سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 34

موضوع: صفر شدن یا کاهش حجم حافظه های فلش و مموری کارت ها

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

از نو دان کردم؛توی هر دوتا وین 32 و 64 هم امتحان کردم جواب نداد.با Troubleshooting هم میگه نسخه ناسازگاره
    Capture.JPG

رم -------------- مرورگرکروم

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

@ARTHUR/صهبا

سلام. علی جون این نرم افزار که بهت دادم فقط و فقط برای فلش های Silicon Power کار میکنه.

این رو من قبلاً مستقیم از سایت SP گرفتم. اینطوریه که اولش فلش رو وارد میکنی، بعد نرم افزار رو اجرا میکنی. اگه شماره سریال متعلق به Silicon Power باشه شناسایی میکنه، اگر چینی و غیر اوریجینال باشه، یا کلاً مال SP نباشه میگه USB Flash Drive not found !

صهبای عزیز برای سایر فلش ها نرم افزار خاصی نمیشناسم که این مشکل رو برطرف کنه. فقط این مجموعه رو ببینید و چیزایی که توش هست رو امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه.

موفق باشید.

4. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,354
    تشکر تشکر شده 
    15,496
    اعتبار کاربر
    1

البته من هم یه رم .مموری 8 گیگ . micro SD -HC که واسه گوشی استفاده میشد , دارم که خود بخود تا به سیستم وصل میکنی پیام فرمت را میده و حجمش شده 30 مگ و , از مجموعه نرم افزارهای فوق هم استفاده کردم اما نتیجه نداد . فرمت نمیشه
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    واسه من وقتی می زنم به کیس پیام فرمت نمیده فقط نمی دونم چرا حجم رو 970مگ نشون میده.خیلی وقت بود ازش استفاده نکرده بودم ولی وقتی هم خواستم فایل توش بریزم دیدم وضعیتش اینه.
    یه سوال درمورد فرمت فلش یا همین آی پاد زمان فرمت شدن وسیله بستگی به حجم اطلاعاتی که توشه داره یا نه؟
    چون یه فلش 2 گیگی رو با فرمت fat32 توی 4 ثانیه ولی آی پاد رو توی 10ثانیه فرمت کرد.

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط صهبا نمایش پست ها
    سلام

یه سوال درمورد فرمت فلش یا همین آی پاد زمان فرمت شدن وسیله بستگی به حجم اطلاعاتی که توشه داره یا نه؟
    چون یه فلش 2 گیگی رو با فرمت fat32 توی 4 ثانیه ولی آی پاد رو توی 10ثانیه فرمت کرد.
    سلام صهبای عزیز
    خدمت خودم و بقیه ی افرادی که روزی روزگاری این پست رو خواهند خواند باید عرض کنم که طبق بررسی هایی که کردم ربطی به حجم داده ها نداره بلکه به نوع فرمت بستگی داره.مثلا با exfat حدود4 ثانیه فرمت میشه ولی با fat32 حدود10 ثانیه.
    بعد اینکه کلی دیروز تا حالا توی نت و سایت اپل گشتم که این واقعا حجمش چقدره! نکنه 1گیگه() ومن فکر میکنم2 گیگه! تنها چیزی که متوجه شدم اینه که تقلبی نیست چون شماره سریالش رو توی نت زدم و مشخصاتی که یکی ازش داده بود عین مال من بود پس تقلبی نیست.
    این از این و اینکه با Hard Disk Low Level Format Tool هم هرچی فرمتش میکنم فایده نداره درضمن حجم کلی رو باش که چک میکنم میزنه: یکم بیشتر از یک گیگ!!!
    ولی وقتی یه فلش 2گیگی و هم این رو با fat32 فرمت کردم فلش زودتر فرمت شد پس نباید کمتر از 2گیگ باشه!والا دیگه نمیدونم.اگه همینطور بخوادپیش بره چند روز دیگه باید بیاندازمش دور چون حجمش 0 شده
    وآخرین نکته اینکه با فرمت exfat حجمش از 975 مگ به 978 رسید.

10. تشکرها از این نوشته :

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    508
    تشکر تشکر شده 
    1,178
    اعتبار کاربر
    1

سلام صهبای عزیز
    خدمت خودم و بقیه ی افرادی که روزی روزگاری این پست رو خواهند خواند باید عرض کنم که طبق بررسی هایی که کردم ربطی به حجم داده ها نداره بلکه به نوع فرمت بستگی داره.مثلا با exfat حدود4 ثانیه فرمت میشه ولی با fat32 حدود10 ثانیه.
    بعد اینکه کلی دیروز تا حالا توی نت و سایت اپل گشتم که این واقعا حجمش چقدره! نکنه 1گیگه() ومن فکر میکنم2 گیگه! تنها چیزی که متوجه شدم اینه که تقلبی نیست چون شماره سریالش رو توی نت زدم و مشخصاتی که یکی ازش داده بود عین مال من بود پس تقلبی نیست.
    این از این و اینکه با Hard Disk Low Level Format Tool هم هرچی فرمتش میکنم فایده نداره درضمن حجم کلی رو باش که چک میکنم میزنه: یکم بیشتر از یک گیگ!!!
    ولی وقتی یه فلش 2گیگی و هم این رو با fat32 فرمت کردم فلش زودتر فرمت شد پس نباید کمتر از 2گیگ باشه!والا دیگه نمیدونم.اگه همینطور بخوادپیش بره چند روز دیگه باید بیاندازمش دور چون حجمش 0 شده
    وآخرین نکته اینکه با فرمت exfat حجمش از 975 مگ به 978 رسید.
    برای حل این مشکل ابتدا در تنظیمات اکسپلورر ویندوز تیک فایلهای مخفی را بزنید تا نمایش داده شوند (البته حتما با Hidden کردن یکی از فایلها مطمئن شوید که فایلهای مخفی نمایش داده میشوند)
    سپس اگر فایل مخفی مشکوکی دیده شد آنرا پاک کنید
    حالا در پنجره ی کامند پرامپت دستور زیر را وارد کنید
    :chkdsk /f /r /x h البته بجای حرف h نام درایو مربوط به فلش را وارد کنید و اجازه بدهید که اسکن بطور کامل انجام دهد.

امیدوارم کمکی کرده باشم
    با تمام خردمندان و صنعت گران و سیاست مداران بحث و گفتگو کردم ، همه گمان می کردند که دانایند ، اما هیچ چیز نمی دانستند و جاهلی بیش نبودند ، و دانستم که هر که میگوید چیزی بلدم مطمئنن دیگر نمی تواند آنرا فرا بگیرد ، اما بعد از عمری جهالت با مطالعه و جستجو و پرس و جو و تجربه مطمئن شدم که خودم یک چیز را می دانم و در آن شکی ندارم اینکه
    می دانم که هیچ نمی دانم
    سقراط حکیم

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Media Stream برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Media Stream نمایش پست ها
    برای حل این مشکل ابتدا در تنظیمات اکسپلورر ویندوز تیک فایلهای مخفی را بزنید تا نمایش داده شوند (البته حتما با Hidden کردن یکی از فایلها مطمئن شوید که فایلهای مخفی نمایش داده میشوند)
    سپس اگر فایل مخفی مشکوکی دیده شد آنرا پاک کنید
    حالا در پنجره ی کامند پرامپت دستور زیر را وارد کنید
    :chkdsk /f /r /x h البته بجای حرف h نام درایو مربوط به فلش را وارد کنید و اجازه بدهید که اسکن بطور کامل انجام دهد.

امیدوارم کمکی کرده باشم
    سلام دوست عزیز
    ببخشید منظورتون از جمله ی اول ؛حل کدوم مشکل هست؟چون نفهمیدم برای کدوم مشکل این راه ها رو پیشنهاد دادید
    درمورد فایل های مخفی مگه وقتی درایو فرمت میشه (البته غیر از فرمت ان تی اف اس)بازم فایلی می مونه؟که بخواد نمایش داده بشه یا نه؟در هر حال طبق دستور شما عمل کردم ولی چیزی نبود(البته غیر اون فایله برای فرمت ان تی اف اس)
    بعد توی کامند پرموت دستوری که برای چک داریو داده بودید رو زدم جمله ای که ازش یادم مونده این بود که :مشکلی یافت نشد(کلا بد سکتور و اینام نداشت)
    بعدهم با ntfs برمت کردم و دستورchkdsk /f /r /x /c /v h رو هم زدم بازم مشکلی نبود و حجم رو هم همان 978 نشون داد
    دوست عزیز مسأله ای که هست اینه :مگه ممکنه حجم واقعیش 1 گیگ باشه؟و درضمن زمان فرمتش با فرمت یه فلش 2 و8گیگی یکی باشه؟(شایدم منطقی که ازش استفاده میکنم اشتباهه)
    بعد اینکه چرا باexfat حجمش 3مگ بیشتر میشه ولی با fat یا fat32 روی 975ـه؟
    ************************************************** ************************************************** *************
    پیوست:
    وقتی با ntfs فرمت کردم:Capture.JPG

یه بار دیگه باexfat فرمت کردم و اینم نتیجه:Capture0.JPG
    ممنونم که وقت گذاشتید

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    508
    تشکر تشکر شده 
    1,178
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوست عزیز
    ببخشید منظورتون از جمله ی اول ؛حل کدوم مشکل هست؟چون نفهمیدم برای کدوم مشکل این راه ها رو پیشنهاد دادید
    درمورد فایل های مخفی مگه وقتی درایو فرمت میشه (البته غیر از فرمت ان تی اف اس)بازم فایلی می مونه؟که بخواد نمایش داده بشه یا نه؟در هر حال طبق دستور شما عمل کردم ولی چیزی نبود(البته غیر اون فایله برای فرمت ان تی اف اس)
    بعد توی کامند پرموت دستوری که برای چک داریو داده بودید رو زدم جمله ای که ازش یادم مونده این بود که :مشکلی یافت نشد(کلا بد سکتور و اینام نداشت)
    بعدهم با ntfs برمت کردم و دستورchkdsk /f /r /x /c /v h رو هم زدم بازم مشکلی نبود و حجم رو هم همان 978 نشون داد
    دوست عزیز مسأله ای که هست اینه :مگه ممکنه حجم واقعیش 1 گیگ باشه؟و درضمن زمان فرمتش با فرمت یه فلش 2 و8گیگی یکی باشه؟(شایدم منطقی که ازش استفاده میکنم اشتباهه)
    بعد اینکه چرا باexfat حجمش 3مگ بیشتر میشه ولی با fat یا fat32 روی 975ـه؟
    ************************************************** ************************************************** *************
    پیوست:
    وقتی با ntfs فرمت کردم:Capture.JPG

یه بار دیگه باexfat فرمت کردم و اینم نتیجه:Capture0.JPG
    ممنونم که وقت گذاشتید
    سلام دوست عزیز
    ببخشید که درست منظورم را بیان نکردم ، منظورم اشتباه نشان دادن حجم فلش بود ، آخه فلش های زیادی را دیدم که بخاطر ویروس و یا هر علت دیگه ای بعد از اینکه فرمتشون هم میکنید (البته کوئیک فرمت) حجم را اشتباه نشون میدن ، البته اینم بگم که همه ی فلش هایی را که تا حالا با این مشکل دیده بودم حجم خالی را کم نشون میدادن نه حجم کل ، اما الان با توجه به عکس هایی که گذاشتین متوجه شدم فلش شما اون مشکل فوق الذکر رو نداره و به نظر من که سالمه

بله اگر فلش آلوده باشه ممکنه بعد از فرمت هم فایل روی اون باقی بمونه بخاطر همین نرم افزارهایی ساخته شدن که مشهور شدن به Force Format که البته اگر با اونها فرمت کنین هیچ فایلی روی فلش باقی نمیمونه

در مورد مدت زمان فرمت هم باید عرض کنم بله ، امکان داره زمان فرمت 2 تا فلش با حجم مختلف خیلی فرق نداشته باشه چون اگر تعداد کلاستر ها رو تغییر ندیم فقط سکتور اول که اطلاعات رو در مورد نوع فرمت و تعداد کلاستر و .. نگهداری میکنه تغییر میکنه و حتی فایلهای شما هم هنوز روی فلش قرار دارن اما چون اطلاعات موجود در اولین کلاستر و ایندکس اون ریست شدن کامپیوتر نمیتونه اونها رو بخونه ، بعضی از نرم افزارهای ریکاوری از همین موضوع استفاده میکنن و با آزمودن فرمت بندیهای مختلف فقط اطلاعات کلاستر مربوط به ذخیره ی اطلاعات فلش یا دیسک را بر میگردونن و فایلها رو براحتی ریکاوری میکنن
    اما اینکه فرمودین 3 مگ حجمش بیشتر میشه در واقع بخاطر نوع فرمت و تعداد سکتورها و کلاسترهایی هست که هنگام فرمت تعیین کردین (یا حالت پیش فرض بوده)
    شما یک بار به هر واحد 4096 بایت تخصیص دادین و در فرمت دومی 16 کیلو بایت ، فکر کنم با سوئیچ A در دستور فرمت میتونین تعداد بایتهای اختصاص داده شده را خودتون تعیین کنید و نتایج را ببینین

دوست عزیز در آخر این رو هم بگم که این چیزایی رو که گفتم فقط نظر و تجربیات منه و ممکنم هست صد در صد هم درست نباشن اما امیدوارم کمکی کرده باشم
    با تمام خردمندان و صنعت گران و سیاست مداران بحث و گفتگو کردم ، همه گمان می کردند که دانایند ، اما هیچ چیز نمی دانستند و جاهلی بیش نبودند ، و دانستم که هر که میگوید چیزی بلدم مطمئنن دیگر نمی تواند آنرا فرا بگیرد ، اما بعد از عمری جهالت با مطالعه و جستجو و پرس و جو و تجربه مطمئن شدم که خودم یک چیز را می دانم و در آن شکی ندارم اینکه
    می دانم که هیچ نمی دانم
    سقراط حکیم

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Media Stream برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    3,786
    تشکر تشکر شده 
    3,923
    اعتبار کاربر
    1

خواهش میکنم.
    چه جالب نمی دونستم بعضی آلودگی ها حتی با فرمتم هم از بین نمی رند.
    درمورد 3 مگ اضافی هم ممنون ؛چون فقط با یکی از فرمتا 975 نشون میداد(باورکنید یادم رفت کدوم بود!! fat بود یا fat32).پس درواقع با exfat اندازه ی کلاستر ها کوچکتر ودرنتیجه فضای قابل استفاده یا همون حجم داده های قابل ذخیره بیشتر میشه نسبت به اون یکی فرمته
    بعد این جمله تون: "امکان داره زمان فرمت 2 تا فلش با حجم مختلف خیلی فرق نداشته باشه" واقعا خیلی فرق نداره یا اصلا فرق نداره؟ چون همه ی این کار هار (مقایسه زمان فرمت با یه فلش دیگه) رو انجام دادم که بفهمم آیا اصلا حجم واقعیش همینی هست که نشون میده یا نه همون 2گیگی هست که خودم فکر میکنم.چون اولا خودم نخریدمش یکی دیگه خریده و اینکه واسه یکی دو سال همینطور بی استفاده بوده (یه شافل آی پاد هست iPod shuffle ) و از اونجایی که حافظه ام مثل ماهی هاست نباید ازم انتظار داشت بیشتر چند ثانیه قبل رو یادم بمونهاحتمالا یه راه بیشتر نمونده اینکه ببرمش پیش یه فروشنده!
    وواقعا هم مرســـــــــــــــی به اطلاعاتم اضافه کردید یه دنیا سپاس

18. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما صهبا برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avira
    تشکر تشکر کرده 
    107
    تشکر تشکر شده 
    345
    اعتبار کاربر
    1

یه بار فلش 4 گیگمو بدون سیف ریموو از کامپیوتر کشیدم دفعه بعد که به کامپیوتر زدم حجمش شده بود 2 گیگ هر چی فرمت کردم نشد که نشد. با نرم افزار پارتیشن مستر رفتم دیدم 2 گیگش unalocated شده. با قابلیتهای همون نرم افزار اون قسمت رو به 2 گیگ قابل شناسایی اضافه کردم و دوباره حجم فلشم شد 4 گیگ. تا الان هم مدتهاست داره فلشم درست کار میکنه و همه 4 گیگش قابل استفاده است. همه پستهای قبلی رو خوندم شاید قبلا امتحان کرده باشی ولی گفتم شاید شاید شاید (یک میلیاردم درصد) این نرم افزار کارتو راه بندازه
    عنوان: بکاپ گرفتن از کد فعالسازی جهت فعالسازی مجدد در ویندوز جدید

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما mirpooya برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •