سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7

موضوع: سوال درباره درایور لپ تاپ HP Probook 6550b

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    0

Icon23 سوال درباره درایور لپ تاپ HP Probook 6550b

سلام و خسته نباشید
    لپ تاب hp 6550b گرفتم اول خودش درایور داشت (دست دوم گرفتم و ویندوز فابریک نیست)
    حالا درایورشو گم کردم!!

تو سایت خود hp رفتم درایوراش هست اما همه جدا جداست!!
    یعنی برای یه کارت گرافیک 5 تا فایل جداگونه برای مثال واسه لپ تاپم حدودا باید بین 50 تا 60 تا فایل نصبی دانلود کنم!!

اما درایوری که قبلا داشتم فقط یه ستاپ داشت ک همچی رو نصب میکرد با دوتا ستاپ برای حسگر اثر انگشت

از کجا میتونم ستاپ اینطوری گیر بیارم؟
    اگه میشه کمکم کنید

اینم عکس سایت اچ پی :
    hp.jpg

2. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan4u نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    لپ تاب hp 6550b گرفتم اول خودش درایور داشت (دست دوم گرفتم و ویندوز فابریک نیست)
    حالا درایورشو گم کردم!!

تو سایت خود hp رفتم درایوراش هست اما همه جدا جداست!!
    یعنی برای یه کارت گرافیک 5 تا فایل جداگونه برای مثال واسه لپ تاپم حدودا باید بین 50 تا 60 تا فایل نصبی دانلود کنم!!

اما درایوری که قبلا داشتم فقط یه ستاپ داشت ک همچی رو نصب میکرد با دوتا ستاپ برای حسگر اثر انگشت

از کجا میتونم ستاپ اینطوری گیر بیارم؟
    اگه میشه کمکم کنید

اینم عکس سایت اچ پی :
    hp.jpg
    درود
    ببینید داشتن سی دی درایو یک لبتاپ درست است که یک ضرروت است اما بعد از گم شدن یا مشکل پیدا کردن به این معنی نیست که حتما باید از اون مدل درایورها استفاده کرد یا بر اساس نوع لبتاپ درایو دانلود کرد , چون به مرور زمان همون درایو هایی که در سی دی یا سایت سازنده برای دانلود گذاشته شده باید اپدیت بشن , پس بنابراین نیاز نیست شما حتما از سی دی یا سایت خود HP درایو رو دریافت کنین , برای نصب درایورها پیشنهاد من به شما استفاده از برنامه IObit Driver Booster هستش , این برنامه در زمینه اپدیت و پیدا کردن درایورهای گم شده بسیار عالی و دقیق عمل کرده و شما میتونین بهش اطمینان کنین , کافیه برنامه رو نصب و بگذارید سیستم شما رو اسکن کنه بعد میتونین مشاهده کنین که تمامی درایورهایی که نیاز به اپدیت و یا درایورهایی که سیستم اونهارو شناسایی نمیکنه برای دانلود و یا اپدیت برای شما قرار داده .
    دقت کنید : اگر لب تاپ شما هم از 2 کارت گرافیک استفاده میکنه یکی گرافیک اصلی { برای صفحه نمایش و پخش فیلم ها که معمولا Intel هستش } و یک کارت گرافیک مجزا { برای اجرا بازی ها و Rendering ها } اگر در قسمت گرافیک اصلی یعنی Intel در برنامه مذکور برای شما نمایش داده نشده به روش زیر ک میگم انجام بدید تا به اپدیت گرافیک Intel بپردازید { چون در حال حاضر برای دانلود درایورهای Intel ما در ایران تحریم هستیم و اجازه دسترسی به درایورهای Intel رو مستقما از سایت اصلی نداریم}

به Device Manager در Control Panel ویندوزتون برید و در منو بازی شده به دنبال گزینه Display Adapter بگردید و اون رو بازی کنید حالا میبینید دو گزینه پیش روی شماست اولی : گرافیک اصلی که همون اینتل هست که به نام های Intel HD Graphic و یا Microsoft Display ببینین که در بعد از اپدیت به Intel Graphic تغییر خواهد کرد , دومی هم که نام گرافیک مجزا شماست , شما بر روی گزینه 1 یعنی اینتل راست کلیک کنید و گزینه Driver Update Software رو انتخاب کنید و بعد در منو بازی شده دو گزینه پیش رو دارید گزینه Automatically Update Driver رو انتخاب کنید و صبر کنید تا درایور شما اپدیت شود .{ در این روش سیستم به مرکز اصلی درایور مایکروسافت وصل خواهد شد و اقدام به دانلود درایور خواهد کرد که هیچ محدودیتی هم ندارد .}

حالا بعد از اتمام کار میتونین ببینید که گرافیک اصلی شما هم به اخرین ورژن اپدیت شده .

این روش برای لبتاپ هایی که دارای 2 گرافیک هستند کاربرد داره .

موفق باشید

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    3
    اعتبار کاربر
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Helper نمایش پست ها
    درود
    ببینید داشتن سی دی درایو یک لبتاپ درست است که یک ضرروت است اما بعد از گم شدن یا مشکل پیدا کردن به این معنی نیست که حتما باید از اون مدل درایورها استفاده کرد یا بر اساس نوع لبتاپ درایو دانلود کرد , چون به مرور زمان همون درایو هایی که در سی دی یا سایت سازنده برای دانلود گذاشته شده باید اپدیت بشن , پس بنابراین نیاز نیست شما حتما از سی دی یا سایت خود HP درایو رو دریافت کنین , برای نصب درایورها پیشنهاد من به شما استفاده از برنامه IObit Driver Booster هستش , این برنامه در زمینه اپدیت و پیدا کردن درایورهای گم شده بسیار عالی و دقیق عمل کرده و شما میتونین بهش اطمینان کنین , کافیه برنامه رو نصب و بگذارید سیستم شما رو اسکن کنه بعد میتونین مشاهده کنین که تمامی درایورهایی که نیاز به اپدیت و یا درایورهایی که سیستم اونهارو شناسایی نمیکنه برای دانلود و یا اپدیت برای شما قرار داده .
    دقت کنید : اگر لب تاپ شما هم از 2 کارت گرافیک استفاده میکنه یکی گرافیک اصلی { برای صفحه نمایش و پخش فیلم ها که معمولا Intel هستش } و یک کارت گرافیک مجزا { برای اجرا بازی ها و Rendering ها } اگر در قسمت گرافیک اصلی یعنی Intel در برنامه مذکور برای شما نمایش داده نشده به روش زیر ک میگم انجام بدید تا به اپدیت گرافیک Intel بپردازید { چون در حال حاضر برای دانلود درایورهای Intel ما در ایران تحریم هستیم و اجازه دسترسی به درایورهای Intel رو مستقما از سایت اصلی نداریم}

به Device Manager در Control Panel ویندوزتون برید و در منو بازی شده به دنبال گزینه Display Adapter بگردید و اون رو بازی کنید حالا میبینید دو گزینه پیش روی شماست اولی : گرافیک اصلی که همون اینتل هست که به نام های Intel HD Graphic و یا Microsoft Display ببینین که در بعد از اپدیت به Intel Graphic تغییر خواهد کرد , دومی هم که نام گرافیک مجزا شماست , شما بر روی گزینه 1 یعنی اینتل راست کلیک کنید و گزینه Driver Update Software رو انتخاب کنید و بعد در منو بازی شده دو گزینه پیش رو دارید گزینه Automatically Update Driver رو انتخاب کنید و صبر کنید تا درایور شما اپدیت شود .{ در این روش سیستم به مرکز اصلی درایور مایکروسافت وصل خواهد شد و اقدام به دانلود درایور خواهد کرد که هیچ محدودیتی هم ندارد .}

حالا بعد از اتمام کار میتونین ببینید که گرافیک اصلی شما هم به اخرین ورژن اپدیت شده .

موفق باشید
    خیلی خیلی ممنون بابت توضیح کاملتون
    امتحان میکنم و نتیجه رو خبر میدم
    HPSupportSolutions درباره این نرم افزار چیزی شنیدید؟ خود اچ پی گذاشته رفیقم بهم گفت

6. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

شما بر روی گزینه 1 یعنی اینتل راست کلیک کنید و گزینه Driver Update Software رو انتخاب کنید و بعد در منو بازی شده دو گزینه پیش رو دارید گزینه Automatically Update Driver رو انتخاب کنید و صبر کنید تا درایور شما اپدیت شود .{ در این روش سیستم به مرکز اصلی درایور مایکروسافت وصل خواهد شد و اقدام به دانلود درایور خواهد کرد که هیچ محدودیتی هم ندارد .}

موفق باشید
    تشکر از شما و پست های خیلی خوب شما کاربر فعال و گرامی
    فقط یه نکته ای در این مورد عرض کنم که این گزینه درایوری دانلود نمی کنه و صرفاً اگر ویندوز آپدیت شده باشه، این گزینه از بین درایورهایی که Signature مایکروسافت رو دارند پیدا می کنه و اینکه زمانی به کار میاد که درایور Delete شده باشه و برای برخی درایورها مثل LAN به کار میاد که خود ویندوز می تونه اینجور درایورها رو شناسایی کنه.

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Amirkia برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan4u نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون بابت توضیح کاملتون
    امتحان میکنم و نتیجه رو خبر میدم
    HPSupportSolutions درباره این نرم افزار چیزی شنیدید؟ خود اچ پی گذاشته رفیقم بهم گفت
    بله درباره این برنامه ای که ذکر کردین شنیدم و باهاش اشنایی دارم , شما میتونین هم از برنامه که من ذکر کردم استفاده کنید و هم از برنامه HP Support , البته به نظر من برنامه IObit کامل تره { به نظر شخصی بنده} چون شرکت بسیار معتبر و فعال در زمینه برنامه نویسی و حوزه تکنولوژی هست و هم تا به حال کاربران زیادی با این برنامه کارکردند و راضی هستند , برنامه HP Support Solutions هم مثل همین برنامه کار میکنه اما شاید درایورهایی که ارایه میشه فقط مختص به درایورهای لبتاپ مخصوص خودش باشه { البته من زیاد با این برنامه کار نکردم به جز در چند مورد شاید حرفهای من صحت نداشته باشه} اما IObit در تمام زمینه درایورها فعالیت میکنه و بروزترین رو در اختیار کاربران خودش میذاره . شما میتونین از هردو استفاده کنید و این دو رو باهم مقایسه کنید و به نظر خودتون به هرکدوم که مایل بودین استفاده کنید .

موفق باشید

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirkia نمایش پست ها
    تشکر از شما و پست های خیلی خوب شما کاربر فعال و گرامی
    فقط یه نکته ای در این مورد عرض کنم که این گزینه درایوری دانلود نمی کنه و صرفاً اگر ویندوز آپدیت شده باشه، این گزینه از بین درایورهایی که Signature مایکروسافت رو دارند پیدا می کنه و اینکه زمانی به کار میاد که درایور Delete شده باشه و برای برخی درایورها مثل LAN به کار میاد که خود ویندوز می تونه اینجور درایورها رو شناسایی کنه.
    درود و خیلی ممنون بابت لطف شما به بنده .

بله من حرف شما رو کاملا قبول دارم , اما از اونجایی که در حال حاضر که خودتون هم اطلاع دارید ما توانایی دانلود درایورهای Intel رو مستقیما از سایت اصلی نداریم , طی یک مراسم رونمایی و عملکردهای جدید ویندوز 10 که برگذار شده بود و در سایت اصلی مایکروسافت هم ذکر شده بود , اینطوری نوشته شده بود : مایکروسافت در ویندوز 10 امکان دانلود مستقیم درایورهای Intel رو در اختیار کاربران قرار میده , که البته بنده بعد از نصب ویندوز 10 و امتحان کردن این مورد فهمیدم این حرف صحت داره , چون گرافیک Intel HD Graphic 4000 رو مستقیما اپدیت کنم .

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    598
    تشکر تشکر شده 
    3,067
    اعتبار کاربر
    1

درود و خیلی ممنون بابت لطف شما به بنده .

بله من حرف شما رو کاملا قبول دارم , اما از اونجایی که در حال حاضر که خودتون هم اطلاع دارید ما توانایی دانلود درایورهای Intel رو مستقیما از سایت اصلی نداریم , طی یک مراسم رونمایی و عملکردهای جدید ویندوز 10 که برگذار شده بود و در سایت اصلی مایکروسافت هم ذکر شده بود , اینطوری نوشته شده بود : مایکروسافت در ویندوز 10 امکان دانلود مستقیم درایورهای Intel رو در اختیار کاربران قرار میده , که البته بنده بعد از نصب ویندوز 10 و امتحان کردن این مورد فهمیدم این حرف صحت داره , چون گرافیک Intel HD Graphic 4000 رو مستقیما اپدیت کنم .
    بله در مورد ویندوز 10 تست نکرده بودم

14. تشکرها از این نوشته :

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)