سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 7 از 90 اولیناولین ... 567891757 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 از مجموع 895

موضوع: مباحث Daum PotPlayer

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    117
    تشکر تشکر شده 
    777
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث Daum PotPlayer

بسم الله الرحمن الرحیم
    کلیه مباحث و سوالات و نسخه های Daum PotPlayer در این تاپیک مطرح بشوند.

با تشکر . M-AUDIO

عنوان: سایت سازنده (و دانلود از سایت سازنده)

عنوان: دانلود آخرین نسخه با زبان انگلیسی و همچنین آخرین نسخه ی بتا (لینک همیشه به روز است)

لیستی از سوال و جواب ها یا آموزش های مطرح شده

عنوان سوال یا آموزش
    آدرس
    جدیدترین فایل رجیستری تنظیمات (آپدیت می شود - 15/8/2014) Click Here
    آموزش تهیه فایل رجیستری تنظیمات در PotPlayer Click Here
    چیکار کنم تا این پیام Connection دیگه نیاد؟ هر بار که بازش میکنم اینم ظاهر میشه؟ Click Here
    آموزش فعال کردن دو زیرنویس همزمان (روش اول - با استفاده از FFDshow subtitle filter)
    Click Here
    آموزش فعال کردن دو زیرنویس همزمان (روش دوم - با استفاده از Direct VobSub) Click Here
    زیرنویس فارسی در پایین و انگلیسی در بالای صفحه به صورت همزمان ؟ Click Here
    وقتی یه فیلم باهاش باز میکنم تصویر کشیده هست؟ Click Here
    توی محیطهایی که فیلم نورش کمه یا تاریکه خیلی بد نمایش داده میشه Click Here
    آموزش پخش انواع فایلهای ضبط شده توسط گیرنده های دیجیتال Click Here
    آموزش تغییر Splitter و Decoder و پخش اکثر فایل ها و فرمت هایی که مشکل دارند . Click Here
    آموزش Capture (ضبط کردن) کردن فیلم و صدای در حال پخش توسط potplayer Click Here
    فرق تنظیمات cuda و dxva در چیست؟ Click Here
    آموزش فعال سازی DXVA و CUDA Click Here
    چجوری می تونم از یه ویدئو اسکرین شات تهیه کنم؟
    Click Here
    آموزش تغییر موقعیت زیرنویس در هنگام پخش Click Here
    کمکم کنید یک تنظیمی انجام بدهم که روشنی و تاریکی در فیلمها normal باشند Click Here
    کجا برم تنظیم کنم همیشه 16:9 اجراء کنه؟ Click Here
    آموزش عقب و جلو کردن زیرنویس و صدا (صدا در پست بعدیش هست) Click Here
    زیرنویس با فرمت ass در pot پخش نمیشه ؟ Click Here
    چرا بروز رسانی زبان برنامه عوض میشه و کره ای میشه ؟ Click Here
    چی کار کنم فقط یک PotPlayer باز بشود و چندتا PotPlayer با هم باز نشن ؟ Click Here
    منو ها فارسی نمیشن؟ افزایش وضوح صدا نداره ؟چجوری میشه Playlist رو خاموش کرد؟ Click Here
    یکی به ما بگه نور این پات چیجوری کم و زیاد میشه! Click Here
    میخواستم ببینم این آیکون فایل هایی که با pot اجرا میشن چرا تو ویندوز 8 نمیاد ؟ Click Here
    حل مشکل ارور Unhandled exeptio occured .. flash.ocx Click Here
    آیا میشه چندین زیر نویس رو که داخل یه فولدره به صورت دسته ای با پات پلیر باز کرد؟ Click Here
    چی کار کنم وقتی پات باز می شه اندازش متناسب با فیلم تغییر نکنه و ثابت بمونه؟ Click Here
    میشه کاری کرد وقتی Minimize می کنیمش مثل بقیه نرم افزارا بره تو تسک بار؟ Click Here
    آموزش تعیین انتخاب پیشفرض تنظیمات بر اساس نوع فایل Click Here
    تنظیمات مربوط به قسمت رنگ Click Here
    Pot رو نصبش کردم ، هیچ شکلی نداره رو فایل ها و معلوم نیست فرمتشون چیه Click Here
    آموزش ساختن Bookmark از فیلم ها برای پخش آنها از همان نقطه در یک زمان دیگر Click Here
    آموزش پخش 3d - آموزش تبدیل تصاویر سه بعدی SBS به دو بعدی Click Here
    آموزش فعال سازی DXVA با استفاده از دیکدر MPC-HC Click Here
    انتخاب زبان پیشفرض برای فیلم هایی که چند Stream صدا (زبان های مختلف) دارند Click Here
    قطع کردن صدای دیالوگ های بازیگران در فیلم (عکس در پست قبلیش قرار دارد) Click Here
    نسخه جدید مشکل داره! با وجود بستن کامل پلیر در تسک منیجر هنوز در حال اجراست؟ Click Here
    آموزش اضافه کردن زیرنویس دوم (راحت ترین روش) Click Here
    تنظیمات صحیح ویندوز و پلیر برای زبان پارسی Click Here
    لیست تغییرات ایجاد شده توسط فایل رجیستری:) Click Here

ویرایش توسط M-AUDIO : 04-08-2015 در ساعت 16:23 دلیل: بروزرسانی لینک های دانلود و سایت سازنده و قرار دادن لیست در اسپویلر

2. کاربران : 24 تشکر کرده اند از شما majid_1389 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

با سلام
    امروز با جدیدترین فایل رجیستری pot و ffdshow decoder خدمت شما عزیزان هستیم
    با اجرای این دو فایل شما احتیاج به هیچ تنظیماتی نه در pot نه در k-lite mega codec pack هستید
    باز هم تکرار میکنم اجرای برنامه های پیش نیاز از اهم امور است
    ویرایش توسط M-AUDIO : 07-04-2013 در ساعت 22:26 دلیل: فایل رجیستری حذف شد .از این پس این فایل همیشه در پست اول به روز می شود
    من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم که ناکَس،کَسْ نمیگردد بدین بالانشینی‌ها

رفع مشکل نصب نشدن درایور کارت گرافیک های AMD لپ تاپ

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

با سلام خدمت دوستان

توجه : برای دسترسی به فیلتر های معرفی شده در این آموزش نصب یکی از Buildها K-Lite Codec Pack الزامیست (وچون kmp یک نرم افزار 32بیتی هست پس نسخه ی k-lite که نصب می کنید هم باید 32بیتی باشد) . (البته اکثر کدک پک های معروف دیگه این فیلترهارو درونشون دارن اما من فقط از K-lite استفاده می کنم)

آپدیت بودن درایور کارت گرافیکی نیز اولین موردی هست که باید چک کنید .

آموزش تغییر Splitter و Decoder

امروزه پلیرهای مختلفی توسط کاربران مورد استفاده قرار میگیرد که هر یک به نوبه خود ادعای پخش همه فرمت های ویدئویی را دارند حال انکه چنین امری محال است .
    شاید تابحال پیش آمده باشد که خواستید فیلمی را باز کنید اما دیدید فیلمتان صدا دارد ولی تصویر سیاه است یا بلعکس . یا بعضی مواقع بهکل فایلتان را پخش نمی کند . این مشکل ها با Splitter و Decoder نرم افزار مربوطه رابطه ی مستقیم دارد . چند پلیر معروف هستند که چنین قابلیتی را دارند که به کاربر این امکان را میدهند که بتواند به تنظیمات Decoder و Splitter دست یابد و آنها رو خودش تعیین کند.
    PotPlayer و KMPlayer دو نمونه از این پلیرها می باشند که قابلیت های بسیاری علاوه بر این قابلیت در اختیار کاربر قرار می دهند .

به زبان ساده :
    Splitter قسمتی است که Container فایل ورودی را تحویل می گیرد و Stream های داخلش رو از هم جدا می کند و هر کدام رو بدست Decoder مربوطه می سپارد و سپس Streamها توسط Decoder رمزگشایی می شوند به Rendererهای مربوطه برای پردازش های دیگر سپرده می شن و بعد از اون شما اون هارو می بینید (تصاویر) یا می شنوید(صداها) .
    توضیحات خلاصه و دقیق تر در مورد Container,StreamوCodec:
    :Link Button:

پس وقتی در پخش فایلی با مشکل برخوردید و "در سلامت آن فایل تردید نداشتید" اولین جایی که باید به سراغش بروید تغییر Splitter است .

انجام این کار اصلا مشکل نیست ابتدا دکمه f5 را در برنامه پوت (و f2 در KMP) فشار میدهیم سپس :

در عکس ذیل ابتدا بر روی گزینه سبز رنگ سپس بر روی گزینه زرد رنگ کلیک میکنیم :

دوباره بر روی گزینه زرد رنگ کلیک میکنیم و با فیلتر های جدید در سمت راست سلام احوال پرسی میکنیم و سراغ جناب splitter را میگیریم :

دقت داشته باشید نوع LAV و Haali بیشترین کاربرد را دارند و بیشترین فرمت ها رو پشتیبانی می کنند . حال اگر بر روی آن کلیک کنیم فرمت های پشتیبانی شده را مشاهده میکنیم . می بینید فرمت های که در ستون Source/Splitter تیک خورده اند .

حال کافیست برای فرمت مورد نظر که "پخش اون مشکل داشت" Splitter رو تعویض کنیم :

بعضی از Splitterها برای خودشات تنظیماتی نیز دارند که می تونید بعد از انتخاب Splitter مربوطه با رفتن به قسمت زرد رنگ تنظیمات اون Splitter رو مشاهده کنید .
    (Matroska همان MKV و MK3d و MKA رو شامل می شود)
    (mpeg-ps همان فایل های mpg و VOB و m2v را شامل می شود)
    (mpeg-ts هم فایل های ts رو شامل می شود)

این مراحل برای VIDEO DECODER و audio decoder به طور مشابه است اگر مراحل را درست طی کرده باشیم گزینه هایی انتخابی ما برای انتخاب دیکدر و اسپلیتر بیشتر میباشد مطابق شکل :

توی Decoder ها کامل ترین هاشون رو می توان LAV و FFDShow نام برد .
    Decoderها نیز برای خودشان تنظیماتی دارند که آن هم مانند Splitter با کلیک روی همان دکمه ی مربع سفید رنگ سمت راست قابل دسترسی است .
    مثلا تنظیمات LAV video decoder رو مشاهده کنید :

Decoderها قابلیت های خوبی هم دارند مثلا Video Decoder LAV امکان استفاده از CUDA و DXVA رو در صورت پشتیبانی کارت گرافیکی شما به خوبی پشتیبانی می کند . شما می تونید تنظیمات خوب برای کارت ATI رو تو همین عکس ببینید (قسمت HardWare Acceleration) و برای کارت های CUDA Support از NVIDIA هم می تونید بجای DXVA2 native در عکس بالا گزینه ی NVIDIA CUVID رو انتخاب کنید .
    شاید توی PotPlayer که بصورد داخلی خودش DXVA و CUDA دیکدر داره زیاد به چشم نیاد اما توی KMPlayer بسیار کاربردی استفاده کردن ازش .

پس یادتون باشه Splitter رو فقط وقتی تعویض کنید که با پخش یک فرمت یا یک فایل مشکل دارید نیازی نیست همینطوری تعویضش کنید توی کیفیت تاثیر گذار نیست .

این هم برای شماست
    مباحث Daum PotPlayer تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط player : 05-10-2014 در ساعت 06:32 دلیل: اصلاح تصاویر

6. کاربران : 24 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط HadiMSC نمایش پست ها
    یکی بیاد آموزش اضافه کردن زیرنویس دوم رو در این برنامه بده
    ممنون
    اول از همه بابت تاخیر عذرخواهی میکنم فعلا به کامپیوتری که روش فتوشاپ نصبه دسترسی ندارم
    ابتدا در برنامه پات دکمه f5 رو فشار بدید سپس گزینه های مورد نظر رو به ترتیب انتخاب کنید

خوب حالا دنبال کلمه ffdshow subtitle filter باشید روی ان دوبار کلیک کنید
    در مرحله بعد طبق عکس یه مرتبه بر روی ان کلیک کنید وتنظیمات رو طبق عکس انجام بدید

در مرحله بعدی بر روی ffdshow subtitle filter دو بار کلیک کنید وتنظیمات رو طبق عکس انجام بدید

میتوانید برای تعیین موقعیت زیر نویس از ترکیب دکمه های alt+up یا alt+down استفاده کنید
    ویرایش توسط player : 19-08-2012 در ساعت 13:03

8. تشکرها از این نوشته :

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    117
    تشکر تشکر شده 
    777
    اعتبار کاربر
    1

سلام من قبلا kmp که داشتم و تمام فرمت های فایل ها معلوم بود روش و میدونستی که مثلا این فایل چه فرمتی داره اما الان potplayer رو نصب کردم و هیچ شکلی نداره رو فایل ها و معلوم نیست فرمتشون چیه.چجوری درست میشه؟

مشکل دوم :

مشکل من اینه که هر بار که فیلم و فایل زیر نویس را کنار هم میزارم و اجرا میکنم فیلم وارونه پخش میشه انگار صفحه مونیتور را سرو ته کردن زیر نویس هم اجرا میشه البته اونهم مثل فیلم سرو ته ولی وقتی فایل زیر نویس را از کنار فیلم پاک میکنم فیلم عادی بدون زیر نویس پخش میشه البته با بسیاری از پلیر های امتحانش کردم لطفا کمکم کنین

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط majid_1389 نمایش پست ها
    سلام من قبلا kmp که داشتم و تمام فرمت های فایل ها معلوم بود روش و میدونستی که مثلا این فایل چه فرمتی داره اما الان potplayer رو نصب کردم و هیچ شکلی نداره رو فایل ها و معلوم نیست فرمتشون چیه.چجوری درست میشه؟

مشکل دوم :

مشکل من اینه که هر بار که فیلم و فایل زیر نویس را کنار هم میزارم و اجرا میکنم فیلم وارونه پخش میشه انگار صفحه مونیتور را سرو ته کردن زیر نویس هم اجرا میشه البته اونهم مثل فیلم سرو ته ولی وقتی فایل زیر نویس را از کنار فیلم پاک میکنم فیلم عادی بدون زیر نویس پخش میشه البته با بسیاری از پلیر های امتحانش کردم لطفا کمکم کنین
    برای مشکل اول برنامه پات رو با گزینه run as adminstrator اجرا کنید با قی مراحل رو از روی عکس دنبال کنید (apply کردن یادتون نره)خوب حالا رایانه خودتون رو ریستارت کنید
    برای مشکل دوم از فایل رجیستری موجود در چند پست قبل استفاده کنید

ویرایش توسط M-AUDIO : 08-04-2013 در ساعت 18:21 دلیل: اصلاح تصویر

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasghamary نمایش پست ها
    اول از همه بابت تاخیر عذرخواهی میکنم فعلا به کامپیوتری که روش فتوشاپ نصبه دسترسی ندارم
    ابتدا در برنامه پات دکمه f5 رو فشار بدید سپس گزینه های مورد نظر رو به ترتیب انتخاب کنید

خوب حالا دنبال کلمه ffdshow subtitle filter باشید روی ان دوبار کلیک کنید
    در مرحله بعد طبق عکس یه مرتبه بر روی ان کلیک کنید وتنظیمات رو طبق عکس انجام بدید

در مرحله بعدی بر روی ffdshow subtitle filter دو بار کلیک کنید وتنظیمات رو طبق عکس انجام بدید

میتوانید برای تعیین موقعیت زیر نویس از ترکیب دکمه های alt+up یا alt+down استفاده کنید
    میتونید برای زیرنویس غیر همنام تیک گزینه give embedded را نیز فعال کنید
    موفق باشید

13. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

اگر از اسکین های جدید قرار داده شده در انجمن استفاده کنید مشکل دکمه stop برطرف میشه
    مورد توجه مجید خان
    ویرایش توسط player : 20-08-2012 در ساعت 17:37

15. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

با سلام
    امروز با یه قابلیت دیگه نرم افزار potplayer اشنا میشیم که این قابلیت رو km هم داره
    خیلیهاتون تا به حال حتما اصطلاح کپچر کردن به گوشتون خورده کپچر کردن هم به طور سخت افزاری انجام میشه هم نرم افزاری
    که من فعلا نرم افزاریش رو بلدم چون دستگاه کپچر کردن ندارم
    فیلم مورد نظر خودتون رو باز کنید بلافاصله دکمه Alt+c رو فشار بدین تا با تصویر زیر رو به رو بشین

از قسمت سبز رنگ محل ذخیره سازی رو انتخاب کنین
    از قسمت زرد رنگ هم یه اسم واسه فیلم کپچر شده انتخاب کنین البته اگه جاش رو خالی بزارین خود پلیر فیلم مورد نظر رو با اسم تاریخ کپچر کردن ذخیره میکنه
    از قسمت قرمز رنگ فرمت مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین
    کادر ابی رنگ سرعت پخش فیلم رو بعد از کپچر کردن مشخص میکنه پس بهتره بهش دست نزنین
    در کادر بنفش هم میتونین کدک مورد نظرتون رو انتخاب کنین
    از کادر نارنجی رنگ هم کیفیت تصویرتون رو انتخاب میکنین
    گذاشتن تیک use hd compress هم اختیاری هستش

از کادر سبز رنگ هم میتونین رزولوشن تصویرتون رو انتخاب کنین
    از کادر زرد رنگ هم برای نسبت اندازه تصویر استفاده میکنیم که بهتره در حالت پیش فرض باشه
    از کادر قرمز رنگ هم مقدار فریم بر ثانیه رو میتونیم انتخاب کنیم که بهتره اورجینال بمونه چون برای پخش زیر نویس دچار مشکل و دردسر تنظیم زیرنویس نباشیم
    گزینه ابی رنگ رو هم اگه از پردازنده چند هسته ای استفاده میکنین فعال کنین
    کادر نارنجی رنگ هم مربوط به تنظیمات صدا هستش

نکات خیلی خیلی مهم:
    1-اگه فیلمتون بدون اشکال در potplayer پخش میشه میتونین اون رو کپچر کنین حتما اگه فیلمتون پخش نمیشه یا با اشکال پخش میشه pot رو با استفاده از تنظیمات اسپلیتر و یا دیکدر جوری تنظیمش کنید که pot قادر به پخش بدون اشکال اون باشه بعد اقدام به کپچر کردن کنید(ترجیحا اسپلیتر)
    2-اگه فیلمتون از نوع چند دوبله هستش اول دوبله مورد نظرتون رو انتخاب کنین بعد اقدام به کپچر کردن کنید
    میشه گفت که این روش تنها یه عیب داره اون هم اینه که مدت زمان کپچر کردن فیلم با مدت زمان پخش فیلم برابر هستش
    امیدوارم لذت برده باشید
    ویرایش توسط player : 28-08-2012 در ساعت 01:19

17. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    117
    تشکر تشکر شده 
    777
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    این پلیر بعد از وی ال سی بهترین پلیر برای چیخش فایل ts است واقعا از کا ام خیلی سر تر است به جناب masoudiran توصیه می کنم از این نرم افزار استفاده کند

19. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

با سلام خدمت شما خوبان
    روزهای گذشته درباره شتاب سخت افزاری در km player صحبت کردیم که همه این تکنیکها در potplayer قابل اجرا است شاید برای بعضی ها استفاده از این تکنیک ها کمی پیچیده و وقت گیر باشد
    potplayer خیال این گونه افراد و حتی حرفه ای ها رو راحت کرده لطفا با دقت به عکس ها نگاه کنید
    در ابتدا قصد در گیر کردن cpu رو داریم

توجه 1:تیک کادر زرد رنگ رو فقط کاربران ویندوز 7 استفاده کنند
    لطفا به درصد استفاده از cpu نگاه کنید که نشان از سازگاری بالا با پردازنده های چند هسته ای است
    توجه2: شما حتما باید پیغام dxva رو مشاهده کنید
    حالا به سراغ فعال سازی گرافیک میرویم که مختص دارندگان کارت گرافیک NVIDIA میباشد

همانطور که ملاحظه میکنید پیغام NVIDIA CUDA Decoder ظاهر شده است
    پیروز و سربلند باشید

21. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 7 از 90 اولیناولین ... 567891757 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •