سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: آموزش نرم افزار BeHappy

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض آموزش نرم افزار BeHappy

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش استفاده از BeHappy

جدا سازی شده از تاپیک اصلی نرم افزار به این آدرس.

برای استفاده از این نرم افزار کافیه پرتابلی رو که برای شما قرار دادم (یا می تونید نسخه ی نصبی بعلاوه همه ی قسمت های مربوطه ی اون رو خودتون ) دانلود کنید و سپس پیش نیازی رو که توی پست قبلی خودم بهش اشاره کردم یعنی Net Framework. رو فراهم کنید.
    پیش نیاز دیگر هم خود صدای فیلم شماست که باید اون رو از قبل در اختیار داشته باشید.

بعد از باز کردن نرم افزار با صفحه ی اصلی روبرو خواهید شد که خود توسعه دهنده ی نرم افزار قسمت های مختلف رو برای شما شماره گذاری کرده و شما 4 قسمت در پیش رو دارید.

قسمت شماره ی 1

قسمتی است که باید ابتدا پلاگین Decode کننده ی فایل ورودیتون رو انتخاب کنید و سپس با استفاده از دکمه ی تعبیه شده فایل ورودی خودتون رو باز کنید.
    در مورد پلاگین های این قسمت خب همانطور که می بینید در جلوی پلاگین ها پسوندی (همان فرمتی) رو که هر پلاگین ساپورت می کند رو مشاهده می کنید پس برای همین ابتدا باید پلاگین رو انتخاب بفرمائید تا درون کادر فایل هایی که با آن فرمت (های) پشتیبانی شده توسط آن پلاگین خاص هستند نمایش داده بشوند و سپس بتوانید فایل خودتان رو انتخاب نمایید. برای مثال فایل صدای فیلم من در اینجا فرمتش AC3 بود بنابر این پلاگینی رو انتخاب کردم که قابلیت Decode کردن فرمت AC3 رو داشته باشد.
    خب می بینید که برخی پلاگین ها بعضی فرمت هاشون مشترک هست مثلا فرمت mp3 رو هردو پلاگین NicMPG123Source و BassAudio پشتیبانی می کنند. در اینگونه موارد "در شرایط عادی" تفاوتی وجود ندارد. پلاگین DirectShowSource از فرمت های زیادی پشتیبانی می کند (و از کدک پک های نصب شده بر روی سیستم شما برای Decodeکردن استفاده می کند) اما ضعف هایی دارد که اکثر جاها که من مشاهده کردم بعنوان آخرین راه حل پیشنهاد می شود.
    یک گزینه هم هست به اسم AviSynth که برای کاربرانی هست که تخصص کار با خود AviSynth رو دارند و ترجیح می دهند خودشان اسکریپت مربوطه و دلخواه رو با AviSynth بنویسند و فقط عملیات Encode نهایی رو از طریق BeHappy انجام بدهند.

توجه مهم: از آن جایی که درون دنیایی که ما زندگی می کنیم همه چیز به هم مربوط می شود تمامی تنظیمات قسمت 2، 3 و 4 در این نرم افزار نیز با یکدیگر رابطه ی مستقیم دارند و به هم مربوط می شوند و اگر تنظیمی نامتناسب انجام بدهید در انتها و زمانی که برای شروع عملیات نهایی کلیک می کنید با یک ارور خوشگل مواجه خواهید شد. پس با دقت این توضیحات کوتاه رو بخوانید و در انتها ویدئوهایی رو که قرار دادم هم ببینید تا در آینده از این نرم افزار گله نکنید.

قسمت شماره ی 2

توی این قسمت می شود یک سری پردازش ها رو روی صداتون انجام بدید مثلا افزودن تاخیر یا تسریع به ابتدای صدا، برش زدن و ... که در واقع جزو امکاناتی هستند که در حالت معمول احتیاجی بهشون پیدا نمی کنید. مثلا تیک اول یعنی Ensure MP3 VBR Sync فقط زمانی برای شما کاربرد دارد که بخواهید فرمت خروجی شما MP3 باشد و از متد VBRبرای سیستم Ratecontrol اون استفاده کنید. این تیک در شرایط دیگر کاربرد نخواهد داشت مثلا هنگامی که فرمت خروجی رو MP3 انتخاب کنید و سیستم Ratecontrol اون رو بر روی CBR قرار بدید کاربرد ندارد. پارامتر Delay رو هم شخصا پیشنهاد می دهم که در اینجا نیازی نیست استفاده کنید و بهتر و راحت تر هست که این کار رو (در صورت نیاز) در مرحله ی MUXتوسط نرم افزار مربوطه (مثلا mkvmerge ffmpeg و ...) انجام بدهید.

قسمت شماره ی 3

در این قسمت شما می توانید عملیات Pre-Processing رو روی صداتون انجام بدهید. با استفاده از دکمه های تعبیه شده (Move Up / Down) در پائین می توانید ترتیب پردازش ها رو تغییر بدهید. مثلا تعیین کنید صدای ورودی شما که 6 کاناله هست اول تبدیل بشه به استریو (با استفاده از دستور Downmix) و سپس Normalize بشود (با استفاده از دستور Normalize). همانطور که می بینید پس از انتخاب یک فیلتر و فعال کردن اون (با زدن تیک کنارش) دکمه ای با نام Configure برای فیلتر مربوطه فعال می شود که تنظیمات خاص اون فیلتر در قسمت مربوطه قرار خواهد گرفت.
    توجه در باره ی فیلتر Normalize: نکته ای که من امتحان کردم در سیستم من این نرم افزار در Downmix کردن و تبدیل """" AAC چندکاناله"""" به فرمت های دیگر مشکل داشت و Carsh می کرد. پس از کنکاش بیشتر متوجه شدم که مشکل از فیلتر Normalize بوده که روشنش کردم. پس نتیجه اینکه فیلتر Normalize برای فایل ورودی """" AC3 چند کاناله"""" مشکلی ندارد امـــــــــا اگر فایل ورودی شما AAC از نوع 6 کاناله یا 8 کاناله (کلا بیشتر از 2 کاناله) بود از فیلتر Normalize استفاده نکنید و اون رو خاموش بگزارید. من که در کل ترجیح می دهم کلا از Normalize استفاده نکنم و در عوض هنگام تماشای فیلم توسط پلیر مربوطه صدا رو در هنگام پخش Normalize کنم.

خب توضیحات دیگر این قسمت رو با چند مثال ساده در انتها انجام می دهیم.

قسمت شماره ی 4

این قسمت همان قسمت نهایی یا تنظیمات عملیات Encoding نام دارد. در اینجا شما باید Encoder مربوطه و در نتیجه فرمت خروجی و Bitrate و ... رو مشخص کنید. از بین Encoder های موجود خب اولا باید بدانید که همه ی آنها داخل پکیج پرتابل اینجانب حضور ندارند و اونهایی رو که کاربردی تر هستند رو داخل پکیج قرار دادم. برای فرمت AAC کاربردی ترین رو که NeroAacEnc هست قرار دادم که همانطور که می بینید توی لیست با نام NeroDigital مشخص است. برای فرمت MP3 من Lame رو قرار دادم که میشه گفت برای MP3 بهترین هست. برای فرمت AC3 (یا همان Audio Coding 3) انکدری با نام Aften AC3 رو انتخاب کنید. برای فرمت MP2 هم TwoLame گزینه ی خوبیست. برای فرمت OGG هم من برای شما OggEnc2 رو قرار دادم که توی لیست با نام OggVorbis قابل انتخاب هستش. فرمت ها و انکدر های دیگرش رو می توانید خودتان یک چکی بکنید و از سایت های مربوطه شان دانلود کرده و توی SandBox پرتابل قرار بدهید تا فعال بشوند اما این 5 فرمت اصلی که نام بردم همگی آماده به کارند و نیاز های من و اکثر شما رو پوشش خواهند داد.
    هرکدام از این Encoderها برای خودشان تنظیماتی دارند که با کلیک بر روی دکمه ی Configure (همان دکمه ی مربع شکل که در کنار لیست انتخاب انکدرها قرار دارد) می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید.

06-section4-encoding-settings-Aften-AC3.png
    06-section4-encoding-settings-Lame.png
    06-section4-encoding-settings-NeroDigital.png
    06-section4-encoding-settings-OggVorbis.png
    06-section4-encoding-settings-TwoLamel.png
    یکبار دیگر به "توجه مهم" قرمز رنگ در بالا نگاه بفرمایید. یکی از مواردی که آن رو بیان کردم اینجا بود یعنی انتخاب Encoder، همه ی این Encoder ها از صدای بیشتر از 2کاناله پشتیبانی نمی کنند. مثلا در حال حاضر Lame OggVorbis و TwoLame از صدای چندکاناله پشتیبانی نمی کنند در نتیجه شما نمی تواند صدای چندکاناله به آنها بدهید و انتظار داشته باشید تبدیل را برای شما انجام بدهند. پس وقتی از این انکدرها استفاده می کنید و صدای وردیتون هم چندکاناله (بیشتر از 2 کانال) هست می بایست فیلتر Downmix را در قسمت شماره ی 3 (Pre-Processing) فعال کنید و آنرا روی Stereo بگذارید.
    انکدرهای NeroDigital و Aften AC3 از صدای چندکاناله پشتیبانی می کنند.

انتخاب آدرس فایل خروجی نیز جزء همین قسمت می باشد.

قسمت شماره ی 5

البته چیزی با عنوان شماره ی 5 واقعی وجود ندارد اما خب خودمان اضافه کردیم. در این قسمت شما پس از اینکه مطمئن شدید همه ی تنظیمات مورد نظرتان را در 4 قسمت قبلی انجام داده اید باید روی دکمه ی Enqueue در پائین سمت راست صفحه کلیک کنید تا در نتیجه یک Job به قسمت صف ( تب Queue) اضافه کنید. حال به تب Queue بروید و عملیات رو با فشردن کلید Start، آغاز کنید. خب طبعا عملیات زمان بری خواهد بود و شاید تا 5 الی 10 دقیقه هم طول بکشد. هرچقدر تعداد کانال ها بیشتر باشد سرعت هم کم تر خواهد بود مثلا صدای خروجی 6 کاناله کندتر از خروجی 2 کاناله تبدیل خواهد شد.

برای مشاهده ی مثال های استفاده به پست بعدی توجه بفرمائید.
    آموزش نرم افزار BeHappy تصاویر پیوست شده
    آموزش نرم افزار BeHappy فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط M-AUDIO : 21-03-2014 در ساعت 19:24
    :)

2. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

==========>

مثال های استفاده

خب حالا 3 عدد مثال در بالا گفته بودیم که من اون 3 مثال رو بصورت فیلم برای شما تهیه کرده ام.

نکته مهم و تکراری: دانستن تعداد کانال های صدای ورودی مهم است پس باید با استفاده از نرم افزار Mediainfo به تعداد کانال های فایل صداتون پی ببرید. خب حال به مثال ها توجه بفرمائید.

مثال 1 – فرض کنید صدای فیلم ما یک صدای 6 کاناله با فرمت AC3 هستش. ما می خواهیم اون رو به صدای دو کاناله و فرمت MP3 تبدیل کنیم و کمی اون رو Normalize کنیم تا صدایش را بالا تر ببریم. این گونه:

عنوان: دانلود مثال اول با حجم 873 کیلوبایت

مثال 2 – فرض کنید صدای فیلم ما دو کاناله (استریو)، با فرمت AC3 و بر روی فیلمی با نرخ فریم 25.000 قرار گرفته بوده است. می خواهیم اون رو با همان 2 کانال خودش به فرمت AAC تبدیل کنیم و همچنین می خواهیم سرعت اون رو کمی ""کاهش"" بدیم تا با یک فیلم دیگر که نرخ فریم آن 23.976 هست هماهنگ کنیم. اینبار به این شکل:

عنوان: دانلود مثال دوم با حجم 1.14 مگابایت

مثال 3 – فرض کنیم صدای فیلم ما 6 کاناله AACهست و می خواهیم اون رو به AC3 تبدیل کنیم با حفظ 6 کاناله بودنش و فقط می خواهیم فرمتش رو تغییر بدهیم چون تلویزیون ما AAC شش کاناله نمی خواند اما AC3شش کاناله می خواند. به این شکل:

عنوان: دانلود مثال سوم با حجم 691 مگابایت

(توجه: برای دیدن فیلم ها از پلیر های """به روز""" و یا کدک پک های """به روز""" استفاده کنید)

موفق باشید .
    آموزش نرم افزار BeHappy تصاویر پیوست شده
    آموزش نرم افزار BeHappy فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط M-AUDIO : 07-01-2014 در ساعت 02:46
    :)

4. کاربران : 18 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •