سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 153

موضوع: مباحث MeGUI

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    11
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث MeGUI

با سلام
    از دوستان اگر کسی آموزشی(فارسی،انگلیسی) از کار با این برنامه رو داره،لطف کنه و لینکش رو بذاره.

با تشکر
    ویرایش توسط player : 03-09-2014 در ساعت 19:01

2. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما lizard202020 برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

این یه برنامه حرفه ای برای انکد کردن فیلم هستش که خیلی هم طرافدار داره و برای استفاده از اون باید چند نرم افزار رو به صورت پیش فرض نصب کرده باشین در پست های بعدی اموزش این نرم افزار قرار خواهد گرفت
    سربلند باشید
    من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم که ناکَس،کَسْ نمیگردد بدین بالانشینی‌ها

رفع مشکل نصب نشدن درایور کارت گرافیک های AMD لپ تاپ

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    29
    تشکر تشکر شده 
    11
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط abbasghamary نمایش پست ها
    این یه برنامه حرفه ای برای انکد کردن فیلم هستش که خیلی هم طرافدار داره و برای استفاده از اون باید چند نرم افزار رو به صورت پیش فرض نصب کرده باشین در پست های بعدی اموزش این نرم افزار قرار خواهد گرفت
    سربلند باشید
    دوست عزیز بی صبرانه منتظر آموزشهای شما میباشم.
    در مورد تنظیماتتون برای KMplayer هم باید بگم که با اعمال اونا برنامه کلا بهم ریخت و مکرر هنگ کرد حتی گزینه تنظیمات پیشفرض هم از کار افتاد و تا زمانیکه فایل رجیستری رو پاک نکردم مشکل پابرجا بود.
    در اینجا میتونید تنظیمات دیگری برای افزایش کیفیت ببینید.منتظر نظرتون در رابطه با اونا هستم.
    با تشکر
    ویرایش توسط lizard202020 : 23-08-2012 در ساعت 11:19

6. تشکرها از این نوشته :

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

بیا عزیزم تا موقع اماده شدن پست ها از این pdf اموزشی استفاده کن
    ادرس یک سایت هم برات میزارم که کارشون انکد کردنه

مباحث MeGUI فایل های پیوست شده
    من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم که ناکَس،کَسْ نمیگردد بدین بالانشینی‌ها

رفع مشکل نصب نشدن درایور کارت گرافیک های AMD لپ تاپ

8. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط player نمایش پست ها
    بیا عزیزم تا موقع اماده شدن پست ها از این pdf اموزشی استفاده کن
    ادرس یک سایت هم برات میزارم که کارشون انکد کردنه

imdb-dl فیلم انکود میکنن یا سریال ؟

10. تشکرها از این نوشته :

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض مباحث MeGUI

سلام.
    SHAANIG و GANOOL فکر کنم بیشتر از سورس های 720P BluRay DTS استفاده میکنن که چیزی حدود 7-10 گیگ هستش .
    و از MeGUI استفاده میکنن.

من یک آموزش توی نت بود که بر اساس اون پیش رفتم و یک سری تنظیمات رو اکسپورت کردم .
    این فایل تنظیمات :
    MeGUI setting exported 29.3.2014

البته تنظیماتش دقیق نیست .

حالا من اگر بخوام فیلم با سورس
    720P BluRay DTS ( فیلم - نه انیمیشن و سریال ) انکود کنم با تنظیمات شبیه همون GANOOL چه تنظیمات ثابتی احتیاج دارم ؟

کسی میتونه لطف کنه و تنظیمات رو اعمال و فایل اکسپورت شده رو بزاره اینجا یا PM کنه برام .

تشکر .

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

با سلام و احترام

در این پروفایل که قرار دادید این تنها تنظیمات x264 بود: preset slower --tune animation --crf 26-- که خب مناسب انیمه (کارتون، cel animated) هست و اگر برای film (تصویری از محیط واقعی) و انیمیشن 3بعدی می خواهید باید tune animation-- رو به tune film-- تغییر بدهید و اگر بیت ریت خیلی پائینه بیاید بجای tune film-- فقط deblock رو روی 1-:1- تنظیم کنید.
    تنظیمات صداش هم vorbis بود که خوبه حالا بنظرم می تونست از NeroAAC هم استفاده بشه. و pre-processing خاصی هم نداشت و فقط فیلتر تغییر سایز اون روی lanczos بود که اون هم اگر رزولوشن سورستون HD720 هست و رزولوشن مقصد هم HD720 هست (بطور دقیق تر یعنی تغییر سایز ندارید) اصلا استفاده نمیشود که تاثیری داشته باشد.
    پس خودتان پروفایل جدید رو بسازید دیگه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Pc نمایش پست ها
    حالا من اگر بخوام فیلم با سورس
    720P BluRay DTS ( فیلم - نه انیمیشن و سریال ) انکود کنم با تنظیمات شبیه همون GANOOL چه تنظیمات ثابتی احتیاج دارم ؟
    و چه فرقی می تونه بین "سریال" و "فیلم" وجود داشته باشه؟
    توصیه می کنم تنظیمات شنگول و منگول رو ول کنید و یک مقدار راجب کاری که می کنید اطلاعات کسب کنید تا لذتش رو بچشید. مثلا این کاری هست که من می کنم وقتی هدفم h264 هست، یک preset و یک tune و بیت ریت یا CRF مناسب حدس می زنم (مناسب با سرعت عملیات که می تونم تحمل کنم و همچنین رزولوشن و حجم موردنظر برای خروجی). یک pre-processing متناسب اعمال می کنم. 3 قسمت 1-3 دقیقه ای از سورس مربوطه رو بعنوان نمونه انتخاب می کنم و با همون تنظیمات یکسان انکد می کنم. قسمت ها یکی high motion (تحرک بالا و تغییر دوربین زیاد)، یکی average motion (تحرک متوسط با تغییر دوربین عادی) و یکی هم static (با کمترین تحرک و کمترین تغییر دوربین) هستند. بعد کیفیت هارو که تقریبا نماینده کل انکدم خواهد بود می بینم و اگر راضی بودم کل فیلم رو با همون تنظیمات تبدیل می کنم. البته قبلش محض اطمینان هم که شده یکبار هر سه قسمت رو با یک پریست سبک تر (یا انتخاب تنظیمات سبک تر مثل ref-- کمتر و..) هم انکد می کنم و اگر برای یک سورس خواص پائین آوردن پریست یا برخی سوئیچ های سنگین تاثیر چشمگیری در کیفیت نداشت به این معنی هست که با یک پریست سنگین تر فقط می خواستم برق و توان سی پی یو رو هدر بدم. و برعکس. گاهی پریستی که حدس زدم کافی نیست. در نتیجه یا pre-processing رو دست می زنم و یا پریست یا برخی تنظیمات خاص رو بالاتر می برم و گاهی خود بیت ریت یا CRF رو و امتحان مجدد.... موفق باشید.
    :)

13. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    با سلام و احترام

در این پروفایل که قرار دادید این تنها تنظیمات x264 بود: preset slower --tune animation --crf 26-- که خب مناسب انیمه (کارتون، cel animated) هست و اگر برای film (تصویری از محیط واقعی) و انیمیشن 3بعدی می خواهید باید tune animation-- رو به tune film-- تغییر بدهید و اگر بیت ریت خیلی پائینه بیاید بجای tune film-- فقط deblock رو روی 1-:1- تنظیم کنید.
    تنظیمات صداش هم vorbis بود که خوبه حالا بنظرم می تونست از NeroAAC هم استفاده بشه. و pre-processing خاصی هم نداشت و فقط فیلتر تغییر سایز اون روی lanczos بود که اون هم اگر رزولوشن سورستون HD720 هست و رزولوشن مقصد هم HD720 هست (بطور دقیق تر یعنی تغییر سایز ندارید) اصلا استفاده نمیشود که تاثیری داشته باشد.
    پس خودتان پروفایل جدید رو بسازید دیگه.

و چه فرقی می تونه بین "سریال" و "فیلم" وجود داشته باشه؟
    توصیه می کنم تنظیمات شنگول و منگول رو ول کنید و یک مقدار راجب کاری که می کنید اطلاعات کسب کنید تا لذتش رو بچشید. مثلا این کاری هست که من می کنم وقتی هدفم h264 هست، یک preset و یک tune و بیت ریت یا CRF مناسب حدس می زنم (مناسب با سرعت عملیات که می تونم تحمل کنم و همچنین رزولوشن و حجم موردنظر برای خروجی). یک pre-processing متناسب اعمال می کنم. 3 قسمت 1-3 دقیقه ای از سورس مربوطه رو بعنوان نمونه انتخاب می کنم و با همون تنظیمات یکسان انکد می کنم. قسمت ها یکی high motion (تحرک بالا و تغییر دوربین زیاد)، یکی average motion (تحرک متوسط با تغییر دوربین عادی) و یکی هم static (با کمترین تحرک و کمترین تغییر دوربین) هستند. بعد کیفیت هارو که تقریبا نماینده کل انکدم خواهد بود می بینم و اگر راضی بودم کل فیلم رو با همون تنظیمات تبدیل می کنم. البته قبلش محض اطمینان هم که شده یکبار هر سه قسمت رو با یک پریست سبک تر (یا انتخاب تنظیمات سبک تر مثل ref-- کمتر و..) هم انکد می کنم و اگر برای یک سورس خواص پائین آوردن پریست یا برخی سوئیچ های سنگین تاثیر چشمگیری در کیفیت نداشت به این معنی هست که با یک پریست سنگین تر فقط می خواستم برق و توان سی پی یو رو هدر بدم. و برعکس. گاهی پریستی که حدس زدم کافی نیست. در نتیجه یا pre-processing رو دست می زنم و یا پریست یا برخی تنظیمات خاص رو بالاتر می برم و گاهی خود بیت ریت یا CRF رو و امتحان مجدد.... موفق باشید.

مرسی .
    من تنظیمات صدای NeroAAC رو تو برنامه ـم ندارم . چیزی باید نصب کنم تا بیاد ؟
    فیلتر تغییر سایز که روی lanczos بود دقیقا کدوم قسمته ؟
    پس اگر سورس من رزولوشنش مثلا 720p یا 1080p با حجم مثلا 9 گیگ باشه و بخام به مثلا 720p با حجم کمتر ( مثلا 800 مگ-همون کاری که انکودر ها میکنن-ارتفاع سورس تغییر میکنه ) تبدیلش کنم احتیاج نیست فیلتر تغییر سایز رو دستکاری کنم ؟

در مورد بخش دوم جوابتون :
    پس فیلم و سریال فرقی نمیکنه تنظیماتش
    در مورد کسب اطلاعات هم نصف بیشتر مقاله رو خوندم و ذهنم باز تر شد .
    خوب به نظر من فکر میکنم من نوعی که مثلا فقط میخام با فیلم های با یک سورس ثابت شروع کنم و فقط همونا رو برای شروع تبدیل کنم میتونم یک تنظیمات ثابتی داشته باشم و با اونا کار کنم .(؟)

من چطوری میتونم سه قسمت 2 دقیقه ای از فیلم رو جدا کنم ؟(مثلا یک تیکه از اول -یک تیکه از وسط -یک تیکه از آخر )
    پس من فیلم رو باید کمی اجرا کنم و ببینم و سه قسمت از فیلم رو که یکی تحرک کم و یکی تحرک متوسط و یکی هم بالا داره رو جدا کنم.

البته قبلش محض اطمینان هم که شده یکبار هر سه قسمت رو با یک پریست سبک تر (یا انتخاب تنظیمات سبک تر مثل ref-- کمتر و..) هم انکد می کنم و اگر برای یک سورس خواص پائین آوردن پریست یا برخی سوئیچ های سنگین تاثیر چشمگیری در کیفیت نداشت به این معنی هست که با یک پریست سنگین تر فقط می خواستم برق و توان سی پی یو رو هدر بدم. و برعکس. گاهی پریستی که حدس زدم کافی نیست. در نتیجه یا pre-processing رو دست می زنم و یا پریست یا برخی تنظیمات خاص رو بالاتر می برم و گاهی خود بیت ریت یا CRF رو و امتحان مجدد....
    پریست سبک تر یعنی اون قسمت رو به سمت fast و faster ببرم یا به سمت very slow ؟(به سمت fast بره یعنی کار سریعتر تموم میشه و کیفیت و جزئییات خراب میشه درسته ؟)
    ref-- رو تغییر بدم یعنی همون عدد روبروی quality که 26 بود رو تغییر بدم ؟
    هدف از این کارها پس صرفه جویی در وقت و زمان و به کار بردن cpu هست .درسته ؟

بعد من اگر سورسم تغییر نکنه دیگه احتیاج به انجام این کارها برای همه نیست و فقط چند بار این کارو کردم کافیه درسته ؟

در اول همین پست فرض بر اینکه سورس من فیلم باشه و حجمش بین 3-9 گیگ متغیر باشه :
    مثلا باشه :
    BluRay 720p DTS x264-CHD با حجم 4.36 GB
    یا
    1080p BluRay X264-AMIABLE با حجم 9.9 GB
    یا
    LIMITED EXTENDED DC 720p BluRay x264-BiQ با حجم 4.41 GB

اینم آخرین تنظیماتی که تونستم تغییر بدم :
    http://s5.picofile.com/file/81361450..._2014.zip.html

یک سوال دیگه که یادم رفت بپرسم :
    مگر تنظیمات avisynth این بخش نیست ؟

اینجا چه تنظیمات خاصی داره برای این سورس های من که باید انجام بدم ؟
    ویرایش توسط player : 23-08-2014 در ساعت 01:45 دلیل: دو پست پشت سر هم

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    187
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Pc نمایش پست ها
    من تنظیمات صدای NeroAAC رو تو برنامه ـم ندارم . چیزی باید نصب کنم تا بیاد ؟
    سلام
    کدک مربوطه را از اینجا دریافت کنید:
    Nero AAC Codec 1.5.4.0
    بعد از خارج کردن از آرشیو،پوشه win32 را توی پوشه Tools کپی کنید
    بعد از این مسیر در نرم افزار megui
    Option >>>> Settings >>>> External Program Configuration
    تیک جلوی Nero AAC را بذارید و بعد فایل مربوطه را در پوشه Win32 که قبلا در پوشه Tools قرار داده اید را انتخاب کنید(البته می تونید قبلش اسم پوشه را هم عوض کنید مثلا بذارید naac ولی ضرورتی نداره)

بعد از سیو کردن یکبار Megui را ببندید و دوباره اجرا کنید،در قسمت تنظیمات انکود صدا می بینید که AAC اضافه شده

فیلتر تغییر سایز که روی lanczos بود دقیقا کدوم قسمته ؟
    در تب فیــلتر

پس اگر سورس من رزولوشنش مثلا 720p یا 1080p با حجم مثلا 9 گیگ باشه و بخام به مثلا 720p با حجم کمتر ( مثلا 800 مگ-همون کاری که انکودر ها میکنن-ارتفاع سورس تغییر میکنه ) تبدیلش کنم احتیاج نیست فیلتر تغییر سایز رو دستکاری کنم ؟
    اگر سورس 720p باشه و شما هم 720p می خواهید انکود کنید خوب طبیعتا نیازی به استفاده از فیــلتر تغییر سایز نیست،اما اگر 1080p باشه و شما 720p می خواهید انکود کنید باید از این فیــلتر استفاده کنید،واسه خودش روی هوا که سایز تغییر نمی کنه
    ممکنه نیاز به Crop کردن نیز باشه اگر مثلا یک بلوری 45 گیگی اریجینال دستتون هست،اون بلک بار رو در صورت وجود باید crop کنید.
    خوب به نظر من فکر میکنم من نوعی که مثلا فقط میخام با فیلم های با یک سورس ثابت شروع کنم و فقط همونا رو برای شروع تبدیل کنم میتونم یک تنظیمات ثابتی داشته باشم و با اونا کار کنم .(؟)
    استفاده از یک تنظیمات برای همه سورس ها توصیه نمیشه،هر سورسی نیازهای خاص خودش رو داره،یکی پرنویز هست،یکی پر از Grain و حفره! یکی دیگه تصویرش صاف و soft هست و ... استفاده از تنظیمات یکسان روی یکی ممکنه خروجی خوبی داشته باشه و روی یکی دیگه خیر!

16. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما D00m برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

پیشنهاد میکنید از کدوم ورژن این نرم افزار استفاده کنم ؟
    من الان 2418 رو نصب دارم .
    قسمت avisynth من این شکلی هست که resize filter در قسمت extra setup هستش .

قبلا دوستمون اشاره کردن که من فقط در پروفایل تنظیمات x264 رو انجام دادم .
    در این صفحه avisynth چه تنظیماتی باید انجام بدم و گزینه ها بیانگر چیه ؟
    فرض کنیم تمام سورس های من BluRay 720p DTS x264-CHD هستش .

اگر سورس 720p باشه و شما هم 720p می خواهید انکود کنید خوب طبیعتا نیازی به استفاده از فیــلتر تغییر سایز نیست،اما اگر 1080p باشه و شما 720p می خواهید انکود کنید باید از این فیــلتر استفاده کنید،واسه خودش روی هوا که سایز تغییر نمی کنه
    پس اگر من سورسم مثلا BluRay 720p DTS x264 باشه و من هم 720p بخام انکود کنم resize filter رو باید تیکش رو بردارم ولی اگر سورس من BluRay 1080p DTS x264 باشه و بخام به 720p انکود کنم باید resize filter رو
    تیک بزنم. ( 1080p DTS x264 رو باز به 1080p بخام تبدیل کنم تیک باید برداشته باشه )

حالا سوال اینجاست که من کدوم یکی از گزینه های resize filter رو باید انتخاب کنم برای این سورس مورد نظرم ؟
    از اون نسخه BluRay 720p DTS x264 چطور باید به 1080p که انکودر ها معمولا سایزش رو زیر 2 گیگ در میارن تبدیل کرد ؟( تیک resize باید زده بشه دیگه درسته ؟)
    ویرایش توسط player : 21-08-2014 در ساعت 02:42 دلیل: حذف نقل قول طولانی

صفحه 1 از 16 12311 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •