سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 25

موضوع: چند سوال در باره فوتوشاپ

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Helper نمایش پست ها
    اگرچه این ناهمانگی های پهلو ها هم به گونه ای یک طرح حساب میشه , اگرچه همچنان شما میخواین نگاره خودتون را تر و تمیز کنید برای درون تصویر میتونین از Healing Spot استفاده کنید
    و همینگونه برای پهلو های تصویر هم اون رو به حالت انتخاب ( Selection برای اینکار کلید Ctrl رو نگهدارید و یکبار بر روی لایه نگاره کلیک کنید ) حال به منو Select برید و Refine Edge v رو بردارید و پس از آن تنظیم های آن را مانند خواسته خودتون دگرگون کنید تا پهلو ها از حالت ویرانی به راست بودن در بیایند , اگر چه که شما در ذخیره نگاره هم به گمانم اشتباه کردید نگاره شما حالت PNG نداره و یا شاید سایتی که نگاره را در ان اپلود کردید اینگونه به نظر میرسه , و همینطور پهلو های تصویر رو زمانی که داشتید تز پوسته اصلی جدا میکردید به این صورت در آمده یا باید با روش یاد شده اون هارو درست کنید یا باید با شکیبایی کامل با ابزار Eraser Toll پهلو هارا اراسته کنید

فایل پیوست 23209

توی پست 7 ذکر کردم سطح من در طراحی 0 هست لطفا واضح تر توضیح بدید

از نتیجه اسکرین شات گرفته بودم ؛ خود تصویر نبود

والا من که حتی نتونستم این تصویر شما رو در بیارم، اما تصویر شما هم به تمیزی این تصویر زیر نیست ؛ برای تمیز کردن گوشه های کار فقط از این روش استفاده میشه ؟

سوال دذیگه اینکه ، من مثلا یه حرکتی میزنم توی فوتوشاپ ، بعد میخوام برگردم عقب ، با کلید های کنترل و z این کار رو انجام میدم اما فقط یک مرحله برمیگرده ؛ چجوری بیشتر برگردم یا هر مرحله پشتیبان بگیرم ؟
    پاسخ هایی که برای بنده ارسال میکنید رو در تگ نقل قول قرار بدید ، اطلاع رسانی بشه بهم

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط haj_farbod نمایش پست ها
    توی پست 7 ذکر کردم سطح من در طراحی 0 هست لطفا واضح تر توضیح بدید

از نتیجه اسکرین شات گرفته بودم ؛ خود تصویر نبود

والا من که حتی نتونستم این تصویر شما رو در بیارم، اما تصویر شما هم به تمیزی این تصویر زیر نیست ؛ برای تمیز کردن گوشه های کار فقط از این روش استفاده میشه ؟

سوال دذیگه اینکه ، من مثلا یه حرکتی میزنم توی فوتوشاپ ، بعد میخوام برگردم عقب ، با کلید های کنترل و z این کار رو انجام میدم اما فقط یک مرحله برمیگرده ؛ چجوری بیشتر برگردم یا هر مرحله پشتیبان بگیرم ؟

نگاره من به درستی نگاره اصلی در نیومده برای اینکه شما اول یک نگاره با پس زمینه رو برای نمونه قرار دادید که پهلو های متن شما با پس زمینه درهم شده و همینطور شما متن مورد نظر رو از یک نگاره دیگر با بدترین حالت ممکن کپی کردید که نتیجه پهلو های ناآراسته پدید اومده و امکان نداره مانند نگاره اصلی بشه , پس اگر میخواین نگاره شما بدون هیچ نقصی مانند نگاره اصلی بشه باید خودتون اون رو بسازید که کار سختی هم نیست .

فتوشاپ امکان بازگشت 20 مرحله ( CC 2015 ) رو فراهم میسازد شما میتونید با رفتن به گزینه Edit , Step Backward میتونین به مرحله گذشته برگردید و همینطور کلید میانبر Ctrl + Alt + Z

موفق باشید

3. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Helper;123864[SIZE=3
    ][/SIZE] ... و همینطور شما متن مورد نظر رو از یک نگاره دیگر با بدترین حالت ممکن کپی کردید که نتیجه پهلو های ناآراسته پدید اومده و امکان نداره مانند نگاره اصلی بشه , پس اگر میخواین نگاره شما بدون هیچ نقصی مانند نگاره اصلی بشه باید خودتون اون رو بسازید که کار سختی هم نیست .

1.من با ابزار magic wand tool اون نگاره رو جدا کردم ، چجوری میشه خیلی صاف و دقیق جداش کرد ؟
    2. واقعا میشه بدون داشتن فونت بکار رفنه نگاره رو ساخت ؟ چجوری ؟ لطفا به ساده ترین شکل و با جزئیات بگید سطح من رو 0 در نظر بگیرید ( کیفیت برام خیلی مهمه )
    پاسخ هایی که برای بنده ارسال میکنید رو در تگ نقل قول قرار بدید ، اطلاع رسانی بشه بهم

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

1.من با ابزار magic wand tool اون نگاره رو جدا کردم ، چجوری میشه خیلی صاف و دقیق جداش کرد ؟
    2. واقعا میشه بدون داشتن فونت بکار رفنه نگاره رو ساخت ؟ چجوری ؟ لطفا به ساده ترین شکل و با جزئیات بگید سطح من رو 0 در نظر بگیرید ( کیفیت برام خیلی مهمه )

پیدا کردن همچین فونتی در این شلوغی فونت ها بسیار کار مشکلی هست , این بخش بردوش خودتان

درگام اول یک سند جدید با پیکسل های بالا بسازید ( برای شما که کیفیت ارزشمند هست پیکسل های بالا را در اندیشه خود جای بدید )

گام دوم ساخت پس زمینه که درگذشته برای شما بازنمود کردم , اول یک راست گوشه بکشید و پس از آن لایه راست گوشه را به Covert To Smart Object دگرگشته کنید و پس از آن به Filter , Blur , Gaussian Blur برید و بخش شماره را برپایه نیاز خود دگرگون کنید .

در گامی دیگر فونت خودتان را وارد کنید و پس از آن Blending Mode را باز کنید و به گزینه Stroke برید

گام چهارم در نگاره شما یک Rectangular پایین متن پدیدار هست و برای کشیدن این راست گوشه ابزار Rectangular را بردارید و پس از آن با دیدن نگاره راست گوشه را به گونه ای بکشید که مانند دلخواه شما باشد و برای گرد کردن گوشه ها به Modify , Smooth برید و شماره 20 بگذارید و پس از آن با فشردن کلید های Alt + Backspace رنگش را مشکی کنید

خب حال در این گام باید زیادی های راست گوشه را از روی متن حذف کنیم , بنابراین لایه متن را به سان Selection دربیارید ( برای اینکار کافیه کلید Ctrl را نگهدارید و بر روی لایه یاد شده یکبار کلیک کنید تا لایه به سان Selection دربیاید ) و پس از آن لایه راست گوشه ( Rectangular ) را برگزینید و یکبار کلید Backspace را بفشارید , حال میتونید ببینید که مرکز ها و زیادی های راست گوشه که کشیدید از روی متن ما حذف شده

چند سوال در باره فوتوشاپ تصاویر پیوست شده

6. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

سلام ؛ این افکت ها رو چجوری داده ؟

تصویر اول

تصویر دوم

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

سلام ؛ این افکت ها رو چجوری داده ؟

تصویر اول

تصویر دوم

درود برشما

مانند خواسته های قبلی شما این نگاره ها بازهم با گونه متقاوت رسم شده اند , مانند این که : این نگاره اول میتونه با ابزار ( Brush ) کشیده شده باشه و یا کشیدن یک خط راست و افزودن یک فیلتر ویو (Distort , Wave ) اون را به این گونه دربیاورید , شما به اختیار خودتان که گونه را انتخاب کنید .

نگاره 2 هم همونطور که خودتان در خط قرمز برگزیده کردید , میخواین حالت بارکد مانند را درست کنید که این هم : با برگزیدن ابزار Rectangular و برگزیدن رنگ مشکی و کشیدن راست گوشه های کوچک و بزرگ امکان پذیر میشود , کافیه راست گوشه هایی به پهلو و اندازه های بزرگ و کوچپ بکشید و انهارا کنار هم قرار بدید ( مانند نگاره ) و پس از آن نگاره که خودتان کشیدید را در سوژه مورد نظر قرار بدید

( خواهش میکنم دقت کنید به جای دنباله روی کردن از نمودار دیگران کمی از خود افرینش نشان دهید , مهم نیست که نگاره شما به طور واقعیت به نگاره مورد نظرتان همسان باشد , شما کوشش خودتان را بکنید به همان سان که نگاره شما از پایه های اولیه پیروی میکند کمی افرینش خودی هم داشته باشد , در دنباله روی از کارهای دیگران هیچ خود افرینش و یادگیری صحیحی وجود ندارد )

موفق باشید

9. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

درود برشما

.... و یا کشیدن یک خط راست و افزودن یک فیلتر ویو (Distort , Wave ) اون را به این گونه دربیاورید , شما به اختیار خودتان که گونه را انتخاب کنید .

نگاره 2 هم همونطور که خودتان در خط قرمز برگزیده کردید , میخواین حالت بارکد مانند را درست کنید...

موفق باشید
    تشکر از پاسخ گویی های مستمر شما

چجوری اون فیلتر رو اجرا کنم ؟

نه بارکد نمیخوام ؛ اون سایه ها رو میگم ( یه نوار کوچیک نیم داره هم بالا و هم پایین توی لبه کادر ــع روی بارکد سایه خورده

والا وقتی هیچی بلد نیستم ، چجوری خودم طرح بزنم یا کاری کنم ؟!؟ دارم تمرین میکنم ، وقتی مسلط شدم ایشالا از خودم چیز میزنم

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

تشکر از پاسخ گویی های مستمر شما

چجوری اون فیلتر رو اجرا کنم ؟

نه بارکد نمیخوام ؛ اون سایه ها رو میگم ( یه نوار کوچیک نیم داره هم بالا و هم پایین توی لبه کادر ــع روی بارکد سایه خورده

والا وقتی هیچی بلد نیستم ، چجوری خودم طرح بزنم یا کاری کنم ؟!؟ دارم تمرین میکنم ، وقتی مسلط شدم ایشالا از خودم چیز میزنم

خب همونطور که گفتم نگاره اول میتونه با راهکارهای بسیاری ساخته شده باشه , اولین و راحت ترین کارش کشیدن یک خط کاملا راست و پس از آن " خط " را به Convert To Smart Object ( برای اینکار کافیه بر روی لایه یاد شده راست کلیک کنید و پس از آن گزینه Convert To Smart Object را برگزینید ) و در گام دیگر به گزینه Filter که در بالای تب های فتوشاپ هست برید و به قسمت Distort , Wave برید و گزینه های مورد نظر رو تا آنجایی که میخواهید سوژه شما دگرگون شود انجام بدید.

روش دیگر هم تنظیم های براش هست , در این روش شما به تنظیم های براش که در پهلو Photoshop قرار دارد ( نگاره مانند چند قلمو کنار هم ) و پس از آن شما میتونید با دگرگون کردن گزینه های Shape , Smoothing شما میتونید اون حالت براش رو از پیشفرض که خطی راست هست به خط های ناآراسته و همونطور مانند نگاره خودتون دربیاورید

و این هم درنظر بگیرید شاید نگاره موردنظر شما که اون خط رو کشیده از یک براش مستقل استفاده کرده باشه ( اما شما هم میتونید با گفته های بالا اون براش رو بسازید که البته با اینکه شما در این زمینه مبتدی هستید باید شکیبایی فراوانی به خرج دهید)

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

نگاره دوم هم میتونه یک براش باشه اما برای ساخت اینگونه طرح شما میتونید به چند روش اقدام کنید , اول شما میتونید از ابزار Gradient استفاده کنید که حالت Gradient رو به حالت Trans در بیارید , به گونه ای که شما پس از برگزیدن ابزار گرادینت در بالا فتوشاپ میتونید ببینید تنظیم های برای ابزار مورد نظر پدید اومده و پس از آن شما با رفتن به گزینه Gradient Option که نمایان گر نمونه های گرادینت هست ( چند رنگی , سفید و سیاه و . . . ) شما گراینت 1 رنگی رو برگزینید , یعنی 1 رنگ سفید و دیگری به گونه شطرنجی نمایش داده میشه , خب حال ابزار Marquee Toll رو بردارید و پایین سوژه ای که میخواهید شکل مورد نظر شما قرار بگیرد یک " گرد واره " بکشید و پس از آن گراینت رو بردارید و از بالا تا وسط های " گرد واره " گرادینت رو بیارید حال میتونید ببینید که گراینت همانند نگاره شما به حالت نیم دایره و ناپدید درامده .

دیگر روش برای اینکار استفاده از گزینه Refine Edge هستش که برای ناپدید کردن بکگراند , حالت دادن به نگاره , دگرگون کردن سوژه و کارهای دیگر به کار میره , برای کار شما هم این گزینه کارکرد خوبی داره , در گام اول شما یک " گرد واره " با Marquee Toll بکشید و پس از آن اون رو به حالت برگزیده در بیارید ( برای اینکار کافیه بر روی نگاره لایه در قسمت لایه ها با نگهداشتن کلید Ctrl و زدن چپ کلیک بر روی لایه نگاره اون را به حالت برگزیده در بیارید ) در گام دیگر به Select , Refine Edge برید ( کلید میانبر Ctrl + Alt + R ) و پس از آن شما با گزینه هایی روبرو میشید که میتونید با دگرگون کردن هرکدام از انها خواسته خودتون دست پیدا کنید .

موفق باشید

12. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما Helper برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10
    محصول امنیتی
    BitDefender
    تشکر تشکر کرده 
    356
    تشکر تشکر شده 
    137
    اعتبار کاربر
    1

هم میتونه یک براش باشه
    ینی چی ؟ ( ینی مثل یه افکت از قبل آماده ؟ )

فک کنم این توضیحات شما در قالب فیلم باشه خیلی بهتره ؛ ممنون میشم این وقتی که میزارید رو یه سرچ تو YouT-be بزنید یه فیلم آموزشی برام گیر بیارید یا عبارتی که باید سرچ کنم رو بگید

ناظم بخش مولتی مدیا
    تشکر تشکر کرده 
    1,059
    تشکر تشکر شده 
    858
    اعتبار کاربر
    1

ینی چی ؟ ( ینی مثل یه افکت از قبل آماده ؟ )

فک کنم این توضیحات شما در قالب فیلم باشه خیلی بهتره ؛ ممنون میشم این وقتی که میزارید رو یه سرچ تو YouT-be بزنید یه فیلم آموزشی برام گیر بیارید یا عبارتی که باید سرچ کنم رو بگید
    همانند اینکه در همین حال شما از براش های فتوشاپ که به صورت پیشفرض هست استفاده میکنید مانند : براش گرد , مداد و دیگر . . . خب همینطور یکنفر میاد یک شکلی رو طراحی میکنه که میتونه هرچیزی باشه ماشین , ابر , نگاره های حیوان و همینطور نگاره که شما قرار دادی یک " خط نااراسته " و اون رو به براش " Brush" دگرگشته میکنه که شما میتونین با نصب آن براش بدون کشیدن شکل اصلی فقط با یک کلیک اون طرح را در فتوشاپ قرار بدید , مانند دیگر براش هایی که در فتوشاپ وجود دارد .

متاسفانه به لبتاپ در زمان حال دسترسی ندارم وگرنه با نگاره گام به گام شما را راهنمایی میکردم

اگر شما ساخت براش رو میخواهید اموزش ببینید سایت های فراوانی وجود دارد چه پارسی چه سایت های بیگانه

در پرشتاب ترین زمان ممکن که به لبتاپ دسترسی پیدا کردم اموزش ساخت براش را هم قرار میدم

موفق باشید

صفحه 2 از 3 اولیناولین 123 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •