سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 از مجموع 19

موضوع: هشدار فرمت اجباری در حافظه های فلش و مموری کارت ها

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 8.1 64Bit
    محصول امنیتی
    Qihoo 360
    تشکر تشکر کرده 
    102
    تشکر تشکر شده 
    159
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    دوستان عزیز یه رم گوشی من دارم که فیلم و عکس از بچه های خودم توش هست از وقتی که دنیا اومده تا حالا که نزدیک 4 سالشه (خواستم بگم اطلاعاتش چقدر برام مهمه) حالا میخوام اون رو روی سی بریزم به سیستم که وصلش میکنم میگه باید فرمت بشه سوالم اینه که باید چکارش کنم و این راه حلهایی که توی پستهای بالا گفته شده برای رم گوشی موبایل هم میشه استفاده کرد یانه ؟
    باتشکر

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin+ نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز یه رم گوشی من دارم که فیلم و عکس از بچه های خودم توش هست از وقتی که دنیا اومده تا حالا که نزدیک 4 سالشه (خواستم بگم اطلاعاتش چقدر برام مهمه) حالا میخوام اون رو روی سی بریزم به سیستم که وصلش میکنم میگه باید فرمت بشه سوالم اینه که باید چکارش کنم و این راه حلهایی که توی پستهای بالا گفته شده برای رم گوشی موبایل هم میشه استفاده کرد یانه ؟
    باتشکر
    سلام.

بدون اینکه فرمت کنید، با نرم افزار GetDataBack یک دور اسکن کنید و ببینید فایل ها قابل برگشت هستن یا نه.

نسخه Simple رو نصب نکنید. ورژن 4.33 رو بگیرید و با توجه به File System مموری گوشی تون یکی از نسخه های مخصوص FAT32 یا NTFS رو نصب کنید.

چون رو سیستم نصب ندارم اسکرین شات نمیتونم براتون بگیرم. پس فعلاً براتون مینویسم.

تو صفحه اول چندتا گزینه هست که باید علت از دست رفتن اطلاعات رو توش مشخص کنید. آخرین گزینه یه چیزی تو مایه های I don't know what happened هست، اونو انتخاب کنید.

تو صفحه بعدی هم تیک Search Entire Drive رو بزنید.

تو یکی از صفحه ها هم سمت راست اسکرول رو که میارید پایین یه متن به صورت لینک هست که روش کلیک میکنید تنظیمات اسکن رو میاره. روش که کلیک کردین، تیک Excessive Search رو هم بزنید.

3. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,354
    تشکر تشکر شده 
    15,509
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام.

بدون اینکه فرمت کنید، با نرم افزار GetDataBack یک دور اسکن کنید و ببینید فایل ها قابل برگشت هستن یا نه.

نسخه Simple رو نصب نکنید. ورژن 4.33 رو بگیرید و با توجه به File System مموری گوشی تون یکی از نسخه های مخصوص FAT32 یا NTFS رو نصب کنید.

چون رو سیستم نصب ندارم اسکرین شات نمیتونم براتون بگیرم. پس فعلاً براتون مینویسم.

تو صفحه اول چندتا گزینه هست که باید علت از دست رفتن اطلاعات رو توش مشخص کنید. آخرین گزینه یه چیزی تو مایه های I don't know what happened هست، اونو انتخاب کنید.

تو صفحه بعدی هم تیک Search Entire Drive رو بزنید.

تو یکی از صفحه ها هم سمت راست اسکرول رو که میارید پایین یه متن به صورت لینک هست که روش کلیک میکنید تنظیمات اسکن رو میاره. روش که کلیک کردین، تیک Excessive Search رو هم بزنید.
    شاهین جان فکر کنم با تصویر بشه این ( نسخه پرتابل مورد نظر شما ) درسته ؟ یا تنظیمات دیگه ای هم میخواهد . البته در تصویر برای تست یه فلش مموری 8 گیگ را وصل کرده ام .

Get Data 1.jpg Get Data 2.jpg Get Data 3.jpg
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

@S!RUS
    دقیقاً. دستت درد نکنه سیروس جان. هم کار ایشون رو راحت کردی، هم من دیگه مجبور نیستم نصب کنم و اسکرین شات بگیرم.

@afshin+

تو تصویر سوم تیک Retry each sector و Allow bad directories رو هم بزنید خوبه. (در صورت داشتن بدسکتور و دایرکتوری های معیوب)

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 8.1 64Bit
    محصول امنیتی
    Qihoo 360
    تشکر تشکر کرده 
    102
    تشکر تشکر شده 
    159
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    کارهایی که گفتید رو انجام دادم ولی تمام فیلم و عکسها رو ریکاوری نکرد بیشتر عکسها درست شدن ولی فیلمها حدودا یک پنجمشون درست شد راه دیگه ایی نداره ؟اگه فرمت کنم بعد ریکاوری کنم بیشتر از این ممکنه بازیابی بشه ؟

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin+ نمایش پست ها
    سلام
    کارهایی که گفتید رو انجام دادم ولی تمام فیلم و عکسها رو ریکاوری نکرد بیشتر عکسها درست شدن ولی فیلمها حدودا یک پنجمشون درست شد راه دیگه ایی نداره ؟اگه فرمت کنم بعد ریکاوری کنم بیشتر از این ممکنه بازیابی بشه ؟
    سلام.

برای محکم کاری یک بار هم Recover lost files و دوتا گزینه تو قسمت Recover deleted files رو هم تیک بزنید و اسکن کنید.

بازیابی اطلاعات از فایل سیستم NTFS خیلی راحته. بعد از اسکن تمام فایل ها و قولدرها دقیقاً همونطور که بودن ریکاور میشن و میتونید ازشون کپی بگیرید. (مثلاً برای بازیابی اطلاعات هاردهای اینترنال و اکسترنال)

اما برای FAT32 معمولاً زیاد موفقیت آمیز نیست. اکثراً فلش و مموری هارو FAT32 فرمت میکنن. برا همین بعد از اسکن اسامی فایل ها و فولدر ها عوض میشن، بیشترشون ناقص یا معیوب هستن و بعضی هاشون رو اصلاً پیدا نمیکنه.

بعد از فرمت هم اگه هیچ چیز توش کپی نکنید بازم میشه اطلاعات داخلش رو برگردوند، ولی بهترش اینه همینطور که هست باقی بمونه. بعد فرمت فک نکنم چیزی عوض بشه و بتونید چیز بیشتری ازش بیرون بکشید.

بهترین کار اینه که هرچی که تونستید با GetDataBack ریکاور کنید رو کپی و سالم هاشو سوا کنید، بعد برید سراغ نرم افزارهای ریکاوری دیگه و با اونا هم امتحان کنید ببینید چیزای بیشتری میشه برگردوند یا نه.

اینارو میتونید امتحان کنید:

EasyRecovery Enterprise 11.1.0.0
    DiskGetor Data Recovery 3.58
    R-Studio 7.3 Build 155233 Network Edition x86/x64

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

سلام دوستان
    یه فلش Trancend 4GB دارم امروز که وضلش کردم به کامپیوتر پیغام داد که اول باید فرمت بشه
    ولی وقتی میزنم که فرمتش کنه بعد چند ثانیه پیغتم میده Windows was unable to format با نرم افزار HP USB هم امتحان کردن اونم جواب نداد از توی cmd هم امتحان کردم نشد اگه راه حل دیگه ای هست بگید که انجام بدم ممنون
    اطلاعات روی فلش برام مهم نیست

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    1,971
    تشکر تشکر شده 
    7,119
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    نگران نباشید. اگه میگه باید فرمت بشه، این کار رو نکنید، برنامه Get Data Back رو (تو سافت گذر هم هست) دانلود کنید و باهاش یکبار فلش رو اسکن کنید. همه فایل هایی که تو فلش بودند بازیافت میشن. بعد میتونید به واسطه نرم افزار محتویاتش رو تو هارد کپی کنید بعد فلش رو فرمت کنید. اگر فایل سیستم فلشتون NTFS باشه بهتر نتیجه میگیرید. در فایل سیستم FAT32 معمولاً فایل ها برمیگردند ولی با اسامی تغییر یافته (شامل اعداد و علائم و ...) ولی اگر NTFS باشه فایل ها و فولدرها همونطور که بودند استخراج میشن. این نرم افزار رو خودم روی هارد اکسترنالم که همین مشکل براش پیش اومده بود تست کردم و تونستم 770 گیگ اطلاعات رو سالم از هارد نیمه جون بیرون بکشم.

من سوالی دارم اگر موقع فرمت کردن فرمت نشد حتی از طریق دیسک منگمت فرمت نشد چی باید چکار کرد من کسی پرسیدم گفتن فرمت نشه یعنی IC سوخته

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsannasir نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه فلش Trancend 4GB دارم امروز که وضلش کردم به کامپیوتر پیغام داد که اول باید فرمت بشه
    ولی وقتی میزنم که فرمتش کنه بعد چند ثانیه پیغتم میده Windows was unable to format با نرم افزار HP USB هم امتحان کردن اونم جواب نداد از توی cmd هم امتحان کردم نشد اگه راه حل دیگه ای هست بگید که انجام بدم ممنون
    اطلاعات روی فلش برام مهم نیست
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali68124 نمایش پست ها
    من سوالی دارم اگر موقع فرمت کردن فرمت نشد حتی از طریق دیسک منگمت فرمت نشد چی باید چکار کرد من کسی پرسیدم گفتن فرمت نشه یعنی IC سوخته

دوستان عزیز من با استفاده از فرامین مختلف در CMD موفق نشدم کاری کنم و حتی با HDD Low Level Partition هم فرمت کردم نشد که نشد! فلش اینجور موقع کاملاً مرخصه و دانشی از لحاظ اینکه چه بلایی سر سخت افزارش اومده ندارم! البته در مورد فلش های Transcend میدونم که نرم افزار ریکاوری مخصوص دارن از اون استفاده کنید حتماً. به صورت آنلاین هم میشه ریکاوری کنید.

14. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •