بعد با بردار Slice روشون زاویه بندازید!)
    The Best or nothing

5. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    53
    تشکر تشکر شده 
    12
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Architect نمایش پست ها
    با سلام

خواهش میکنم دوست عزیز این وظیفه بندست!

منظورتون رو واضح تر بگید یعنی میخواهید یک Box رو به چند قطعه تقسیم کنید ولی به صورت غیر عادی مثلا از زوایای مختلف؟ خوب اگر منظور شما این باشد می شود از ابزار Slice استفاده کرد ابزار جالبی است و در هر Editable پیدا می شود فقط بایستی روی پولیگان های مورد نظرتون کلیک کنید (یعنی اونهایی که می خواهید زوایا روشون اعمال بشه و بعد با بردار Slice روشون زاویه بندازید!)
    خیلی ممنون از جوابتون ولی بنده این ابزار رو پیدا نکردم می تونید یک تصویر بگزارید!

عضو انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    362
    تشکر تشکر شده 
    1,453
    اعتبار کاربر
    1

خیلی ممنون از جوابتون ولی بنده این ابزار رو پیدا نکردم می تونید یک تصویر بگزارید!
    کاری ندارد شما فقط بایستی Box مورد نظرتون رو به یکی از Editable ها Convert کنید و بعد در بخش پولیگانش قسمت Edit Geometry میتونید ابزار Slice رو پیدا کنید و بعد اگر میخواهید زاویه بندازی بایستی روی Split هم تیک بزنید و بعد با بردار Slice هر تعداد زاویه خواستید تولید میکنید و بعد Slice رو میزنید حالا زاویه شما ایجاد شده و تونستید یک پولی رو به زاویه ای شخصی سازی شده تقسیم کنید!

این هم عکس!

دوستان هر سوالی بود بپرسند بنده در خدمتم!
    The Best or nothing

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Architect برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    23
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Architect نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز

یک راهکار برای این طرح شما وجود دارد و آن استفاده از Merge و قابلیت Batch Render است بوسیله این دو قابلیت می توانید Camera های Scane خود را بر روی Batch Render ست کرده و سایز و نام و پریست و محل ذخیره مجزا برای هر کدام از Camera ها تولید نمایید!
    مانند عکس زیر:

2

همانطور که میبینید بایستی از منوی Rendering گزینه Batch Render را انتخاب کنید و بعد در پنجره باز شده شما دارای کنترل های زیر می باشید

1-قابلیت Add کردن Camera به تعداد نا محدود
    2-قابلیت شخصی سازی نام برای هر Camera
    3-قابلیت اختصاص یک محل ذخیره به هر Camera (یعنی می توانید بگویید رندر فلان Camera در اینجا سیو شود و رندر دیگری در جای دیگر)
    4-قابلیت انتخاب Camera
    5-قابلیت انتخاب پریست یا همان تنظیمات از پیش تایین شده برای هر Camera به صورت مجزا(به عنوان مثال Camera 01 شما بایستی نمای Exterior را رندر بگیرد و Camera 02 شما می بایستی نمای Interior رندر بگیرد و شما برای هر کدام نیاز به پیرست مجزا دارید!)
    6-قابلیت ساخت فایل .bat از batch render برای اجرای سریع تر دستور
    7-قابلیت رندر پشت سر هم٬

در کل این چیزی است که به شما کاملا کمک می کند شما بایستی 4 صحنه کار خود را با یکدیگر Merge نمایید و سپس Camera ها را شماره گزاری و از Batch Render برای هر کدام تنظیمات جداگانه ای بسازید!

امید وارم مشکلتان را حل کرده باشد!

با آرزوی موفقیت برای شما!

دانلود فیلم آموزشی
    :Link Button:
    password: forum.softgozar.com
    سلام
    داداش مرسی از راهنمائیتون.
    اما راستش چون تو پروژه های سینک ها همشون از camera 1 استفاده میکنن و متاسفانه وقتی یکی از پروژه ها رو باز میکنم و دیگری با اون merge میکنم هر دو تا پروژه به اسم camera 1 هستن و رندرشون قاطی میشه..
    اگرم لازم هست بگین تا دو تا فیل هام رو بطور مثال آپلود کنم تا مساله واضح بشه..
    اگه یه لطفی کنین و کمکم کنین خیلی خیلی ازتون ممنون میشم.

عضو انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    362
    تشکر تشکر شده 
    1,453
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsima نمایش پست ها
    سلام
    داداش مرسی از راهنمائیتون.
    اما راستش چون تو پروژه های سینک ها همشون از camera 1 استفاده میکنن و متاسفانه وقتی یکی از پروژه ها رو باز میکنم و دیگری با اون merge میکنم هر دو تا پروژه به اسم camera 1 هستن و رندرشون قاطی میشه..
    اگرم لازم هست بگین تا دو تا فیل هام رو بطور مثال آپلود کنم تا مساله واضح بشه..
    اگه یه لطفی کنین و کمکم کنین خیلی خیلی ازتون ممنون میشم.
    با سلام
    به طور پیشفرض می بایست شما هنگامی که دو صحنه دارای برخی جزئیات اشتراکی هستند به عنوان مثال هر دو دارای 1 دوربین و یک میز با یک نام هستند وقتی میخواهید این دو صحنه را با یکدیگر Merge نمایید پنجره Merge Setting به نمایش در می آید که در آن گزینه هایی از قبیل Auto Rename وجود دارد می توانید از این گزینه استفاده نمایید و الا اگر نمی توانید یا این گزینه برای شما به نمایش در نمی آید می توانید بعد از Merge کرده فایل های به یکدیگر نام اشیاء یک نام را عوض نمایید در پایان اگر مشکلی در بابطه با این موضوع دارید فایل های مکس را (حتما به صورت فشرده شده) بفرستید با برایتان Merge نمایم!
    The Best or nothing

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Architect برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    41
    تشکر تشکر شده 
    23
    اعتبار کاربر
    1

آقا ممنون.
    تست میکنم جوابشو میگم بهتون.
    خیلی لطف کردید.بینهایت سپاسگذارم.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •