سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 20

موضوع: DC-Comp - فشرده سازی حرفه ای ویدئوهای آموزشی Desktop Capture

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

Post DC-Comp - فشرده سازی حرفه ای ویدئوهای آموزشی Desktop Capture

جایگزین شده در تاریخ5 شهریور 1394
    بسم الله الرحمن الرحیم

با عرض سلام و ادب خدمت بازدیدکنندگان عزیز و تبریک به مناسبت میلاد امام رضا (ع)

دی سی کامپ چیست؟
    دی سی کامپ یک ظاهر گرافیکی یا GUI برای FFmpeg می باشد که بطور اختصاصی برای فشرده سازی فیلم های آموزشی فیلم برداری شده از صفحه دسکتاپ و نرم افزارها طراحی و اجرا شده است.

تاریخچه این GUI و این تاپیک
    قبل از این نرم افزار، در همین تاپیک در برج 4 سال 2013 آموزش تقریبا کاملی در مورد فشرده سازی فیلم های آموزشی دسکتاپ کپچر با FFmpeg بصورت مستقیم و کنسولی قرار داده شده بود. آموزش مربوطه شامل موارد دیگری از جمله برخی نکات استفاده از ابزار کنسولی FFmpeg و دستورات مخصوص موارد دیگر نیز می گشت. در بروز رسانی کلی آموزش که بعد از نزدیک به یک سال از ارائه اول آن انجام گرفت قسمتی از توضیحات تکمیلی حذف و یک نرم افزار بدون ظاهر یا در اصل یک Launcher نوشته شد به اسم DC-Comp که کارش خواندن دستورات انکد و انتخاب های کاربر از یک فایل ini و در نهایت ساخت یک فایل batch آماده به کار بود. البته با محدودیت های خودش. به لطف خدا الان در برج 8 سال 2015 مفتخر به ارائه نسخه گرافیکی دی سی کامپ هستم که اون رو بخاطر تغییر کلی که داشته نسخه 2 شماره گذاری کردم.
    ویرایش توسط M-AUDIO : 15-10-2015 در ساعت 12:47 دلیل: دومین بروزرسانی آموزش - تبدیل آموزش به نرم افزار
    :)

2. کاربران : 40 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض امکانات نسخه 2 از DC-Comp

جایگزین شده در تاریخ5 شهریور 1394

امکانات نسخه 2 از DC-Comp

• زبان روان فارسی بعلاوه Tooltip های فارسی و فونت یکان
    • کاملا اختصاصی و خوشدست برای فیلم های آموزشی دسکتاپ کپچر
    • پشتیبانی از Drag & Drop
    • چسباندن یا همان Overlay کردن لوگو
    • قرار دادن موسیقی زمینه بر روی فیلم آموزشی
    • توانایی تعیین SubSamling تا 4: 4 :4
    • توانایی انجام انکد بصورت 8 بیتی و 10 بیتی
    • عدم محدودیت در انتخاب FFmpeg (کاربر به راحتی می تواند FFmpeg خود را با یک نسخه بروزتر در تاریخ مربوطه جایگزین کند. هرچند که توسعه کتابخانه اصلی که دی سی کامپ ازش بهره می برد یعنی libx264 بسیار آهسته پیش میره و دوران اوج خودش رو کاملا سپری کرده)
    • توانایی کپی (یا همان عدم تبدیل فرمت) استریم ها (ویدئو یا صوت به انتخاب کاربر)
    • توانایی کنترل نرخ فریم (ریزش فریم ها برای کاهش حجم هرچه بیشتر و افزایش سرعت برای جبران کمی نرخ فریم)
    • کادر ورودی جدا برای دستورات اضافی x264 و FFmpeg (=داشتن کنترل بهتر در صورت لزوم)
    • دارای فایل ini تنظیمات پیشفرض و توانایی تغییر تنظیمات پیش فرض توسط کاربر (آگاه!)
    ویرایش توسط M-AUDIO : 27-08-2015 در ساعت 04:11

4. کاربران : 33 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض دانلود نسخه 2 و راهنمای برنامه

راهنمای نرم افزار بصورت HTML نوشته شده که به راحتی با مرورگر دلخواهتون باز می کنید. "راهنمای سریع استفاده" از داخل فهرست، احتمالا اولین یا مهم ترین چیزی هست که بخواهید بهش نگاه نمایید. همچنین قبل از گزارش مشکلات احتمالی تان حتما "مشکلات شناخته شده و گزارش باگ" رو مشاهده کنید.

عنوان: دانلود از گوگل درایو

عنوان: دانلود از دراپ باکس

مشخصات MD5 و SHA1 و CRC پکیج هم در همون فایل متنی کنار پکیج هست.

راهنمای دانلود
    DC-Comp_vx.x.x_x_win32.7z
    DC-Comp_vx.x.x_x_linux_gtk2_i386.tar.xz
    قسمت قرمز رنگ نسخه نرم افزار هست که باید جدیدترین نسخه رو دانلود کنید. قسمت آبی رنگ هم مرحله نرم افزار هست که خب حتما می دونید بتا از الفا جدیدتر هست و..
    قسمت زرد رنگ سیستم عامل مخصوص اون نسخه رو مشخص می کنه به اینصورت که فایل هایی که انتهای نامشون "win32.7z" داره مخصوص ویندوز هستن و فایل هایی که انتهای نامشون "linux_gtk2_i386.tar.xz" هست مخصوص لینوکس.
    فایل های txt هم hash فایل های دیگه هستن برای مسایل امنیتی.
    باتوجه به سیستم عامل خودتون نسخه صحیح و جدیدترین رو دانلود می کنید.

همچنین آموزش قبلی موجود در این تاپیک نیز در انتهای راهنما قرار داده شد.

موفق باشید
    ویرایش توسط M-AUDIO : 10-11-2015 در ساعت 13:13 دلیل: اطلاع رسانی در مورد دانلود نسخه صحیح

6. کاربران : 17 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    11
    اعتبار کاربر
    1

دست مریزاد(1) جناب محمد رضای عزیز.
    خیلی منتظرش بودم. واقعا بهش نیاز داشتم.
    خداخیرتون بده

(1) دَست مریزاد یک فعل دعایی است . هر گاه از دست کسی کاری زیبا نمایان شود ؛ بدو گویند : " دست مریزاد " .مریزاد از مصدر ریختن است . فعل دعا با افزودن الف به ماقبل آخر فعل مضارع ساده ساخته می شود . مانند خدایش رحمت کناد . خدا او را بیامرزاد .

که رستم منم کِـم مِـماناد نام نِشیناد بر ماتمم پور سام
    پس دست مریزاد یعنی دست تو نریزد . منظور این است که دست تو دچار بیماری نشود به گونه ای که با گرفتار شدن به بیماری دچار لرزش شوی و چیزها از دستت بریزد (بیفتد )
    اول و آخر این جمله را در کنار هم آورده اند و شده است { دست مریزاد }.

8. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما mirzahashem برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    107
    تشکر تشکر شده 
    27
    اعتبار کاربر
    0

سلام و ممنون بخاطر ارتقاء نرم افزار
    من یک سری فیلم آموزشی دارم که همشون رو می خوام اینطوری فشرده کنم. ولی یه مشکلی دارم، اونم اینه که بعد از فشرده سازی با استفاده از کلید های Arrow روی صفحه کلید نمیتونم فیلم رو جلو و عقب ببرم. یعنی فیلم یه دفعه پرش می کنه یه جای دیگه. فکر می کنید راه حلی داشته باشه؟

(من از KMP استفاده می کنم.)
    با تشکر فراوان

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    107
    تشکر تشکر شده 
    27
    اعتبار کاربر
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    راهنمای نرم افزار بصورت HTML نوشته شده که به راحتی با مرورگر دلخواهتون باز می کنید. "راهنمای سریع استفاده" از داخل فهرست، احتمالا اولین یا مهم ترین چیزی هست که بخواهید بهش نگاه نمایید. همچنین قبل از گزارش مشکلات احتمالی تان حتما "مشکلات شناخته شده و گزارش باگ" رو مشاهده کنید.

عنوان: دانلود DC-Comp نسخه 2.0.1 آلفا از گوگل درایو

عنوان: دانلود DC-Comp نسخه 2.0.1 آلفا از دراپ باکس

مشخصات MD5 و SHA1 و CRC پکیج هم در همون فایل متنی کنار پکیج هست. فایل DC-Comp_ffmpeg_xp.7z هم فقط برای افرادی هست که ویندوز ایکس پی دارند (برای توضیحات بیشتر رجوع شود به "مشکلات شناخته شده" در راهنما)
    همچنین آموزش قبلی موجود در این تاپیک نیز در انتهای راهنما قرار داده شد.

موفق باشید

سلام و ممنون بخاطر ارتقاء نرم افزار
    من یک سری فیلم آموزشی دارم که همشون رو می خوام اینطوری فشرده کنم. ولی یه مشکلی دارم، اونم اینه که بعد از فشرده سازی با استفاده از کلید های Arrow روی صفحه کلید نمیتونم فیلم رو جلو و عقب ببرم. یعنی فیلم یه دفعه پرش می کنه یه جای دیگه. فکر می کنید راه حلی داشته باشه؟

(من از KMP استفاده می کنم.)
    با تشکر فراوان
    فکر میکنم مشکل از keyframe باشه. ولی من این کارو با MeGUI انجام دادم و keyint 350 قرار دادم و این مشکل پرش وجود نداره.

11. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام @SnailMan جان دلیلش همونطور که حدس زدی کی فریم هست
    نقل قول نوشته اصلی توسط یکی از اسپم های قدیمی
    توی PotPlayer تیک Move by KeyFrame رو برداریم (از تنظیمات->playback و سپس timejump) یا توی KMPlayer مشابه همین کارو (در قسمت تنظیمات->general و سپس playback) انجام بدیم، دیگه می تونیم روی هر فریمی که خواستیم Seek کنیم.
    حالا فرض کن مثلا ما می خواهیم به یه فریم که مابین دوتا Keyframe قرار گرفته Seek کنیم به اینصورت می شه که پلیر در پس زمینه، اول Seek می کنه به نزدیک ترین Keyframe "قبل" از فریم مذکور، بعد شروع می کنه به Decode کردن فریم ها تا فریم مذکور، بعد اون فریم رو به ما نشون می ده. برای همین گفته یکمی کندتر هست تا Seek کردن مستقیم روی خود Keyframeها.
    و چون کی فریم ها حجیم ترین فریم ها هستن، پس هرچی حداکثر فاصلشون بیشتر باشه تعداد کمتری استفاده میشه تا انتهای مدت زمان فایل (البته به شرط اینکه سورسمون تغییر صحنه زیادی نداشته باشه و مثل همین فیلمبرداری از صفحه دسکتاپ باشه)، در نتیجه حجم خروجی کمتر می شه. در عوض دقت seek کردن میاد پائین تر.
    نقل قول نوشته اصلی توسط SnailMan نمایش پست ها
    من این کارو با MeGUI انجام دادم و keyint 350 قرار دادم و این مشکل پرش وجود نداره.
    این برای خودمم جالبه و می تونه بررسی بشه. اگه میشه از فرایندی که با megui انجام می دید از اول فیلم بگیرید.

13. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض نسخه جدید

سلام و تسلیت به مناسبت ایام محرم
    2.0.9 بتا (14 اکتبر 2015)
    اضافه کردن قابلیت تبدیل گروهی به دو طریق (آزمایشی)
    اضافه کردن قابلیت افزایش شدت صدا (ولوم)
    اضافه کردن قابلیت استفاده از af- در کادر "دستورات FFmpeg" (مثل vf- در نسخه های قبل).
    حل مشکل "کپی دستور بچ" در لینوکس
    حل مشکل عدم همخوانی نسخه پیشفرض FFmpeg با ویندوز ایکس پی. (دیگه نیازی به دانلود نسخه جداگانه FFmpeg برای ویندوز ایکس پی نیست)
    رفع کامل باگ Decimal Separator که در نسخه 2.0.5 رسیدگی شده بود.
    تغییر چینش کنترل ها از حالت دستی به حالت خودکار و استفاده از Anchoring که در نتیجه اکثر مشکلات ظاهری دو نسخه قبلی در لینوکس بر طرف شد.
    تغییر رنگ و بهبود کیفیت آیکن و دکمه ها و چند تغییر جزئی دیگر

2.0.5 بتا (۲۶ سپتامبر 2015)
    مهار کردن یکی دو Exception در زمانی که آدرس FFmpeg به درستی وارد نشده
    تعمیر یک باگ (نادر) در محاسبات نرخ تصویر و افزایش سرعت در سیستم هایی که از "/" بجای "." بعنوان Decimal Separator (همان جداکننده بخش اعشاری از بخش صحیح در یک عدد اعشاری) استفاده می کنند. البته برای اینکه در برخی برنامه های دیگر نیز به مشکل نخورید بهتر است در Regional and Language از "." برای اینکار استفاده نمایید.

2.0.4 آلفا (10 سپتامبر 2015)
    ارائه یک نسخه آزمایشی gtk2 برای لینوکس
    اضافه کردن امکان Normalize کردن صدا
    برداشتن پیغام نبود فایل کانفیگ در اولین اجرا و بهبود بخشیدن به فرایند بازخوانی فایل کانفیگ
    برخی نکات ظاهری و جزئی
    لینک های دانلود تغییر نکردن و همونا هستن. توی پوشه باز شده دنبال آخرین نسخه بگردید با توجه به سیستم عامل;)

15. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    107
    تشکر تشکر شده 
    27
    اعتبار کاربر
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    این برای خودمم جالبه و می تونه بررسی بشه. اگه میشه از فرایندی که با megui انجام می دید از اول فیلم بگیرید.
    سلام. البته شما که میدونید اما اینو برای بقیه کسانی که بعدا این تاپیک رو می بینند میگم:
    خوب من با ورژن 1.0.0 کار می کردم که مشکل Seek خیلی شدید بود و توی ورژن جدید خیلی کم شده و با MeGui یکی هست.
    ممنون بابت ارتقاء نرم افزار.

ای کاش همه این نرم افزار رو می دیدند و ازش استفاده می کردند تا دیگه اینقدر ترافیک اینترنت واسه دریافت فایلهای ویدئویی آموزشی حجیم مصرف نشه.

17. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

سلام اساتیدها
    اول از اوستا محمدرضا بابت این نرم افزارش تشکر میکنم
    بعد اینکه قبلا گفته بودین برای استفاده از این نرم افزار باید آموزش ببینم؟ آموزشش کجاست؟
    من الان یه فیلم 660 مگی رو دارم تبدیل میکنم ، فایل تبدیل شده تا 40 مگ رفت ولی روند پیشرفت اش هنوز 1 درصد هم نرفت (اگه تا 60 مگ 1 درصد هم نره که حجمش از فایل اصلی بیشتر میشه) . البته تنظیمات پیشرفته شو روی 10 بیت گزاشتم بجای 8 بیت . این الان progress اش سالم هه؟

ولی یه انتقاد کنم از نرم افزار اینکه سرعتش خیلی پایینه
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •