سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: مشکل اجرای بازی های جدید در لپ تاپ ها

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,271
    تشکر تشکر شده 
    10,968
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مشکل اجرای بازی های جدید در لپ تاپ ها

دوستان عزیز

امروز پرسش و پاسخی رو در مجله دانش و کامپیوتر دیدم که فکر کنم جواب بسیاری از کاربران انجمن باشد که از اجرا نشدن گیم های جدید خود در لپ تاپ شان با وجود مجهز بودن لپ تاپ شان به کارت گرافیکی قوی شکایت دارند.

سوال : به تازگی یک لپ تاپ Dell 5110 خریداری کرده ام. بازی PES 2012 را نیز نصب کرده ام ، ولی وقتی می خواهم بازی رو اجرا کنم پیغامی نمایش داده می شود که می گوید گرافیک شما جواب گوی اجرای این بازی نیست. در قسمت Settings بازی نیز کارت گرافیک به صورت Unabale نمایش داده می شود ، در حالی که کارت گرافیک کامپیوتر من Nvidia GTS 525 M است. ضمن این که من می توان اغلب بازی های جدید دیگر را به راحتی روی کامپیوترم اجرا کنم. مشکل از کجاست؟

پاسخ : این نوعی خطاست که در کامپیوتر های مجهز به فناوری Optimus اتفاق می افتد و البته بیشتر در لپ تاپ ها گزارش شده است. ساده ترین راه حل برای عموم افرادی که با این مشکل برخورد کرده اند ، به روز رسانی درایور کارت گرافیک است. این به روز رسانی مشکل بیش تر کاربران را رفع کرده است ، اما نه همه آن ها را. در حقیقت مشکل از این جاست که کامپیوتر شما می تواند برای اجرای برنامه هایی که به توان گرافیکی زیادی نیاز ندارند ، از کارت گرافیک دوم کامپیوتر استفاده کند. این کارت گرافیک ، یک کارت از سری اینتل با توانایی کم تر ، 128 مگابایت حافظه و مصرف انرژی به مراتب کم تر است. ضمن این که در هنگام اجرای برنامه های سبک ، کارت گرافیک اصلی از کار می افتد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود و شارژ کمتری از باتری مصرف شود. خوب با این اوصاف شروع بازی PES 2012 نیز سبک است و کامپیوتر آن را به عنوان یک برنامه سبک شناسایی کرده و طبیعتا کارت گرافیک اصلی را از کار می اندازد. حال دو راه حل برای جلوگیری از این اتفاق وجود دارد. راه حل اول این است که به Panel خاصی که برای کارت گرافیک شما طراحی شده است ، مراجعه کنید. در این Panel تنظیماتی وجود دارد که کارت گرافیک اصلی را مجبور می کند تا برای اجرای برنامه های خاصی ، لزوما فعال یا غیرفعال باشد.
    راه حل دوم این است که قبل از آغاز به کار ویندوز ، وارد محیط Setup مادربرد شده و فناوری Optimus را در این قسمت غیرفعال کنید.
    در این صورت به طور دایم کامپیوتر از کارت گرافیک اصلی و توانمند کامپیوتر شما استفاده خواهد کرد. اما این را هم در نظر داشته باشید که با انجام این کار ، از این پس هنگامی که لپ تاپ از باتری استفاده می کند ، بیش تر از قبل انرژی مصرف خواهد کرد.

منبع : (مجله دانش و کامپیوتر ، آذر 91 ، شماره 149 ، ص 54)

2. کاربران : 13 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    33
    تشکر تشکر شده 
    197
    اعتبار کاربر
    1

Thumbs up

دوست عزیز

ممنون بابت سوال و جواب خوبتون ! در تکمیل پرسش و پاسختون باید عرض کنم راه حل دیگه اینه که به منظور جلوگیری از اجرای همه بازیها (اعم از سبک و .. با این روش) به محیط کنترل پنل کارت انویدیا وارد بشید . در بین بخشهای مختلف این کنترل پنل بخشی هست که با وارد کردن نام بازی مورد نظر و دادن مسیر بازی ، لپتاپ دیگه برای اجرای بازی ارور نمیده و به صورت اتوماتیک بازی رو با کارت گرافیک پر قدرت اجرا میکنه ! ویا می تونید با کلیک راست روی آیکون بازی و انتخاب گزینه مربوط به کارت گرافیک پرقدرت اینکار رو انجام بدید.
    این روزها همه آدم‌ها درد دارند؛ درد پول، درد عشق، درد تنهائی …
    این روزها چقدر راحت یادمان می رود که زندگی کنیم ...

یادت باشد: "شکست" یا می‌شکند یا شکسته می‌شود !
    و اعتماد بـه نفس ویژه افرادی است که شکست را می‌شکنند!

4. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما johny برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    291
    تشکر تشکر شده 
    159
    اعتبار کاربر
    1

من قبلا اینو جایی خونده بودم و با نصب بازی pes 14 با این ارور مواجه شدم که با استفاده از این راه حل مشکلم حل شد
    اما الان که PES 13 نصب کردم بازی ارور کارت گرافیک ضعیف رو میده و حتی با اجرای بازی با کارت گرافیک اصلی هم بازم این مشکل رو دارم
    کارت کرافیکمم آخرین آپدیتش رو دو روز پیش از سافت گذر گرفتم
    اما هر کاری می کنم نمیشه.حتی ستینگ بازی هم کارت گرافیک رو unable زده
    زندگی همیشه در جریانه ولی ما رو در جریان نمی ذاره

6. تشکرها از این نوشته :

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •