سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: مباحث و مشکلات دیتابیس SQL

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث و مشکلات دیتابیس SQL

سلام
    تو نسخه ی ویژال استودیو 2010 کوئری اش این جوری هه :

ولی توی 2015 که میزنم این صفحه ی سیاه میاد که البته کلمات کلیدی رو رنگی مینویسه ولی 2010 یه طراحی متفاوت ویژال داشت که کدها رو برای راهنمایی خودش مینوشت ولی من چجوری میتونم شبیه 2010 رو توی 2015 بیارم؟ :

دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

ممنون
    آها فهمیدم . توی نسخه ی 2015 برای Query Builder باید این طوری بریم :
    بعد از ایجاد دیتابیس (فایل mdf) ، اول حتما باید پروژه ی مربوط به اون که دیتابیس توش استفاده شده یا کلا باید یک پروژه ی جدیدی رو باز کنیم (فایل با پسوند sln منظورم هست) تا بتونیم پنجره ی Data Source رو باز کنیم
    بعد از باز کردن یا ایجاد کردن پروژه (sln) مورد نظر ، پنجره ی Data Source رو از منوی View>Other Windows>Data Source باز میکنیم و از این پنجره ی باز شده ، روی آیکودن Add New Data Source کلیک میکنیم . بعد از باز شدن پنجره ی ویزاد جدید ، گزینه ی DataBase و در صفحه ی بعد هم گزینه ی DataSet را کلیک میکنیم . در صفحه ی بعد هم نام فایل دیتابیس که با پسوند mdf رو قبلا ایجاد کردیم رو از کمبوباکس انتخاب میکنیم و اگه قبلا دیتابیس ای درست نکردیم ، در همین صفحه ، با استفاده از گزینه ی New Connection یه دیتابیس جدید میسازیم و بعد 2 بار next را میزنیم
    در صفحه ی جدید همه ی گزینه ها را تیک میزنیم من جمله گزینه ی Table که حاوی نام جدولی هست که درست کردیم یا قبلا درست کرده بودیم و بعد هم Finish را میزنیم
    حالا یه گزینه ای به همون پنجره ی Data Source اضافه میشه . روش کلیک راست کنین و گزینه ی Edit DataSet With Designer رو بزنین . صفحه ی جدیدی باز میشه که نام جدول و فیلدهایی که داده بودین ، توش میاد:

روی نام جدول تون کلیک راست کنین (نام جدول من در بالا ، myTable هست) و Add>Query را بزنین
    در اولین صفحه بزارین همون گزینه ی Use SQL Statment باشه تا کدهای sql رو بپذیره و next را بزنین
    در صفحه ی بعدی از هر دستوری که میخوایت استفاده کنین (select و update و delete و insert) ، انتخابش کنین یکی رو و next را بزنین
    و در صفحه ی بعد ، حالا اینجا مهمه که میتونین از Query Builder استفاده کنین . این بار بجای اینکه next رو بزنین ، گزینه ی Query Builder رو بزنین (فقط قبل از زدن دکمه ی Query Builder کدهای داخل کادر را پاک نکین که خودش نوشت) :

در پنجره ی Query Builder باز شده میتونین کدهای sql رو بصورت ویژال که کار میکنین و نرم افزار تولید میکنه رو در دستورات sql تون کپی و استفاده کنین (قسمت آبی ، دستورات sql تولید شده توسط نرم افزار در شکل زیر هست که با تغییر بصورت ویژال ، این کدها هم تغییر میکنه) و با دکمه ی Execute Query (در پایین صفحه) میتونین نتیجه ی کدهاتون را ببینین در زیرش :

Introduction to a database application Part4 Query Builder - YouTube
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    0

4. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    82
    تشکر تشکر شده 
    74
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    من یه فایل pdm دارم که با power designer ساختم چجوری میتونم مدلی فیزیکی رو تبدیل کنم که جدول های ساخته شده وارد sql server بشه.
    مرسی.

6. تشکرها از این نوشته :

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •