سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 9 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 86

موضوع: مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض re: مباحث و مشکلات Intel HD Graphics

خب من سعی کردم بهترین قیمت با بالاترین کارایی رو انتخاب کنم که به نظرم Core i3-2130 بهترین هست.
    حالا اینی که گرافیک رویش داره ما چه کار باید بکنیم!!!.
    یعنی شما کدام CPU را پیشنهاد میدید ؟؟؟

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15620' dateline='1322666678
    خب من سعی کردم بهترین قیمت با بالاترین کارایی رو انتخاب کنم که به نظرم Core i3-2130 بهترین هست.
    حالا اینی که گرافیک رویش داره ما چه کار باید بکنیم!!!.
    یعنی شما کدام CPU را پیشنهاد میدید ؟؟؟
    البته دوست عزیز اغلب پردازنده های جدید و بالاخص مواردی که برای دسکتاپ ساخته شده دارای پردازنده گرافیکی باشند مگر اینکه هزینه بیشتری بخواهی انجام بدی مثلا پردازنده به اصطلاح حرفه ای بگیری یا بری سراغ پردازنده سریهایی که قبلا گفتم.
    البته وجود این پردازنده گرافیکی برای شما و عملکرد سیستمت زیاد مهم نیست.
    در اینگونه موارد چون هر چقدر بررسی کنی به موارد جدیدتری برخورد میکنی که ممکنه انتخاب کردن را برایت مشکل کنه.در صورتیکه با توجه به بودجه تصمیم گرفتی زیاد حساسیت به خرج نده.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15617' dateline='1322665525
    راستی دوست گرامی میشه فرق این 2 مدل از CPU را هم بگی ؟؟؟

من که نفهمیدم که چرا 2500K گرونتر هست ؟؟؟!!!

به این عکس دقت کن بی زحمت: اونی که دورش خط سبز کشیدمو میگم و به نظر من این دو بهترین های Core i5 هستند.

البته باز به توضیحی که شما میدید معلوم میشه که کدام بهتره ؟؟؟

نظر شما چیست ؟؟؟

و این هم بفرمایید که Intel® HD Graphics 3000 و Intel® HD Graphics 2000 چند گیگ هستش ؟؟؟ و چرا جوابگو نیست ؟
    :rose:
    من یک مساله رو بیان می کنم حتما بهش توجه داشته باشید
    متاسفانه این امر به غلط جا افتاده که هر چه حافطه ویدویی بیشتر باشد قدرت کارت بیشتر است
    ببینید اصلا این طور نیست حافطه ویدویی در کیفیت تاثیر دارد ولی شاخص اصلی بهتر اجرا شدن بازی ها و کیفیت و ............. نیست.
    بلکه چیزی که نقش اصلی رو توی اجرای با کیفیت و روان بازی ایفا می کند فرکانس پردازنده گرافیکی یا همان GPU است.
    به این نکته هم توجه داشته باشید که الان اکثر کارت های موجود در بازار داری حافطه ویدویی 1 گیگ هستند.ولی اگر یک تست از هریک بر روی یک بازی مشخص بگیرید مثلا Need For Speed Hot pursuit
    متوجه میشید که بعضی کاملا روان و با جزئیات بازی رو اجرا می کنند و بعضی از پس بازی بر نمی آیند
    تیک می زنند و ...................... با اینکه حافطه ویدویی 1 گیگ را همگی دارند.

این تست رو خودم انجام دادم.
    نکته دیگر فریم ریت است ممکن است دو کارت گرافیک با حافظه ویدویی مشابه فریم ریت مشابهی نداشته باشند مثلا یکی 20 فریم و یکی 40 فریم در ثانیه داشته باشد. که این امر مربوط به همان فرکانس GPU است.

HD 2000 و HD 3000 درای 64 مگابایت حافطه واقعی و 1696 مگابایت به صورت شیر هستند.
    سادگی نهایت پیچیدگی است!! استیو جابز

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

ممنونم از راهنماییت.
    راستش من میخوام یه کارت گرافیک خوب بخرم و انویدیا 1 گیگ باشه و اینکه قیمتش خیلی خیلی مناسب باشه.
    شما کدوم مدل را پیشنهاد میدی. لطفا" از شرکت ایسوس بگید.
    با تشکر.
    یعنی به قول شما هم ریپ نزنه و هم اینکه بتونه Full HD را روی مانیتور پیاده کنه و ساپورت کنه.
    و اینکه راسته که میگن همه کارت گرافیکها نمیتونن 1920x1080 را ساپورت کنند ؟؟؟!
    اینو روو این حساب میگم که قراره که اون مانیتوره که Full HD بود رو بگیرم پس به کارت گرافیکی که این رزولیشن رو ساپورت کنه احتیاج دارم.
    شما با بیشترین کارایی و مناسب ترین قیمت کدو را پیشنهاد میدین ؟؟؟
    :rose::rose::rose:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

عزیز هر چقدر پول بدی همانقدر آش میخورید.
    حدود قیمتی که میخواهید هزینه کنید را بگویید.
    ASUS - GeForce GT 440 - 1GB - DDR5من این مدل را پیشنهاد میکنم.حدود قیمتش 170 هست.البته گفتم بستگی داره چقدر هزینه کنید.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15630' dateline='1322674130
    ممنونم از راهنماییت.
    راستش من میخوام یه کارت گرافیک خوب بخرم و انویدیا 1 گیگ باشه و اینکه قیمتش خیلی خیلی مناسب باشه.
    با تشکر.
    یعنی به قول شما هم ریپ نزنه و هم اینکه بتونه Full HD را روی مانیتور پیاده کنه و ساپورت کنه.
    اینو روو این حساب میگم که قراره که اون مانیتوره که Full HD بود رو بگیرم پس به کارت گرافیکی که این رزولیشن رو ساپورت کنه احتیاج دارم.
    من از ایسوس مطلع نیسم ولی پیشنهاد من به شما

(Zotac GTX 550 Ti (ZT-50401-10L

با 192 CUDA و فرکانس پردازنده 900MHz و 2 گیگابایتحافظه ویدویی از نوع GDDR 5 بسیار بسیار قدرتمند ظاهر میشه واقعا قدرت بالایی داره قیمتش هم با گارانتی آواژنگ فکر میکنم حدود 220000 تومان باشه.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    42
    تشکر تشکر شده 
    19
    اعتبار کاربر
    1

راستی توی کارت گرافیک ها فرق بین DDR5 با DDR3 توی چیه ؟؟؟
    آخه توو یه جاهایی مشخصات DDR3 بیشتر از DDR5 هستش !!!!!
    اگه میشه یکم کامل توضیح بدین .
    در ادامه بحث بالا: و اینکه راسته که میگن همه کارت گرافیکها نمیتونن 1920x1080 را ساپورت کنند ؟؟؟!
    با تشکر...:rose::wave:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    10
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15668' dateline='1322726833
    راستی توی کارت گرافیک ها فرق بین DDR5 با DDR3 توی چیه ؟؟؟
    آخه توو یه جاهایی مشخصات DDR3 بیشتر از DDR5 هستش !!!!!
    اگه میشه یکم کامل توضیح بدین .
    در ادامه بحث بالا: و اینکه راسته که میگن همه کارت گرافیکها نمیتونن 1920x1080 را ساپورت کنند ؟؟؟!
    با تشکر...:rose::wave:

[highlight=#f9f9f9]صحیح اون GDDR5 و GDDR3 است
    و تفاوتشون در سرعت دسترسی GPU به حافظه کارت گرافیکه
    GDDR5 از لحاظ سرعت دسترسی خیلی سریعتره با GDDR3 قابل مقایسه نیست.
    [/highlight]
    [highlight=#f9f9f9]یله این کارت ساپورت میکنه باز هم سوال کنید از فروشنده[/highlight]

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    15
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhalaj' pid='15600' dateline='1322657434
    اخیرا اینتل درون پردازنده های خود به اصطلاح کارت گرافیک گنجانده اسن.اون مورد مربوط میشود به پردازنده گرافیکی درون سی پی یو
    در مورد اور کلاک این محصول اطلاعی ندارم.البته چنانچه از سوکت 775 بخواهید استفاده کنید و در بازار بتوانید سی پی یو سری core2quad پیدا کنید به مراتب از پردازنده فوق بهتر است و امکان اورکلاک بالایی دارد.
    البته این سری از پردازنده ها تقریبا کمی قدیمی شده اما چنانچه بتوانید مدل q9650 این سری را حتی به صورت دست دوم پیدا کنید فوق العاده قوی است.این پردازنده دارای فرکانس 3 گیگ و 4 هسته واقعی فیزیکی و 12 مگ کش است.البته خود منم دنبال این پردازنده هستم حتی کارکرده اون در صورت سلامت.
    به جرات میتونم بگم از بسیاری جهات این پردازنده با سری i5 va i7 برابری میکنه.من هم اکنون q9400 این سری را به تازگی گرفتم و در کنار 8 گیگ رم دارم به راحتی ازش استفاده میکنم.این پردازنده فرکانس 2066 داره با 4 هسته و 6 مگ کش و در کنار یک کارت گرافیکی 1 گیگ و 8 گیگ رم تمام بازیعای موجود را به راحتی و بدون مشکل اجرا میکنه.در ضمن این سری از پردازنده ها از تکنولوژی 45 نانو برای ساخت استفاده کردن که باعث کم شدن توان مصرف و پایین آمدن محسوس دمای پردازنده شده که فوق العاده برای اورکلاک مناسبه.
    در خصوص این سری من کاملا تحقیق کردم و در صورت وجود ابهام میتونم راهنماییت کنم.
    شما حتی اگر از اینسری پردازنها بتوانید مدل q8400 را هم پیدا کنید سیار پر قدرت هست.فرکاااااااااااااااااا افکر کنم 2.5 باشه با 4 هسته و 3 مگ کش
    در اینسری مدل q9650 جزو آخرین مدل محسوب میشود که فوق العاده پر قدرت است.من خودم مدتی است دنبالش میگردم و حتی اگر کارکرده تمیز پیدا کنم رو هوا میخرم.شما هم اگر پیدا کردید ممنون میشم یک خبر هم به من بدهید.
    یه مطلب کلی هم در خصوص انتخاب پردازنده خدمتتان بگم که مهمترین مشخصه های قدرت پردازش یک پردازنده البته بعد از فرکانس آن تعداد هسته های واقعی و میزان حافظه کش پردازنده است.البته منظور از هسته های موجود هسته های واقعی است نه هسته شبیه سازی شده.بعضی از پردازنده ها و البته با ساپورت از طرف مادربرد قابلیت شبیه سازی دارند به طوریکه تعداد مثلا دو هسته واقعی را با احتساب دو هسته به صورت مجازی 4 هسته نمایش میدهند که البته از نظر قدرت پردازش خیلی ضعیفتر از یک پردازنده با 4 هسته واقعی است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhalaj' pid='15612' dateline='1322663297
    دوست عزیز در انجام بازی فقط پردازنده نقش ندارد و کارت گرافیک و رم سیستم هم موثرند.
    پردازنده مورد نظر شما فرکانس خوبی دارد و البته میزان کش آن هم بد نیست.این پردازنده با کارت گرافیکی 1 گیگ که گفتید و حدودا 6 گیگ رم تقریبا جوابگوی تمام بازیهای موجود هست.البته برای انجام بازی نباید به گرافیک درون پردازنده اکتفا کنید و حتما باید از کارت گرافیکی مجزا استفاده کنید.اما در خصوص آینده ای که گفتید با توجه به سرعت تکنولوژی نمیشود جواب قاطعی داد.اما برای مدت زمان 3 سال اگر تکنولوژی به همین سرعت پیش برود ممکن است جوابگوی بعضی بازیها و حتی نرم افزارهای خاص نباشد.
    در خصوص فرکانس هر چه میزان فرکانس بالاتر باشد سرعت پردازش سریعتر انجام میشود و به عبارتی سرعت اجرای برنامه ها و پردازش سی پی یو بالا میرود.این فرکانس هر چقدر بیشتر باشد سرعت اجرای برنامه های سنگین را بالاتر میبرد.و باین شکل میشود گفت به نوعی قدرت پردازش هم بالا میرود.البته میزان تعداد هسته هم در بالا رفتن سرعت پردازس و البته قدرت پردازش نقش به سزایی بازی میکند تا جاییکه یک پردازنده 4 هسته ای با فرکانس پایینتر بسیار سریعتر و قویتر از یک پردازنده 2 هسته ای با فرکانس بالاتر است و البته در این سرعت و قدرت میزان کش پردازنده هم به همین میزان موثر است.
    در مورد پیشنهادی هم که دادم مطمئن باش با هزینه بسیار پایین تر صاحب قدرتی در حد یک پردازنده نسبتا معمولی i7 میشوید.این میزان هزینه بیشتر در خرید مادر برد به چشم میخورد.اما باز هم هر طور میل شماست.
    مدل دقیق و کامل سی پی یو را اینجا بذاری
    و اینکه از چه سوکتی بهره میبرد.منظور 1155 یا 1156
    دوست خوبم انقدر نسبت به این cpu موضع نگیرید و برای کسی معرفیش نکنید بارها و بارها و بارها عرض کردم که 12 مگ کش چیزه شاخی نیست .مقدار کش مهم نیست بلکه تعداد حافظه هاي SRam کش مهمه
    و کار به جایی میرسه که این cpu با سری های core i5 و با نهایت بی انصافی با i7 مقایسه میشه
    معماری قدیمی امکانات ضعیف و ... یک سی پی یوی 4 هسته با فرکانسی شده برای ما یک اسطوره ی 12 هسته ای ده هزار دلاری
    دوست عزیز گرافیک پردازنده گرانتر یک مدل بالاتر است.
    یک مثال کلی میزنم و البته شخصا به این موضوع اعتقاد دارم.مادر بردهایی داریم که اصطلاحا گرافیک آنبرد هستند اما از نظر قیمت از مادربردهای بدون کارت گرافیک ارزانترند.تجربه نشان داده دستگاههای تک کاربره از لحاظ کیفی از موارد چند کاربره بهتر هستند.مثلا چاپگر تک کاره حرفه ای از یک چن کاره گرانتر است و البته کیفیت چاپ تک کاره به مراتب از چن کاره بالاتر است.
    البته در رنج پردازنده و در مدلهای جدید من شخصا پردازنده تنها و بدون گرافیک را توصیه میکنم.چون عملا و با توجه به استفاده کاربران گرافیک موجود در پردازنده بی استفاده میماند.
    اگه توجه کرده باشید مادربورد هایی که گرافیک آنبرد دارن چون اسلات های pci-ex ندارن یا کم دارن و این یعنی نمیتونن تکنولوژی های بالاتری رو ساپورت کنن پس این امکاناتو بهش اضافه کردن و بحثش هیچ ارتباطی با پرینتر و اسکنر و ایچیزا نداره .پرینتر 3 کاره داریم که 600 تمن به بالا قیمتشه
    متاسفانه چه مقایسه هایی میشه .شما یه پرینتر تک کاره رو به یه پرینتر چن کاره ی کم کاربرد مقایسه میکنید و بعد نتیجه میگیرید
    من یک مساله رو بیان می کنم حتما بهش توجه داشته باشید
    متاسفانه این امر به غلط جا افتاده که هر چه حافطه ویدویی بیشتر باشد قدرت کارت بیشتر است
    ببینید اصلا این طور نیست حافطه ویدویی در کیفیت تاثیر دارد ولی شاخص اصلی بهتر اجرا شدن بازی ها و کیفیت و ............. نیست.
    بلکه چیزی که نقش اصلی رو توی اجرای با کیفیت و روان بازی ایفا می کند فرکانس پردازنده گرافیکی یا همان GPU است.
    به این نکته هم توجه داشته باشید که الان اکثر کارت های موجود در بازار داری حافطه ویدویی 1 گیگ هستند.ولی اگر یک تست از هریک بر روی یک بازی مشخص بگیرید مثلا Need For Speed Hot pursuit
    متوجه میشید که بعضی کاملا روان و با جزئیات بازی رو اجرا می کنند و بعضی از پس بازی بر نمی آیند
    تیک می زنند و ...................... با اینکه حافطه ویدویی 1 گیگ را همگی دارند.

این تست رو خودم انجام دادم.
    نکته دیگر فریم ریت است ممکن است دو کارت گرافیک با حافظه ویدویی مشابه فریم ریت مشابهی نداشته باشند مثلا یکی 20 فریم و یکی 40 فریم در ثانیه داشته باشد. که این امر مربوط به همان فرکانس GPU است.

HD 2000 و HD 3000 درای 64 مگابایت حافطه واقعی و 1696 مگابایت به صورت شیر هستند.
    دوست عزیز نه خیر تنها و یا مهمترین فاکتور در یک کارت گرافیک مقدار فرکانس نیست
    بلکه تکنولوژی های به کار گرفته شده در اون و Engine Clock,Shader Clock,Memory Clock و Memory Interface بستگی داره

coreرو speed معنی کنید
    و اگه مایل باشید بحث هر کدوم از این Specification ها مفصله و میشه بحث کرد

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط x_yashar' pid='15630' dateline='1322674130
    ممنونم از راهنماییت.
    با تشکر.

حدود ده سال پیش وقتی اولین سیستمم را جمع کردم چیزی از سخت افزار و حتی به اون شکل از نرم افزار نمیدونستم.بعد از مدتی که کمی وارد شدم خودم سیستمم را عوض کردم و در اون زمان قویتررین سیستم را جمع کردم که تقریبا حدود 3 میلیون برام آب خورد.پس از مدت کوتاهی انگار که تمام شرکتها فقط منتظر این بودند که من سیستمم را جمع کنم شروع به تولید قطعات جدیدتری نمودند به طوریکه پس از مدت کوتاهی باید سیستمم را میبردم میدادم به موزه.
    برای همین با تجربیات و ضرری که دادم به شما توصیه میکنم هزینه زیادی برای سیستم صرف نکنید و در حد احتیاجات روزمره و برای همین یکسال پیش رو به فکر قطعات باشید.ارزش پول نقد به مراتب بیشتر از هزینه کردن برای خرید قطعاتی است که ارزش به روز بودنشان در حد یک شب تا صبح خوابیدن است.نه شما و نه هیچکس از فردا و شکل تغییر تکنولوژی خبر نداریم.ممکنه در آینده بسیار کوتاهی سیستمی وارد بازار بشه که دیگر کسی سراغ این چیزها نره.درست مثل الان که با آمدن تبلتها بازار لب تابها دچار بحران شدید شده.

صفحه 2 از 9 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)