سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25

موضوع: چگونه هاردی رو که ضعیف شده درست کنیم

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    2,413
    تشکر تشکر شده 
    2,421
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط opera نمایش پست ها
    دوست عزیز

بله نرم افزار وضعیت هاردتان را خیلی خوب نشان می دهد البته اگر بر روی جزییات کلیک می کردید با اطمینان می توانستیم نظر بدهیم.

و اما در مورد ظرفیت هاردتان باید بگم که این نرم افزار درست نشان می دهد یعنی 465 گیگابایت.

476 رو بر حسب مگابایت نشان میدهد که با تبدیل آن به گیگا بایت 465 به دست می آید.
    پس احتمالا من کلا توهم زدم نمیدونم باز با برنامه های دیگه هم تست میکن یه عکسم از جزییاتش میذارم دوست گلم
    چگونه هاردی رو که ضعیف شده درست کنیم تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 5001.jpg (273.7 کیلو بایت, 28 نمایش)

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Mahdinim برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,249
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdinim نمایش پست ها
    پس احتمالا من کلا توهم زدم نمیدونم باز با برنامه های دیگه هم تست میکن یه عکسم از جزییاتش میذارم دوست گلم
    دوست عزیز

طبق تصویری که تهیه کرده اید هارد شما جزو سالم ترین هاردها محسوب می شود.

در ضمن نمی دانم شما کدام نسخه از این نرم افزار رو نصب کرده اید اما جهت یادآوری این نرم افزار یک نسخه مخصوص لپ تاپ (Notebooks) هم دارد.

در تصویر قبلی هم اگر 476940 را بر 1024 تقسیم کنید (تبدیل مگابایت به گیگابایت) عدد 465 به دست می آید. (یعنی هارد شما جمعا 465 گیگابایت می باشد)

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    2,413
    تشکر تشکر شده 
    2,421
    اعتبار کاربر
    1

Wink

دوست عزیز

طبق تصویری که تهیه کرده اید هارد شما جزو سالم ترین هاردها محسوب می شود.

در ضمن نمی دانم شما کدام نسخه از این نرم افزار رو نصب کرده اید اما جهت یادآوری این نرم افزار یک نسخه مخصوص لپ تاپ (notebooks) هم دارد.

در تصویر قبلی هم اگر 476940 را بر 1024 تقسیم کنید (تبدیل مگابایت به گیگابایت) عدد 465 به دست می آید. (یعنی هارد شما جمعا 465 گیگابایت می باشد)
    خیلی ممنون دوست عزیز بابت راهنمایت من با هر دو نسخه تست کردم نتیجه ها یکی بود بازم ممنون باز اگر برنامه ای واسه حفاظت از هارد میشناسد بدون افت سرعت یا فشار آوردن با سیستم بهم معرفی کنید

اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    9
    اعتبار کاربر
    0

Unhappy bad sector

من یک هارد دارم که مقدار زیادی بدسکتور داره این نرم افزار هایی هم که در سایت هست هیچ کمکی به من نکرد شما نظری دارید ممنون می شم اگر بگید

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,249
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushsarmast نمایش پست ها
    من یک هارد دارم که مقدار زیادی بدسکتور داره این نرم افزار هایی هم که در سایت هست هیچ کمکی به من نکرد شما نظری دارید ممنون می شم اگر بگید
    دوست عزیز

در درجه اول از نرم افزارهایی که برای تعمیر بدسکتور هارد کاربر دارند استفاده کنید سپس هارد خود را با نرم افزار Acronis Disk Director Home پارتیشن بندی کنید اگر باز هم مشکل داشتید باید هارد خود را تعمیر و یا تعویض نمایید.

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 8.1 64Bit
    محصول امنیتی
    Qihoo 360
    تشکر تشکر کرده 
    102
    تشکر تشکر شده 
    159
    اعتبار کاربر
    1

Question

سلام
    یه مدتیه که یه صدای بوق مانند از تو کیس میشنیدم در کیس رو که باز کردم و دقت کردم صدا از تو هارد بود که تقریبا هر 4-3 ثانیه تکرار میشه وقتی که این صدا میاد سیستم قفل میشه مرورگر و موس هم تکون نمیخوره کلا سیستم قفل میشه که معمولا یه 30-20 ثانیه ای اینطوره بعد که صدا قطع میشه درست میشه گاهی مجبورم ریستارت کنم تادرست بشه گاهی هم با ریستارت هم درست نمیشه باید سیستم رو خاموش کنم از برق بکشم حتی باطری اون رو هم در بیارم بعد از حدود 5 دقیقه که روشن میکنم اول میخواه که کلید f1 رو بزنم تا بوت شدن رو ادامه بده ولی در کل سرعت سیستمم خیلی پایین اومده یه برنامه ساده رو کلی طول میکشه تا باز کنه عکسهای برنامه HDInspector رو میزارم ببینید مشکل از هارده یا ممکنه ویروس باشه با HDD Regenerator تست کردم مشکلی نداشت هاردم 500 گیگه که تقریبا نزدیک 32 گیگ اون خالیه ممکنه از این باشه البته قبلا هم پر بود ولی سرعتش طبیعی بود منتظر نظرات دوستان هستم.
    با تشکر

ویرایش توسط afshin+ : 05-01-2013 در ساعت 21:29

10. تشکرها از این نوشته :

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,249
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin+ نمایش پست ها
    سلام
    یه مدتیه که یه صدای بوق مانند از تو کیس میشنیدم در کیس رو که باز کردم و دقت کردم صدا از تو هارد بود که تقریبا هر 4-3 ثانیه تکرار میشه وقتی که این صدا میاد سیستم قفل میشه مرورگر و موس هم تکون نمیخوره کلا سیستم قفل میشه که معمولا یه 30-20 ثانیه ای اینطوره بعد که صدا قطع میشه درست میشه گاهی مجبورم ریستارت کنم تادرست بشه گاهی هم با ریستارت هم درست نمیشه باید سیستم رو خاموش کنم از برق بکشم حتی باطری اون رو هم در بیارم بعد از حدود 5 دقیقه که روشن میکنم اول میخواه که کلید f1 رو بزنم تا بوت شدن رو ادامه بده ولی در کل سرعت سیستمم خیلی پایین اومده یه برنامه ساده رو کلی طول میکشه تا باز کنه عکسهای برنامه HDInspector رو میزارم ببینید مشکل از هارده یا ممکنه ویروس باشه با HDD Regenerator تست کردم مشکلی نداشت هاردم 500 گیگه که تقریبا نزدیک 32 گیگ اون خالیه ممکنه از این باشه البته قبلا هم پر بود ولی سرعتش طبیعی بود منتظر نظرات دوستان هستم.
    با تشکر

دوست عزیز

توصیه می کنم ابتدا از اطلاعات داخل هاردتان پشتیبان بگیرید سپس با نرم افزار Acronis Disk Director Home آن را پارتیشن بندی و فرمت نمایید در صورتیکه باز هم مشکل تان حل نشد خیلی زود به یک متخصص مراجعه کنید تا هاردتان تعمیر و یا تعویض گردد. (البته در صورتی که مطمئن شدید مشکل از هارد می باشد)

12. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو حرفه ای
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    1,042
    تشکر تشکر شده 
    2,724
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin+ نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر

سلام دوست من!
    مشخصات کامل سیستم به همراه مشخصات پاور سیستم (مارک و چیزی که روش خورده) را کامل بگین تا معلوم شود مشکل دقیقاً از کجاست.
    بعد هم به نکته به فرمایش دوستم Opera اضافه کنم که اگر می‌خواین هاردتون را از نو پارتیشن‌بندی کنید، به جای Delete کردن درایو‌ها بهتره ابتدا MBR را صفر کنید و سپس که هارد کاملاً خام شد، اقدام به پارتیشن‌بندی کنید.
    منتظر مشخصات سیستم‌تون هستم...
    Mo.Re.Za
    رفتی و آدمکا رو جا گذاشتی
    قانون جنگلو زیر پا گذاشتی

این‌جا قهرن سینه‌ها با مهربونی
    تو تو جنگل نمی‌تونستی بمونی

14. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Mo.Re.Za برای ارسال این پست سودمند:

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,249
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.re.za نمایش پست ها
    سلام دوست من!
    مشخصات کامل سیستم به همراه مشخصات پاور سیستم (مارک و چیزی که روش خورده) را کامل بگین تا معلوم شود مشکل دقیقاً از کجاست.
    بعد هم به نکته به فرمایش دوستم opera اضافه کنم که اگر می‌خواین هاردتون را از نو پارتیشن‌بندی کنید، به جای delete کردن درایو‌ها بهتره ابتدا mbr را صفر کنید و سپس که هارد کاملاً خام شد، اقدام به پارتیشن‌بندی کنید.
    منتظر مشخصات سیستم‌تون هستم...
    دوست عزیز

لطفا در مورد صفر کردن mbr و طریقه انجام آن بیش تر توضیح دهید. با تشکر

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سیستم عامل
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    2,413
    تشکر تشکر شده 
    2,421
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز

لطفا در مورد صفر کردن mbr و طریقه انجام آن بیش تر توضیح دهید. با تشکر
    MBR مخفف Master Boot record است و فضایی اختصاصی و کوچک در شروع هارد دیسکهاست. این فضا وظیفه نگهداری اطلاعات بوت (Boot) و ساختار و موقعیت پارتیشن ها را بر عهده دارد. خود MBR تنها به اندازه یک سکتور فیزیکی حجم دارد یعنی ۵۱۲ بایت!. اما همین سکتور کم حجم در مرتب سازی ، ساخت یا تغییر و تعمیر پارتیشن های یک هارد دیسک نقشی پایه ای ایفا می کند و حتی Boot شدن یا به اصطلاح عام بالا آمدن سیستم به آن وابسته است.
    این سکتور می تواند آسیب ببیند و در صورت آسیب دیدن یا خرابی آن ، نه تنها باعث Boot نشدن سیستم می شود بلکه سبب از دست رفتن پارتیشنها و اطلاعات هر یک از درایوها خواهد شد و این یعنی فاجعه !
    ویروسهایی هم هستند که به قصد آسیب رساندن به این قسمت طراحی می شوند و در صورت عملکرد موفقیت آمیز، با یک تیر چندین هدف را خواهند زد (خودتان می توانید آنها را بشمارید ؟)
    جالب اینجاست که اولین ویروس مخرب که Brain (به معنی مغز) نام داشت برای حمله به MBR طراحی شده بود و علاوه بر جلوگیری از Boot شدن سیستم ، حجم هارد دیسک را هم تغییر می داد.
    دوستان برنامه های هستند برای بکاپ گیری از mbr می تونید با سرچ تو گوگل پیدا کنید و استفاده کنید

راستی یادم رفت بگم تو بیشتر یا همه برنامه های پارتیشن بندی گزینه های برای تعمیر و دوباره ساختن mbr وجود داره
    ویرایش توسط Mahdinim : 07-01-2013 در ساعت 22:02

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Mahdinim برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •