سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 16 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 153

موضوع: مباحث MeGUI

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    187
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Pc نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنید از کدوم ورژن این نرم افزار استفاده کنم ؟
    من الان 2418 رو نصب دارم .
    قسمت avisynth من این شکلی هست که resize filter در قسمت extra setup هستش .

قبلا دوستمون اشاره کردن که من فقط در پروفایل تنظیمات x264 رو انجام دادم .
    در این صفحه avisynth چه تنظیماتی باید انجام بدم و گزینه ها بیانگر چیه ؟
    سلام
    همیشه از آخرین نسخه موجود این GUI استفاده بفرمایید
    http://www.videohelp.com/tools/MeGUI

AVISYNTH شامل تعداد بسیار زیادی فیــلتر و پلاگین هست که هر کدام استفاده خاصی دارند،این که از چه فیــلتری با چه مقداری متناسب با سورس استفاده کنید مهارتی هست که طی گذر زمان به دست می آید
    External filters - Avisynth wiki

این هم یک نمونه اسکریپت(توجه: این اسکریپت کاملا نمایشی هست،یک وقت نرید همین رو استفاده کنید)

فرض کنیم تمام سورس های من BluRay 720p DTS x264-CHD هستش
    ریلیزهای CHD از نظر نمایش جزییات خیلی خوب هستند ولی اندکی نویز در بیشتر انکودهاش دیده میشه،پخش شدگی رنگ نداره و اگر هم سورس مشکل داشته باشه با استفاده از فـیلترهای DEBANDING اصلاحش میکنه،به دلیل نزدیکی به سورس اگر سورس GRAIN به میزانی که توی چشم بزنه داشته باشه کمی در CHD هم این مورد دیده میشه
    پس اگر فقط سورس CHD هست روی نویز و گاهی هم کاهش سوراخ سنبه هایش (!) باید کار کنید.

پس اگر من سورسم مثلا BluRay 720p DTS x264 باشه و من هم 720p بخام انکود کنم resize filter رو باید تیکش رو بردارم ولی اگر سورس من BluRay 1080p DTS x264 باشه و بخام به 720p انکود کنم باید resize filter رو
    تیک بزنم. ( 1080p DTS x264 رو باز به 1080p بخام تبدیل کنم تیک باید برداشته باشه )
    بله،هنگام تغییر سایز باید تیکش جلوش باشه و رزولوشن 720p را انتخاب کنید.

حالا سوال اینجاست که من کدوم یکی از گزینه های resize filter رو باید انتخاب کنم برای این سورس مورد نظرم ؟
    برای بلوری شخصا Spline64 را ترجیح میدم.
    از اون نسخه BluRay 720p DTS x264 چطور باید به 1080p که انکودر ها معمولا سایزش رو زیر 2 گیگ در میارن تبدیل کرد ؟( تیک resize باید زده بشه دیگه درسته ؟)
    سوالتون مورد داره،از نسخه 720p می خواهید خروجی 1080p بگیرید؟!!
    چنین کاری نه اینکه امکان پذیر نباشه ولی کیفیت انکودتون رو نابود میکنه،هیچ وقت یک رزولوشن را upscale نکنید
    باید از یک سورس 1080p انکود کنید و برای حجم دور و بر 2 گیگ بیت ریت تصویر رو روی رنج 2000 تا 2500 بذارید،صدای DTS را هم به AAC 120Kbps تبدیل کنید.
    خیلی زود وارد مصادیق شدید و احتمالا مثل همون سوال اولتون گانول معیارتون هست ...!

2. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما D00m برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

ریلیزهای CHD از نظر نمایش جزییات خیلی خوب هستند ولی اندکی نویز در بیشتر انکودهاش دیده میشه،پخش شدگی رنگ نداره و اگر هم سورس مشکل داشته باشه با استفاده از فـیلترهای DEBANDING اصلاحش میکنه،به دلیل نزدیکی به سورس اگر سورس GRAIN به میزانی که توی چشم بزنه داشته باشه کمی در CHD هم این مورد دیده میشه
    پس اگر فقط سورس CHD هست روی نویز و گاهی هم کاهش سوراخ سنبه هایش (!) باید کار کنید.
    برای اینکه grain و نویز رو در انکودهای با سورس CHD رو از بین ببریم چی کار باید کرد در این برنامه ؟
    نویز رو که فکر کنم باید تیک noise filter رو زد .
    4گزینه داره : ( minimal-little-medium-heavy noise )
    پس ما باید اون فیلم سورس رو یک بار تماشا کنیم و ببینیم اون سورس نویزش چقدره و بعد گزینه noise filter رو انتخاب کنیم .
    پس برای CHD به نظر شما minimal کافیه با توجه به توضیحات شما ؟
    سوراخ و grain ها رو چطور باید کاهش داد ؟

بله،هنگام تغییر سایز باید تیکش جلوش باشه و رزولوشن 720p را انتخاب کنید.
    در این صورت با توجه به گفته های شما ببینید حرف های من درسته ؟
    سورس من بعنوان مثال اگر 720p DTS x264-CHD باشه فقط میتونم به 720 تبدیل کنم (نه 1080 )
    ولی اگر سورس من 1080p DTS x264-CHD باشه از روش هم میتونم 1080p و هم 720p انکود کنم درسته ؟

برای اینکار هم باید resize filter رو spine 64 (sharp انتخاب کنم و در قسمت زیر اگر بخوام 1080p تبدیل کنم عدد 1080 رو و اگر 720p بخوام تبدیل کنم عدد 720 رو در قسمت output resolution بنویسم ؟

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    61
    تشکر تشکر شده 
    187
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    برای اینکه grain و نویز رو در انکودهای با سورس CHD رو از بین ببریم چی کار باید کرد در این برنامه ؟
    نویز رو که فکر کنم باید تیک noise filter رو زد .
    4گزینه داره : ( minimal-little-medium-heavy noise )
    پس ما باید اون فیلم سورس رو یک بار تماشا کنیم و ببینیم اون سورس نویزش چقدره و بعد گزینه noise filter رو انتخاب کنیم .

4 تا فیــلتر توی megui قرار داده شده،تعداد زیادی فیــلتر ضد نویز هم قرار داده نشده و شما خودتون باید اون ها را وارد کنید.
    این 4 تا فیــلتری که به صورت پیش فرض قرار داده شده اند رو من نمی پسندم
    برای سورس هایی که کاملا تمیز و بدون نویز هستند همین minimal کفایت می کند
    برای سورس های با نویز متوسط FFT3DFilter با مقدار 2 و سورس های بسیار پر نویز FFT3DFilter با مقدار 4 رو استفاده می کنم
    البته بعدش نیاز به یک فیــلتر دیگر برای نمایش بهتر جزییات هست چون فیــلترهای ضد نویز بخشی از جزییات رو نابود می کنند!
    این که چه فیــلتری رو با چه مقداری استفاده کنید در نتیجه تجربه شخصی خودتان بهش خواهید رسید و پیشنهادی ندارم

سوراخ و grain ها رو چطور باید کاهش داد ؟
    دو ابزار در خود x264 برای از بین بردن Grain وجود داره،یکی Psy-Trellis هست،یکی هم FGO که البته در نسخه های پچ شده مثل TMODوجود داره، توی X264 استاندارد پیداش نمی کنید
    همون Psy-Trellis کارتون رو راه میندازه،این که چه مقداری مناسب سورستون هست را باز خودتون باید تشخیص بدید،به مرور در اثر تجربه دستتون میاد
    البته یکسری فیــلتر هم برای این منظور وجود داره که بهتره فعلا درگیرش نشید
    سورس من بعنوان مثال اگر 720p DTS x264-CHD باشه فقط میتونم به 720 تبدیل کنم (نه 1080 )
    ولی اگر سورس من 1080p DTS x264-CHD باشه از روش هم میتونم 1080p و هم 720p انکود کنم درسته ؟
    بله

برای اینکار هم باید resize filter رو spine 64 (sharp انتخاب کنم و در قسمت زیر اگر بخوام 1080p تبدیل کنم عدد 1080 رو و اگر 720p بخوام تبدیل کنم عدد 720 رو در قسمت output resolution بنویسم ؟
    بله،شما 1280 رو وارد می کنید
    البته باید به برخی چیزهای دیگر هم توجه لازم رو داشته باشید،مثل AR

5. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما D00m برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها

توصیه می کنم تنظیمات شنگول و منگول رو ول کنید و یک مقدار راجب کاری که می کنید اطلاعات کسب کنید تا لذتش رو بچشید. مثلا این کاری هست که من می کنم وقتی هدفم h264 هست، یک preset و یک tune و بیت ریت یا CRF مناسب حدس می زنم (مناسب با سرعت عملیات که می تونم تحمل کنم و همچنین رزولوشن و حجم موردنظر برای خروجی). یک pre-processing متناسب اعمال می کنم. 3 قسمت 1-3 دقیقه ای از سورس مربوطه رو بعنوان نمونه انتخاب می کنم و با همون تنظیمات یکسان انکد می کنم. قسمت ها یکی high motion (تحرک بالا و تغییر دوربین زیاد)، یکی average motion (تحرک متوسط با تغییر دوربین عادی) و یکی هم static (با کمترین تحرک و کمترین تغییر دوربین) هستند. بعد کیفیت هارو که تقریبا نماینده کل انکدم خواهد بود می بینم و اگر راضی بودم کل فیلم رو با همون تنظیمات تبدیل می کنم. البته قبلش محض اطمینان هم که شده یکبار هر سه قسمت رو با یک پریست سبک تر (یا انتخاب تنظیمات سبک تر مثل ref-- کمتر و..) هم انکد می کنم و اگر برای یک سورس خواص پائین آوردن پریست یا برخی سوئیچ های سنگین تاثیر چشمگیری در کیفیت نداشت به این معنی هست که با یک پریست سنگین تر فقط می خواستم برق و توان سی پی یو رو هدر بدم. و برعکس. گاهی پریستی که حدس زدم کافی نیست. در نتیجه یا pre-processing رو دست می زنم و یا پریست یا برخی تنظیمات خاص رو بالاتر می برم و گاهی خود بیت ریت یا CRF رو و امتحان مجدد.... موفق باشید.
    این سه قسمت که گفتید پیشنهاد میکنید چطور از فیلم جدا کنم ؟(با چه نرم افزاری یا چطوری ؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط D00m نمایش پست ها

4 تا فیــلتر توی megui قرار داده شده،تعداد زیادی فیــلتر ضد نویز هم قرار داده نشده و شما خودتون باید اون ها را وارد کنید.
    این 4 تا فیــلتری که به صورت پیش فرض قرار داده شده اند رو من نمی پسندم
    برای سورس هایی که کاملا تمیز و بدون نویز هستند همین minimal کفایت می کند
    برای سورس های با نویز متوسط FFT3DFilter با مقدار 2 و سورس های بسیار پر نویز FFT3DFilter با مقدار 4 رو استفاده می کنم
    البته بعدش نیاز به یک فیــلتر دیگر برای نمایش بهتر جزییات هست چون فیــلترهای ضد نویز بخشی از جزییات رو نابود می کنند!
    این که چه فیــلتری رو با چه مقداری استفاده کنید در نتیجه تجربه شخصی خودتان بهش خواهید رسید و پیشنهادی ندارم

همین FFT3DFilter و FFT3DFilter رو لطفا لینکی ازش بزارید و نحوه ی نصبش رو بگید.

دو ابزار در خود x264 برای از بین بردن Grain وجود داره،یکی Psy-Trellis هست،یکی هم FGO که البته در نسخه های پچ شده مثل TMODوجود داره، توی X264 استاندارد پیداش نمی کنید
    همون Psy-Trellis کارتون رو راه میندازه،این که چه مقداری مناسب سورستون هست را باز خودتون باید تشخیص بدید،به مرور در اثر تجربه دستتون میاد
    البته یکسری فیــلتر هم برای این منظور وجود داره که بهتره فعلا درگیرش نشید
    پس Psy-Trellis برای پر کردن Grain ها استفاده میشه . که بصورت دیفالت روی 0 هست .

یعنی MeGUI نسخه کرک شده هم داره ؟ پیشنهاد میشه از این نسخه استفاده کنیم ؟

بله،شما 1280 رو وارد می کنید
    البته باید به برخی چیزهای دیگر هم توجه لازم رو داشته باشید،مثل AR
    پس در قسمت MAX WIDTH یا همون output resolution باید عرض ( یا پهنا- یا wide ) رو بنویسم که اگر هدفم انکود 720 باشه باید بنویسم 1280
    و اگر هدفم انکود به 1080 باشه باید 1920 بنویسم درسته ؟

بعد ارتفاع رو چی خودش تنظیم میکنه ؟

ar یا همون Aspect ratio رو توی megui باید توجه کرد ؟
    مثلا رزولوشن 1920*1080 میشه 16:9
    یا 1280*720 هم میشه 16:9
    دقیقا به کدوم قسمتش باید توجه کرد ؟

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

با سلام و احترام
    پس اگر سورس من رزولوشنش مثلا 720p یا 1080p با حجم مثلا 9 گیگ باشه و بخام به مثلا 720p با حجم کمتر ( مثلا 800 مگ-همون کاری که انکودر ها میکنن-ارتفاع سورس تغییر میکنه ) تبدیلش کنم احتیاج نیست فیلتر تغییر سایز رو دستکاری کنم ؟
    حجم فایل ورودی ارتباطی به رزولوشن ندارد.
    در مورد کسب اطلاعات هم نصف بیشتر مقاله رو خوندم و ذهنم باز تر شد .
    اما با عرض پوزش، فکر کنم باید دوسه بار دیگه همون قسمت هارو بخوانید
    خوب به نظر من فکر میکنم من نوعی که مثلا فقط میخام با فیلم های با یک سورس ثابت شروع کنم و فقط همونا رو برای شروع تبدیل کنم میتونم یک تنظیمات ثابتی داشته باشم و با اونا کار کنم .(؟)
    استفاده از یک تنظیمات برای همه سورس ها توصیه نمیشه،هر سورسی نیازهای خاص خودش رو داره،یکی پرنویز هست،یکی پر از Grain و حفره! یکی دیگه تصویرش صاف و soft هست و ... استفاده از تنظیمات یکسان روی یکی ممکنه خروجی خوبی داشته باشه و روی یکی دیگه خیر!
    با سلام و احترام
    البته اضافه می کنم اگر تنظیمات pre-processing و تنظیمات انکد رو جدا در نظر بگیریم، این موضوع در همه شرایط برای تنظیمات انکد صدق نمی کنه (بر خلاف تنظیمات pre-processing). یک قانون کلی هست: هیچ چیز جای بیت ریت کافی رو نمیگیره. شما همیشه می تونید از preset یکسان استفاده کنید. کافیه بیت ریت کافی به هر سورس بدید تا همه انکدها با یک کیفیت یکسان به نظر برسن. و از اونجایی که "بیت ریت کافی" برای سورس های مختلف فرق می کنه، در نتیجه حجم فایل های خروجی هم قطعا با همدیگه فرق زیادی خواهد کرد و باید این رو قبول کرد. یعنی نمیشه همه شان رو "فلّه ای" به فایل های 700مگابایتی تبدیل کرد.
    بعد من اگر سورسم تغییر نکنه دیگه احتیاج به انجام این کارها برای همه نیست و فقط چند بار این کارو کردم کافیه درسته ؟
    منظورتون چیه؟ منظورتون اینه که یک دانه فیلم رو چند بار با تنظیمات مختلف انکد کنید؟ یا منظورتون از "سورسم تغییر نکنه" این بود که سایتی که سورس های مختلف رو ازش دانلود می کنید تغییر نکنه؟ اگر دومی بود که اصلا ارتباطی ندارد. مهم چیزیه که داخل فریم ها هست و می بینید. اون مشخصه ها باید شبیه باشن تا بشه از یک تنظیمات یکسان استفاده کرد نه اسم شخصی که اون رو ارائه داده.
    پریست سبک تر یعنی اون قسمت رو به سمت fast و faster ببرم یا به سمت very slow ؟(به سمت fast بره یعنی کار سریعتر تموم میشه و کیفیت و جزئییات خراب میشه درسته ؟)
    سبک تر یعنی محاسبات کمتر، در نتیجه سریع تر. یعنی از medium برو تا ultrafast (خیر. الزاما به این معنی نیست که کیفیت خراب میشه. قانون بیت ریت کافی.)
    ref-- رو تغییر بدم یعنی همون عدد روبروی quality که 26 بود رو تغییر بدم ؟
    خیر. منظورم تعداد reference frames بود. اونی که شما گفتید CRF هست. خیلی زوده بخواهید بروید سراغش و دفعات کمی لازم می شود.
    :)

8. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

هدف از این کارها پس صرفه جویی در وقت و زمان و به کار بردن cpu هست .درسته ؟
    درسته. بعلاوه گرفتن کیفیت "واقعی" حداکثر در اون سرعت و با اون بیت ریت. (نه کیفیت "خیالی" که با خودمان فکر کنیم تنظیمات هرچی کند تره پس حتما در کاهش میزان افت کیفیت تاثر گذاره).
    مگر تنظیمات avisynth این بخش نیست ؟

اینجا قسمت تنظیمات One Click هست. اون قسمتی که جناب D00m قرار دادن عکس وقتی هست که سورس رو به شکل عادی وارد و از امکانات صفحه اصلی استفاده می کنید یعنی از منوی File گزینه Open و سپس file indexer رو انتخاب می کنید یا از مسیر مشابه tools و سپس avs script creator اقدام می کنید.
    حالا سوال اینجاست که من کدوم یکی از گزینه های resize filter رو باید انتخاب کنم برای این سورس مورد نظرم ؟
    برای بلوری شخصا Spline64 را ترجیح میدم.
    البته باید در نظر داشته باشید که فیلتر تغییر سایز=هرچقدر Sharp تر ===> بیت ریت موردنیاز برای انکد خروجی=بیشتر
    بهتر این هست که فیلتر تغییر سایز رو با توجه به بیت ریتی (در نتیجه حجمی) که برای خروجی درنظر گرفتیم انتخاب کنیم. به نظرم.
    چنین کاری نه اینکه امکان پذیر نباشه ولی کیفیت انکودتون رو نابود میکنه،هیچ وقت یک رزولوشن را upscale نکنید
    درسته.
    البته نابود که نه، فقط چیزی اضافه نمی کنه. یعنی بیهوده هست. و فقط مجبورید بیت ریت بیشتر "هدر بدهید" چون رزولوشن بالاتر به بیت ریت بالاتر هم نیاز دارد. همچنین یک نکته رو برای خوانندگان اضافه کنم که جدای کاری که کاربر Amin.pc می خواهد انجام بدهد، زمانی که سورس ما Anamorphic هست (مثل DVD ویدئویی یا فایل TS ضبط شده از گیرنده دیجیتالی) و می خواهیم به Square Pixel تبدیل کنیم یکی از راه ها Upscale کردن از جهت پهنا هست و موردی ندارد.
    و برای حجم دور و بر 2 گیگ بیت ریت تصویر رو روی رنج 2000 تا 2500 بذارید،صدای DTS را هم به AAC 120Kbps تبدیل کنید.

و یا خیلی راحت از یک Bitrate Calculator استفاده کنید که در MeGUI یکی قرار داره. حجم مورد نظر برای فایل خروجی رو بدید تا بیت ریت لازم رو نشان بده و تنظیم کنه.

10. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

پسوراخ و grain ها رو چطور باید کاهش داد ؟
    Grain
    یک نوع نویز هست. یک نوع نویز از نوع نقطه های ریز سفید که حالا بین فریم های قبلی و بعدی جاشون عوض میشه یا همینطوری ثابت می مانند. اما نویز همان Grain نیست و به چیزهای دیگری هم میشود گفت Noise مثلا دانه های رنگی (قرمز و سبز و آبی)، یا حتی خطوط ریز رنگی و غیره. پس استفاده از واژه نویز بجای واژه Grain اشتباه نیست و خیلی ها این کارو رو می کنند حتی سازندگان فیلتر ها و نرم افزارها. پس میشه اینگونه برداشت کرد که فیلترهای Denoise همگی به گونه ای فیلتر های حذف Grain محسوب میشن. مگر اینکه خودشون به یک نوع خاص از نویز اختصاص داده شده باشند.
    برای تشخیص میزان نویز نباید فیلم رو در یک پلیر تماشا کنید (که بعضا post-processing های دیگری هم روی تصویر انجام میده و غیره). باید از همان preview که در MeGUI هست استفاده کنید تا دقیقا همان چیزی رو که تحویل x264 داده میشه ببینید.
    D00m عزیز داشتن برای شما از بعضی چیزهایی که در انکد های مختلف اون CHD دیده بودند تعریف می کردند. برای آشنایی خودتان. نه اینکه بگن همه شان یک مشخصات یکسان دارند و به یک فیلتر با یک مقدار خاص نیاز دارند. چون اگر مشخصات یکسان هم داشته باشند (مثلا میزان نویز یکسان) باز هم از لحاظ مدت زمان و میزان تحرک و غیره باهم فرق می کنند.

دو ابزار در خود x264 برای از بین بردن Grain وجود داره،یکی Psy-Trellis هست،یکی هم FGO که البته در نسخه های پچ شده مثل TMODوجود داره، توی X264 استاندارد پیداش نمی کنیدهمون Psy-Trellis کارتون رو راه میندازه،این که چه مقداری مناسب سورستون هست را باز خودتون باید تشخیص بدید،به مرور در اثر تجربه دستتون میاد

1-

نه. برعکس!
    FGO یا همون Film Grain Optimaization دقیقا برای "حفظ" Grain ارائه شده. و به احتمال زیاد Tune=Grain جایگزین اون هست که توی بیلد های پچ نشده قرار گرفته (و برخی سوئیچ های x264 از جمله تنظیمات psy و تنظیمات deadzone رو تغییر میده تا متناسب با حفظ grain عمل کنند).
    پس Psy-Trellis برای پر کردن Grain ها استفاده میشه . که بصورت دیفالت روی 0 هست .
    باز هم نه! حتی اونقدرها هم ارتباط مستقیم با Grain ندارد. تنظیمات Psychovisual کلا برای حفظ "Complexity" یعنی حفظ بیشتر ساختار فریم مرجع هستند. و از اونجایی که Grain هم یکی از اجزاء ساختار فریم مرجع محسوب میشه، استفاده از اون به "حفظ" Grain منجر میشه نه به "حذف" اون. و اگر بیت ریت خیلی پائین باشه، چیزی که بجای Grain تحویل می گیرید کلی Artifact فشرده سازی هست چون بیت ریت مورد نیاز فریم رو بالا بردید اما بیت ریت لازمه رو بهش ندادید. در واقع نه Tune=grain و نه FGO برای بیت ریت های پائین ساخته نشدن.
    تنها ابزاری که توی خود X264 برای حذف نویز و Grain قرار داده شده سوئیچ nr-- هست که توی تب Analysis در قسمت Config تنظیمات x264 قرار داده شده (با نام Noise Reduction). شاید به کیفیت یک دینویزر حرفه ای نرسه اما بسیار سریع تر هست.

12. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

همین FFT3DFilter و FFT3DFilter رو لطفا لینکی ازش بزارید و نحوه ی نصبش رو بگید.
    دوست گرامی این فیلتر خیلی خوبی هست و حتی یک نوع GPU هم دارد اما بسیار کند هست و سرعت عملیات رو کاهش می ده. من به شما پیشنهاد می دم از همان FluxSmooth استفاده کنید که بعد از انتخاب گزینه medium در MeGUI فعال می شود (به اسکریپت اضافه می شود یعنی FluxSmoothST(7,7)). تنظیماتش هم سخت نیست. یک Temporal دارد (عدد سمت چپ) و یک Spatial (عدد سمت راست). بیشتر روی Temporal کار کنید و spatial رو پائین تر در نظر بگیرید. بنا به تجربه شخصی، رنج خوب از 3 تا 10 برای هرکدام هست. هرچی اعداد بیشتری تنظیم کنید نویز (بعلاوه جزئیات) بیشتری حذف می شود و در نتیجه بیت ریت مورد نیاز خروجی کاهش پیدا می کند. البته تصویر هم بیشتر حالت "پلاستیکی" به خودش میگیرد.
    یعنی MeGUI نسخه کرک شده هم داره ؟ پیشنهاد میشه از این نسخه استفاده کنیم ؟
    چی باعث شد که فکر کنید یک GUI متن باز، با کلی ابزار پس زمینه رایگان و متن باز، می تونه یک نسخه "کرک شده" هم داشته باشه
    ar یا همون Aspect ratio رو توی megui باید توجه کرد ؟
    مثلا رزولوشن 1920*1080 میشه 16:9
    یا 1280*720 هم میشه 16:9
    دقیقا به کدوم قسمتش باید توجه کرد ؟
    از پنجره Preview استفاده کنید. چیزی که می بینید چیزیه که می گیرید.
    دقیقا به اون قسمتش باید توجه کنید که در پنجره Preview، دایره ها بیضی نشن و مربع ها هم مستطیل نشن.
    اگر بخواهید خودتان حساب کنید یک ریاضی ساده هست که در تاپیک مبانی هم گفته شده. اگر نه، پهنا رو وارد کنید و تیک suggest resolution رو انتخاب کنید و در قسمت mode هم مد موردنظر رو انتخاب کنید.

14. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

این سه قسمت که گفتید پیشنهاد میکنید چطور از فیلم جدا کنم ؟(با چه نرم افزاری یا چطوری ؟)
    راه های زیادی هست. مثلا با mkvmerge و تب gobal و قسمت split و سپس انتخاب split by parts based on time codes.
    و یا با خود MeGUI و با استفاده از پنجره Preview و قسمت avs script creator و همچنین دستوری که ذکر می کنم.
    بعد از اینکه فایلتون از منوی file و سپس open باز کردید گزینه file indexer رو انتخاب می کنید و پلاگین دیکد کننده سورس رو انتخاب کردید، پنجره Scrip Editor و Preview رو باز می کنه.
    حالا به تب script برید چیزی شبیه به این رو می بینید:
    کد HTML:
    LoadPlugin("C:\Users\Admin\Documents\_Portable Programs\_Others\MeGUI_2507_x86\tools\ffms\ffms2.dll")
    FFVideoSource("C:\Users\Public\Videos\Sample Videos\Wildlife.wmv", fpsnum=30000, fpsden=1001, threads=1)
    #deinterlace
    #crop
    #resize
    #denoise
    این کد نهایی شما هست و همه اون دکمه هایی که توی تب های دیگر این پنجره هستند دستورات رو به این کد اضافه می کنن یا از این کد حذف می کنن. این چیزی هست که در آخر تحویل x264 داده میشه. به خط هایی که با loadplugin شروع میشن کاری نداشته باشید. بعدا می فهمید چی هستند.
    به خط هایی که با # شروع می شن هم می تونید کاری نداشته باشید می تونید حذفشون کنید. عباراتی که بعد از کارکتر # نوشته می شن comment محسوب می شن.
    خط اصلی سورس شما، خطی هست که نام فایل سورستون رو (حالا شاید با یک پسوند دیگه) درونش می بینید. الان این شد دستور بازکرن سورس:
    کد HTML:
    FFVideoSource("C:\Users\Public\Videos\Sample Videos\Wildlife.wmv", fpsnum=30000, fpsden=1001, threads=1)
    حالا برای جداکردن سه صحنه دلخواه از فیلم موردنظر و قرار دادن چند فریم کاملا سیاه بین اون سه قسمت برای جدا کردنشون از هم (دومی تز خودم بود!)، باید خط لود سورس رو بگذاریم توی یک متغیر و غیره تا خلاصه به چیزی شبیه این برسیم:
    کد HTML:
    Src=FFVideoSource("C:\Users\Public\Videos\Sample Videos\Wildlife.wmv", fpsnum=30000, fpsden=1001, threads=1)
    Blk=BlankClip(Src, Length=60)
    Src.Trim(6, 122)++Blk++Src.Trim(219, 394)++Blk++Src.Trim(521,712)
    و بعد بقیه فیلترهارو از آخرین خط کد بالا به بعد وارد کنیم. از اینجا برای شما فیلم گرفتم تماشا کنید. خودتان بادقت تماشا کنید چون کار به درستی انجام می گیرد. یک مشکل هم نشانتان دادم اون هم اینکه بعد از هربار تغییر دادن یکی از دکمه های تب های دیگر، مثلا تغییر فیلتر تغییر سایز یا تغییر عرض، تب script ریست می شد و تغییرات ما می پرید. وقت نکردم جست و جو کنم ببینم رفع می شه یاخیر و فقط از notepad کمک گرفتم.

تمام.
    مباحث MeGUI فایل های پیوست شده

16. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    48
    تشکر تشکر شده 
    48
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    راه های زیادی هست. مثلا با mkvmerge و تب gobal و قسمت split و سپس انتخاب split by parts based on time codes.
    و یا با خود MeGUI و ...

در مورد چطور جدا کردن سه تیکه از فیلم :
    من در mkvmerge در اون قسمت زدم :

http://tny.cz/f7079bc3

4 قسمت داد.
    یکی دقیقه 0 تا 20
    بعد دقیقه 20 تا 23
    یکی دیگه 23 تا 45
    اخری هم 45 تا 48

من بخام مثلا فقط 20 تا 23
    و 45 تا 48 رو بگیره چطور باید عمل کنم ؟

راه دوم که گفتید و یک سری کد قرار دادید هم دقیقا همینکارو میکنه که قسمت ها رو برامون جدا میکنه ؟ مزیت خاصی داره که اینقدر کد میخاد ؟
    ویرایش توسط M-AUDIO : 27-08-2014 در ساعت 13:12 دلیل: حذف نقل قول طولانی

18. تشکرها از این نوشته :

صفحه 2 از 16 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •