سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: برای انکد با کدک x264 از کدام GUI استفاده میکنید؟

رأی دهندگان
27. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • StaxRip

11 40.74%
  • MeGUI

7 25.93%
  • handbrake

6 22.22%
  • hybrid

1 3.70%
  • RipBot264

1 3.70%
  • xvid4psp

1 3.70%
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12

موضوع: برای انکد با کدک x264 از کدام GUI استفاده میکنید؟

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    41
    اعتبار کاربر
    1

Cool برای انکد با کدک x264 از کدام GUI استفاده میکنید؟

سلام حتما فیلم های کم حجم دانلود کرده اید که مثلا فیلمی با کیفیت hd 720p با زمان 90 دقیقه حجم بین 500 تا 700 مگ دارد به احتمال زیاد برایتان سوال پیش آمده است که با چه نرم افزاری اینکار رو انجام میدن من دوتا از این نرم افزار ها رو در اختیارتون قرار میدم که طرفدارای خیلی زیادی دارن

عنوان: StaxRip

عنوان: MeGUI

توجه:لینک ها همیشه بروزه.

دوستان کسی میتونه یه آموزش کامل و مناسب بزاره واسه این دو نرم افزار من خیلی گشتم و آموزش های زیادی پیدا کردم و انتخاب کاملتر و کاربردی تر خیلی سخت بود از دوستان و مدیران این انجمن خواهش میکنم یه آموزش جامع برا این دو نرم افزار خیلی خوب قرار بدن
    با تشکر فراوان.
    ویرایش توسط player : 16-10-2014 در ساعت 05:10

2. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما mohamad_hosein2013 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

سلام و ادب .

من که زبانم مو درآورد انقدر که گفتم این 720p و 1080p و HD و اینها بیانگر کیفیت نیستند. ای داد!

خیلی دوست داشتم توی نظر سنجی شما شرکت کنم اما متاسفانه سوال نظر سنجی از بیخ اشتباه است.

اگر امکانش هست توضیح مختصر بدید که چرا فکر کردید که کیفیت Encode یکی از این دو نرم افزار یا بهتر بگم GUI می تونه از دیگری بهتر باشه؟
    :)

4. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    41
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    سلام و ادب .

من که زبانم مو درآورد انقدر که گفتم این 720p و 1080p و HD و اینها بیانگر کیفیت نیستند. ای داد!

خیلی دوست داشتم توی نظر سنجی شما شرکت کنم اما متاسفانه سوال نظر سنجی از بیخ اشتباه است.

اگر امکانش هست توضیح مختصر بدید که چرا فکر کردید که کیفیت Encode یکی از این دو نرم افزار یا بهتر بگم GUI می تونه از دیگری بهتر باشه؟
    راستش من شرمندم.درسته اشتباه نوشتم و سوال نظرسنجی از بیخ اشتباهـه باید مینوشتم از کدامیک این نرم افزار ها بیشتر راضی هستید؟{از نوع پشتیبانی کدک ها پشتیبانی فیلتر ها محیط راحتر برای کار و...}
    باز من شرمندم.

6. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما mohamad_hosein2013 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_hosein2013 نمایش پست ها
    راستش من شرمندم.درسته اشتباه نوشتم و سوال نظرسنجی از بیخ اشتباهـه باید مینوشتم از کدامیک این نرم افزار ها بیشتر راضی هستید؟{از نوع پشتیبانی کدک ها پشتیبانی فیلتر ها محیط راحتر برای کار و...}
    باز من شرمندم.
    مشکلی نیست اشتباهه دیگه. حتی مترجمین vB هم اشتباه می کنند. برای مثال زیر عنوان نظرسنجی نوشته "کاربران دیگر می توانند انتخاب شما را شماهده کنند" :))))) (اطلاع دادم گفتن درست می کنند)

عنوان تاپیک و سوال نظرسنجی رو ویرایش کردم. اگر مورد دیگری هم برای ویرایش هست توی پیغام خصوصی درخواست بدید تا انجام بشه.

همچنین: رای خودم هم دادم!

البته رای من به این معنی نیست که MeGUI چیزی کم دارد خیر براین اساس است که بعنوان یک ظاهر گرافیکی SatxRip از نظر من و برای شخص "من" خوشدست تر است.
    و در ادامه
    رای من به این معنی نیست که من بغیر از این ظاهر گرافیکی از چیز دیگری استفاده نکردم و نمی کنم.
    ویرایش توسط M-AUDIO : 09-08-2013 در ساعت 20:48

8. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

و حالا دلیل اینکه چرا سوال نظرسنجی از بیخ اشتباه بود رو خدمت کسانی که نمی دانند و علاقه دارند که بدانند عرض می کنم.

StaxRip و MeGUI و Hybrid و RipBot264 و چند نرم افزار دیگر در این زمینه انکودینگ فیلم همگی (GUI (Graphical User Interface یا بعبارتی "رابط کاربری گرافیکی" هستند. رابط کاربری گرافیکی بین کاربر نهایی (که شما باشید) و یک عالمه نرم افزار ریز و درشت مورد نیاز برای انجام پروسه. از اصلی ترین های اون نرم افزارهای ریز و درشت یکی AviSynth و VirtualDub هستند که برای Decoding و Pre-Processing استفاده می شن، X264 و XviD و Lame وNeroAacEnc و Opus و اینها که برای Encode نهایی و تولید Streamهای نهایی و فشرده شده ی صدا و تصویر استفاده می شن، ابزارهایی مثل DGIndex و FFMIndex و اینها که اینها هم برای Decoding استفاده می شن، Mediainfo که برای بدست آوردن مشخصات فایل ها استفاده می شه و ابزارهای Mux و DeMux برای مثال MKVToolnix و MP4Box و Project-X و... هستند.

در عمل استفاده بدون GUI و مستقیم با خود ابزارها کاربر چگونه عمل می کنه؟
    کاربر باید مراحل رو دونه به دونه جلو ببره. برای مثال ابتدا فایل ورودی رو (بسته به Containerـش) با استفاده از مثلا MKVExtract به گونه ای DeMux بکنه تا استریم های صدا و تصویر مورد نظرش رو بکشه بیرون. بعد یک اسکریپت AviSynth بنویسه و با استفاده از مثلا DGAVCindex و یا مثلا FFMpegSource، استریم تصویر رو دیکد کنه و در ادامه ی اسکریپت فیلترهای موردنظرش رو مثلا DeNoise و Resize و Crop و غیره رو اعمال کنه. حالا باید بیاد یک Command Line داخل یک فایل با پسوند Batch باتوجه به نیازش برای فشرده سازی توسط کدک مربوطه اش (برای مثال X264) بنویسه و استریم ویدئو رو (یعنی مثلا همون اسکریپت AVS) رو Encode کنه. حالا نوبت صدا می شه و کاربر باید باید بیاد صدا رو با استفاده از AviSynth و یا یک ابزار کنسولی دیگر مثلا eac3to دیکد و سپس توسط کدک موردنظرش Encode کنه به فرمت مورد نظرش. در انتها وقتش می شه که بیاد اون دوتا استریم خروجی رو که تحویل گرفته Mux کنه به یک Container که مورد نیازش هست و البته با استریم های موردنظرش سازگار هست.

یک GUI حرفه ای چیه و چگونه عمل می کنه؟

میاد همه ی مراحل بالا رو توی یک پانل گرافیکی پوشش می ده و در پس زمینه دستورات رو به اون ابزارها می فرسته و نتیجه رو از اونها تحویل می گیره و مرحله به مرحله جلو می ره. و هرچی پیشرفته تر باشد امکانات بیشتری از اون ابزار های پس زمینه رو بعنوان آپشن توی پانل ها و منو های خودش در اختیار کاربر قرار می ده. و صد البته هرچقدر خوشدست تر باشد می اد اون آپشن ها رو بصورت طبقه بندی شده تر و زیبا تری در اختیار کاربر قرار می دهد برعکس بعضی GUIها که کاربر درنگاه اول گیج میشه و سکته می کنه مثلا SUPER.

چیزی که کیفیت خروجی رو چه در استفاده از GUIهای حرفه ای و چه در استفاده ی مستقیم از ابزارهای پس زمینه و CLIها تعیین می کنه "میزان دانش کاربر مربوطه" هست.

چرا سوال از بیخ غلط بود و اصلاح شد؟
    یک GUI به خودی خود نه تنها هیچ کیفیتی بلکه اصلا هیچ خروجی نداره. چه برسد که بخواهد کیفیت انکودش از یک GUI دیگر بیشتر و یا کمتر باشد. از مهم ترین چیزهایی که مستقیما کیفیت رو تعیین می کنه تنظیمات Pre-Processing و تنظیمات Encoding توسط کدک مربوطه هست. از آنجایی که کدک ها و ابزارهای Pre-Processing توی این GUIها یکی هست می شه با تنظیمات یکسان، با همشون (اونهاییشون که از نظر امکانات در یک رده هستند) کیفیت یکسان تحویل گرفت.

موفق باشید ;)

10. کاربران : 12 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    34
    تشکر تشکر شده 
    41
    اعتبار کاربر
    1

آقا محمدرضا یه سوال الان تقریبا چند ساله که با نرم افزار staxrip آشنا شدید و فایل هاتون رو انکد میکنید؟
    شما که باهاش کار کردید میشه یه آموزش اختصاصی softgozar برای این نرم افزار بزارید.ممنون میشم.

12. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما mohamad_hosein2013 برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    139
    تشکر تشکر شده 
    100
    اعتبار کاربر
    1

آقا ما هم قبلا گفتیم
    واقعا آموزش کار با این Staxrip
    خیلی ضروریه دوستان اگه کسی
    میتونه یه آموزش حرفه ای تهیه کنه
    والا ما هم دعاش میکنیم

14. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما litoo برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

با سلام خدمت دوستان
    عنوان نظر سنجی به کل تغییر کرد و گزینه هایی دیگری نیز قرار داده شد:)لطفا تجربه های شخصی خود رو بیان کنید
    من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم که ناکَس،کَسْ نمیگردد بدین بالانشینی‌ها

رفع مشکل نصب نشدن درایور کارت گرافیک های AMD لپ تاپ

16. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

خب، من بیشتر اوقات از Handbrake استفاده میکنم.

1- مراحل دیماکس و دیکد رو تو پس زمینه خیلی تمیز انجام میده و برای crop و resize و اعمال فیلترها لازم نیست اسکریپت AviSynth بنویسیم، اما با MeGUI و StaxRip بعد از انکد باید فایل AVS و استریم(های) صدا که از سورس demux شده رو پاک کرد، یا هر بار باید اسکریپت AviSynth آماده کرد. فرض کنید یه آرشیو بزرگ موزیک ویدئو یا فیلم دارید و میخواید همشون رو انکد کنید و بخواید دونه دونه برا هر کدوم اسکریپت درست کنید و بعد انکد آت آشغالای به جا مونده رو پاک کنید.

2- چون عادت ندارم زیاد از فیلترها و پلاگین ها استفاده کنم، محدودیت Handbrake از نظر فیلتر برام مهم نیست.

3- دقیقاً نمیدونم برای demux و remux و دیکود فرمت های مختلف از چیا استفاده میکنه، ولی هرچی هست هیچ مشکلی نیست و من ازش راضیم. مهم نیست فرمت سورس چی باشه، فقط کافیه import کنی و تنظیمات انکد رو انجام بدی.

4- رابط کاربری منظم و جمع و جوری داره و از هر نظر عالیه. مهم ترین چیزی که Handbrake رو با بقیه GUI ها متمایز میکنه همین رابط کاربری خوبشه.

6- نسخه 64 بیتی داره و لازم نیست دستی نسخه 64 بیتی انکدرهارو بهش اضافه/معرفی کنیم.

7- از ایرادهایی که برا Handbrake وارد هست اینه که نمیشه انکدر بهش اضافه کرد، یا انکدرهای موجود رو بروز کرد. اکثر ابزارها و انکدر ها داخل HandBrakeCLI.exe جاسازی شدن و همیشه به صورت یک پروسه مستقل کارش رو انجام میده. اما اینم مشکلی نیست. x264 مهمه که داره. قبلاً برای انکد کردن AAC با پروفایل HE مجبور بودم از StaxRip و MeGUI استفاده کنم (به خاطر داشتن NeroAacEnc)، اما تو بیلدهای Nighly یه انکدر خوب برای HE-AAC اضافه شده به نام FDK که تیم Fraunhofer آلمان نوشته و چیزی از NeroAacEnc کم نداره. همینطور ورژن اول x265 هم تو بیلدهای Nightly هست و بازم لازم نیست سراغ GUI های دیگه برم.

8- ایراد دیگه هم اینه که گزینه ای نداره که استریم ویدئو رو دست نخورده برامون remux کنه. (مثل Auto Pass-through که برای صدا گذاشته). وقتایی که میخوام فقط صدای فایلی رو به HE-AAC تبدیل کنم و به ویدئو دست نزنم، محبورم برم سراغ MediaCoder یا GUI های دیگه.

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    45
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    0

سلام به همه
    اول یه تشکر مخصوص میکنم از M-AUDIO
    بخاطر زحمتی که برای تهیه اموزش ها و توضیحات کشیدن خصوصا بخشخلاصه مفاهیم انکدینگ ویدئو
    و همچنین کاربر
    wasted آموزش انکودینگ ویدئو با HandBrake

با اجازه اساتید لازم میدونم یه مطلب کوتاه در مورد gui رو به عرض برسونم
    به نظر من لازم هست gui ها رو تقسیم بندی کنیم
    به عنوان مثال تقسیم بندی که من خودم انجام میدم به این شرح هست:
    gui با تنظیمات سر دستی و جمع و جور که برای کاربران تازه کار و یا بی حوصله (مثل خودم!) مناسب هست
    مثل نرم افزار freemake video converter
    gui با امکانات متوسط و قابلیتهایی مضاف بر تنظیمات انکودر مورد نظر از قبیل batch و خروجی به پوشه منبع و تنظیم میزان
    مصرف منابع سیستمی و ...
    مثل نرم افزار format factory
    gui حرفه ای تر که مشخصا برای مدیریت در تبدیل فایلهای ویدئویی با انکودر معین(264 265 mpeg2 ....) ساخته شده و توی اون کاربر قادر به اعمال تغییر بر روی طیف وسیعتری از پارامترها هست
    مثل نرم افزار handbrake
    خوب البته پر واضحه که مقایسه این 3 تا نرم افزار با هم خیلی منصفانه نیست
    ولی طبق طبقه بندی که خودم کردم همین سه تا نرم افزار بهترین هستند
    برای تبدیل کیلویی و خرواری format factory و freemake هر دو خوبن ولی برای تبدیل dvd به mkv
    freemake پارت هارو بهتر شناسایی و یکی میکنه که یک دوستی هم مشکل داشت توی این مورد
    ولی اگه فیلم یا ویدئویی دارید که براتون خیلی عزیزه و کیفیت خروجیش نسبت به حجمش براتون در الویت قرار داره
    (مثل فیلم ماتریکس !) من با hanbrake تبدیل رو انجام خواهم داد
    اگر جایی رو اشتباه کردم حتما من رو مطلع بفرمایید
    اها راستی من خودم به ripbot رای دادم چون هیچکس بهش رای نداده بود هه هه هه اصلا تاحالا اسمش رو هم نشنفتم!

20. تشکرها از این نوشته :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •