سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 86

موضوع: مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted
    دوستان تمامی سوالات و مشکلات خودتون در مورد گرافیک مجتمع پردازنده های اینتل (Intel HD Graphics) رو میتونید در این تاپیک ارسال کنید.

موفق باشید.

================================================== ===========

لطفا" به این عکس خوب دقت کنید که منظور چیست ؟ اون قسمتی که دورش قرمزه را میگم. و با دقت مطلب زیر را بخوانید.

آیا منظور اینه که با خرید این CPU یک کارت گرافیک اینتل اچ دی 2000 هم داخلش گنجانده شده !!!!! یا اینکه حتما" باید کارت گرافیک Intel® HD Graphics 2000 روی مادربوردت نصب کنی !؟؟؟
    لطفا" من را راهنمایی کنید.

و اینکه خود اینتل گفته که سری Core i3 اورکلاک نمیشه اما مثل اینکه جدیدا" هکرها هکش کردن و سری Core i3 را هم میشه اورکلاک کرد ! من شنیدم و مطمئن نیستم. اگه میشه اورکلاک کرد پس لطفا" راهنمایی کنید.

و در آخر اینکه با این مدل CPU که من دورش خط سبز کشیدم آیا میشه تا یکی 2 ساله دیگه همه بازیهای گرافیک بالا را فول اچ دی بازی بازی کرد ؟ یعنی اینکه جواب تمام بازیها را میدهد ؟؟؟
    اگه میشه یه توضیح بدید که این کش زیادتر بیشتر به چه کاری میاد ؟

مثلا" Core i3 3MB کش هست و فکر کنم تمام بازیهای گرافیک سنگین هم جواب بده و Core i5 6MB کش هستش و اون هم باز همه بازیهای گرافیکی را هم جواب میده !!! و این فرکانس بیشتر مثلا" 3.4 نصبت به 3.1 چیست ؟ و بیشتر کجا خودشو و این قدرت بیشتر را نشون میده ؟
    من بیشتر بحثم سر بازی هستشا و کارهای گرافیکیی مثل اتوکد هم اصلا" ندارم.
    یه دنیا ممنون... :rose:
    [attachment=459]
    مباحث و مشکلات Intel HD Graphics تصاویر پیوست شده

2. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض re: مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

اخیرا اینتل درون پردازنده های خود به اصطلاح کارت گرافیک گنجانده اسن.اون مورد مربوط میشود به پردازنده گرافیکی درون سی پی یو
    در مورد اور کلاک این محصول اطلاعی ندارم.البته چنانچه از سوکت 775 بخواهید استفاده کنید و در بازار بتوانید سی پی یو سری core2quad پیدا کنید به مراتب از پردازنده فوق بهتر است و امکان اورکلاک بالایی دارد.
    البته این سری از پردازنده ها تقریبا کمی قدیمی شده اما چنانچه بتوانید مدل q9650 این سری را حتی به صورت دست دوم پیدا کنید فوق العاده قوی است.این پردازنده دارای فرکانس 3 گیگ و 4 هسته واقعی فیزیکی و 12 مگ کش است.البته خود منم دنبال این پردازنده هستم حتی کارکرده اون در صورت سلامت.
    به جرات میتونم بگم از بسیاری جهات این پردازنده با سری i5 va i7 برابری میکنه.من هم اکنون q9400 این سری را به تازگی گرفتم و در کنار 8 گیگ رم دارم به راحتی ازش استفاده میکنم.این پردازنده فرکانس 2066 داره با 4 هسته و 6 مگ کش و در کنار یک کارت گرافیکی 1 گیگ و 8 گیگ رم تمام بازیعای موجود را به راحتی و بدون مشکل اجرا میکنه.در ضمن این سری از پردازنده ها از تکنولوژی 45 نانو برای ساخت استفاده کردن که باعث کم شدن توان مصرف و پایین آمدن محسوس دمای پردازنده شده که فوق العاده برای اورکلاک مناسبه.
    در خصوص این سری من کاملا تحقیق کردم و در صورت وجود ابهام میتونم راهنماییت کنم.
    شما حتی اگر از اینسری پردازنها بتوانید مدل q8400 را هم پیدا کنید سیار پر قدرت هست.فرکاااااااااااااااااا افکر کنم 2.5 باشه با 4 هسته و 3 مگ کش
    در اینسری مدل q9650 جزو آخرین مدل محسوب میشود که فوق العاده پر قدرت است.من خودم مدتی است دنبالش میگردم و حتی اگر کارکرده تمیز پیدا کنم رو هوا میخرم.شما هم اگر پیدا کردید ممنون میشم یک خبر هم به من بدهید.
    یه مطلب کلی هم در خصوص انتخاب پردازنده خدمتتان بگم که مهمترین مشخصه های قدرت پردازش یک پردازنده البته بعد از فرکانس آن تعداد هسته های واقعی و میزان حافظه کش پردازنده است.البته منظور از هسته های موجود هسته های واقعی است نه هسته شبیه سازی شده.بعضی از پردازنده ها و البته با ساپورت از طرف مادربرد قابلیت شبیه سازی دارند به طوریکه تعداد مثلا دو هسته واقعی را با احتساب دو هسته به صورت مجازی 4 هسته نمایش میدهند که البته از نظر قدرت پردازش خیلی ضعیفتر از یک پردازنده با 4 هسته واقعی است.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز خواهش میکنم که در مورد سوالاتی که پرسیدم پاسخ دهید آخه من قصد خرید CPU که معرفی کردید را ندارم پس خواهشا" یک بار دیگه سوالامو با دقت بخونید بعد جواب بدید.
    مخصوصا" این مسائل را: خواهشا" کامل پاسخ دهید.
    با تشکر.:rose::idont:

1- و در آخر اینکه با این مدل CPU که من دورش خط سبز کشیدم آیا میشه تا یکی 2 ساله دیگه همه بازیهای گرافیک بالا را فول اچ دی بازی بازی کرد ؟ یعنی اینکه جواب تمام بازیها را میدهد ؟؟؟

2- مثلا" Core i3 3MB کش هست و فکر کنم تمام بازیهای گرافیک سنگین هم جواب بده و Core i5 6MB کش هستش و اون هم باز همه بازیهای گرافیکی را هم جواب میده !!! و این فرکانس بیشتر مثلا" 3.4 نصبت به 3.1 چیست ؟ و بیشتر کجا خودشو و این قدرت بیشتر را نشون میده ؟

یعنی در واقع اون جوابی که باید بگیرم را ازتون نگرفتم !:idont::idont::idont:
    و اینکه دیگه نیاز نیست ما یه کارت گرافیک جدا بخریم در صورت استفاده از این CPU ؟
    با همین میشه کار های گرافیکی و بازیها را انجام داد ؟؟؟
    چند گیگ هست این Intel® HD Graphics 2000 ?
    :rose:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز در انجام بازی فقط پردازنده نقش ندارد و کارت گرافیک و رم سیستم هم موثرند.
    پردازنده مورد نظر شما فرکانس خوبی دارد و البته میزان کش آن هم بد نیست.این پردازنده با کارت گرافیکی 1 گیگ که گفتید و حدودا 6 گیگ رم تقریبا جوابگوی تمام بازیهای موجود هست.البته برای انجام بازی نباید به گرافیک درون پردازنده اکتفا کنید و حتما باید از کارت گرافیکی مجزا استفاده کنید.اما در خصوص آینده ای که گفتید با توجه به سرعت تکنولوژی نمیشود جواب قاطعی داد.اما برای مدت زمان 3 سال اگر تکنولوژی به همین سرعت پیش برود ممکن است جوابگوی بعضی بازیها و حتی نرم افزارهای خاص نباشد.
    در خصوص فرکانس هر چه میزان فرکانس بالاتر باشد سرعت پردازش سریعتر انجام میشود و به عبارتی سرعت اجرای برنامه ها و پردازش سی پی یو بالا میرود.این فرکانس هر چقدر بیشتر باشد سرعت اجرای برنامه های سنگین را بالاتر میبرد.و باین شکل میشود گفت به نوعی قدرت پردازش هم بالا میرود.البته میزان تعداد هسته هم در بالا رفتن سرعت پردازس و البته قدرت پردازش نقش به سزایی بازی میکند تا جاییکه یک پردازنده 4 هسته ای با فرکانس پایینتر بسیار سریعتر و قویتر از یک پردازنده 2 هسته ای با فرکانس بالاتر است و البته در این سرعت و قدرت میزان کش پردازنده هم به همین میزان موثر است.
    در مورد پیشنهادی هم که دادم مطمئن باش با هزینه بسیار پایین تر صاحب قدرتی در حد یک پردازنده نسبتا معمولی i7 میشوید.این میزان هزینه بیشتر در خرید مادر برد به چشم میخورد.اما باز هم هر طور میل شماست.
    مدل دقیق و کامل سی پی یو را اینجا بذاری
    و اینکه از چه سوکتی بهره میبرد.منظور 1155 یا 1156

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15610' dateline='1322662291
    دوست عزیز خواهش میکنم که در مورد سوالاتی که پرسیدم پاسخ دهید آخه من قصد خرید CPU که معرفی کردید را ندارم پس خواهشا" یک بار دیگه سوالامو با دقت بخونید بعد جواب بدید.
    مخصوصا" این مسائل را: خواهشا" کامل پاسخ دهید.
    با تشکر.:rose::idont:

1- و در آخر اینکه با این مدل CPU که من دورش خط سبز کشیدم آیا میشه تا یکی 2 ساله دیگه همه بازیهای گرافیک بالا را فول اچ دی بازی بازی کرد ؟ یعنی اینکه جواب تمام بازیها را میدهد ؟؟؟

2- مثلا" Core i3 3MB کش هست و فکر کنم تمام بازیهای گرافیک سنگین هم جواب بده و Core i5 6MB کش هستش و اون هم باز همه بازیهای گرافیکی را هم جواب میده !!! و این فرکانس بیشتر مثلا" 3.4 نصبت به 3.1 چیست ؟ و بیشتر کجا خودشو و این قدرت بیشتر را نشون میده ؟

یعنی در واقع اون جوابی که باید بگیرم را ازتون نگرفتم !:idont::idont::idont:
    و اینکه دیگه نیاز نیست ما یه کارت گرافیک جدا بخریم در صورت استفاده از این CPU ؟
    با همین میشه کار های گرافیکی و بازیها را انجام داد ؟؟؟
    چند گیگ هست این Intel® HD Graphics 2000 ?
    سلام دوست عزیز
    ببینید این پردازنده مانند پردازنده های دیگر سری Core i اینتل دارای یک هسته گرافیکی در کنار دیگر هسته ها است
    هسته گرافیکی داخل پردازنده از پس فیلم های HD و جلوه های بصری مانند Aero در ویندوز 7 و در آخر از بازی های سبک مانند Angry birds به راحتی بر می آید و لی بازیهای سنگین تر همچون Call of Duty نه باید کارت گرافیک جداگانه تهیه کنید.
    این پردازنده با فناوری 32 نانومتری اینتل ساخته شده است که نسبت به پردازنده های دیگر که 45 نانو متری ساخته شده اند بسیار کارایی بیشتری دارد و می توان گفت تا 2سال آینده و حتی بیشتر جواب کار شما را می دهد.
    . اما فرکانس تاثیر مستقیم در روند پردازش و سرعت تحلیل اطلاعات دارد البته نه کاملا مواردی همچمون کش و ........... در سرعت دخیل هستند.
    لازم به ذکر است که پردازنده های Core i5 و بالاتر دارای تکنولوژی توربو بوست هستند که در مواقعی که سیستم به قدرت پردازش زیاد نیاز دارد وارد عمل می شوند.
    که این تکنولوژی در سری Core i3 و پایین تر پشتیبانی نمی شود.
    سادگی نهایت پیچیدگی است!! استیو جابز

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز پردازنده مورد نظر شما را روی سایت اینتل دیدم.به نظر پردازنده خوبی میاد.لازم به توضیح است از تکنولوژی هایپر تریدینگ هم بهره میبرد.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

Arrow re: مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

در واقع آیا این کارت گرافیک کار اره بنداز هست ؟

اگه این Intel® HD Graphics 2000 بشه Intel® HD Graphics 3000 و اونوقت فرکانس هم 1 دونه بیاد پایینتر یعنی 3.40 GHz بشه 3.30 GHz اونوقت باز شما کدومو پیشنهاد میدی ؟؟؟

به این عکس جدید دقت کن بی زحمت ؟؟؟
    [attachment=460]
    سوکت 1155 هستش
    • نوع فایل: png 2i3.PNG (26.6 کیلو بایت, 3 نمایش)

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15615' dateline='1322664646
    در واقع آیا این کارت گرافیک کار اره بنداز هست ؟

اگه این Intel® HD Graphics 2000 بشه Intel® HD Graphics 3000 و اونوقت فرکانس هم 1 دونه بیاد پایینتر یعنی 3.40 GHz بشه 3.30 GHz اونوقت باز شما کدومو پیشنهاد میدی ؟؟؟

به این عکس جدید دقت کن بی زحمت ؟؟؟
    بنده پردازنده ای که دارای فرکانس بالاتر است پیشنهاد میکنم چون HD 2000 و HD3000 تفاوت چندانی ندارند
    در ضمن اگر شما بخواهید کارت گرافیک مستقل تهیه کنید که دیگر 2000 یا 3000 فرقی نمی کند.
    سادگی نهایت پیچیدگی است!! استیو جابز

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

Arrow re: مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

راستی دوست گرامی میشه فرق این 2 مدل از CPU را هم بگی ؟؟؟

من که نفهمیدم که چرا 2500K گرونتر هست ؟؟؟!!!

به این عکس دقت کن بی زحمت: اونی که دورش خط سبز کشیدمو میگم و به نظر من این دو بهترین های Core i5 هستند.

البته باز به توضیحی که شما میدید معلوم میشه که کدام بهتره ؟؟؟

نظر شما چیست ؟؟؟

[attachment=461]

و این هم بفرمایید که Intel® HD Graphics 3000 و Intel® HD Graphics 2000 چند گیگ هستش ؟؟؟ و چرا جوابگو نیست ؟
    • نوع فایل: png i5.PNG (107.0 کیلو بایت, 3 نمایش)

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز گرافیک پردازنده گرانتر یک مدل بالاتر است.
    یک مثال کلی میزنم و البته شخصا به این موضوع اعتقاد دارم.مادر بردهایی داریم که اصطلاحا گرافیک آنبرد هستند اما از نظر قیمت از مادربردهای بدون کارت گرافیک ارزانترند.تجربه نشان داده دستگاههای تک کاربره از لحاظ کیفی از موارد چند کاربره بهتر هستند.مثلا چاپگر تک کاره حرفه ای از یک چن کاره گرانتر است و البته کیفیت چاپ تک کاره به مراتب از چن کاره بالاتر است.
    البته در رنج پردازنده و در مدلهای جدید من شخصا پردازنده تنها و بدون گرافیک را توصیه میکنم.چون عملا و با توجه به استفاده کاربران گرافیک موجود در پردازنده بی استفاده میماند.

صفحه 1 از 9 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)