سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 25 از مجموع 25

موضوع: چگونه هاردی رو که ضعیف شده درست کنیم

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 8.1 64Bit
    محصول امنیتی
    Qihoo 360
    تشکر تشکر کرده 
    102
    تشکر تشکر شده 
    159
    اعتبار کاربر
    1

Question

نقل قول نوشته اصلی توسط Mo.Re.Za نمایش پست ها
    سلام دوست من!
    مشخصات کامل سیستم به همراه مشخصات پاور سیستم (مارک و چیزی که روش خورده) را کامل بگین تا معلوم شود مشکل دقیقاً از کجاست.
    بعد هم به نکته به فرمایش دوستم Opera اضافه کنم که اگر می‌خواین هاردتون را از نو پارتیشن‌بندی کنید، به جای Delete کردن درایو‌ها بهتره ابتدا MBR را صفر کنید و سپس که هارد کاملاً خام شد، اقدام به پارتیشن‌بندی کنید.
    منتظر مشخصات سیستم‌تون هستم...
    سلام
    مشخصات پاور:
    UMAX
    SWITCHING MODE POWER SUPPLY SUPPORT UP TO 500W
    PENTIUM 4/AMD
    nPOWER CE
    AC input : 115/230V - 10/5A 60/50 Hz UNP 500
    مشخصات سیستم:
    رم: 2 گیگ
    سی پی یو: AMD +3000 1.61GHz
    Chip Type: Geforce 6100 nForce 405 Memory Size 256 MB

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,724
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوست عزیز

لطفا در مورد صفر کردن mbr و طریقه انجام آن بیش تر توضیح دهید. با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinim نمایش پست ها
    MBR مخفف Master Boot record است و فضایی اختصاصی و کوچک در شروع هارد دیسکهاست. این فضا وظیفه نگهداری اطلاعات بوت (Boot) و ساختار و موقعیت پارتیشن ها را بر عهده دارد. خود MBR تنها به اندازه یک سکتور فیزیکی حجم دارد یعنی ۵۱۲ بایت!. اما همین سکتور کم حجم در مرتب سازی ، ساخت یا تغییر و تعمیر پارتیشن های یک هارد دیسک نقشی پایه ای ایفا می کند و حتی Boot شدن یا به اصطلاح عام بالا آمدن سیستم به آن وابسته است.
    این سکتور می تواند آسیب ببیند و در صورت آسیب دیدن یا خرابی آن ، نه تنها باعث Boot نشدن سیستم می شود بلکه سبب از دست رفتن پارتیشنها و اطلاعات هر یک از درایوها خواهد شد و این یعنی فاجعه !
    ویروسهایی هم هستند که به قصد آسیب رساندن به این قسمت طراحی می شوند و در صورت عملکرد موفقیت آمیز، با یک تیر چندین هدف را خواهند زد (خودتان می توانید آنها را بشمارید ؟)
    جالب اینجاست که اولین ویروس مخرب که Brain (به معنی مغز) نام داشت برای حمله به MBR طراحی شده بود و علاوه بر جلوگیری از Boot شدن سیستم ، حجم هارد دیسک را هم تغییر می داد.
    دوستان برنامه های هستند برای بکاپ گیری از mbr می تونید با سرچ تو گوگل پیدا کنید و استفاده کنید

راستی یادم رفت بگم تو بیشتر یا همه برنامه های پارتیشن بندی گزینه های برای تعمیر و دوباره ساختن mbr وجود داره
    سلام به دوستان خوبم.
    البته جناب mahdinim توضیح خوبی در مورد MBR دادن که بهتر بود منبع رو هم می‌نوشتن.
    اینو هم من به توضیحاتشون اضافه کنم که اگه MBR ویروسی بشه دیگه پاک کردن (Delete) تمام پارتیشن‌ها هم فایده‌ای نداره و باید خود MBR (که 63 سکتور اول هارد هست و اطلاعات پارتیشن‌ها و همچنین بوت سیستم‌عامل در آن هست) باید صفر بشه تا هارد کاملاً خام شده و به حالت اول درآید. سپس اقدام به پارتیشن‌بندی کنید.

صفر کردن MBR (یا به بیان دیگه Zero Fill کردن هارد به صورت Quick) عملی‌ست که توسط نرم‌افزار‌های مختلفی در محیط بوت می‌تونه انجام بگیره که من نرم‌افزار MBR Work را پیشنهاد می‌کنم که در دیسک بوت معروف Hiren's نیز وجود داره و من بارها باهاش کار کرده‌ام و ازش راضیم.
    امکانات دیگه‌ای چون Backup از MBR و Track0 ، بازگردانی Backup و ... هم داره.
    البته نرم‌افزار MaxBlast نیز امکان Zero Fill را به صورت Quick و Full دارد که در حالت Full‌ تمام Sectorهای هارد صفر می‌شوند که در حالت عادی پیشنهاد نمی‌شود.

تجربه نشون داده که بعضی از مشکلات هارد‌ها با Delete کردن تمام پارتیشن‌ها هم از بین نمی‌رن و باید MBR صفر بشه.
    پیشنهاد می‌کنم کسی که می‌خواد هاردشو از نو پارتیشن‌بندی کنه، اول MBRشو صفر کنه بعد اقدام به پارتیشن‌بندی کنه، اونم با نرم‌افزار Acronis یا Paragon !
    ویرایش توسط Mo.Re.Za : 07-01-2013 در ساعت 23:57
    Mo.Re.Za
    رفتی و آدمکا رو جا گذاشتی
    قانون جنگلو زیر پا گذاشتی

این‌جا قهرن سینه‌ها با مهربونی
    تو تو جنگل نمی‌تونستی بمونی

3. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,724
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin+ نمایش پست ها
    سلام
    مشخصات پاور:
    UMAX
    SWITCHING MODE POWER SUPPLY SUPPORT UP TO 500W
    PENTIUM 4/AMD
    nPOWER CE
    AC input : 115/230V - 10/5A 60/50 Hz UNP 500
    مشخصات سیستم:
    رم: 2 گیگ
    سی پی یو: AMD +3000 1.61GHz
    Chip Type: Geforce 6100 nForce 405 Memory Size 256 MB
    پاور سیستم شما از نوع پاور‌های متفرقه و بی‌کیفیت هست که توان نوشته‌شده روی آن با واقعیت فاصله‌ها (!) دارد!!
    پیشنهاد می‌کنم اگر بعد از صفر کردن MBR و پارتیشن‌بندی مجدد سیستم‌تون باز مشکل داشت، پاور سیستم‌تون را (با نوع مرغوب و با توان Real حداقل 330w) عوض کنید و تفاوت را احساس کنید!
    Mo.Re.Za

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Mo.Re.Za نمایش پست ها
    سلام به دوستان خوبم.
    البته جناب mahdinim توضیح خوبی در مورد MBR دادن که بهتر بود منبع رو هم می‌نوشتن.
    اینو هم من به توضیحاتشون اضافه کنم که اگه MBR ویروسی بشه دیگه پاک کردن (Delete) تمام پارتیشن‌ها هم فایده‌ای نداره و باید خود MBR (که 63 سکتور اول هارد هست و اطلاعات پارتیشن‌ها و همچنین بوت سیستم‌عامل در آن هست) باید صفر بشه تا هارد کاملاً خام شده و به حالت اول درآید. سپس اقدام به پارتیشن‌بندی کنید.

صفر کردن MBR (یا به بیان دیگه Zero Fill کردن هارد به صورت Quick) عملی‌ست که توسط نرم‌افزار‌های مختلفی در محیط بوت می‌تونه انجام بگیره که من نرم‌افزار MBR Work را پیشنهاد می‌کنم که در دیسک بوت معروف Hiren's نیز وجود داره و من بارها باهاش کار کرده‌ام و ازش راضیم.
    امکانات دیگه‌ای چون Backup از MBR و Track0 ، بازگردانی Backup و ... هم داره.
    البته نرم‌افزار MaxBlast نیز امکان Zero Fill را به صورت Quick و Full دارد که در حالت Full‌ تمام Sectorهای هارد صفر می‌شوند که در حالت عادی پیشنهاد نمی‌شود.

تجربه نشون داده که بعضی از مشکلات هارد‌ها با Delete کردن تمام پارتیشن‌ها هم از بین نمی‌رن و باید MBR صفر بشه.
    پیشنهاد می‌کنم کسی که می‌خواد هاردشو از نو پارتیشن‌بندی کنه، اول MBRشو صفر کنه بعد اقدام به پارتیشن‌بندی کنه، اونم با نرم‌افزار Acronis یا Paragon !
    دوست عزیز

لطفا در صورت امکان مراحل صفر کردن MBR رو توسط نرم افزار Acronis شرح دهید. با تشکر

7. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,724
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوست عزیز

لطفا در صورت امکان مراحل صفر کردن MBR رو توسط نرم افزار Acronis شرح دهید. با تشکر
    سلام دوست عزیزم!
    همون‌طور که گفته بودم صفر کردن MBR بهتره توسط برنامه‌ی MBR Work که داخل دیسک Hiren‌ هست انجام بگیره.
    البته Acronis Disk Director امکانی واسه پاک‌سازی کل هارد (Wipe Disk) داره که تک تک سکتور‌ها را صفر می‌کنه و می‌تونید تعیین کنید که چند بار روی سکتور‌ها نوشته بشه! [با این کار می‌تونید اطلاعات را به صورت کامل پاک کنید تا خیلی از مراکز ریکاوری هم نتونن برشون گردونن!] (ضمناً عمل Wipe Disk زمانی فعال می‌شه که کل پارتیشن‌ها را پاک کرده باشید.)
    حال اینکه شروع صفر کردن سکتور‌ها از سکتور 0 هست یا از 64؟ نمی‌دونم! (سکتور‌های 0 تا 63 مربوط به MBR هستند.)
    پس شما بهتره از برنامه‌هایی که واسه‌ی کار با MBR نوشته شدن استفاده کنید.

------------------------
    اگه دیر جواب دادم ببخشید.
    موفق باشید.
    Mo.Re.Za

9. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •