سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 از مجموع 34

موضوع: صفر شدن یا کاهش حجم حافظه های فلش و مموری کارت ها

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    508
    تشکر تشکر شده 
    1,176
    اعتبار کاربر
    1

خواهش میکنم . من هم خوشحالم که میتونیم اطلاعاتمون رو به اشتراک بزاریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط صهبا نمایش پست ها
    پس درواقع با exfat اندازه ی کلاستر ها کوچکتر ودرنتیجه فضای قابل استفاده یا همون حجم داده های قابل ذخیره بیشتر میشه نسبت به اون یکی فرمته
    بعد این جمله تون: "امکان داره زمان فرمت 2 تا فلش با حجم مختلف خیلی فرق نداشته باشه" واقعا خیلی فرق نداره یا اصلا فرق نداره؟

دوست من با کوچتر یا بزرگتر کردن اندازه ی کلاستر در واقع ظرفیت تغییری نمیکنه اما اتفاقی که می افته رو با یه مثال عرض میکنم تا بهتر متوجه بشین

فرض کنید میخواهیم یک دیسک 100 بایتی رو به کلاستر های 4 و یا 16 بایتی تقسیم بندی کنیم ، اول برای حالت 4 بایتی 25=4/100
    حالا برای حالت 16 بایتی 6=16/100
    چون برای تقسیم بندی کلاستر ها نمیشه از عدد اعشار استفاده کرد پس بجای اینکه 6.25 کلاستر داشته باشیم فقط 6 تا داریم ،
    پس : حجم ما در حالت 4 بایتی میشه 100=4*25 یعنی همون 100 بایت ، اما در حالت 16 بایتی
    میشه 96=16*6 در نتیجه 4 بایت از دیسکمون بلا استفاده میمونه (اعداد رو فرضی و برحسب بایت گفتم که درکش راحت تر باشه)

اما در مورد زمان مجبور شدم بخاطر کنجکاوی خودم (نه بخاطر شما) هم که شده آزمایش کنم و کلی طول کشید تا فایلهام رو ریختم روی هارد و فلشامو خالی کردم ، به هر حال یک فلش 2 گیگ و یک فلش 4 گیگ (که البته با مارکهای مختلفی هستن) را فرمت کردم نتیجه این شد که فرمت 4 گیگ فقط 3 ثانیه (تقریباً) بیشتر طول کشید.

البته یادتون باشه نوع و سرعت (یا فرکانس کلاک پالس) فلش هم خیلی میتونه در کار و سرعت فلش نقش داشته باشه
    با تمام خردمندان و صنعت گران و سیاست مداران بحث و گفتگو کردم ، همه گمان می کردند که دانایند ، اما هیچ چیز نمی دانستند و جاهلی بیش نبودند ، و دانستم که هر که میگوید چیزی بلدم مطمئنن دیگر نمی تواند آنرا فرا بگیرد ، اما بعد از عمری جهالت با مطالعه و جستجو و پرس و جو و تجربه مطمئن شدم که خودم یک چیز را می دانم و در آن شکی ندارم اینکه
    می دانم که هیچ نمی دانم
    سقراط حکیم

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Media Stream برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,914
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mirpooya نمایش پست ها
    یه بار فلش 4 گیگمو بدون سیف ریموو از کامپیوتر کشیدم دفعه بعد که به کامپیوتر زدم حجمش شده بود 2 گیگ هر چی فرمت کردم نشد که نشد. با نرم افزار پارتیشن مستر رفتم دیدم 2 گیگش unalocated شده. با قابلیتهای همون نرم افزار اون قسمت رو به 2 گیگ قابل شناسایی اضافه کردم و دوباره حجم فلشم شد 4 گیگ. تا الان هم مدتهاست داره فلشم درست کار میکنه و همه 4 گیگش قابل استفاده است. همه پستهای قبلی رو خوندم شاید قبلا امتحان کرده باشی ولی گفتم شاید شاید شاید (یک میلیاردم درصد) این نرم افزار کارتو راه بندازه
    ممنونم احتمال اینکه قبل همینطوری از سیستم کشیده باشم بیرون خیلــــــــــــی زیاده حتما حتما برنامه ای که گفتید رو تست میکنم.ممکنه همین حجم رو کم کرده باشه آره باید تستش کنم.مرسی که گفتی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــ
    نقل قول نوشته اصلی توسط Media Stream نمایش پست ها

دوست من با کوچتر یا بزرگتر کردن اندازه ی کلاستر در واقع ظرفیت تغییری نمیکنه اما اتفاقی که می افته رو با یه مثال عرض میکنم تا بهتر متوجه بشین

فرض کنید میخواهیم یک دیسک 100 بایتی رو به کلاستر های 4 و یا 16 بایتی تقسیم بندی کنیم ، اول برای حالت 4 بایتی 25=4/100
    حالا برای حالت 16 بایتی 6=16/100
    چون برای تقسیم بندی کلاستر ها نمیشه از عدد اعشار استفاده کرد پس بجای اینکه 6.25 کلاستر داشته باشیم فقط 6 تا داریم ،
    پس : حجم ما در حالت 4 بایتی میشه 100=4*25 یعنی همون 100 بایت ، اما در حالت 16 بایتی
    میشه 96=16*6 در نتیجه 4 بایت از دیسکمون بلا استفاده میمونه (اعداد رو فرضی و برحسب بایت گفتم که درکش راحت تر باشه)
    عزیزم منظورم از این حرف:

پس درواقع با exfat اندازه ی کلاستر ها کوچکتر ودرنتیجه فضای قابل استفاده یا همون حجم داده های قابل ذخیره بیشتر میشه نسبت به اون یکی فرمته
    این نبود که ظرفیت فیزیکی درایو تغییری بکنه(خدا منوبکشه اگه همچین فکری کرده باشم)
    همونطور که گفتم منظورم اینه که حجم داده هایی که می تونم ذخیره کنم بیشتر میشه(یا به عبارتی قابلیت ذخیره اطلاعات بیشتر میشه)منظورمو با مثال خودتون روشن تر می کنم.
    الان همان دیسک 100 بایتی رو داریم.در حالت A اون رو به طور منطقی به 25 کلاستر 4بایتی و درحالت B به 6کلاسترٍ16 بایتی تقسیم بندی کردیم.
    2تا فایل دارم.فایل 1 باحجم 20بایت و فایل 2با حجم 75بایت
    درحالت A اول فایل 1 رو ذخیره میکنم در نتیجه 5کلاستر به طور کامل مصرف میشه و 20تا خالی می مونه.
    کد:
    20%4=5+0(باقی مانده)
    25-5=20 تعدا کلاستر های در دسترس یرای ذخیره ی داده
    درحالت B هم اول فایل 1 رو ذخیره میکنم که 2تا کلاستر مصرف میشه(کلاستر اول تماما پر شده ولی کلاستر دوم فقط 4بایتش مصرف شده و 12بایتش بی مصرف)
    کد:
    20%16=1+4(باقی مانده)
    که الان سیستم باید دو تا کلاستر رو به فایل 1 اختصاص بدهد
    6-2=4 تعداد کلاستر های آزاد برای ذخیره ی داده
    برمیگردم حالت A و فایل 2رو می خوام ذخیره کنم حجمش 75 بایته پس تقسیم بر4 که کنیم خارج قسمت میشه 18 و باقی مانده میشه 3 یعنی برای ذخیره این فایل 19کلاستر از 20 کلاستر اشغال میشه.

اما در حالتB وقتی 75 رو به 16 تقسیم کنم خارج قسمت میشه 4 و باقی مانده میشه 9 یعنی برای ذخیره ی این فایل در حالت b به 5 کلاستر نیاز دارم درحالی از 6 کلاستر کلی؛ 2 تاش قبلا استفاده شده و 4تا بیشتر نمونده و من 5تا کلاستر نیاز دارم پس تو این حالت فایل 2 کامل ذخیره نمیشه و سیستم میگه درایو پره.

پس در نهایت در حالت a هر دوفایل ذخیره شد ولی در حالتb فقط اولی ذخیره شد.
    این بود منظورمن.اگه اشتباه میکنم بگید
    مرسی
    ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــ
    درمورد زمان هم پس شما هم به این نتیجه رسیدید که فرق میکنه هان؟اوکی

رم -------------- مرورگرکروم

4. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    508
    تشکر تشکر شده 
    1,176
    اعتبار کاربر
    1

منظورم از این حرف:
    این نبود که ظرفیت فیزیکی درایو تغییری بکنه(خدا منوبکشه اگه همچین فکری کرده باشم)
    ....................................... درمورد زمان هم پس شما هم به این نتیجه رسیدید که فرق میکنه هان؟اوکی
    خدا نکنه ،

محاسباتی که فرمودین همه درستن ، ممنون که باعث شدین منم برام یادآوری بشه و یه چیزایی هم یاد بگیرم

نه در مورد زمان هنوز بنظرم میاد باید حتما 2 تا فلش از یک نوع و مارک آزمایش بشن ، در ضمن تفاوت زمانی خیلی کم و ناچیز مثل 2 یا 3 ثانیه نمیتونن ملاک محسوب بشن چون ممکنه در هنگام فرمت یکی از فلشها وقفه ی ماوس و یا دیگر وقفه ها و یا تغییر دمای cpu و یا .... باعث بشن که کل سیستم سرعتش زیادتر و یا کمتر بشه ، اگر یه روزی دو تا فلش هم نوع و با یک مارک و ظرفیتهای مختلف بدستم رسید دوباره آزمایش میکنم.
    با تمام خردمندان و صنعت گران و سیاست مداران بحث و گفتگو کردم ، همه گمان می کردند که دانایند ، اما هیچ چیز نمی دانستند و جاهلی بیش نبودند ، و دانستم که هر که میگوید چیزی بلدم مطمئنن دیگر نمی تواند آنرا فرا بگیرد ، اما بعد از عمری جهالت با مطالعه و جستجو و پرس و جو و تجربه مطمئن شدم که خودم یک چیز را می دانم و در آن شکی ندارم اینکه
    می دانم که هیچ نمی دانم
    سقراط حکیم

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Media Stream برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,914
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Media Stream نمایش پست ها
    نه در مورد زمان هنوز بنظرم میاد باید حتما 2 تا فلش از یک نوع و مارک آزمایش بشن ، در ضمن تفاوت زمانی خیلی کم و ناچیز مثل 2 یا 3 ثانیه نمیتونن ملاک محسوب بشن چون ممکنه در هنگام فرمت یکی از فلشها وقفه ی ماوس و یا دیگر وقفه ها و یا تغییر دمای cpu و یا .... باعث بشن که کل سیستم سرعتش زیادتر و یا کمتر بشه ،
    سلام
    مارک؛ بله می تونه مهم باشه ولی وقتی تکنولوژی که استفاده کرده باشند خیلی متفاوت باشه.بیشتر ممکنه ورژن یو اس بی باعث بشه نتیجه با اشتباه همراه باشه.
    این مواردی هم که شما گفتی درسته ولی توی یک آزمایش بش میگند خطا و چون تاثیر خیلی کمی داره(چیزی در حد نانوثانیه یا میکرو )قابل صرف نظر کردن هست.در هر حال منکه آزمایشگاه مایکروسافت یا گوگل رو ندارم مجبورم با همین سیستم خودم این آزمایش رو بکنم.(آخی شدم شبیه استیوجابز خدارحمت کرده)
    پست24 ازهمین تاپیک رو بخونید تفاوت 6 ثانیه بود.
    و دیگه اینکه همونطورم که خودت گفتی تفاوت 2یا3ثانیه ای برای حجم 4یا8 زیاد قابل استناد نیس.باید با یه حجم خیلی بیشتر تست کرد که اگه اون یکی فلش به دستم برسه حتما تست میکنم.تازه شم اطلاعات من خیلی محدوده فکرنکنم لازم باشه این همه سخت بگیریم.
    مرسی عزیزم که همراهیم کردی کلیم اطلاعات بم دادی

رم -------------- مرورگرکروم

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •