سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 18 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 175

موضوع: مباحث پاور (Power Supply)

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث پاور (Power Supply)

به جرات میتوان گفت یکی از مهمترین مباحث در بخش سخت افزار پاور یا منبع تغذیه برق کامپیوتر میباشد.انتخاب نادرست این قطعه میتواند در روند کار دستگاه اختلال ایجاد نموده و در کوتاه مدت باعث خرابی در دیگر قطعات سیستم از مادر برد گرفته تا هارد و سی پی یو و رم گردد.
    علت بسیاری از اختلالات در سیستم که به طور مرموز باعث هنگ کردن سیستم یا ریست های بی موقع میگردد پاور است.
    امروزه کمتر کاربری را میتوان یافت که با ولتاژ برق مصرفی قطعات سخت افزاری سیستم آشنا باشد و بر اساس آن پاور مناسب را انتخاب نماید.
    در این مبحث سعی داریم با کمک از کاربران عزیز برای مجموعه سخت افزاری مورد استفاده کاربران پاور مناسب انتخاب و پیشنهاد دهیم.لازم به ذکر است انتخاب مناسب این گزینه علاوه بر رفع نواقص فوق باعث بالا رفتن عمر سیستم کاربران میشود.
    برای شروع من مشخصات سخت افزاری سیستم خودم را مینویسم و از کاربران عزیز میخواهم با در نظر گرفتن ولتاژ برق مصرفی توسط قطعات پاور با ولتاژ مناسب را پیشنهاد دهند.
    cpu intel core2quad q9400
    Ram DDR III kingstone 2*4G
    motherboard asus p41 mlt
    graphic asus geforce gt440 1G
    hard western digital 500G
    dvd writer asus
    dvd writer pioneer
    fax modem internal ceretive
    fan 12cm caseعدد 5
    bluetooth USB
    keyboard and mouse wirless

POWER : ???

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض re: مباحث پاور (Power Supply)

از اساتید کسی در اینخصوص نظری نداره؟
    پس این اساتید محترم کجا هستند؟
    من برای این سیستم با این مشخصات برند پاور را انتخاب کردم.یقینا و بی هیچ تردیدی از پاور گرین بهره خواهم برد.اما با توجه به قطعات فوق در میزان وات ن تردید دارم.لطفا دوستان و اساتید انجمن نظرات تخصصی و کارشناسی خودشان را مطرح کنند.:hurryup:
    میخواستم بدانم حداقل قدرت پاور گرین برای این سیستم چقدر باید باشد؟؟:hurryup::hurryup::hurryup:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    246
    تشکر تشکر شده 
    293
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhalaj' pid='14750' dateline='1321531009
    به جرات میتوان گفت یکی از مهمترین مباحث در بخش سخت افزار پاور یا منبع تغذیه برق کامپیوتر میباشد.انتخاب نادرست این قطعه میتواند در روند کار دستگاه اختلال ایجاد نموده و در کوتاه مدت باعث خرابی در دیگر قطعات سیستم از مادر برد گرفته تا هارد و سی پی یو و رم گردد.
    علت بسیاری از اختلالات در سیستم که به طور مرموز باعث هنگ کردن سیستم یا ریست های بی موقع میگردد پاور است.
    امروزه کمتر کاربری را میتوان یافت که با ولتاژ برق مصرفی قطعات سخت افزاری سیستم آشنا باشد و بر اساس آن پاور مناسب را انتخاب نماید.
    در این مبحث سعی داریم با کمک از کاربران عزیز برای مجموعه سخت افزاری مورد استفاده کاربران پاور مناسب انتخاب و پیشنهاد دهیم.لازم به ذکر است انتخاب مناسب این گزینه علاوه بر رفع نواقص فوق باعث بالا رفتن عمر سیستم کاربران میشود.
    برای شروع من مشخصات سخت افزاری سیستم خودم را مینویسم و از کاربران عزیز میخواهم با در نظر گرفتن ولتاژ برق مصرفی توسط قطعات پاور با ولتاژ مناسب را پیشنهاد دهند.
    cpu intel core2quad q9400
    Ram DDR III kingstone 2*4G
    motherboard asus p41 mlt
    graphic asus geforce gt440 1G
    hard western digital 500G
    dvd writer asus
    dvd writer pioneer
    fax modem internal ceretive
    fan 12cm caseعدد 5
    bluetooth USB
    keyboard and mouse wirless

POWER : ???
    نرم افزار زیر که محصول خود شرکت گرین هست رو استفاده کنین میتونین مشخصات سیستم بدین و پاور مناسبو پیشنهاد میکنه.
    من غلام قمرم غیر قمر هیچ مگو....

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

GP785B
    نرم افزار مذکور مدلی را که مشخص نمود.راستش میدونستم پاور نسبتا ضعیفی گرفتم اما فکر نمیکردم اینقدر ضعیف گرفته باشم.پیش خودم گفتم امکان نداره من از تمام قطعات به طور همزمان و با تمام توان استفاده کنم و این پاور میتواند پاسخگوی من باشد.حقیقت من تمام قطعات را گرفته بودم و پاور که در آخرین مرحله بود با کمبود نقدینگی مواجه شدم و البته فروشنده هم با اطمینان از اینکه جوابگوی من است مدل GP485B-US را بهم داد.البته توی سایت گرین توان واقعی و خروجی این مدل را 500 w ذکر کرده بود.
    حالا نمیدونم من با این همه حساسیت با این رقم بزرگ اختلاف چه بکنم؟؟؟؟

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Microsoft Security Essential
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

دوست عزیز با توجه به اون مقدمه قوی ای که ذکر کردید گفتم حتما به این امر تسلط دارید و چنین اشتباه بزرگی نمی فرمایید،
    در مورد تجهیزاتی که شما نوشتید CPU Core2QUAD و همچنین VGA 440 و 5 تا !!! فن 12 سانتیمتر ( که واقعا علت 5 تا بودنش رو نمی دونم ) مطمئنا بیشتر مصرف را در سیستم انجام می دهند.
    بنده حداقل پاوری که برای این سیستم پیشنهاد می کنم 600 وات می باشد ونه کمتر
    با اینکه گرین پاور بسیار مناسبی می باشد ولی بنده Cooler Master رو هم پیشنهاد می کنم کمی در موردش در اینترنت ( نه در بازار ) تحقیق نمایید، به نظرم اونم می تونه گزینه مناسبی باشه در مورد نحوه محاسبه هم علاوه بر نرم افزار گرین بر روی قطعان نیز آمپر و وات را نوشته است می توانید تک تک آنها را محاسبه نمایید که نیازی نیست و این امر به یک امر تجربی تبدیل شده است.
    موفق باشید
    برای عضویت در انجمن تخصصی سافت گذر کلیک نمایید.

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    15
    اعتبار کاربر
    1

سلام احمد جان واقعا ببخشید الان یه روزه که کلا اینترنتم اختلال داره سرعتش میره میاد معلوم نیست امیدوارم زود حل بشه
    برای شما چون معمولا به مرور پاور با افتهایی همراه هست بهتره همون 500 وات رو بردارید .البته این کمی زیاد هست توانش اما به هر حال همیشه باید بیش از مقدار لازم درنظر گرفت
    پاور مناسب شما
    GREEN-GP530AB با قیمت 70 هزار تمن
    سروش جان البته پاور های کولر مستر خیلی گران هستن
    مثلا 800 واتش 260 هزار تمنه 600 واتم ممکنه 150 تمن بیشتر قیمت داشته باشه

مدیریت سابق انجمن
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    23
    تشکر تشکر شده 
    2,116
    اعتبار کاربر
    1

سلام مجدد
    در مورد پاوری که شما معرفی کردید به نظرم 530 A هم می تونه مناسب باشه ولی نمی توان گفت زیاده همون مناسب بهترین واژه می تونه باشه
    در مورد کولر مستر هم بنده فقط پیشنهاد دادم و خود بنده شخصا سعی می کنم فکتور هزینه رو در نظر نگیرم و همیشه بهترین رو انتخاب کنم که کولر مستر هم جز بهترین ها هستش، ولی خوب پاور گرین هم خوبه، خوب که می شه گفت عالیه
    برای عضویت در انجمن تخصصی سافت گذر کلیک نمایید.

مدیریت سابق انجمن
    سیستم عامل
    Windows XP 32Bit
    محصول امنیتی
    تشکر تشکر کرده 
    1,298
    تشکر تشکر شده 
    5,795
    id تلگرام
    Younes_R
    اعتبار کاربر
    1

همانطور که به خوبی میدانید اکثر توان مصرفی سیستم توسط CPU و VGA استفاده خواهد شد
    بر مبنای کانفیگ شما CPU در زمان پیک چیزی در حدود 130 وات مصرف برق دارد و همچنین VGA شما هم حدود 100 واست مصرف برق دارد پس برای این دو قطعه میتوان مصرف 230 وات را در نظر گرفت و یا یک حساب سریع میتوان تقریبا 300 وات دیگر نیز برای دیگر قطعات در نظر گرفت(جمعا 530 وات )
    خوب پیشنهاد میشود که یک پاور 580 ببندید که در صورتی که زمانی قصد ارتقا داشتید از ناحیه پاور هیچگونه محدودیتی نباشد

در رابطه با برند هم CM بسیار برند شاهکار و عالی است ولی حتما در بازار بدنبال ان باشید چون به انصورت در بازار یافت نمیشود ( به عنوان مثال در بازار مشهد CM نایاب است ) و اگر هم نتوانستید CM پیدا کنید پاور های Green انتخاب بسیار خوبی خواهد بود

موفق باشید

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    150
    تشکر تشکر شده 
    2,347
    اعتبار کاربر
    1

سلام خدمت دوستان
    از همه بابت راهنمایی بسیار تشکر میکنم.البته من اخلاق خاصی دارم و آن اینست که قبل از خرید کاملا تحقیق میکنم و بعد خرید انجام میدم.این مسئله خود باعث شده تا در این مدت نسبت به خیلی چیزها اطلاعات بدست بیارم.مسئله پاور در سیستم یکی از مهمترین موارد به شمار میاید و در طول زمان در روند کاری دستگاه و سلامت آن نقش به سزائی دارد.
    البته همانطور که گفتم من قبل از خرید جزِء به جزءسیستم کاملا تحقیق کردم و البته در همین مورد پاور اما تصلدفا جایی بودم و با مواردی برخورد کردم که با یک محاسبه سر انگشتی شک به دلم افتاد و خواستم برای اطمینان از دوستان و اساتید محترم استفاده کنم.
    از بابت نرم افزار گرین باید تشکر کنم.البته از آنجاییکه در لیستهای موجود در این نرم افزار بعضی موارد به صورت کلی قید شده بود با یک اشتباه از طرف من هم توام شد و محصول کاملا متفاوت با موردی را که من گرفته بودم را معرفی کرد.بعد که اعصابم سر جاش اومد یک محاسبه دقیقتر انجام دادم و خدا را شکر دیدم درست زدم وسط هدف.البته به توصیه یکی از دوستان از آنجاییکه پاور در طول زمان کارکرد با کمی افت ولتاژ مواجه خواهد شد بهتره کمی از توان مصرفی قطعات قویتر تهیه شود.البته در مورد پاورهای با کیفیت منجمله کولر مستر و گرین این مسئله به ندرت به چشم میخورد.
    طبق تحقیقاتی که کردم مدل 485 گرین که البته منم همین مدل را تهیه کردم در بین مدلهای دیگر استثناء 500 وات توان خروجی دارد که این عدد کمی بیشتر از توان مصرفی دستگاه میباشد.
    و اما یکی از دوستان در مورد تعداد فنهای دستگاه پرسیده بودند که باید عرض کنم هر فن 12 سانتی 5 وات برق مصرفی دارد و تازه به این تعداد باید فن سی پی یو و فن کارت گرافیک و یک فن بزرگ پاور را هم اضافه کنیم.چون دستگاه من در ساعات زیادی در طول روز روشن است و بعضا ساعاتی پیش میاد که کسی پشت سیستم نیست و همچنین کیس در موقعیت خاصی قرار دارد که من برای تهویه بهتر این تعداد فن روی آن گذاشتم که البته کیس هم دقیقا این تعداد فی را ساپورت میکرد.
    و اما دوباره بریم سراغ گرین:با توجه به کیفیت پاورهای گرین به خصوص از سری UE به بعد که از خازنهای ژاپنی در ساخت استفاده نموده عمر و کیفیت این پاورها بسیار بالا رفته به طوریکه شرکت گرین گارانتی این پاورها را بیش از 3 سال افزایش داده و در این مدت اقدام به تعویض دستگاه میکند لذا از آنجاییکه این پاورها هم دارای قیمت نسبتا بالایی میباشد برای مصارف خانگی و حتی اداری بسیار مناسب میباشد.چرا که این پاور دارای یک عمر مفیدی میباشد که باید بعد از اتمام این دوره حتی در شرایط سلامت دستگاه برای اطمینان بیشتر آنرا تعویض نمود.
    بازم امییدوارم کاربران عزیز از این تایپیک نهایت بهره را ببرند و قبل از خرید یکسری به اینجا بزنند و از تجربیات و نظرات دوستان بهره ببرند.

ناظم سابق انجمن
    سیستم عامل
    macOS Sierra
    تشکر تشکر کرده 
    1,256
    تشکر تشکر شده 
    5,148
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    بنده نیز در مورد مقدار وات پاور متناسب با سیستمم سوال دارم.
    CPU:AMD Phenom II *2 560 Processor
    (Ram DDR3 2*3(6GB
    mainboard:MSI MS-7599
    (VGA:NVIDIA Geforce gt 220 DDR2(2GB
    HDD:MAXTOR 250 GB
    CD writer suzuki
    DVD whriter Atapi
    2 فن 5 سانتی متری و 1 فن 12 سانتی CPU cooler
    Keyboard
    Mouse
    ممنون میشم راهنمایی نمایید

صفحه 1 از 18 12311 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)