سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 از مجموع 26

موضوع: اطلاعاتی درباره rip کردن؟

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    18
    تشکر تشکر شده 
    367
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    با سلام.
    اما بنده اصلا itunes رو توصیه نمی کنم. نمی دانم تابحال مانیتورش کردید یا خیر. یعنی یکجا نیست روی سیستم که این نرم افزار فایل یا کلید رجیستری ایجاد نکند. من حتی برای تلفن همراه خودم هم در سیستم نصبش نمی کنم و داخل ویندوز مجازی نصبش می کنم.
    اون m4a که itunes می دهد هم همان aac هست داخل mp4. در مورد کیفیت هم اگر با همه شان mp3-128 یا mp3-320 و یا aac-128 خروجی گرفته بشود بعید بدونم کسی بتواند تفاوت کیفیتشون رو در اینجا توضیح بدهد. اگر هم تفاوتی باشد توسط گوش های تمرین دیده قابل شنیدن هست نه توسط مخاطب معمولی. و در مورد حجم هم که در هنگام انتخاب بیت ریت در واقع حجم هم تعیین میشود. بیت ریت کمتر => حجم و کیفیت کمتر. موفق باشید;)
    بله نرم افزار سنگینیه و با نصبش چندین نرم افزار دیگه هم نصب میشه اما ببینید من موزیک خیلی گوش میدم تقریبا 12 ساعت در روز با هدفون حرفه ای، با نرم افزار ها و کدک های مختلفی کار کردم واقعا کیفیتش عالیه بیت ریتش هم ماکسیم کیفیت فایل رو سی دی هست که واسه من متغییر بود چیزی حدود 1400 بود(بیت ریت mp3 ماکسیمم 320 هست) ،البته اگه سی دی البوم اورجینال باشه
    در مورد حجم هم خیلی چیزهای دیگه تاثیر گذاره: نوع انکودیکینک ،سمپل ریت و...

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hk350 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hk350 نمایش پست ها
    بله نرم افزار سنگینیه و با نصبش چندین نرم افزار دیگه هم نصب میشه اما ببینید من موزیک خیلی گوش میدم تقریبا 12 ساعت در روز با هدفون حرفه ای، با نرم افزار ها و کدک های مختلفی کار کردم واقعا کیفیتش عالیه بیت ریتش هم ماکسیم کیفیت فایل رو سی دی هست که واسه من متغییر بود چیزی حدود 1400 بود(بیت ریت mp3 ماکسیمم 320 هست) ،البته اگه سی دی البوم اورجینال باشه
    در مورد حجم هم خیلی چیزهای دیگه تاثیر گذاره: نوع انکودیکینک ،سمپل ریت و...
    باید عرض کنم که بنده هم مطالعاتی در این زمینه داشتم و مدتی هم در زمینه موسیقی فعالیت داشتم و با معقوله هایی مثل Dynamics و Transients و Compressorها و ... و تاثیراتی که روی صدا می ذارن و اجزای موسیقی و فرکانس ها و... تا حدودی و در حدی که بتوانم کارم رو راه بندازم آشنا هستم. هدفون حرفه ای هم نمی دانم منظورتان چه بود اما بنده با هدفون مانیتورینگ k77 از akg کار کردم و دارم که فکر می کنم کافی باشد برای تشخیص تفاوت کیفیت صدا در این مقایسه.
    در مورد بیت ریت هم که فرمودید اصلا احتیاجی به استفاده از اون بیت ریت بالا نیست. کافیه با یک فرمت Lossless مثل FLAC خروجی گرفته بشه تا کپی برابر اصل باشه. فرمت mp3 هم یک فرمت هست که اکثر دستگاها از جمله ضبط های ماشین ها خوب پشتیبانی می کنند و از این لحاظ بهتر از aac هست. کدکی که aimp استفاده می کند هم lame mp3 نام دارد که یکی از بهترین و با کیفیت ترین کدک های ساخته شده برای فرمت mp3 هست.
    در مورد حجم هم برای فایل صوتی و کاربران عادی زیاد به توضیحات نیازی نیست و نتیجه "جادویی" هم با اون تغییرات در کار نیست. هست؟ موفق باشید;)
    :)

4. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Norton
    تشکر تشکر کرده 
    18
    تشکر تشکر شده 
    367
    اعتبار کاربر
    1

m4a که در آیتیونز استفاده میشه هم lossless هست فرقش با flac اینه که flac در aimp3 از نوع cbr هست ولی m4a در آیتیونز از نوع vbr و فرکانس های خالی فضای اضافه اشغال نمیکنند و بیت ریت متغییر دارند،از 0 تا 1700 تغییر میکنه با توجه به فرکانس ها ولی flac ثابت روی 960هست، سمپل ریت انکودینگ(سرعت نمونه برداری) هم بهینه شده ولی با این حال معجزه رخ نمیده بلاخره باید اطلاعات باشه حجم تغییر خاصی نمیکنه حدود 4،5 مگ(سایز نهایی حدود 33 مگ برای یک ترک 4 دقیقه ای است)
    یک بار دیگه شما ریپ کن کیفیت رو با هدفونتون تست کن

6. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما hk350 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط hk350 نمایش پست ها
    m4a که در آیتیونز استفاده میشه هم lossless هست فرقش با flac اینه که flac در aimp3 از نوع cbr هست ولی m4a در آیتیونز از نوع vbr و فرکانس های خالی فضای اضافه اشغال نمیکنند و بیت ریت متغییر دارند،از 0 تا 1700 تغییر میکنه با توجه به فرکانس ها ولی flac ثابت روی 960هست، سمپل ریت انکودینگ(سرعت نمونه برداری) هم بهینه شده ولی با این حال معجزه رخ نمیده بلاخره باید اطلاعات باشه حجم تغییر خاصی نمیکنه حدود 4،5 مگ(سایز نهایی حدود 33 مگ برای یک ترک 4 دقیقه ای است)
    یک بار دیگه شما ریپ کن کیفیت رو با هدفونتون تست کن
    FLAC از نوع CBR هست؟
    فرمت های Lossless صدا که بر اساس بیت ریت فشرده سازی نمیکنن. الگوریتم های فشرده سازی Lossless فرق می کنه. اون بیت ریت که برخی نرم افزارهای پلیر و info به شما نمایش می دن یک چیز ساده هست. حجم فایل رو تبدیل به بیت می کنن و تقسیم به مدت زمان فایل صوتی بر حسب ثانیه می کنن و یک میانگین به اسم بیت ریت به شما تحویل می دن. و اون بیت ریت اصلا نماینده کیفیت نیست که. فشرده سازی به صورت Lossless یعنی فشرده سازی بدون از دست دادن اطلاعات. یعنی کیفیت هیچ تغییری نمی کنه نسبت به سورس. حالا بیت ریتی که گزارش شده 100مگابیت باشد یا 1مگابیت. اون اختلافی هم که در حجمشون هست بخاطر تفاوتی هست که توی الگوریتم نویسیشون هست.

m4a هم فقط یک container هست. فرمتی که itunes استفاده می کنه مهمه که ظاهرا باید ALAC باشد چون این فرمت ساخت خود Apple هست و Lossless هم هست.
    داخل خود AIMP هم 3تا کدک برای خروجی Lossless قرار داره یکی APE یکی همین FLAC یکی هم WavPack. تفاوت کیفیتی بینن اینها و ALAC "نیست". Sample rate و Bit depth و Channels هم به هیچ وجه نباید تغییر داده بشه وگرنه با کدک های بالا خروجی اصطلاحا "Lossless واقعی" نمیشه چون بخشی از داده ها در زمان تبدیل Sample rate از دست می رن. موفق باشید.
    :)

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    364
    تشکر تشکر شده 
    389
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    کیفیت خروجی Audio CD با نرم افزار های مختلف فرق میکنه؟
    میخوام با winamp ریپ کنم میشه توی تنیمات چه کارایی انجام بدم که بهترین کیفیت رو داشته باشم؟

10. تشکرها از این نوشته :

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

power2go 10 رو نصب کن هم نرم افزار رایت کننده هه و هم rip میتونی کنی و هم درایو مجازی میتونی بسازی و هم ایمیج رو mount کنی
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •