نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: مشکل در باز نکردن پایگاه داده SQL Server به هنگام اجرای نرم افزار ( خطای لاگین )

1. نمایش اطلاعات

Unhappy مشکل در باز نکردن پایگاه داده SQL Server به هنگام اجرای نرم افزار ( خطای لاگین )

با عرض سلام خدمت تمامی متخصصان گرامی در سایت زیبای سافت گذر من نزدیک به 1 هفته است که با این مشکل دست و پنجه نرم می کنم ولی هنوز نتوانستم این مشکل را حل کنم و گفتم با شما عزیزان در میان بگذارم :من یک نرم افزار مدیریت هتل نوشتم با ویژوال استودیو 2010 و اس کیو ال سرور 2008 ولی هر کار میکنم در هنگام اجرای نرم افزار پایگاه داده را نمی تواند باز کند . لازم به ذکر است که برتامه حتی 1 Error هم ندارد و فقط مشکل لاگین دارد . در زیر تمام متن Error را برای شما قرار می دهم :
    System.Data.SqlClient.SqlException was unhandled Message=Cannot open database "Hotel_Bank" requested by the login. The login failed.Login failed for user 'Microsoft-PC\Microsoft'. Source=.Net SqlClient Data Provider ErrorCode=-2146232060 Class=11 LineNumber=65536 Number=4060 Procedure="" Server=localhost State=1 StackTrace: at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnErro r(SqlException exception, Boolean breakConnection) at System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndW arning(TdsParserStateObject stateObj) at System.Data.SqlClient.TdsParser.Run(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj) at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Com pleteLogin(Boolean enlistOK) at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Att emptOneLogin(ServerInfo serverInfo, String newPassword, Boolean ignoreSniOpenTimeout, Int64 timerExpire, SqlConnection owningObject) at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Log inNoFailover(String host, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance, SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, Int64 timerStart) at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds.Ope nLoginEnlist(SqlConnection owningObject, SqlConnectionString connectionOptions, String newPassword, Boolean redirectedUserInstance) at System.Data.SqlClient.SqlInternalConnectionTds..ct or(DbConnectionPoolIdentity identity, SqlConnectionString connectionOptions, Object providerInfo, String newPassword, SqlConnection owningObject, Boolean redirectedUserInstance) at System.Data.SqlClient.SqlConnectionFactory.CreateC onnection(DbConnectionOptions options, Object poolGroupProviderInfo, DbConnectionPool pool, DbConnection owningConnection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.Creat ePooledConnection(DbConnection owningConnection, DbConnectionPool pool, DbConnectionOptions options) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.CreateOb ject(DbConnection owningObject) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.UserCrea teRequest(DbConnection owningObject) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionPool.GetConne ction(DbConnection owningObject) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionFactory.GetCo nnection(DbConnection owningConnection) at System.Data.ProviderBase.DbConnectionClosed.OpenCo nnection(DbConnection outerConnection, DbConnectionFactory connectionFactory) at System.Data.SqlClient.SqlConnection.Open() at Hotel.Form4.Form4_Load(Object sender, EventArgs e) in C:\Hotel\Source\Form4.cs:line 59 at System.Windows.Forms.Form.OnLoad(EventArgs e) at System.Windows.Forms.Form.OnCreateControl() at System.Windows.Forms.Control.CreateControl(Boolean fIgnoreVisible) at System.Windows.Forms.Control.CreateControl() at System.Windows.Forms.Control.WmShowWindow(Message& m) at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Mes sage& m) at System.Windows.Forms.ContainerControl.WndProc(Mess age& m) at System.Windows.Forms.Form.WmShowWindow(Message& m) at System.Windows.Forms.Form.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.O nMessage(Message& m) at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.W ndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.NativeWindow.DebuggableCallba ck(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam) at System.Windows.Forms.SafeNativeMethods.ShowWindow( HandleRef hWnd, Int32 nCmdShow) at System.Windows.Forms.Control.SetVisibleCore(Boolea n value) at System.Windows.Forms.Form.SetVisibleCore(Boolean value) at System.Windows.Forms.Control.set_Visible(Boolean value) at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.Run MessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context) at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.Run MessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context) at System.Windows.Forms.Application.RunDialog(Form form) at System.Windows.Forms.Form.ShowDialog(IWin32Window owner) at System.Windows.Forms.Form.ShowDialog() at Hotel.Form1.ToolStripMenuItem1_Click(Object sender, EventArgs e) in C:\Hotel\Source\Form1.cs:line 141 at System.Windows.Forms.ToolStripItem.RaiseEvent(Obje ct key, EventArgs e) at System.Windows.Forms.ToolStripMenuItem.OnClick(Eve ntArgs e) at System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleClick(Eve ntArgs e) at System.Windows.Forms.ToolStripItem.HandleMouseUp(M ouseEventArgs e) at System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEventIntera ctive(EventArgs e, ToolStripItemEventType met) at System.Windows.Forms.ToolStripItem.FireEvent(Event Args e, ToolStripItemEventType met) at System.Windows.Forms.ToolStrip.OnMouseUp(MouseEven tArgs mea) at System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.OnMouseUp(M ouseEventArgs mea) at System.Windows.Forms.Control.WmMouseUp(Message& m, MouseButtons button, Int32 clicks) at System.Windows.Forms.Control.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.ScrollableControl.WndProc(Mes sage& m) at System.Windows.Forms.ToolStrip.WndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.ToolStripDropDown.WndProc(Mes sage& m) at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.O nMessage(Message& m) at System.Windows.Forms.Control.ControlNativeWindow.W ndProc(Message& m) at System.Windows.Forms.NativeWindow.DebuggableCallba ck(IntPtr hWnd, Int32 msg, IntPtr wparam, IntPtr lparam) at System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.DispatchM essageW(MSG& msg) at System.Windows.Forms.Application.ComponentManager. System.Windows.Forms.UnsafeNativeMethods.IMsoCompo nentManager.FPushMessageLoop(Int32 dwComponentID, Int32 reason, Int32 pvLoopData) at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.Run MessageLoopInner(Int32 reason, ApplicationContext context) at System.Windows.Forms.Application.ThreadContext.Run MessageLoop(Int32 reason, ApplicationContext context) at System.Windows.Forms.Application.Run(ApplicationCo ntext context) at Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsF ormsApplicationBase.OnRun() at Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsF ormsApplicationBase.DoApplicationModel() at Microsoft.VisualBasic.ApplicationServices.WindowsF ormsApplicationBase.Run(String[] commandLine) at Hotel.My.MyApplication.Main() in C:\Hotel\Source\Properties\Application.Designer.cs :line 37 at System.AppDomain._nExecuteAssembly(Assembly assembly, String[] args) at System.AppDomain.ExecuteAssembly(String assemblyFile, Evidence assemblySecurity, String[] args) at Microsoft.VisualStudio.HostingProcess.HostProc.Run UsersAssembly() at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart_Context( Object state) at System.Threading.ExecutionContext.Run(ExecutionCon text executionContext, ContextCallback callback, Object state) at System.Threading.ThreadHelper.ThreadStart() InnerException: MICROSOFT-PC\SQLEXPRESS(SQL Server 10.2531-Microsoft-PC\Microsoft)
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------از سایت گوگل گرفته و سایت مایکروسافت و ..... خلاصه هر جایی که فکر کنید رفتم هر چی نوشته بودند انجام دادم حتی نزدیک به 10 بار ویندوز عوض کردم به خاطر اینکه هر بار کارهای مختلف را انجام می دادم SQL قاطی می کرد و تنها چاره درست شدننش نصب مجدد ویندوز و همینطور نرم افزار ها بود در آخر از تمامی عزیزان خواهش می کنم کمکم کنند . واقعا بیچاره شدم نمیدونم چی کار کنم ؟با تشکر
    ویرایش توسط reza2016 : 16-07-2015 در ساعت 16:27

2. نمایش تشکر

3. عضو ممتاز
    نمایش اطلاعات

سلام

این خطا معمولا بعلت اشتباه کانفیگ شدن کانکشن استرینگ رخ میده ، بهتره کانکشن استرینگ را اینجا قرار بدین شاید بتونم کمکتون کنم،
    توجه کنید که در کانکشن استرینگ بجای کلمه ی local از . (نقطه ) استفاده کنید.
    نمایش امضاء

4. نمایش تشکر

5. نمایش اطلاعات

Question کانکشن استرینگ

نوشته اصلی توسط Media Stream
    سلاماین خطا معمولا بعلت اشتباه کانفیگ شدن کانکشن استرینگ رخ میده ، بهتره کانکشن استرینگ را اینجا قرار بدین شاید بتونم کمکتون کنم، توجه کنید که در کانکشن استرینگ بجای کلمه ی local از . (نقطه ) استفاده کنید.
    با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی ممنونم از راهنمایی تان این هم از کانکشن استرینگ برنامه که در فرم های مخصوص گزارش گیری ویژوال استودیو ازش Error می گیرد :
    ;"string strConnection = "Data Source=localhost; Initial Catalog=Hotel_Bank;" + "Integrated Security=True
    این کانکشن استرینگ بالا در تمام فرم های مربوط به گزارش گیری برنامه موجود میباشد دوست عزیز وقتی یک فولدر جدید به نام دیتابیس در پروژه ایجاد کردم و فایلهای دیتابیس را در آن Add کردم یک کانکشن استرینگ دیگر هم درست میشه :
    Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database\Hotel_Bank_Data.MDF;Integrated Security=True;User Instance=True
    ولی این کانکشن استرینگ بالا فقط مال دیتابیس می شود و اصلا در فرم های گزارش گیری معلوم نمی شود .آقای مهندس من حتی دیتابیس ام را در SQL اضافه کردم منظورم Attach هستش ولی نمیدونم باید این کار را انجام میدادم یا نه ؟
    و هر زمان که برنامه را اجرا میکنم کنار دیتا بیس یک ضربدر قرمز نشان داده میشود که معلوم است که نمیتونه به دیتابیس وصل بشه اما وقتی کلیک راست رویش می کنم و Modify Connection را میزنم و بعد میزنم Test Connection پیغام درست بودن می آید ولی به محض اینکه برنامه اجرا میشود به دیتابیس وصل نمیشود.
    در ادامه من چند تا عکس نیز برای شما می گذارم تا بهتر به موضوع پی ببرید :عکسهای اول و دوم وقتی زیاد با تنظیمات SQL ور رفتم اینها نمایش پیدا کرد : عکس 000 و 001
    عکس سوم بعد از اجرای برنامه هستش که وقتی وارد یک از قسمتهای گزارش گیری میشوم این Error نمایش داده میشود :عکس 003
    پیشاپیش از زحمات شما متشکرم.
    تصاویر پیوست شده
    • 000.bmp (2.25 مگابایت, 4 نمایش)
    • 001.bmp (2.25 مگابایت, 4 نمایش)
    • 003.bmp (2.25 مگابایت, 4 نمایش)

6. نمایش تشکر

7. عضو ممتاز
    نمایش اطلاعات

خواهش میکنم ، امیدوارم بتونم کمکی بکنم ، اما بعلت مشغله و مشکلاتی که دارم نمیتونم توضیحات مفصلی بدم ، لذا خیلی خلاصه نکاتی را برای شما و دیگر کسانی که این مشکل را دارن عرض میکنم:

- پیش از هرچیز باید SQLEXPRESS را از SQL Server Configuration Manager > SQL Server Services استارت کنید . (البته ظاهرا در سیستم شما استارت هست)

- باید حتما بتونین با خود SQL بصورت دستی وارد دیتا بیس بشین. ( ظاهرا این نکته هم در سیستم شما امکان پذیره )

- با دو حالت میشه توسط نرم افزار به دیتا بیس ارتباط برقرار کرد : الف - اتچ کردن بصورت دستی که این حالت را اصلا به شما توصیه نمیکنم چون بعدا که نرم افزار را کامل کردین و به مشتری دادین باید برین و در سیستم او هم اتچ را انجام بدین ب - اتچ خودکار - که در این صورت باید فایل دیتابیس را حتما در کنار فایل اجرایی (در فولدر دلخواه) قرار بدین و اتچ را بعهده ی نرم افزار بزارین.

- برای وصل شدن به دیتا بیس حتما به کانفیگ کانکشن استرینگ نیاز هست ، و دو حالت داره :

1- تنظیم برای
    زمانی كه ديتابيس رو خودمون به صورت دستی اتچ کردیم: (شما به این قسمت احتیاج ندارین)
    Data Source=YourServerName\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=
    Hotel_Bank
    ;User ID=UserName;Password=UserPassword;Integrated Security=True
    توجه کنید که بجای UserName و UserPassword نام یوزر و پسورد نوشته میشه و YourServerName نام اینستنس سروریه که در SQL Server Configuration Manager ساخته و اتچ شده.

2- تنظیم برای
    زماني كه اتچ کردن ديتابيس رو به عهده ی نرم افزار میگذاریم :
    کد:
    "Data Source=.\\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=YourPath\Hotel_Bank.mdf;Integrated Security=True;User ID=UserName;Password=UserPassword;User Instance=True;"
    توجه کنید که بجای UserName و UserPassword نام یوزر و پسورد مورد نظر شما نوشته میشه و نیز بجای YourPath\
    Hotel_Bank
    .mdf مسیر و نام بانک موجود در سیستم خودتون را بنویسید.

- یادتون باشه که حتما فایروال سیستم را غیر فعال کنید.

راهنمای انواع کانکشن استرینگ را مطالعه کنید :
    عنوان: SQL Server 2008 connection strings
    دریافت کنید

اگر ایراد مرتفع نشد cn.Open را در یک بلوک try catch قرار بدین و پیام خطاشو که حاوی مشکل دقیق نرم افزارتون هست را بخونید و ایراد را بررسی کنید.

به اینصورت :
    کد:
     try
                 {
                     cn.Open();
                 } 
                 catch (SqlException ex)
                 {
                     MessageBox.Show(ex.Message);
                 }
    و مهمترین راهنمایی من به شما اینه که بجای اینکه با تغییر دادن تنظیمات مختلف و پرسیدن دنبال برطرف کردن این عیب باشید (که ظاهرا چندین روز وقتتون را گرفته ) بهتره یک یا دو روز این خطا را فراموش کنید و وقتتون را بطور کامل برای یادگیری بیشتر و فراگیری تک تک تنظیمات موجود صرف کنید . فیلمهای آموزش نرم افزار مدیریت هتل با اس کیو ال را سرچ و دانلود و مطالعه کنید ، چون من مطمئنم اگر اینکار را انجام بدین هم اطلاعاتتون خیلی بیشتر میشه و هم میتونین این مشکل را براحتی حل کنید. و شاید بتونین به دیگران هم کمک کنید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط Media Stream : 20-07-2015 در ساعت 12:13
    نمایش امضاء

8. نمایش تشکر

9. نمایش اطلاعات

پیش فرض کمک به شما

من حتما پیشنهاد می کنم برین تو سایت های آموزش پایگاه داده و آموزش های اون ها رو دانلود کنید
    یکی از مهمترین چیزهای دنیا ابتدا یادگیری سپس پیاده سازی هستش
    من خودم آموزش های زیادی در زمینه پایگاه داده دیدم
    مثلا یکی از بهترین آموزش هایی که دیدم آموزش مقدماتی microsoft sql server بود .
    که من با تمام مقدمات sql server آشنا شدم
    به شما هم پیشنهاد می کنم ابتدا آموزش های برنامه نویسی و پایگاه داده رو ببینید
    ویرایش توسط S!RUS : 09-11-2020 در ساعت 01:24

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)