سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 24 از 90 اولیناولین ... 1422232425263474 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 از مجموع 895

موضوع: مباحث Daum PotPlayer

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    117
    تشکر تشکر شده 
    777
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث Daum PotPlayer

بسم الله الرحمن الرحیم
    کلیه مباحث و سوالات و نسخه های Daum PotPlayer در این تاپیک مطرح بشوند.

با تشکر . M-AUDIO

عنوان: سایت سازنده (و دانلود از سایت سازنده)

عنوان: دانلود آخرین نسخه با زبان انگلیسی و همچنین آخرین نسخه ی بتا (لینک همیشه به روز است)

لیستی از سوال و جواب ها یا آموزش های مطرح شده

عنوان سوال یا آموزش
    آدرس
    جدیدترین فایل رجیستری تنظیمات (آپدیت می شود - 15/8/2014) Click Here
    آموزش تهیه فایل رجیستری تنظیمات در PotPlayer Click Here
    چیکار کنم تا این پیام Connection دیگه نیاد؟ هر بار که بازش میکنم اینم ظاهر میشه؟ Click Here
    آموزش فعال کردن دو زیرنویس همزمان (روش اول - با استفاده از FFDshow subtitle filter)
    Click Here
    آموزش فعال کردن دو زیرنویس همزمان (روش دوم - با استفاده از Direct VobSub) Click Here
    زیرنویس فارسی در پایین و انگلیسی در بالای صفحه به صورت همزمان ؟ Click Here
    وقتی یه فیلم باهاش باز میکنم تصویر کشیده هست؟ Click Here
    توی محیطهایی که فیلم نورش کمه یا تاریکه خیلی بد نمایش داده میشه Click Here
    آموزش پخش انواع فایلهای ضبط شده توسط گیرنده های دیجیتال Click Here
    آموزش تغییر Splitter و Decoder و پخش اکثر فایل ها و فرمت هایی که مشکل دارند . Click Here
    آموزش Capture (ضبط کردن) کردن فیلم و صدای در حال پخش توسط potplayer Click Here
    فرق تنظیمات cuda و dxva در چیست؟ Click Here
    آموزش فعال سازی DXVA و CUDA Click Here
    چجوری می تونم از یه ویدئو اسکرین شات تهیه کنم؟
    Click Here
    آموزش تغییر موقعیت زیرنویس در هنگام پخش Click Here
    کمکم کنید یک تنظیمی انجام بدهم که روشنی و تاریکی در فیلمها normal باشند Click Here
    کجا برم تنظیم کنم همیشه 16:9 اجراء کنه؟ Click Here
    آموزش عقب و جلو کردن زیرنویس و صدا (صدا در پست بعدیش هست) Click Here
    زیرنویس با فرمت ass در pot پخش نمیشه ؟ Click Here
    چرا بروز رسانی زبان برنامه عوض میشه و کره ای میشه ؟ Click Here
    چی کار کنم فقط یک PotPlayer باز بشود و چندتا PotPlayer با هم باز نشن ؟ Click Here
    منو ها فارسی نمیشن؟ افزایش وضوح صدا نداره ؟چجوری میشه Playlist رو خاموش کرد؟ Click Here
    یکی به ما بگه نور این پات چیجوری کم و زیاد میشه! Click Here
    میخواستم ببینم این آیکون فایل هایی که با pot اجرا میشن چرا تو ویندوز 8 نمیاد ؟ Click Here
    حل مشکل ارور Unhandled exeptio occured .. flash.ocx Click Here
    آیا میشه چندین زیر نویس رو که داخل یه فولدره به صورت دسته ای با پات پلیر باز کرد؟ Click Here
    چی کار کنم وقتی پات باز می شه اندازش متناسب با فیلم تغییر نکنه و ثابت بمونه؟ Click Here
    میشه کاری کرد وقتی Minimize می کنیمش مثل بقیه نرم افزارا بره تو تسک بار؟ Click Here
    آموزش تعیین انتخاب پیشفرض تنظیمات بر اساس نوع فایل Click Here
    تنظیمات مربوط به قسمت رنگ Click Here
    Pot رو نصبش کردم ، هیچ شکلی نداره رو فایل ها و معلوم نیست فرمتشون چیه Click Here
    آموزش ساختن Bookmark از فیلم ها برای پخش آنها از همان نقطه در یک زمان دیگر Click Here
    آموزش پخش 3d - آموزش تبدیل تصاویر سه بعدی SBS به دو بعدی Click Here
    آموزش فعال سازی DXVA با استفاده از دیکدر MPC-HC Click Here
    انتخاب زبان پیشفرض برای فیلم هایی که چند Stream صدا (زبان های مختلف) دارند Click Here
    قطع کردن صدای دیالوگ های بازیگران در فیلم (عکس در پست قبلیش قرار دارد) Click Here
    نسخه جدید مشکل داره! با وجود بستن کامل پلیر در تسک منیجر هنوز در حال اجراست؟ Click Here
    آموزش اضافه کردن زیرنویس دوم (راحت ترین روش) Click Here
    تنظیمات صحیح ویندوز و پلیر برای زبان پارسی Click Here
    لیست تغییرات ایجاد شده توسط فایل رجیستری:) Click Here

ویرایش توسط M-AUDIO : 04-08-2015 در ساعت 17:23 دلیل: بروزرسانی لینک های دانلود و سایت سازنده و قرار دادن لیست در اسپویلر

2. کاربران : 24 تشکر کرده اند از شما majid_1389 برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    111
    تشکر تشکر شده 
    542
    اعتبار کاربر
    1

راه حل فوق العاده ای اسون برای مشکل من بود . فقط کافی بود در Internet options سربرگ Connections گزینه Never Dial a Connection انتخاب بشه .

4. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما nejati برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    7
    اعتبار کاربر
    1

با سلام برای تنظیمات دیدن فیلم با فرمت مختلف در پوت پلیربعد از زدن اف5
    کجا بریم تا وارد قسمت سبز و زرد بشیم؟
    ضمنا من عکس و شکل موصوف را نمی بینم
    با تشکر از راهنمائی

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما amiry2011 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amiry2011 نمایش پست ها
    با سلام برای تنظیمات دیدن فیلم با فرمت مختلف در پوت پلیربعد از زدن اف5
    کجا بریم تا وارد قسمت سبز و زرد بشیم؟
    ضمنا من عکس و شکل موصوف را نمی بینم
    با تشکر از راهنمائی
    سلام .
    دوست عزیز خوش آمدید .
    آپلود سنتر worldset مدتی است که کار نمی کند و خیلی از عکس های آموزشی جناب Player قابل استفاده نیست (مانند پست های اموزشی بنده در تاپیک های دیگر) .
    لطفا با استفاده از کلید "نقل قول" پست مورد نظر را نقل قول کنید تا ایشان یا بنده متوجه منظور دقیق شما دوست عزیز بشویم .
    موفق باشید
    :)

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    15
    تشکر تشکر شده 
    7
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    سلام .
    دوست عزیز خوش آمدید .
    آپلود سنتر worldset مدتی است که کار نمی کند و خیلی از عکس های آموزشی جناب Player قابل استفاده نیست (مانند پست های اموزشی بنده در تاپیک های دیگر) .
    لطفا با استفاده از کلید "نقل قول" پست مورد نظر را نقل قول کنید تا ایشان یا بنده متوجه منظور دقیق شما دوست عزیز بشویم .
    موفق باشید
    با تشکر بسیار از پاسخ سریعتون، حال که آپلود سنتر کار نمی کنه میشه خواهش کنم پست5و 8و9 را بصورت متنی توضیع بدهید . ضمنا از پوت پلیر 1.5.34321 و k-lite mega v9.5 استفاده می کنم و ویندوز xp دارم با تشکر مجدد

10. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما amiry2011 برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    دوستان من pot نسخه 64 بیتی رو نصب کردم و ویندوز 8 64 بیتی دارم
    آخرین نسخه k lite codec mega pack رو با تنظیمات default نصب کردم
    میشه یه فایل کانفیگ رجیستری خوب برای این نسخه ویندوز قرار بدید
    یا راهنمائی کنید دقیقا چه کار کنم
    چون عکس ها که معمولا نشون داده نمیشه یا سایزشون کوچیک هست و باز میکنم واضح نیست و همچنین مربوط به ویندوز 8 نبود
  12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما dadash_ari برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط amiry2011
    با تشکر بسیار از پاسخ سریعتون، حال که آپلود سنتر کار نمی کنه میشه خواهش کنم پست5و 8و9 را بصورت متنی توضیع بدهید . ضمنا از پوت پلیر 1.5.34321 و k-lite mega v9.5 استفاده می کنم و ویندوز xp دارم با تشکر مجدد
    به روی چشم

دوست عزیز پست 5 آنگونه که متوجه شدم مربوط به تغییر Splitter می باشد بهتر است خود دوستمان خدمتتان عرض کنند .البته بیشتر مواقع هنگامی splitter را تغییر می دهند که نرم افزار در پخش یک فرمت خاص ناکام بماند. پس اگر با فرمت خاصی مشکل پخش ندارید بهتر است منتظر باشید تا خودشان بیایند و توضیحات را با بهتر خدمتتان عرض بکنند .

با اجازه ی جناب player

پست شماره 8
    آموزش Capture (ضبط کردن) کردن فیلم و صدای در حال پخش توسط خود potplayer
    توصیه می کنم قبل از اینکار DXVA را خاموش کنید .(قسمت بعدی آموزش)
    برای انجام این capture در PotPlayer ابتدا فیلم یا آهنگ خودتان را که تصمیم دارید قسمتی از آن را Capture کنید باز کنید . حال مسیر داخل عکس شماره ی یک را طی بفرمایید یا از روی کیبرد کلید های ترکیبی ALT+C را فشار دهید تا نهایتا به پنجره ی موجود در عکس شماره 2 برسید .
    تنظیمات به قرار زیر می باشد :
    1: با استفاده از این دکمه می توانید محل پیشفرضی را که نرم افزار فایل های کپچر شده را در آن ذخیره می کند تغییر دهید و پوشه ی دلخواه خودتان را انتخاب کنید .
    2: در این قسمت می توانید یک پیش اسم برای فایل های کپچر شده ی خود انتخاب کنید تا در ابتدای اسمشان این عبارتی که تعیین کرده اید قرار گیرد .
    3: با زدن این تیک ، می توانید برای عملیات کپچر محدودیت تعیین کنید . یعنی برای مثال بعد از 2 دقیقه عملیات بصورت خودکار متوقف شود . یا برای مثال بعد از اینکه حجم فایل در حال کپچر شدن به 30 مگابایت رسید عملیات متوقف شود .
    4: در این قسمت می توانید فرمت فایل خروجی (container) را انتخاب کنید .
    5: در این قسمت فرمت ویدئو را مشخص می کنید .
    6: در این قسمت Bitrate ویدئو را مشخص می کنید . این قسمت با حجم فایل خروجی رابطه ی مستقیم دارد . هرچه عدد بیشتر باشد حجم فایل خروجی بیشتر خواهد شد .
    7: در این قسمت سایز فریم های ویدئو را می توانید تنظیم کنید .
    8: در این قسمت Aspect ratio خروجی را تعیین خواهید کرد .
    9: در این قسمت نرخ فریم خروجی را تعیین خواهید نمود .
    10: در این قسمت فرمت صدا را انتخاب خواهید کرد و دیگر تنظیمات صدا از قبیل تعداد کانال ها و Sample rate
    11: این قسمت در هنگام عملیات Capture به شما نشان می دهد که در درایوی که پوشه ی کپچر در آنجا واقع شده است چه مقدار فضای خالی باقی مانده است و همچنین حجم فایل خروجی را هم لحظه به لحظه نشان می دهد .
    12: با کلید بر روی این گزینه عملیات شروع می شود .
    با کلید بر روی open folder هم که پوشه ای که فایل خروجی در آن قرار می گیرد باز خواهد شد .
    اگر به تغییر گزینه ها اشراف کامل ندارید چند مثال ساده از تنظیمات برای فرمت های رایج زده ام و قرار داده ام تا خودتان متوجه بشوید .

پست شماره 9
    آموزش فعال سازی DXVA (شتاب سخت افزاری - فرستادن پردازش Decoding بر روی کارت گرافیک بجای CPU)
    این عملیات با فرمت های AVC1 , H264 , VC1 , MPEG2, MPEG1 و WMV به خوبی سازگار است اما با کدک Xvid که MPEG4-ASP است در اکثر دیکدر ها با مشکل مواجه است و عملیات fallback میشود و از DXVA استفاده نمی شود . برای استفاده از این قابلیت Video renderer شما در ویندوز هفت و ویستا باید بر روی Encanced Video renderer(EVR باشد و در ویندوز ایکس پی VMR9 یا VMR7 وگرنه در عمل شتاب سخت افزاری وجود نخواهد داشت و عملیات به سی پی یو Fallback خواهد شد (البته بعضی Video rendererهای دیگر هم قابلیت پشتیبانی از DXVA را دارند ).

یک نکته ی دیگر هم بگویم که تفاوت استفاده از DXVA بیشتر در ویدئو های HD و Full HD مشخص خواهد شد یعنی در این ویدئو ها است که مصرفی که از پردازنده اصلی (CPU) کم می شود به چشم می آید .

حال به سراغ فعال سازی برویم .
    ابتدا Video Decoder ها را بر روی Built-in Decoder (Recomended تنظیم می کنیم .
    مانند عکس شماره ی 1
    حال به قسمت مشخص شده در عکس یک بروید و در پنجره ی باز شده (عکس شماره ی 2) قسمت های مشخص شده را تنظیم نمایید تا DXVA برای فرمت های مورد نظر فعال بشود . این متد بر روی کارت های انویدیا و کارت های دیگر غیر از انویدیا جواب می دهد .

پس از فعال سازی بر روی OK و سپس Apply کلیک کنید و یک ویدئو با یکی از فرمت های مورد نظر را باز کنید تا عبارت DXVA را مشاهده نمایید . همچنین با فشردن کلید TAB از روی کیبرد نیز این عبارت باید قابل مشاهده باشد .

همچنین اگر بر روی سیستم خود یک کارت گرافیکی Nvidia با پشتیبانی از Cuda دارید می توانید از Nvidia Cuda Decoder بجای گزینه ی قبلی استفاده نمایید . نحوه ی فعالسازی در عکس 3 قابل مشاهده می باشد .پس از Ok و Apply کردن کادر ها یک ویدئو با فرمت مورد نظر باز می کنیم و کلید تب را می زنیم . قسمت مشاهده عبارت NVIDIA Cuda Decoder به ما می گوید که همه چیز درست است .
    برای استفاده از Nvidia Cuda Decoder می بایست حتما کارت گرافیکی با چیپست Nvidia و از نوع Cuda Support در اختیار داشته باشید که لیست نام این کارت ها در لینک زیر آمده است .

توجه : تمامی عکس ها ی این پست رو در فایل زیپ قرار دادم تا خبری از افت کیفیت و بالا نیامدن نباشد و به راحتی در دسترس باشند .
    موفق باشید .
    مباحث Daum PotPlayer فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط M-AUDIO : 23-11-2012 در ساعت 21:18 دلیل: لینک به لیست کارت های Cuda تصحیح شد

14. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    1

سلام،ببخشید یه سوال داشتم: من چجوری می تونم از یه ویدئو اسکرین شات تهیه کنم؟؟ (مثل تصویر زیر)

http://www.img4up.com/up2/59971605458495797274.png

البته وقتی از قسمت Video می رم به Capture و روی Create Snapshot کلیک می کنم و استارت رو می زنم این ارور رو می ده:

ممنون می شم اگه بگین مشکل کار از کجاست.

16. تشکرها از این نوشته :

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    111
    تشکر تشکر شده 
    542
    اعتبار کاربر
    1

فایل تصویری باmedia player classic باز کنید . و بعد از منوی file گزینه ...save Thaumbniles رو انتخاب کنید .

18. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما nejati برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط alilife نمایش پست ها
    سلام،ببخشید یه سوال داشتم: من چجوری می تونم از یه ویدئو اسکرین شات تهیه کنم؟؟ (مثل تصویر زیر)

http://www.img4up.com/up2/59971605458495797274.png

البته وقتی از قسمت Video می رم به Capture و روی Create Snapshot کلیک می کنم و استارت رو می زنم این ارور رو می ده:

ممنون می شم اگه بگین مشکل کار از کجاست.
    دوست عزیز سلام .
    شما برای گرفتن Screenshot در PotPlayer باید از کلید های ترکیبی CTRL+E استفاده کنید . این عکس بصورت خودکار در پوشه ی Capture نرم افزار ذخیره خواهد شد . در پست قبلی عرض کردم که چگونه محل پوشه ی Capture را (در صورت نیاز) تغییر بدهید .
    موفق باشید .

20. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو معمولی
    تشکر تشکر کرده 
    101
    تشکر تشکر شده 
    5
    اعتبار کاربر
    1

Question

فعالسـازی dxva برای کارت گرافیک amd به چه صورت خواهد بود ؟؟

تو قسمت مورد نظر باید کدوم گزینه رو فعال کـرد ؟؟
    مباحث Daum PotPlayer تصاویر پیوست شده

22. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما j@v@d برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 24 از 90 اولیناولین ... 1422232425263474 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 2 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 2 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •