سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 63

موضوع: مباحث XMedia Recode

ناظم ارشد
    تشکر تشکر کرده 
    14,251
    تشکر تشکر شده 
    10,956
    id تلگرام
    mostafa_sefidi
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط aghamehdi نمایش پست ها
    در حال تبدیل فرمت ts به mp4 هستم . سرعت بالا در تبدیل که مشاهده نمی کنم ....
    دوست عزیز

تبدیل Container (کانتینر) ts (یا mkv و avi و غیره) به mp4 به روش گفته شده در سافت گذر شخصا توسط اینجانب انجام شده است و سرعت بسیار بالایی هم دارد.

کافی است در تب format گزینه اول را Custom و گزینه format را mp4 را انتخاب کنید. در قسمت Video و هم در قسمت Audio گزینه Mode را از حالت Convert به گزینه Copy تغییر دهید. سپس محل خروجی را در پائین برنامه تعیین کنید و add to queue را زده و Encode را کلیک کنید.

تصاویر
    مباحث XMedia Recode تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط S!RUS : 03-02-2017 در ساعت 18:24 دلیل: بروزرسانی و تکمیل پست آموزشی قراردادن تصاویر

2. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما opera برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    6
    اعتبار کاربر
    1

من فایلی را که برای تبدیل انتخاب میکردم از فایل ویدئویی ویندوز بود که در پوشه my video موجوده.در این حالت گزینه کپی نمی آمد. ولی حالا که یک فایل دیگر انتخاب کردم، گزینه کپی آمد

4. تشکرها از این نوشته :

عضو معمولی
    محصول امنیتی
    Avira
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    2
    اعتبار کاربر
    1

من فایل ts رو تبدیل کردم .... صدا و تصویر هماهنگ نیست ... آیا باید در صدا و تصویر copy رو انتخاب کنیم ؟

6. تشکرها از این نوشته :

مدیریت کل
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    12,348
    تشکر تشکر شده 
    15,440
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط aghamehdi نمایش پست ها
    من فایل ts رو تبدیل کردم .... صدا و تصویر هماهنگ نیست ... آیا باید در صدا و تصویر copy رو انتخاب کنیم ؟
    با سلام . دوست گرامی , جناب اپرای عزیز در دو پست بالاتر ذکر کرده اند همرا با تصویر , ببینید کارتون راه میفته ؟ البته میتونید پستهای قبلی را هم برای تجربه بیشتر مطالعه بفرمایید
    MY ALBUM

کاربران عزیز لطفا قبل از هر گونه فعالیتی قوانین و مقررات انجمن مطالعه شود .
    هر گونه تبلیغات در پست و امضا>>> بن دائم و اخراج کاربر

تشکر از پستها نشانه قدردانی از زحمات دوستان هست .
    قدردان زحمات همدیگر باشیم .

8. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما S!RUS برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    محصول امنیتی
    Avast
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    7
    اعتبار کاربر
    1

من که گیج شدم مگه این بتهرین برنامه نیست ؟
    Xilisoft Video Converter Ultimate

10. تشکرها از این نوشته :

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    111
    تشکر تشکر شده 
    542
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط user5487 نمایش پست ها
    من که گیج شدم مگه این بتهرین برنامه نیست ؟
    Xilisoft Video Converter Ultimate
    باید شرایط دیگه رو هم در نظر بگیرید . شکی نیست اون برنامه از بهترین هاست ولی تو بحث سرعت انجام کار شاید یکم ضعیف باشد .

12. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما nejati برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    261
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    با تشکر از سایت
    چند تا سوال و در خواست دارم :
    1 . منظورتان از اینکه گفتید فارسی را هم ساپرت می کند چیست ؟ یعنی محیط برنامه فارسی می شه ؟ اگر چنینه چگونه ؟
    2 . در پست آول گفته شده (((( این برنامه داری ویرایشگر می باشد و می تواند فیلم هارا برش دهد! ))) آیا می شود با این برنامه فیلمها را ویرایش و کات کرد ؟ کجای برنامه این امکان وجود دارد ؟
    3 . می شه یکی محبت کنه به صورت کامل و جامع تمام قسمت ها و گزینه های این برنامه را توضیح دهد .
    واقعا من دیگر مستعسل شدم ، قاطی کردم فکر کنید من توی یک عالمه برنامه افتادم نمی دونم کدامشان از همه عالی تره . من دونبال یک برنامه ای می گردم که فیلمها را بشه باهاش کات کرد و مثلا سانسور و ادیت کرد و بدون پایین آمدن کیفیت سیو کرد و حجم فیلم را پایین آورد .
    آیا Adobe Premiere Pro CS4 و Edius 6 این قابلیت ها را دارند ؟
    4 . میشه یک یا دو برنامه را به من درمانده معرفی کنید تا تمام برنامه هایی که در این زمینه دارم پاک کنم و از اینها استفادهکنم >
    بازم ممنونم .

14. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nabipoor نمایش پست ها
    سلام
    با تشکر از سایت
    چند تا سوال و در خواست دارم :
    1 . منظورتان از اینکه گفتید فارسی را هم ساپرت می کند چیست ؟ یعنی محیط برنامه فارسی می شه ؟ اگر چنینه چگونه ؟
    2 . در پست آول گفته شده (((( این برنامه داری ویرایشگر می باشد و می تواند فیلم هارا برش دهد! ))) آیا می شود با این برنامه فیلمها را ویرایش و کات کرد ؟ کجای برنامه این امکان وجود دارد ؟
    3 . می شه یکی محبت کنه به صورت کامل و جامع تمام قسمت ها و گزینه های این برنامه را توضیح دهد .
    واقعا من دیگر مستعسل شدم ، قاطی کردم فکر کنید من توی یک عالمه برنامه افتادم نمی دونم کدامشان از همه عالی تره . من دونبال یک برنامه ای می گردم که فیلمها را بشه باهاش کات کرد و مثلا سانسور و ادیت کرد و بدون پایین آمدن کیفیت سیو کرد و حجم فیلم را پایین آورد .
    آیا Adobe Premiere Pro CS4 و Edius 6 این قابلیت ها را دارند ؟
    4 . میشه یک یا دو برنامه را به من درمانده معرفی کنید تا تمام برنامه هایی که در این زمینه دارم پاک کنم و از اینها استفادهکنم >
    بازم ممنونم .
    سلام.

برای Split کردن (برش دادن و چسباندن قطعه هایی از فیلم/صدا) لازم نیست از برنامه های خیلی تخصصی مثل Premiere Pro و Edius استفاده کنید.

از اینها برای دادن جلوه های ویژه (افزودن شی خارجی به صحنه، ساخت تیتراژ و زیرنویس ها و واترمارک های متحرک، جلوه های سه بعدی و ...) و اصلاح ویدئو (اصلاح لرزش دوربین، اصلاح رنگ و نور، تدوین ویدئوهایی که همزمان با چندین دوربین گرفته شده و ...) به کار میره.

برای کار شما (برش دادن قسمت هایی از فیلم، چسباندن به هم و گرفتن خروجی بدون افت کیفیت) به نظرم برنامه Corel VideoStudio Ultimate X6 مناسب باشه.

یک تایم لاین ساده و ابزارهای برش در اختیارتون میذاره و میتونید با دقت یک فریم ویدئوهاتون رو Split کنید و به هم بچسبونید.

در نهایت برای گرفتن خروجی با کیفیت یکسان میتونید از گزینه Same as the first video clip استفاده کنید. (یا اینکه رزولوشن و تعداد فریم و فرمت رو خودتون انتخاب کنید)

البته اینم اشاره کنم این برنامه بیشتر ویدئوهای با فرمت MPEG و MPEG2 و ویدئوهای H.264 در داخل فایل های MP4 رو پشتیبانی میکنه. فرمت های زیاد دیگه ای مثل DivX و ... رو پشتیبانی میکنه، اما اگه با هر کدوم از صدا و تصویر فایل مشکل داشتید میتونید قبلش به یه فرمت ساده تر بصورت Lossless یا با بیت ریت بالا تبدیلش کنید و بعد در نرم افزار وارد کنید.

و اینکه ابزارهای ویرایش (قاب، Transition ، متن و ...) نسبتاً خوبی داره که میتونید از اونها هم استفاده کنید.

یک ویدئوی کوتاه از کار با محیط Corel VideoStudio Ultimate X6 براتون میذارم. خیلی ساده هست. نحوه برش دادن و چسبودن چند ویدئو و گرفتن خروجی با کیفیت یکسان. (فرمت، رزولوشن و نرخ فریم ویدئو، Sample Rate و تعداد کانال های صدا و Bitrate مساوی با ویدئو کلیپ اصلی)

عنوان : آموزش برش و چسباندن قطعات ویدئو در Corel VideoStudio Ultimate X6

سایز فایل : 4.14 مگابایت

در آخر وقتی موفق به گرفتن خروجی مطلوب تون شدین، میتونید با یک برنامه دیگه مجدداً انکودش کنید و حجمش رو پایین بیارید.

16. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    261
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    سلام.

برای Split کردن (برش دادن و چسباندن قطعه هایی از فیلم/صدا) لازم نیست از برنامه های خیلی تخصصی مثل Premiere Pro و Edius استفاده کنید.

از اینها برای دادن جلوه های ویژه (افزودن شی خارجی به صحنه، ساخت تیتراژ و زیرنویس ها و واترمارک های متحرک، جلوه های سه بعدی و ...) و اصلاح ویدئو (اصلاح لرزش دوربین، اصلاح رنگ و نور، تدوین ویدئوهایی که همزمان با چندین دوربین گرفته شده و ...) به کار میره.

برای کار شما (برش دادن قسمت هایی از فیلم، چسباندن به هم و گرفتن خروجی بدون افت کیفیت) به نظرم برنامه Corel VideoStudio Ultimate X6 مناسب باشه.

یک تایم لاین ساده و ابزارهای برش در اختیارتون میذاره و میتونید با دقت یک فریم ویدئوهاتون رو Split کنید و به هم بچسبونید.

در نهایت برای گرفتن خروجی با کیفیت یکسان میتونید از گزینه Same as the first video clip استفاده کنید. (یا اینکه رزولوشن و تعداد فریم و فرمت رو خودتون انتخاب کنید)

البته اینم اشاره کنم این برنامه بیشتر ویدئوهای با فرمت MPEG و MPEG2 و ویدئوهای H.264 در داخل فایل های MP4 رو پشتیبانی میکنه. فرمت های زیاد دیگه ای مثل DivX و ... رو پشتیبانی میکنه، اما اگه با هر کدوم از صدا و تصویر فایل مشکل داشتید میتونید قبلش به یه فرمت ساده تر بصورت Lossless یا با بیت ریت بالا تبدیلش کنید و بعد در نرم افزار وارد کنید.

و اینکه ابزارهای ویرایش (قاب، Transition ، متن و ...) نسبتاً خوبی داره که میتونید از اونها هم استفاده کنید.

یک ویدئوی کوتاه از کار با محیط Corel VideoStudio Ultimate X6 براتون میذارم. خیلی ساده هست. نحوه برش دادن و چسبودن چند ویدئو و گرفتن خروجی با کیفیت یکسان. (فرمت، رزولوشن و نرخ فریم ویدئو، Sample Rate و تعداد کانال های صدا و Bitrate مساوی با ویدئو کلیپ اصلی)

عنوان : آموزش برش و چسباندن قطعات ویدئو در Corel VideoStudio Ultimate X6

سایز فایل : 4.14 مگابایت

در آخر وقتی موفق به گرفتن خروجی مطلوب تون شدین، میتونید با یک برنامه دیگه مجدداً انکودش کنید و حجمش رو پایین بیارید.

سلام به دوست خوبم
    اولا می خواستم تشکر کنم بخاطر راهنمایی و فیلم آموزشیتان .دوم چند تا سوال :
    شما فرمودین :
    اما اگه با هر کدوم از صدا و تصویر فایل مشکل داشتید میتونید قبلش به یه فرمت ساده تر بصورت Lossless یا با بیت ریت بالا تبدیلش کنید و بعد در نرم افزار وارد کنید.
    می شه کمی واضح تر بگین . بصورت Lossless یا با بیت ریت بالا تبدیلش کنید . با همین برنامه تبدیلش کنیم ؟ اگر نه نگفتید از چه برنامه ای این کار باید صورت بگیره که
    بعد در نرم افزار وارد کنیم.
    شما در انتها فرمودین :
    بازم در اینجا نگفتید با چه برنامه ای باید استفاده بشه تا انکودش کنیم و حجمش رو پایین بیاریم و کیفیتش هم در این مرحله بازم پایین نیادش ؟
    ممنون می شم مرا کامل راهنمایی کنید . بازم تشکر می کنم .

18. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,838
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nabipoor نمایش پست ها
    سلام به دوست خوبم
    اولا می خواستم تشکر کنم بخاطر راهنمایی و فیلم آموزشیتان .دوم چند تا سوال :
    شما فرمودین :
    اما اگه با هر کدوم از صدا و تصویر فایل مشکل داشتید میتونید قبلش به یه فرمت ساده تر بصورت Lossless یا با بیت ریت بالا تبدیلش کنید و بعد در نرم افزار وارد کنید.
    می شه کمی واضح تر بگین . بصورت Lossless یا با بیت ریت بالا تبدیلش کنید . با همین برنامه تبدیلش کنیم ؟ اگر نه نگفتید از چه برنامه ای این کار باید صورت بگیره که
    بعد در نرم افزار وارد کنیم.
    شما در انتها فرمودین :
    بازم در اینجا نگفتید با چه برنامه ای باید استفاده بشه تا انکودش کنیم و حجمش رو پایین بیاریم و کیفیتش هم در این مرحله بازم پایین نیادش ؟
    ممنون می شم مرا کامل راهنمایی کنید . بازم تشکر می کنم .
    بله. اگه صدا یا تصویر فایلتون در Corel VideoStudio پشتیبانی نمیشه باید از یک نرم افزار دیگه برای این کار استفاده کنید. برای ویدئو فرمت مناسب که هم توسط Corel VideoStudio پشتیبانی بشه و هم سریع بشه بهش تبدیل کرد MPEG2 هست. برای صدا هم میتونید از فرمت AAC و MP3 استفاده کنید.

اما برنامه ساده ای که بتونید سریع باهاش ویدئوتون رو به MPEG2 تبدیل کنید، من به شما Tipard Total Media Converter Platinum رو پیشنهاد میکنم.

اگر شرایط اینطور بود در دادن Bitrate صرفه جویی نکنید، یا اگر برنامه دیگه ای دارید که میتونه کیفیت Lossless ارایه بده، از اون استفاده کنید. چون فقط میخوایم Corel VideoStudio ویدئومون رو اجرا کنه و بتونیم ویرایشش کنیم و نمیخوایم از کیفیتش کم بشه.

وقتی ویدئو رو ویرایش کردید و خروجی حجیم و باکیفیت رو به دست آوردین، با یک برنامه انکود میتونید انکودش کنید. انتخاب نرم افزار انکود به هدف شما بستگی داره.

اما اگه قصد دارید به فرمت H.264 تبدیلش کنید، من HandBrake رو بهتون پیشنهاد میکنم. چون برخلاف GUI های دیگه محیط ساده ای داره و به Decoder جدا احتیاج ندارید.

اگر با تنظیمات کدک آشنایی ندارید، میتونید یکی از preset های آماده x264 رو بسته به قدرت سخت افزاری و تحمل خودتون انتخاب کنید، نحوه و مقدار توزیع Bitrate، فریم ریت، رزولوشن و تنظیمات Crop رو انجام بدین و در نهایت انکود رو شروع کنید.

اینکه کیفیت بعد از انکود پایین میاد یا نه به تنظیمات کدک و مقدار Bitrate ـی که به خروجی اختصاص دادین بستگی داره.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید اینه که در preset های کندتر به Bitrate کمتری احتیاج دارید، در نتیجه خروجی کم حجم تری خواهید داشت.

در preset های سریع تر هم به Bitrate بیشتری نیاز دارید تا کیفیت مطلوب رو به دست بیارید، اما بالابردن Bitrate به بالا رفتن حجم خروجی منجر میشه.

اینم در نظر بگیرید که از هر preset ـی که استفاده میکنید اگر مقدار Bitrate از یک مقداری کمتر بشه کم کم کیفیت ویدئونون افت میکنه. پس به اندازه ای Bitrate بدین که هم حجم تا حد ممکن کم بشه و هم کیفیت خروجی تحت تاثیر قرار نگیره.

میتونید 5 دقیقه از ویدئوتون رو در Bitrate های مختلف با preset و تنظیمات یکسان انکود کنید تا ببینید تا چه مقدار Bitrate ـی کیفیت ویدئو افت نمیکنه.

20. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 7 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •