سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 20

موضوع: DC-Comp - فشرده سازی حرفه ای ویدئوهای آموزشی Desktop Capture

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

آقا من تبدیل کردم با این نرم افزار
    اولا که progress نرم افزار کار نمیکنه (من میگم خدایا چرا جم نمیخوره)
    بعد تقریبا تا 40 درصد فیلم رو تبدیل کردم و متوقف کردم . کل فیلم 663 مگ بود که با تبدیل 40 درصد فیلم 54 مگ شد . فک کنم کل فیلم رو فشرده اگه میکردم ، از 130 مگ تجاوز نمیکرد ولی با اونکه روی 10 بیت گزاشتم مشخصه کیفیت اش حدودا نصف شد (هر چند باز هم قابل قبول هه)
    سئوالم اینه که اگه بخام کیفیت رو 2 برابر افزایش بدم (حجمش بجای 130 مگ حدود 250 مگ بشه یعنی) ، چی کار باید کنم؟ یعنی بیت ریت رو میخام 2 برابرش کنم باید چی کار کنم؟
    بازم ممنون از آقا محمدرضا بابت این نرم افزار فوق کاربردیش که حداقل معظل ما رو حل کرد
    تازه سرعتش نه تنها پایین نیست بلکه خوبه . چون Progress نرم افزار مورد داشت فک کردم سرعتش پایینه

بعد اینکه تدارج یا گرادیان چیه که تو توضیح تبدیل 8 یا 10 بیتی اومده؟
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

2. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

این نرم افزار یه دلیل اش این قدر حجم رو کم میکرد بخاطر این بود که فریم رو بصورت پیش فرض روی 10 فریم تنظیم میکرد (فیلم من روی 15 فریم بود)
    الان که با 15 فریم و فقط با تبدیل تصویر (صدا دستکاری نشد) تبدیل کردم ، 663 مگ رو تبدیل به 420 مگ کرد که کیفیت اش مثل سورس شه که باز هم خوبه ولی زیادتر از چیزی که فکر میکردم شد .

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

اقا سجاد دریاب : این هم راهنمای برنامه و هر کدوم از اون لینک ها هم مشخص هست به کجا میره . وقتی فایل را از فشرده خارج میکنید یه پوشه HelpFiles هم داره که میتونید دستی بازش کنید و ...

DC-Comp - فشرده سازی حرفه ای ویدئوهای آموزشی Desktop Capture تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط S!RUS : 26-09-2016 در ساعت 23:57
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

ممنون آقا سیروس
    والا از tool tip خود همون صفحه راهنمایی گرفتم و برام بس بود
    والا این قدر رو که متوجه شدم این نرم افزار با 2 روش فشرده میکنه . هم فریم فیلم رو کم میکنه و یا به هر نحوی روی فریم تاثیر میزاره و هم روی کیفیت فیلم
    اگه هم در حالتی باشه که فریم ها و کیفیت خود همون فیلم مبدا باشه ، در اون صورت چیزی دو برابر نرم افزار winrar فشرده میکنه (وینرار کلیپ 663 مگ رو 553 مگ کرد و این نرم افزار 420 مگ)
    حالا من موندم با این وضعیت اولا کسی هست که خواهان آموزش افترافکت باشه که آپلود کنم ؟ هر چند خودم که حداقل توی دو انجمن این آموزش رو میفرستم که یکی اینجا و یکی شهر سخت افزاره (البته اگه آپلود کنم) و دوما که اگه آپلود کنم تا چه حدی کیفیت اش شو با این نرم افزار کم کنم که مورد رضایت بقیه باشه (منظورم تا حد 420 مگ کاهش نیست چون میانگین قسمت ها 750 مگ هه که با این روند این نرم افزار که تا 500 مگ میتونه کم کنه و 9 قسمت هست که حدودا 4.5 گیگ میشه) و اگه قرار به کم نکردن کیفیت باشه ، آیا کسی هست تو آپلود کمکم کنه؟
    با تبدیل به 10 فریم بر ثانیه (خود فیلم 15 فریم بود) و 2 برابر (شاید بیشتر) کاهش کیفیت چیزی حدود 130 مگ میشه در هر 660 مگ که اگه این مورد پسند باشه نه تنها افترافکت بلکه بقیه هم آپلود میکنم اما اگه سخت گیر نباشن کیفیت این 130 مگی چیزی بالاتر از قابل تحمل کردن یعنی میشه گفت قابل قبول هه (چون خودم موقع فیلم ، بخاطر حجم از کیفیتش 2 برابر کاستم تا حجمش کم شه)

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما SajjadKhati برای ارسال این پست سودمند:

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,353
    تشکر تشکر شده 
    15,486
    اعتبار کاربر
    1

ریزه کاری و تنظیمات خود برنامه که محمد رضا جان بهتر و خوبتر میتونه راهنمایی کنه , و اما
    حالا همون فیلم را هم اگه با وین رار فشرده کنید بازم حجمش کمتر میشه , چون قبل از اپلود باید با وین رار هم فشرده ( RAR ) کنید .
    اما در خصوص اینکه با تنظیماتی که شما دادید و حجمش کمتر شد ( 130 مگ ) , اگه به نظر خودتون کیفیتش که خوبه , مهم نیست , همونجوری درستش کن . اصل فایل و کم حجم شده چون الان پیش خودتون هست , با هم مقایسه کنید .
    نهایتا اگه کسی هم خواهان دیسک آماده آموزش بود که شما اعلام کرده اید با DVD براش پست میکنید .
    ضمنا کلیه پستهایی که خارج از مبحث تاپیک (DC-COMP ) هست , بعدا پاکسازی خواهد شد .
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

@SajjadKhati
    سلام سجاد جان و تشکر فراوان از تست دی سی کامپ و ارائه نظراتتون
    اول پیشنهاداتی از من بهت:))

1 با توجه به حساسیتتون روی کیفیت صدا و تصویر بعنوان یک تولید کننده آموزش: برای سنجش کیفیت، باید خودتون رو بذارید جای مخاطب و نه تولید کننده;). مخاطب واقعی فقط به یه دلیل به یه آموزش ویدئویی نگاه می کنه:) و یه چیزایی برای این مخاطب اصلا اهمیت نداره یا خیلی کم. از جمله: انیمیشنی که پنجره ها موقع باز و بسته شدن دارن، پس زمینه دسکتاپ داخل فیلم یا چینش آیکون های داخل دسکتاپ، روان جابجا شدن و غیر روان جابجا شدن نشانه گر موس (pointer)، ضبط شدن صدای کلیک موس بصورت ساختگی، دوکاناله یا 6 کاناله بودن صدا ی ضبط شده و غیره. حالا در مقابل اینا چیا براش مهمه، اینکه دقیقا بشنوه آموزش دهنده چی می گه، دقیقا ببینه آموزش دهنده چه گزینه ای رو انتخاب می کنه، نوشته ها براش واضح و شفاف باشن و ریز و مات و ناخوانا نباشن، و کیفیت آموزش پایدار باشه و مثلا چندلحظه یبار کیفیت بد نشه و دوباره خوب بشه. و بعد اینا یه چیزای دیگه هم برای مخاطب مهمه (که البته کلی نیست و فقط مخصوص آموزشهای دانلودی هست): اینکه حجم زیادی برای دانلود مصرف نکنه و به همون اندازه مهم، مجبور نباشه حجمی 2 تا 100 برابر حجمی که دانلود کرده، روی هاردش فضای خالی داشته باشه تا بتونه بعد از استخراج، آموزش رو ببینه و این روند رو هربار برای دیدن آموزش تکرار کنه. مطمئن باشید حداقل 80 درصد مخاطبا اگه آموزش ها شرایط بالا رو داشته باشن راضی هستن.

2 با توجه به عجلتون در تست کیفیت و غیره: ببینید سجاد جان چون همه چیزو نمیشه توی تولتیپ عنوان کرد نکات خوبی رو از دست دادید. مثلا نرم افزار رو فقط با یه دسته خاص از دسکتاپ کپچر ها تست کردید. دسکتاپ کپچر هایی که قسمت هایی از فیلم های واقعی هم توشون هست (درست مثل آموزش پاور دایرکتور 13 تون که فیلم "چه" رو باز کرده بودید). تو این دسته افت کیفیت محسوس تره چون برای اون تیکه فیلم های محیط واقعی، این تنظیماتی که داریم باهاش فشرده سازی می کنیم مناسب نیستن. ولی اون دسته از دسکتاپ کپچرها چند در صد از کل دسکتاپ کپچرهارو تشکیل می دن؟ مثلا شاید تعدادشون فقط با دسکتاپ کپچرهای مربوط به آموزش برنامه نویسی (که فقط محیط ساده گرافیکی هست) برابری کنه. مثلا این قسمت 4 از آموزش AMS خودتون هست با مدت زمان 1ساعت و 26 دقیقه و ابعاد 1024x768. که خب Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ گرامی هم زحمت آپلود مجددش رو کشیدن. و برای دانلود به 123 مگابایت و برای تماشا به 123 بعلاوه 228 مگابایت فضا روی هارد مخاطب نیاز داره. حالا همون آموزش فشرده سازی شده با دی سی کامپ هست که شده 52.3 مگابایت بدون نیاز به استخراج برای مشاهده و برای قضاوت در مورد کیفیتش هم هرکسی می تونه با چشماش مشاهده کنه:) نمی گم DC-Comp جادو می کنه یا اینا برعکس تقریبا همه جا گفتم به چه شکل کار می کنه و حتی در مباحث MeGUI هم توضیح دادم که چطوری با MeGUI نتیجه کاملا مشابه بگیریم.
    :)

12. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

@SajjadKhati
    خب حالا برسیم به باگ ها

گفتی ProgressBar کار نمی کنه عرض کنم که از ایکس پی تا 10 و حتی روی لینوکس هم نتونستم شبیه سازی کنم. تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که نتونسته در موقع وارد کردن فایلتون بدلیل مشکلی که تو فایلتون بوده مدت زمانش رو تشخیص بده. میشه با یه فایل دیگه هم تست کنی؟ مثلا همین فایل؟

تدارج هم یعنی همون گرادیان، مثلا به تدریج از آبی محو بشیم بریم تو سفید. و یه نکته راجب8 بیتی بگم که در این حالت خروجی آموزش بدون نیاز به هیچ نرم افزار یا کدک پک خاصی در ویندوز های 8 به بالا با نرم افزار پیش فرض ویندوز پخش میشه (مناسب رنج زیادی از مخاطب ها). ولی در حالت 10بیتی حتما به نرم افزار پخش کننده قوی یا کدک پک جداگانه نیاز هست. برای افزایش کیفیت و حجم هم همون CQP رو کم کنید. مثلا 6 تا کم کنید. سوال بیشتر داری بپرس.
    و بله معضلمون مشترک بوده و خوشحالم آقا سیروس عزیز توجه شما رو هم بهش جلب کرد

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

@M-AUDIO

سلام اوستا محمدرضا
    آها پس واسه این که فیلم رو ضبط میکرد ، کیفیت اش تو این آموزش ها کمتر میشد
    اما در کل نرم افزار مفید و بسیار کاربردی برای ماهاست . ممنون گلپسر .
    اینو با چه نرم افزاری ساختی؟ (زبانش فقط منظورم نیست)
    اون فیلم AMS رو که داشتم ، الان دارم تبدیل میکنم ، progress اش کار میکنه
    به نظرت بهترین تنظیمات برای این فیلم ای که لایه های tooltip و فیلم ها رو پخش میکنه ، چیه؟ یعنی من با همین 15 فریم بر ثانیه میخام خروجی بگیرم و تنظیمات اش جوری باشه که کیفیت اش از نصف فیلم اصلی کمتر نشه و حجمش هم 250 تا 300 مگ بیشتر نشه (وقتی خروجی رو زیاد دستکاری نکردم و مخصاتش رو روی 0 گزاشتم که هر چی توی ورودی هست مثل همون 15 فریم رو استفاده کنه ، 660 مگ رو 420 مگ کرد . حالا میخام حداکثر 300 مگ بشه ولی کیفیت رو یه کاری کنه که نه سیخ بسوزه نه فیلم
    )

16. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    جا داره دوباره یه تشکر کامل از اوستا محمدرضا کنم بابت این نرم افزار بسیار خوبش که واقعا یه دقدقه ی منو حل کرد
    فقط اوستا محمدرضا زبانش گفتی دلفی بود؟
    از چه IDE ای و محیطی برای توسعه ی این نرم افزارت استفاده کردی؟

18. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SajjadKhati نمایش پست ها
    سلام
    جا داره دوباره یه تشکر کامل از اوستا محمدرضا کنم بابت این نرم افزار بسیار خوبش که واقعا یه دقدقه ی منو حل کرد
    فقط اوستا محمدرضا زبانش گفتی دلفی بود؟
    از چه IDE ای و محیطی برای توسعه ی این نرم افزارت استفاده کردی؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط SajjadKhati نمایش پست ها

آقا محمدرضا یه سئوال دیگه . گفتین نرم افزار desktop capture رو با چه زبونی نوشتین؟ توی سی شارپ اگه بخوایم همچین نرم افزاری درست کرد ، باید از کلاس convert و کلاس هایی از این دست استفاده کرد؟
    سلام آقا سجاد.
    با پاسکال شی گرا (object pascal) نوشتم با استفاده از Free Pascal بعنوان کامپایلر و Lazarus بعنوان IDE. درست مثل 3 اسباب بازی دیگه ای که تا الان نوشتم. فرق زیادی با دلفی نداره یخورده محدودتره از لحاظ کامپوننت های 3rd party.

در مورد سی شارپ هم باید بگم که تاحالا لمسش نکردم اما هسته دیکد و انکد dc-comp همونطور که گفته شده بود FFmpeg هست. FFmpeg هم توسط دو راه قابل استفادست یکی کتابخانش (dll, so و کلا APIش که پیچیده تره) و یکی کنترل نسخه کنسولیش. که خب تو دی سی کامپ نسخه کنسولیش رو کنترل می کنم.
    اگه میخواید مشابهش رو در سی شارپ بنویسید کافیه کنترل نرم افزارهای کنسولی خارجی (running external programs using c#) رو جست و جو کنید. برای کنترل progressbar هم StdErr نرم افزار FFmpeg رو کپچر می کنم. برای یادیگیری api خود FFmpeg به سایتش می تونید مراجعه کنید و برای کار با نسخه کنسولی نرم افزار FFmpeg می تونید یه نگاهی به وبلاگ من بندازید که تا Complex Filter Graph هم جلو رفته بودم.

البته ناگفته نمونه که c# چون (پشتش مایکروسافت بوده و) جامعه بزرگتری ازش استفاده می کنه، احتمالا پروژه های رایگانی رو که مخصوص کنترل FFmpeg از طریق apiش عرضه شدن و بروز هم هستن پیدا کنید.

20. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •