سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 7 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 63

موضوع: مباحث XMedia Recode

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,271
    تشکر تشکر شده 
    10,966
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nabipoor نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از سایت
    چند تا سوال و در خواست دارم :
    1 . منظورتان از اینکه گفتید فارسی را هم ساپرت می کند چیست ؟ یعنی محیط برنامه فارسی می شه ؟ اگر چنینه چگونه ؟
    2 . در پست آول گفته شده (((( این برنامه داری ویرایشگر می باشد و می تواند فیلم هارا برش دهد! ))) آیا می شود با این برنامه فیلمها را ویرایش و کات کرد ؟ کجای برنامه این امکان وجود دارد ؟
    3 . می شه یکی محبت کنه به صورت کامل و جامع تمام قسمت ها و گزینه های این برنامه را توضیح دهد .
    واقعا من دیگر مستعسل شدم ، قاطی کردم فکر کنید من توی یک عالمه برنامه افتادم نمی دونم کدامشان از همه عالی تره . من دونبال یک برنامه ای می گردم که فیلمها را بشه باهاش کات کرد و مثلا سانسور و ادیت کرد و بدون پایین آمدن کیفیت سیو کرد و حجم فیلم را پایین آورد .
    آیا Adobe Premiere Pro CS4 و Edius 6 این قابلیت ها را دارند ؟
    4 . میشه یک یا دو برنامه را به من درمانده معرفی کنید تا تمام برنامه هایی که در این زمینه دارم پاک کنم و از اینها استفادهکنم >
    بازم ممنونم .
    دوست عزیز

1- منظور از ساپورت زبان فارسی این هست که محیط برنامه فارسی می شود.

برای این کار مسیر زیر رو طی کنید :

باز کردن برنامه - انتخاب گزینه Options - در ادامه انتخاب گزینه Preferences - و در ادامه گزینه General - در نهایت از قسمت Language زبان فارسی رو می توانید انتخاب کنید.

2- بله با این نرم افزار می توان فیلم ها را برش داد. برای این منظور پس از باز کردن یک فایل ویدیویی در این نرم افزار به قسمت Filters/Preview بروید بقیه مراحل عین همه نرم افزار هایی است که کار مشابه را انجام می دهند.

3- نرم افزار هایی مانند Adobe Premiere Pro CS4 و Edius 6 این قابلیت ها را دارند ولی این نرم افزار ها سنگین و حجیم و حرفه ای هستند و کار با آن ها برای کاربران عادی کمی مشکل است و برای کارهای این چنینی می توان از نرم افزار های ساده تری هم استفاده کرد.

4- برای کار شما همین نرم افزار (XMedia Recode) و نرم افزار هایی که برای این کار در سایت سافت گذر معرفی شده اند توصیه می شود.

موفق باشید.

2. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

نکته: اگر قصد دارید فقط بخشی از اول و آخر ویدئو رو حذف کنید میتونید مستقیماً از یکی از همین نرم افزارهای Encode استفاده کنید.

(مثلاً همین XMedia Recode یا HandBrake) یعنی همزمان هم بخش مورد نظر از ویدئو رو جدا کردین و هم انکودش کردین.

اما اگر قصد دارید چند قطعه رو جدا و بهم بچسبونید (از یک یا چند فایل ویدئویی) اون موقع Corel VideoStudio مناسب شماست.

4. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

واقعا ممنونم جامع و کامل دستتان درد نکند .
    فقط یک در خواست می شود راهنمای کاملی در باره چگونگی انتخواب بیتریت و بقیه تنظیماتی که باعث کم شدن حجم می شود را در برنامه XMedia Recode بگین ؟
    راستش من هم از XMedia Recode و هم از HandBrake استفاده می کنم . ببینید وقتی از XMedia Recode استفاده می کنم عالیست ولی متاسفانه در بعضی صحنه هایی که حرکت دوربین بصورت افقی یا عمودی است یا کاراکترها در حال دویدن هستن تصویر انکود شده بدجوری تیک تیک می شه و تصویر حرکت روانی ندارد . باید چه کار کرد ؟
    در بعضی از فایلهایی با پسوند .vob که از دی وی دی هستش را می خواهم به mp4 تبدیل کنم حجمش پایین می آورم یا حتی با گزینه copy انکودشان می کنم تصویر فیلم از چپ به راست و از بالا به پایین خطی به این شکل ظاهر می شه .
    -----------------------------
    ----------------------------- باید چه کار کنم تا تصویری که به من می ده همان تصویر اصلی باشه با حجمی کم البته معقول . دوستان دیدم در سایت هایی که انیمیشن برای دانلود گذاشتن هر کدام از اپیزد ها 75 الی 80 مگابایت هستن ولی من می خواهم سریال های انیمیشنم را با همان کیفیت و با همان حجم انکود کنم نمی شه . خیلی خنده داره . می شه در این زمینه هم کمکم کنید ؟ البته با همین برنامه ها ( XMedia Recode و HandBrake )
    بازم ممنونم .

6. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nabipoor
    واقعا ممنونم جامع و کامل دستتان درد نکند .
    فقط یک در خواست می شود راهنمای کاملی در باره چگونگی انتخواب بیتریت و بقیه تنظیماتی که باعث کم شدن حجم می شود را در برنامه XMedia Recode بگین ؟
    خواهش میکنم.

HandBrake و XMedia Recode هردو از کدک x264 استفاده میکنن. شما اگر با تنظیمات کلی کدک x264 و مبانی انکودینگ اشنا بشید میتونید با هر کدوم از این GUI ها انکودهای خوبی انجام بدین.

راستش الان یکم خسته هستم. اگر اجازه بدین فردا بیشتر در مورد تنظیمات x264 توضیح میدم.

راستش من هم از XMedia Recode و هم از HandBrake استفاده می کنم . ببینید وقتی از XMedia Recode استفاده می کنم عالیست ولی متاسفانه در بعضی صحنه هایی که حرکت دوربین بصورت افقی یا عمودی است یا کاراکترها در حال دویدن هستن تصویر انکود شده بدجوری تیک تیک می شه و تصویر حرکت روانی ندارد . باید چه کار کرد ؟
    اما برای مشکل فعلی تون که در صحنه های پرتحرک یا شلوغ تصویر روان نیست، این مشکل به دو روش حل میشه :

1- دادن Bitrate بیشتر. این کار حجم فایل خروجی رو افزایش میده و چندان مطلوب نیست.

2- x264 تنظیماتی داره مربوط به Motion Estimation که شدت تحرکات تصویر رو آنالیز میکنه و از به وجود اومدن این مشکل (بی ثباتی تصویر در صحنه های پرتحرک) جلوگیری میکنه. هرچی از متودهای پیشرفته تر و البته کندتر استفاده کنید، این ایراد در تصویر کمتر دیده میشه.

همچنین نحوه آنالیز ماکروبلاک ها هم در کاهش این مشکل موثر هست.

در بعضی از فایلهایی با پسوند .vob که از دی وی دی هستش را می خواهم به mp4 تبدیل کنم حجمش پایین می آورم یا حتی با گزینه copy انکودشان می کنم تصویر فیلم از چپ به راست و از بالا به پایین خطی به این شکل ظاهر می شه .
    در مورد مشکل دوم که گفتین خطوطی در تصویر ایجاد میشه، اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم این یک Artifact مربوط به Scan Type ویدئو هست. حتماً نوع اسکن ویدئوی شما Interlaced بوده که با یک فیلتر Deinterlace موقع انکود برطرف میشه. فردا که بیشتر HandBrake و XMedia Recode رو بررسی میکنیم با این فیلتر آشنا میشید.

باید چه کار کنم تا تصویری که به من می ده همان تصویر اصلی باشه با حجمی کم البته معقول . دوستان دیدم در سایت هایی که انیمیشن برای دانلود گذاشتن هر کدام از اپیزد ها 75 الی 80 مگابایت هستن ولی من می خواهم سریال های انیمیشنم را با همان کیفیت و با همان حجم انکود کنم نمی شه . خیلی خنده داره . می شه در این زمینه هم کمکم کنید ؟ البته با همین برنامه ها ( XMedia Recode و HandBrake )
    بله. با همین HandBrake و XMedia Recode میتونید ویدئوهاتون رو با حجم بسیار کم و کیفیت عالی انکود کنید. حتی بهتر از نمونه هایی که از سایتهای مختلف دانلود کردین.

منتهی قبلش باید با مبانی انکود آشنا بشید و بتونید از قابلیت های کدک x264 خوب استفاده کنید. (مثل فیلترها، تنظیمات Deblock و Psychovisual ، متودهای آنالیز تصویر، Reference Frame ها و ...)

همونطور که گفتم هرچه از متودهای پیشرفته تر کدک برای انکود استفاده کنید زمان بیشتری میبره. پس باید از نظر سخت افزاری هم کمی قوی باشید. انکود یک ویدئوی 3 دقیقه ای در تنظیمات خیلی کند و شدید ممکنه یک ساعت یا بیشتر هم طول بکشه! ولی در عوض با حداقل Bitrate میتونید خروجی با کیفیت بسیار خوبی به دست بیارید. (و هرقدر Bitrate کم باشه سایز خروجی هم کمتر خواهدبود)

اگر مدل CPU و مقدار و فرکانس RAM هاتون رو بگید بعداً در انتخاب تنظیمات و یا preset ها بیشتر میتونم کمکتون کنم.

برای الان، بهتره پست های تاپیک زیر رو خوب و با دقت مطالعه کنید تا بعداً بریم سراغ تنظیمات کدک.

برای انجام انکودهای خوب و دقیق مطالعه مباحث مهم این تاپیک بسیار ضروری و مفید هست.

عنوان : خلاصه ای از مبانی Encoding ویدئو

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    خواهش میکنم.

HandBrake و XMedia Recode هردو از کدک x264 استفاده میکنن. شما اگر با تنظیمات کلی کدک x264 و مبانی انکودینگ اشنا بشید میتونید با هر کدوم از این GUI ها انکودهای خوبی انجام بدین.

راستش الان یکم خسته هستم. اگر اجازه بدین فردا بیشتر در مورد تنظیمات x264 توضیح میدم.

اما برای مشکل فعلی تون که در صحنه های پرتحرک یا شلوغ تصویر روان نیست، این مشکل به دو روش حل میشه :
    .....

سلام به دوست گلم و ممنونم که وقتتان را برای من می گذار ید . سراپا گوشم و دوست دارم مرا مثل یک دانش آموز نگاه کنید که بی نهایت تشنه یادگیری . امید وارم مثل قبل کامل و ترجیها اگر میشه با تصویر یا اگر بتونید آموزتان را ضبط کنید و با فیلم آموزش بدهید خیلی عالی می شه صداتونم می شنویم . جالب می شه . چون در سایتهای ایرانی اصلا چنین چیزی نیست . البته می دونم توقع زیادیست ولی اگر بتونید بهتره پیشنهاد می کنم با برنامه Snagit 11 این کار را بکنید .

استاد این هم مشخصات سیستمم :

کد:
    <<< System Summary >>>

Mainboard : Albatron PXP43

Chipset : Intel P45/P43

Processor : Intel Core 2 Duo E8400 @ 3000MHz

Physical Memory : 4096MB 2 x 2048 DDR2-SDRAM 

Video Card : AMD Radeon HD 7700 Series 1024 mb 

Hard Disk : Maxtor 6L080M0 ATA Device 82GB

Hard Disk : Seagate ST3250318AS ATA Device 250GB

CD-Rom Drive : DTSOFT Virtual CdRom Device

CD-Rom Drive : PIONEER DVD-RW  DVR-216 ATA Device

CD-Rom Drive : XGD JK9AN8L SCSI CdRom Device

Monitor Type : Asus ASUS VH192 - 19 inches

Network Card : Attansic (Now owned by Atheros) AR8121/AR8113/AR8114 PCIe Ethernet Controller

Operating System : Windows 7 Professional Professional Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 32-bit

DirectX : Version 11.00

Windows Performance Index : 5.2 on 7.9

اینم عکسش امید وارم کامل و واضح بوده باشه . با اتش زیاد منتظر آموزشتان هستم .

مباحث XMedia Recode تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg Grafic.jpg (92.8 کیلو بایت, 2 نمایش)
    ویرایش توسط M-AUDIO : 09-09-2013 در ساعت 02:39 دلیل: پست پشت سر هم

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

سلام به دوست گلم و ممنونم که وقتتان را برای من می گذار ید . سراپا گوشم و دوست دارم مرا مثل یک دانش آموز نگاه کنید که بی نهایت تشنه یادگیری . امید وارم مثل قبل کامل و ترجیها اگر میشه ....
    بسیار عالی.

من زیاد برنامه XMedia Recode رو نپسندیدم. پریست very slow کدک و یکی از موثرترین متودهای Motion Estimation به نام Uneven Multi-Hexagon توش نیست!

معلوم نیست سازنده این GUI با خودش چی فکر کرده که اینارو برداشته!

پس از XMedia Recode صرف نظر میکنیم و میریم سراغ HandBrake.

خودم دوست داشتم آموزش رو به صورت ویدئو بزارم. اما جوری هست که با اسکرین شات بهتر میشه توضیح داد. چون قراره زیر هر تصویر چیزهایی رو که لازمه شرح بدم.

امیدوارم مطالب اون تاپیک رو خوب خونده و فهمیده باشید، چون دونستنشون واقعاً لازمه.

به زودی در یک تاپیک جدید نحوه انکود کردن انواع ویدئو رو شرح میدم. منتظر باشید.
    ویرایش توسط M-AUDIO : 09-09-2013 در ساعت 02:40 دلیل: کوتاه کردن نقل قول طولانی

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    ممنون می شم لطف کنید آدرس اون تایپیکم در همینجا اطلاع رسانی کنید تا گمتان نکنم . از ناظم ها هم ممنونم .

14. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    من زیاد برنامه XMedia Recode رو نپسندیدم. پریست very slow کدک و یکی از موثرترین متودهای Motion Estimation به نام Uneven Multi-Hexagon توش نیست!
    معلوم نیست سازنده این GUI با خودش چی فکر کرده که اینارو برداشته!
    سلام و ادب آقا شاهین عزیز حالت چطور هست

درست گفتی سوتی داده سازنده و Very Slow رو نداره . البته اونهم خودت می تونی بسازی مشکلی نیست کافیه Medium رو انتخاب کنی و بعد اینها رو به اینصورت تنظیم کنی:
    کد:
    - veryslow:
    --b-adapt 2 --bframes 8 --direct auto
    --me umh --merange 24 --partitions all
    --ref 16 --subme 10 --trellis 2
    --rc-lookahead 60
    اما Uneven Multi-Hexagon رو داره و اینبار شما سوتی دادی :))) اسمش توی لیست، Multi Hex هست. اگه توی برنامه ی خاص دیگه ای با نام UMH هم دیدی اونم همین آلگوریتمه.

.
    :)

16. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

چه خبر از آموزش ما را از یاد نبرید ها . فرمودین چند ساعت دیگر خبری نشد نگران شدم عزیز برادر .

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

چه خبر از آموزش ما را از یاد نبرید ها . فرمودین چند ساعت دیگر خبری نشد نگران شدم عزیز برادر .
    نه عزیز، یادم نرفته. الان تو آخرین ارسال های انجمن میتونی تاپیکش رو ببینی.

پست های آموزش آماده ست. دارم ویرایش شون میکنم. تا چند ساعت دیگه پست ها رو ارسال میکنم. منتظر باشید.

19. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 7 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •