سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: آموزش رایت کردن روی دو تا cd

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    51
    تشکر تشکر شده 
    26
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض آموزش رایت کردن روی دو تا cd

سلام
    از محتویات Setup یه بازی امیج گرفتم حجمش بیشتر از یه گیگه حالا میخوام این روی دو تا سی دی رایت کنم
    یا با برنامه Nero یا Ashampoo Burning Studio توضیح بدید لطفا
    ممنون

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

ساده ترین راه اینه که با WinRAR ایمیج بازی رو فشرده و اسپلیت کنید، بعد هر پارت رو روی یک CD رایت کنید. موقع استفاده هم اول اکسترکت میکنید و بعد با درایو مجازی ایمیجتون رو لود و استفاده میکنید.

روش دوم اینه که اگر فایل های بازی به شکل چند فایل حجیم bin یا cab همراه یک Setup و فایل های مربوط به Autorun هست، شما Setup و Autorun و هرچند پارت از اول رو که جا میشه در دیسک اول، و در دیسک (های) بعدی فقط پارت های باقی مونده (همون فایل های cab یا bin) رو رایت کنید. حین نصب بازی درخواست میکنه فایل cab بعدی رو به Setup برسونید و اون موقع شما دیسک بعدی رو قرار میدین.

روش سوم هم به این شکله که شما اول بازی رو کامل نصب میکنید و کرکش رو هم انجام میدین، بعد با استفاده از یک برنامه فشرده ساز که بتونه آرشیو های SFX بیرون بده، مثل WinRAR یا 7zip، کل محتویات محل نصب بازی رو با Root Folder ـش انتخاب میکنید، برای SFX Archive تون لوگو و آیکون و عنوان و ... انتخاب میکنید، محل پیش فرض اکسترکت کردن در صورت تمایل براش تعیین می کنید، حتی میتونید تعیین کنید از فایل اجرای بازی روی دسکتاپ و منوی استارت Shortcut هم درست کنه. سایر تنظیمات رو هم مطابق میلتون ست کنید، بعد مثل روش اول تنظیم کنید فایل خروجی رو از هر 700 مگابایت یا از هر 4.36 گیگ یکبار یا هر مقداری که خواستین Split کنه. در آخر هر پارت رو در یک دیسک ذخیره کنید. موقع استفاده هم کافیه فایل exe یا همون پارت اول رو اجرا و Extract کنید. بعد بلافاصله بازی رو اجرا کنید. فقط در این روش، تغییرات رجیستری که Setup ایجاد میکنه تا عنوان بازی تو لیست Programs and Features بیفته، اعمال نمیشه و نمیتونید بازی رو Uninstall کنید. ولی مشکلی نیست، خیلی ساده میتونید برید و Root Folder بازی رو از محل اکسترکت پاک کنید.

فقط در روش سوم، برخی بازی ها هستن که علاوه بر تغییرات رجیستری مربوط به Uninstall کردن برنامه، تغییرات دیگه ای هم انجام میده که اگر اعمال نشن بازی اجرا نمیشه. در این صورت باید روش اول یا دوم رو انجام بدین. روش چهارمی هم هست که کمی تخصص لازم داره.

در روش چهارم در واقع شما بازی رو Repack میکنید، تغییرات لازم رو اعمال میکنید (مثلاً کرک کردن، دستکاری قابلیت ها و ویژگی های بازی و ...) بعد با استفاده از برنامه هایی مثل Install Shield ، فایل Setup اختصاصی خودتون رو میسازید.

یه راه ساده تر هم هست: اگر چندتا بازی با حجم های پایین دارید، ایمیج همشونو بگیرید و خود ایمیج هارو در یک DVD ذخیره کنید. بعداً هم میتونید خیلی راحت با دیسک مجازی از ایمیج های داخل DVD استفاده کنید.

3. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    51
    تشکر تشکر شده 
    26
    اعتبار کاربر
    1

ممنون
    من میخوام بازی اتوران رو داشته باشه یعنی وقتی سی دی اول رو میزارم اتوران اجرا بشه و اینکه وقتی سی دی اول تموم شد پیغام بده سی دی دوم رو بذارید که فکر نکنم با winrar این اتفاق بیفته
    در حالت دوم هم بازی دوتا فایل bin داره که یکی حدود یک گیگ و یکه دیگه حدود 200 مگ که اینطوری فایل اول روی سی دی جا نمیشه
    حالت سوم و چهارم که خیلی گرفتاری داره
    روش راحتری نیست؟

5. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

اگه فایل های دیتای bin بازی از حجم CD بالاتره، بهترین گزینه همون روش سوم هست.

حالا شما میتونید تنظیمات SFX Archive رو دست نزنید و بزارید رو همون Default خودش باشه.

فقط تیک SFX Archive رو توی WinRAR بزنید و تنظیم کنید از هر 700 مگابایت فایل رو Split کنه.

الان من مثلاً NFS Most Wanted 2012 رو میخوام با روش سوم آماده کنم.

خود بازی و آپدیتش نصب و کرک شده. میرم از محل نصب، Root Folder بازی رو توی WinRaR ، اضافه میکنم.

البته من هر پارت رو 99 مگابایت انتخاب کردم، به دو دلیل: فایل exe که قراره پارت اول آرشیو بشه نباید حجمش خیلی زیاد باشه، در غیر این صورت اجرا شدنش خیلی طول میکشه. دوم اینکه مثلاً 7 تا 99 مگابایت باشه تو CD ، میشه 693 مگابایت. CD معمولاً اگه خیلی تا کیلوبایت آخر پر بشه آسیب پذیریش بیشتر میشه.

برای تنظیمات پیشرفته SFX Archive هم باید برید تب Advanced و از اونجا SFX Options رو کلیک کنید. اینجا میتونید آیکون و Shortcut و محل پیش فرض Extract و همه اینارو تنظیم کنید. نکردین هم هیچ مشکلی نیست. فقط ظاهر آرشیوتون ساده میشه.

===========================

ضمناً اگه در WinRAR آرشیو Split شده باشه اگه خودش موقع اکسترکت به پارت بعدی دسترسی نداشته باشه خودش میگه. شما که دیسک بعدی رو وارد و تایید کردین، ادامه اش رو اکسترکت میکنه. پس از این نظر هم مشکلی وجود نداره.

7. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

ضمناً اگه میخواید همین آرشیو SFX تون به صورت Autorun اجرا بشه، این مراحل رو هم دنبال کنید.

1- اول آرشیوتون رو درست کنید و بزارید کنار

2- Notepad رو باز کنید و این دستور رو توش تایپ کنید :
    [autorun]
    open=Setup.exe
    icon=icon.ico
    label=Need for Speed Most Wanted 2012
    3- در خط open اسم و پسوند کامل پارت اول آرشیو رو وارد میکنید.

4- در خط icon ، اسم و پسوند فایل آیکون بازی رو (اگر داشتید) وارد کنید. میتونید اینطوری هم بزنید:

icon=Setup.exe,0
    در این صورت آیکون Setup یا پارت اول آرشیو هرچی باشه برای آیکون درایو CD-ROM هم میفته.

5- تو خط label هم میتونید عنوان بازی رو به عنوان Lable دیسک وارد کنید.

6- حالا فایل رو با اسم Autorun.inf ذخیره میکنید.

7- در آخر با Nero یا هر برنامه دیگه ای، بخش اول پارت ها + آیکون بازی (در صورت وجود) + Autorun.inf رو در دیسک اول رایت کنید. بقیه پارت هارو هم در دیسک های بعدی رایت کنید.

9. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

سلام : الان میخوام مثلا یه بازی با حجم 5 گیگ که به صورت چندین پارت bin هست رو ، روی دوتا dvd مث شرکت ها رایت کنم . ( ینی dvd رو که قرار میدی اتوران اجرا بشه و بره روی مراحل نصب ، بعد درخواست dvd دوم رو بده )

الان واسه این کار روش دوم جواب میده ؟ ( فایل ها به چه صورت رایت بشه ؟ دیتا ؟ )

حالا اگه بازی ای که دانلود کردم با فرمت iso باشه باید چجوری این کاری که میخوام رو انجام بدم ؟!؟
    پاسخ هایی که برای بنده ارسال میکنید رو در تگ نقل قول قرار بدید ، اطلاع رسانی بشه بهم

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    210
    تشکر تشکر شده 
    499
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط haj_farbod نمایش پست ها
    سلام : الان میخوام مثلا یه بازی با حجم 5 گیگ که به صورت چندین پارت bin هست رو ، روی دوتا dvd مث شرکت ها رایت کنم . ( ینی dvd رو که قرار میدی اتوران اجرا بشه و بره روی مراحل نصب ، بعد درخواست dvd دوم رو بده )

الان واسه این کار روش دوم جواب میده ؟ ( فایل ها به چه صورت رایت بشه ؟ دیتا ؟ )

حالا اگه بازی ای که دانلود کردم با فرمت iso باشه باید چجوری این کاری که میخوام رو انجام بدم ؟!؟
    بله مشکلی نداره

دیتا رایت کنید

اون iso رو هم اکسترکت کنید فایل های اصلی نصب به دست میاد

لازم نیست iso رو رایت کنید

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Ӈ Ą Ɱ Ę Ɗ برای ارسال این پست سودمند:

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •