سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: آموزش SoftSub کردن زیرنویس به فایل های AVI با استفاده از AVIAddXSubs

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض آموزش SoftSub کردن زیرنویس به فایل های AVI با استفاده از AVIAddXSubs

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش SoftSub کردن زیرنویس به فایل های AVI با استفاده از AVIAddXSubs

سلام و احترام خدمت بازدیدکنندگان محترم
    زیرنویس SoftSub (سافت ساب) زیرنویسی هست که بصورت یک Stream در داخل خود فایل قرار می گیرد و در هنگام پخش قابل خاموش و روشن کردن می باشد. خب برای فرمت های مختلف، از نرم افزارهای گوناگونی باید استفاده بشود. و یکی از مناسب ترین فرمت های زیرنویس برای فایل های AVI، فرمت XSUB هست که یک فرمت بیت مپی (عکس) هستش و توسط پلیرهای خانگی بخوبی پشتیبانی می شود. ابزارهای خوبی در این زمینه نوشته شده اند و AVIAddXSubs یکی از برترین های آنها می باشد. اما چون زیرنویس های فارسی معمولا مشکلات Character Encoding و حروف ناخوانا دارند باید ابتدا زیرنویس را آماده سازی کنیم....

فرمت: PDF
    حجم فایل: 1مگابایت
    تعداد صفحات: 5 (بیشتر تصویر)
    تاریخ: 24 مرداد 1393 - انجمن سافت گذر
    :)

2. کاربران : 17 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    0

سلام پیرو مسئله ای این تاپیک رو دیدم .منم اینکارو کردم ولی موقع پخش زیرنویسی دیده نمیشه توی نرم افزار mkvmerge GUI هم میزارم تکسی مشاهده نمیشه توی تی وی هم میزارم بدون زیرنویسه . سوالم اینه که من زیرنویسی وارد نرم افزار نمیکنم یعنی همین که هم نام هستند کافیه؟ یا باید کار دیگه ای بکنم؟

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    508
    تشکر تشکر شده 
    1,178
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط saraband نمایش پست ها
    سلام پیرو مسئله ای این تاپیک رو دیدم .منم اینکارو کردم ولی موقع پخش زیرنویسی دیده نمیشه توی نرم افزار mkvmerge GUI هم میزارم تکسی مشاهده نمیشه توی تی وی هم میزارم بدون زیرنویسه . سوالم اینه که من زیرنویسی وارد نرم افزار نمیکنم یعنی همین که هم نام هستند کافیه؟ یا باید کار دیگه ای بکنم؟
    سلام

بهتره که اطلاعات مربوط به استریمهای فایلتون را با Media Info و یا KMplayer که از Media Info استفاده میکنه مشاهده کنید و ببینید اصلا استریم مربوط به زیرنویس در اون ذخیره شده یا نه ، اگر وجود نداشت ایراد از پلیرتون نیست ، معمولا پلیرها زیر نویسهای سافت ساب را بطور خودکار باز میکنن . توجه داشته باشید که برای افزودن زیر نویسهای سافت ساب فایل شما باید حتما از نوع کانتاینر نظیر AVI و MKV و . . . باشه.
    با تمام خردمندان و صنعت گران و سیاست مداران بحث و گفتگو کردم ، همه گمان می کردند که دانایند ، اما هیچ چیز نمی دانستند و جاهلی بیش نبودند ، و دانستم که هر که میگوید چیزی بلدم مطمئنن دیگر نمی تواند آنرا فرا بگیرد ، اما بعد از عمری جهالت با مطالعه و جستجو و پرس و جو و تجربه مطمئن شدم که خودم یک چیز را می دانم و در آن شکی ندارم اینکه
    می دانم که هیچ نمی دانم
    سقراط حکیم

5. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما Media Stream برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    0

با تشکر.من طبق فایل بالا کار کردم .البته اول به avi بودن توجه نداشتم ولی با ارور مواجه شدم و درست که خوندم با چند فیلم avi دیگه امتحان کردم که همشون بدون تکست شدند .البته تبدیل هم کرد. حتی یه فایل mkv رو با mkvmerge GUI به صورت avi در آوردم ایراد گرفت که avi واقعی نیست. بازم ممنون از پاسختون

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

@saraband

با سلام و احترام

دوست گرامی در اول پوزش بابت تاخیر (تاخیر که چه عرض کنم..)
    ببینید اول اینکه عنوان آموزش افزودن زیرنویس به فایل های AVI هست پس نرم افزار mkvmerge در اینجا وارد نمیشود. و اما توضیحات بیشتر،
    این فرمت "مخصوص" کانتینر های divx و avi هستش. (درست مانند فرمت vobsub (یا SPU یا هرچیزی که اسم صحیحش هست) که مخصوص فایل های VOB و داخل دی وی دی استاندارد ویدئویی استفاده میشود یا فرمت PGS که مخصوص فایل های m2ts و داخل بلوری های استاندارد ویدئویی استفاده میشود)
    و در آخر اینکه مدیاپلیرهای نرم افزاری زیادی نیستن که فرمت XSUB را بخونن. مدیا پلیرهای داخل تلویزیون ها که کلا جای خود دارند! چون مشاهده شده که فرمت های رایج تر از این مثل srt و ass رو برخی گرون قیمت هاشون عاجز هستن.
    اصل استفاده این فرمت از زیرنویس برای سافت ساب کردن فایل های AVI و divx هست تا "در پلیر هایی که لوگوی DivX یا XviD روشون خورده" پخش بشوند و شخص مجبور نباشد بدلیل اینکه دستگاهش از فرمت srt پشتیبانی نمی کنه زیرنویسش رو هاردساب کند. پس تنها پلیر هایی که گارانتی شدن تا این نوع زیرنویس رو بخونن همین پلیرها می باشند. خود نرم افزار AviAddXSUB همانگونه که از نامش پیداست و همچنین این آموزش، با این هدف تهیه شده اند.
    و بنده نمیام قبل از تست، یک آموزش 7 صفحه ای با این رنگ و لعاب بنویسم
    این هم یک تصویر از مدیااینفو

موفق باشید
    :)

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •