سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 3 از 24 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 238

موضوع: مباحث HandBrake

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط nabipoor نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست گل :
    برام یک سوال پیش آمده هر فیلمی یک حجمی دارد . تا چند درصد می شود یک فیلم را حجمش را پایین آورد آیا محدودیتی دارد ؟ دیدم فیلمهایی که 300 الی 400 مگ بودن تبدیل به 75 الی 80 مگ شدن . مثلا فیلمی با حجم 100 مگ می شود آن را به 50 مگ رسوند ؟
    ببینید، میزان فشردگی یک ویدئو به چندتا عامل بستگی داره. دوتا عامل عمده رو خدممتون توضیح میدم:

1- فرمت سورس: بعضی فرمت های ویدئویی هستند که در مقابل کیفیتی که ارایه میدن حجم زیادی رو اشغال میکنن. از جمله این فرمت ها میشه به MPEG2 اشاره کرد. فرمت بیشتر ویدئوهای ضبط شده از گیرنده های دیجیتال و همه DVD ها MPEG2 هست. برای مثال شما میتونید یک سینمایی که در یک DVD هست و 4.3 گیگ حجم داره، با انکود در تنظیمات کند x264 به 400 مگابایت برسونید.

اما ویدئوهایی با فرمت H.264 و DivX و MPEG4 که قبلاً خودشون تا حدی (زیاد) فشرده شدن، کمتر استعداد فشرده شدن دارند.

یک مثال میزنم.

فرض کنید یک ویدئو با فرمت H.264 داریم و خودش تا حد زیادی فشرده شده. ماهم میتونیم اینو با انکود مجدد به حجم پائین تر برسونیم. اما فقط 10 تا 15 درصد کاهش حجم خواهیم داشت برای اینکه کیفیت ورودی خوب نیست.

اما حالا یک مورد دیگه رو بررسی میکنیم:

ویدئوهای ضبط شده با گیرنده دیجیتال بنده فرمتشون H.264 هست و در فایل های TS قرار دارن.

بیت ریت متوسط ویدئوها تقریباً 3000kbps هست.

ما میبینیم 3000kbps برای ویدئویی با این رزولوشن خیلی زیاده.

اگر این ویدئوهارو خودمون مجدداً انکود کنیم،میتونیم عین همین کیفیت رو در بیت ریت 360kbps در بیاریم.

یعنی 88 درصد کاهش حجم، بدون افت کیفیت. البته همون اول نمیشه تخمین زد چه بیت ریتی مناسب هست. (که نه کم باشه و نه زیاد)

میشه 2 دقیقه از ویدئو رو در بیت ریت های مختلف انکود کرد و فهمید تا چه اندازه میشه بیت ریت رو پایین آورد (که افت کیفیت دیده نشه)

به طور کلی ویدئوهای ضبط شده توسط دوربین های دیجیتال، گیزنده های دیجیتال، DVD و Bluray چون دست نخورده، حجیم و در فرمت های ساده تر هستن، پتانسیل فشرده شدن بالایی دارن.

2- نوع ویدئو: انیمیشن ها (به خاطر نداشتن جزئیات زیاد در تصویر) و تصاویر کم تجرک مثل اسلایدشو و ویدئوی ضبط شده از Desktop و نرم افزارها (به خاطر تحرک خیلی پایین تصاویر و همچنین نداشتن جزئیات زیاد) نسبت به فیلم و سریال (که معمولاً جزئیات و تحرک زیادی داره) استعداد فشردگی بیشتری دارن.

مثلاً در اون دوتا ویدئوی نمونه که گذاشته بودم، ویدئوی دوم یعنی Hypercars چون اسلایدشو بود و تحرکش تقریباً صفره، در رزولوشن 1080p و با اون کیفیت، فقط 240kbps بهش بیت ریت دادم.

یا در موزیک ویدئوی Drag Ropes چون انیمیشنی بود و جزئیات کمی داشت تونستم در رزولوشن 720p و فقط 200kbps بیت ریت اون کیفیت رو دریافت کنم.

البته همه چیز برمیگرده به تنظیمات کدک که وارد کردین. اگر تنظیمات رو برای انکود سریع ست کرده باشید، در 640kbps هم نمیشه همچین کیفیتی گرفت.

شما تصور کنید اگر اون یک انیمیشن 90 دقیقه ای بود حجمش فقط 190 مگابایت میشد.

فیلم و سریال به خاطر داشتن جزئیات و تحرکات زیاد، به بیت ریت بیشتری احتیاج دارن.

(فک کنم خیلی پر حرفی کردم. اگه طولانی شد ببخشید.)
    ویرایش توسط M-AUDIO : 14-09-2013 در ساعت 18:58

2. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    نه بابا باید کامل باشه پر حرفی چیه . فقط یک موضوع اصلی و کلیدی را انگار فراموش کردین مفصل بگین . ما چطور باید عدد بدیم تا حجم مورد علاقه ما خارج بشه مثلا در فیلم های شما خروجی آنها یکی حدود 20 و دیگری 11 مگابایت بوده کجا و چطور عدد دادین ؟ البته من فکر کنم از این قسمت استفاده کردین . عکس 001 و من اومدم از برنامه ای استفاده کردم که بیتریت را می دهیم یا سایز خروجی را می گیرد مقدار بیتریت را می دهد با تعجب دیدم اعداد حجم فیلم های شما اصلا نیست ؟ چه کار کردین استاد عزیز . عکس 002 .
    راستی ببخشید در این تایپیک سوال پرسیدم . چون فعلان جای دیگری را بهتر از اینجا پیدا نکردم .
    مباحث HandBrake تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: jpg 001.JPG (89.3 کیلو بایت, 6 نمایش)
    • نوع فایل: jpg 002.jpg (65.1 کیلو بایت, 6 نمایش)

4. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    نه بابا باید کامل باشه پر حرفی چیه . فقط یک موضوع اصلی و کلیدی را انگار فراموش کردین مفصل بگین . ما چطور باید عدد بدیم تا حجم مورد علاقه ما خارج بشه مثلا در فیلم های شما خروجی آنها یکی حدود 20 و دیگری 11 مگابایت بوده کجا و چطور عدد دادین ؟ البته من فکر کنم از این قسمت استفاده کردین . عکس 001 و من اومدم از برنامه ای استفاده کردم که بیتریت را می دهیم یا سایز خروجی را می گیرد مقدار بیتریت را می دهد با تعجب دیدم اعداد حجم فیلم های شما اصلا نیست ؟ چه کار کردین استاد عزیز . عکس 002 .
    راستی ببخشید در این تایپیک سوال پرسیدم . چون فعلان جای دیگری را بهتر از اینجا پیدا نکردم .
    سایز خروجی رو من تعیین نمیکنم. بسته به متود Ratecontrol و مقدار تعیین شده و تنظیمات کدک که وارد کردیم، بعد از انکود کردن سایز خروجی رو میبینیم.

اگر از متود ABR استفاده کنید، میشه مثلاً 5 دقیقه از ویدئو رو انکود کرد، بعد با انجام یک محاسبه نسبت و تناسب، سایز خروجی که مثلاً 103 دقیقه هست رو به دست میاریم.

یک ابزارهای Bitrate Calculator هم هست که حساب میکنه برای ویدئویی با سایز و مشخصاتی که ما تعیین میکنیم چقدر Bitrate لازمه.

بعضی برنامه های انکود هم این قابلیت رو دارن که بهشون یک Target Size میدین، مثلاً 700 مگابایت. رزولوشن و تنظیمات کدک رو ست میکنید، خود برنامه تصمیم میگیره برای 700 مگابایت چقدر بیت ریت بده. شخصاً از این روش استفاده نکردم و تمایلی هم بهش ندارم. (چون یا بخشی از سایز خروجی زاید هست، یا به خاطر کمبود Bitrate تصویر خراب میشه)

ولی روشی که گفتم (محاسبه از طریق نسبت و تناسب) خیلی خوب جواب میده.

مثال: 5 دقیقه از ویدئوی مورد نظر رو با Bitrate مورد نظر انکود میکنیم. سایز خروجی شد 12 مگابایت.

12 رو تقسیم بر 5 میکنیم تا حجم هر یک دقیقه از ویدئو به دست بیاد. بعد این مقدار رو به مدت کل ویدئو ضرب میکنیم (با واحد دقیقه) تا بتونیم سایز خروجی اصلی رو تخمین بزنیم. اگر مدت ویدئوی ما 87 دقیقه باشه :

5 / 12 = 2.4 مگابایت

2.4x87=208.8 MB

===========

اشکال نداره. فعلاً میتونید سوال هاتون رو همینجا بپرسید، به زودی این پست ها به تاپیک "مباحث HandBrake" منتقل میشن.

6. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

بازم نفهمیدم . ببینید شما تو عکس 1200 دادین و دو تیک زیر را زدین .( عکس تایپیک بالایی ) آخه چطور میشه حجم خروجی را مدیریت کرد . میشه واضحتر بگین ؟ مثلا دو تا فیلمتان ممکن بود حجم شان 100 یا 90 مگ می شدن در صورتی که شما یک حجم دیگری مد نظرتان بوده یا مثلا یک فیلم را من ادیت کردم حجمش شده حدود 1 گیگ حلا من می خواهم حجم این را کم کنم چطور باید حجمی به اندازه 100 یا 75 مگ یا هر عدد دیگری تبدیل کنم ؟ چه طور میشه ؟؟؟

8. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    میزان فشردگی یک ویدئو به چندتا عامل بستگی داره. دوتا عامل عمده رو خدممتون توضیح میدم:

1- فرمت سورس:
    2- نوع ویدئو:
    سلام به همه ی عزیزان.

و شاهین عزیز شما مهم ترین عامل رو Drop کردی :))) و اون هم "مدت زمان ویدئو" هست.
    پس بیا اینطوری طبقه بندی بکنیمش به ترتیب اهمیت:

1- مدت زمان ویدئو
    (اگه با بیت ریت 200Kbps یک ویدئوی نیم ساعته رو تبدیل کنیم (دقت کنید فقط تصویر دارد و بدون صدا هست) حجمش میشه 42~ مگابایت و اگه همین ویدئو 1 ساعته باشه و با همین بیت ریت، حجمش می شود 85~ مگابایت.)
    2- فرمت ویدئو (که بیانگر کیفیت ویدئو هست)
    (تعریفش اینطورری هم می تونه باشه=> اگر ویدئوی ورودی بایک فرمت Lossless باشد یعنی شما جزئیات بیشتری دارید که در اختیار کدک قرار بدهید و کدک نیز گزینه های بیشتری برای تصمیم گیری دارد (اینکه کدام جزئیات را حذف کند و کدامیک رو نگه دارد) تا بتواند با بیت ریت داده شده، حجم مشخص رو بدست بیاورد. در نتیجه بهترین تصمیم رو می گیرد و کیفیت خروجی بالاتر می باشد) (همچنین اگر ویدئوی ورودی با یک فرمت Lossy فشرده سازی شده باشه بهتره که نرخ بیت اون بالاتر باشد و کیفیت اون هم بالا باشه. نه اینکه یک ویدئوی پر از Artifact باشد که در حد Overkill فشرده سازی شده). همچنین اگه توی اینترنت دوتا سورس 5 گیگابایتی از یک فیلم دیدید که یکیش h264 بود و یکیش xvid، قطعا h264 کیفیتش بالاتر خواهد بود. (البته اگر توسط گروه های "معتبر" ارائه شده باشن هر دوشون).
    3- نوع (تصویر) ویدئو
    (این قسمت رو عالی توضیح دادی و نیاز به توضیح بیشتر نداره ;-)

سلام
    من اومدم از برنامه ای استفاده کردم که بیتریت را می دهیم یا سایز خروجی را می گیرد مقدار بیتریت را می دهد با تعجب دیدم اعداد حجم فیلم های شما اصلا نیست ؟ چه کار کردین استاد عزیز .
    سلام.
    و شما فراموش کردی مدت زمان ویدئو رو از بالا سمت چپ کادر اون برنامه تنظیم کنی.

اگه حوصله ی ریاضی داری این فرمول اصلیش هست که به ما نشون میده که چطوری وقتی داریم ویدئو رو با ""Bitrate معین"" انکود می کنیم (یعنی از متد های 2-pass و 1-pass ABR و CBR استفاده می کنیم)، حجم خروجی رو محاسبه کنیم.

Video Bitrate (Bits/Second) + Audio Bitrate (Bits/Second) × Total Number of Seconds = Total File Size in Bits

خب توی فرمول واحد ها باید بر اساس Bit باشن. اینجا یه دوگانگی پیش میاد. یعنی Audio bitrate و Video Bitrate برای "بیت" از واحد دیگه استفاده می کنن. برای اونا هر کیلوبیت برابر 1000بیت هست. اما برای Total File Size اولا باید بدونید که هر 8بیت برابر 1 بایت هست و ثانیا باید بدونید که هر کیلو بایت برابر 1024 بایت هست (نه 1000تا) و هر مگابایت هم برابر 1024 کیلوبایت هست (نه هزارتا).

اکیداً به شما توصیه می کنم از همون برنامه BitrateCalc استفاده کن و هیچ مشکلی و تفاوتی نیست. فقط اول از همه مدت زمان ویدئو و سپس Bitrate صدا رو باید تعیین کنید. بعد هم Final File Size (سایز نهایی) رو بر حسب مگابایت تا Video Bitrate رو بهتون بده. یا Video Bitrate رو بر اساس کیلوبیت در ثانیه تا سایز نهایی رو بهتون بده.

یعنی با خودمون بگیم این DVD رو میخوام طوری انکود کنم که صاف 400 مگابایت در بیاد. ممکنه تصویر طوری باشه که در 400 مگابایت افت کیفیت داشته باشیم. یا برعکس. 400 مگابایت براش زیادی باشه و بخشی از سایز خروجی مون زاید باشه.
    درستش اینه که 5 دقیقه از ویدئومون در با تنظیمات دلخواه مون در بیت ریت های مختلف انکود کنیم و ببینیم کمترین بیت ریتی که باهاش کیفیت خروجی افت نمیکنه چه مقداریه.
    1+

موفق باشید ;-)
    ویرایش توسط M-AUDIO : 14-09-2013 در ساعت 19:00
    :)

10. کاربران : 9 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

بازم نفهمیدم . ببینید شما تو عکس 1200 دادین و دو تیک زیر را زدین .( عکس تایپیک بالایی ) آخه چطور میشه حجم خروجی را مدیریت کرد . میشه واضحتر بگین ؟ مثلا دو تا فیلمتان ممکن بود حجم شان 100 یا 90 مگ می شدن در صورتی که شما یک حجم دیگری مد نظرتان بوده یا مثلا یک فیلم را من ادیت کردم حجمش شده حدود 1 گیگ حلا من می خواهم حجم این را کم کنم چطور باید حجمی به اندازه 100 یا 75 مگ یا هر عدد دیگری تبدیل کنم ؟ چه طور میشه ؟؟؟
    اون 1200 که تو تصویر میبینید Bitrate هست. احیاناً سوء تفاهم نشه و با سایز خروجی اشتباهی نگیریدش.

یک روش محاسبه دیگه رو براتون توضیح میدم.

ببینید ما Bitrate رو با واحد Kbps تعیین میکنیم. همونطور که میدونید KBps با Kbps فرق داره. (B مال byte هست و b مال bit)

برای تبدیل کیلوبیت به کیلوبایت باید اون عدد رو به 8 تقسیم کنیم. (چون هر بایت مساوی 8 بیت هست). تا اینجا واضحه؟

حالا واحد ما Kbps هست. در تصویر که مقدار 1200 رو تعیین کردیم، معنیش این هست که هر ثانیه از ویدئوی خروجی ما 1200Kb معادل 150KB حجم خواهد داشت.

(1200 رو تقسیم بر 8 کردیم شد 150)

اگر هر ثانیه از ویدئوی ما 150 کیلوبایت باشه، پس یک دقیقه اش میشه 9000 کیلوبایت. (150 رو به 60 ضرب کردیم)

برای تبدیل کیلوبایت به مگابایت هم کافیه عدد به دست اومده رو به 1024 تقسیم کنیم. پس هر دقیقه از ویدئوی ما میشه تقریباً 8.789 مگابایت.

(9000 رو به 1024 تقسیم کردیم)

حالا اگر ویدئوی ما 43 دقیقه باشه، اون 8.789 مگابایت رو به 43 ضرب میکنیم که میشه 377.9 مگابایت.

دوتا نکته مهم :

1- این سایزی که با واحد مگابایت به دست آوردیم فقط سایز ویدئو هست و صدا رو حساب نکردیم. یعنی بدون صدا حجم خروجی انقدر میشه. حالا اگه صدارو هم حساب کنیم و نحوه توزیع Bitrate صدامون VBR (متغییر) باشه محاسبه سخت میشه.

2- اگر در تنظیمات کدک از CABAC و Trellis و تعداد بالای Refrence Frames استفاده کنید، ویدئوی شما کمی فشرده میشه و از عددی که در محاسبه به دست آوردین یخورده کمتر درمیاد. مثلاً 369 مگابایت. (فقط Stream تصویر)

با این روش میشه به طور تقریبی سایز خروجی رو تخمین زد. (عین همون کاری که Bitrate Calculator ها انجام میدن)

اما به خاطر دوتا دلیلی که توضیح دادم دقیق نیست.

پس باید با روشی که در پست قبل بهش اشاره کردم اقدام کنیم.

یعنی 5 دقیقه از ویدئو رو با تنظیمات دلخواهمون انکود کنیم. (با صدا و تصویر)

سایز خروجی رو تقسیم بر 5 کنیم تا سایز هر دقیقه از ویدئومون به دست بیاد.

بعد عدد به دست اومده رو به کل دقایق ویدئومون ضرب کنیم تا سایز خروجی اصلی مون به دست بیاد.

اما یک نکته مهم تر: ببینید، نظر شخصی من اینه که تعیین سایز خروجی قبل از انکود کار درستی نیست. (یعنی با خودمون بگیم این DVD رو میخوام طوری انکود کنم که صاف 400 مگابایت در بیاد). ممکنه تصویر طوری باشه که در 400 مگابایت افت کیفیت داشته باشیم. یا برعکس. 400 مگابایت براش زیادی باشه و بخشی از سایز خروجی مون زاید باشه.

درستش اینه که 5 دقیقه از ویدئومون با تنظیمات دلخواه مون در بیت ریت های مختلف انکود کنیم و ببینیم کمترین بیت ریتی که باهاش کیفیت خروجی افت نمیکنه چه مقداریه.

بعد کل ویدئومون رو با همون تنظیمات و اون مقدار بیت ریت انکود کنیم. حالا سایزش رند در بیاد یا نه اصلاً مهم نیست. مهم اینه که انقدر Bitrate بدیم که نه زیاد از حد باشه که سایز خروجی بالا بره، نه کم باشه که کیفیت خروجی افت کنه.

امیدوارم خوب منظورمو رسونده باشم.

12. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

ممنونم ولی باید کمی وقت بگذارم ببینم می فهمم یا . . . . ولی یک سوال در آموزشتان چند جا هست که مثل این دستور را نوشتید :
    Deblocking = -1:-1 / Rate Distortion = 0.00 / Psychovisual Trellis = 0.15
    خوب چطور باید این را در قسمت مربوطه پیس کنیم چون / هست چه طور میشه ؟
    ببینید من اومدم یک فیلم 1 گیگ را دوباره انگود کردم ولی بد چور شترنجی شد .
    ببینید یک انتقاد کوجول موجول :
    الان من می خواهم یک فیلم یا یک انیمیشن را کم حجم کنم . با اینکه از دیشب تا الان صد بار متن ها و گفته های شما را خوندم و تغریبا حفظ شدم واقعا نمی دونم چه باید بکنم
    بدجوری قاطی کردم ها الان من اینطوریم ها واقعا ببخشید . نمی خواهم خدای نکرده کار ارزشمندتان را زیر سوال ببرم . امید وارم ناراحت نشده باشید استاد گل . خسته هم نباشید .

14. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

ممنونم ولی باید کمی وقت بگذارم ببینم می فهمم یا . . . . ولی یک سوال در آموزشتان چند جا هست که مثل این دستور را نوشتید :
    Deblocking = -1:-1 / Rate Distortion = 0.00 / Psychovisual Trellis = 0.15
    خوب چطور باید این را در قسمت مربوطه پیس کنیم چون / هست چه طور میشه ؟
    ببینید من اومدم یک فیلم 1 گیگ را دوباره انگود کردم ولی بد چور شترنجی شد .
    ببینید یک انتقاد کوجول موجول :
    الان من می خواهم یک فیلم یا یک انیمیشن را کم حجم کنم . با اینکه از دیشب تا الان صد بار متن ها و گفته های شما را خوندم و تغریبا حفظ شدم واقعا نمی دونم چه باید بکنم
    بدجوری قاطی کردم ها الان من اینطوریم ها واقعا ببخشید . نمی خواهم خدای نکرده کار ارزشمندتان را زیر سوال ببرم . امید وارم ناراحت نشده باشید استاد گل . خسته هم نباشید .
    نه، حق دارید. چون متن پره از اصطلاحات و عبارات ناآشنا و یکمی هم پیچیده هست. اما اگه خوب و با حوصله بخونید و مطمئن بشید که همه جاشو فهمیدید، قول میدم خیلی خوب راه بیفتید. تاپیک "خلاصه ای از مبانی Encoding ویدئو" رو هم خیلی خیلی زیاد توصیه میکنم قبلش بخونید.

دیگه تمام سعیم رو کردم ساده و واضح مطالب رو توضیح بدم، ولی بازم به خاطر نوع مطالب فهمیدنش کمی سخته. شما به بزرگی خودتون ببخشید.

فقط یه سوال: واقعاً تو این مدت کوتاه همه مطالب رو چند بار خوندین؟ مطمئنید؟

مطالب سنگینه و خود منم دو سه ماهی خورد خورد از اینور اونور مطلب گرفتم خوندم تا همه اینارو، اونم فقط تا این حد یاد بگیرم. حالا من خلاصه همه چیزهایی که خودم یاد گرفتم رو یه جا روی این GUI براتون نوشتم، تا دیگه مسیر طولانی که من رفتم رو شما نرید و فقط همین هارو بخونید و کارتون راه بیفته. ولی حداقل یک هفته ای باید مطالب رو بخونید و مرور کنید و خودتون با برنامه عملاً حالت های مختلف رو امتحان کنید تا زیر و بم کارا دستتون بیاد.

=====================

اون تنظیمات مربوط به Deblocking و Psy-RD رو که به اون صورت نوشتم فقط برای دیدن شماست و نمیشه همونطوری جایی کپی کنید.

اونجا که مثلاً نوشته :

Deblocking = -1:-1 / Rate Distortion = 1.00 / Psychovisual Trellis = 0.15

یعنی در تب Advanced تنظیمات Deblocking و Psy-RD رو اینطوری وارد کنید :

کد واقعی این تنظیمات رو اون پایین میتونید ببینید. (دورش خط کشیدم).

===========================

اگه کار با تب Advanced براتون سخته، فعلاً باهاش کاری نداشته باشید. از preset های آماده برنامه استفاده کنید. مطمئن باشید با preset های کند نتایج خوب و قابل قبولی میگیرید. همونجا از x264 tune هم میتونید نوع ویدئوتون رو انتخاب کنید (فیلم، انیمیشن، ...) تا تنظیمات Deblocking و Psy-RD و برخی تنظیمات دیگه خودش ست بشه.

ویرایش توسط M-AUDIO : 14-09-2013 در ساعت 17:47

16. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

من واقعا نمی دونم چطور از زحماتتان تشکر کنم می دونم پشت این زحمات زیادی خوابیده و واقعا دوست دارم نهایت سپاسم را با کلمات بگم ولی حیف که تعسیر این کلمات همین قدره .
    حالا من یک پیشنهاد دارم . ببینید شما تا الان به من دو تا فیلم آموزشی دادین که خودتان درستش کردین :
    1 . آموزش استخراج Stream ها از فایل MKV و mux کردن آنها در کانتینر MP4 با MeGUI
    2 .
    آموزش برش و چسباندن قطعات ویدئو در Corel VideoStudio Ultimate X6
    که هر دو کامل . جالب و مهمتر واضح بود .من قبلا هم این را گفته ام ولی الان بازم می گم شما بیایید 3 الی 4 تا فیلم آموزشی که تشکیل شده باشه از کم کردن :
    یک فیلم کوتاه و یک فیلم بلند با حجم اصلی کم و زیاد مثلا 1 الی 4 گیگ
    یک انیمیشن کوتاه و بلند
    یک شو .
    والا از این همه تایپ هم راحت میشین و ما هم دوگوله ناقصمون کمی می فهمه والا این طوریم نمی شیم

بد می گم بگین بد گفتی .
    راستی من دیشب اصلا نخوابیدم تا الان هم همه موضوعاتی که نوشتین را همه شون را بصورت pdf درآوردم و همش دارم می خونم . ببخشید که مخم دیگه هنگیده . توی این چند روزه خودتان که شاهدین چقدر سوال داشتم و شما و دوست دیگر مون زحمت کشیدین جواب دادین و مرا شرمنده کردین . عاشقتونم والا

اینم عکس کل مطالب شما و دوستمان
    مباحث HandBrake تصاویر پیوست شده

18. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

من واقعا نمی دونم چطور از زحماتتان تشکر کنم می دونم پشت این زحمات زیادی خوابیده و واقعا دوست دارم نهایت سپاسم را با کلمات بگم ولی حیف که تعسیر این کلمات همین قدره .
    حالا من یک پیشنهاد دارم . ببینید شما تا الان به من دو تا فیلم آموزشی دادین که خودتان درستش کردین :
    1 . آموزش استخراج stream ها از فایل mkv و mux کردن آنها در کانتینر mp4 با megui
    2 .
    آموزش برش و چسباندن قطعات ویدئو در corel videostudio ultimate x6
    که هر دو کامل . جالب و مهمتر واضح بود .من قبلا هم این را گفته ام ولی الان بازم می گم شما بیایید 3 الی 4 تا فیلم آموزشی که تشکیل شده باشه از کم کردن :
    یک فیلم کوتاه و یک فیلم بلند با حجم اصلی کم و زیاد مثلا 1 الی 4 گیگ
    یک انیمیشن کوتاه و بلند
    یک شو .
    والا از این همه تایپ هم راحت میشین و ما هم دوگوله ناقصمون کمی می فهمه والا این طوریم نمی شیم

بد می گم بگین بد گفتی .
    راستی من دیشب اصلا نخوابیدم تا الان هم همه موضوعاتی که نوشتین را همه شون را بصورت pdf درآوردم و همش دارم می خونم . ببخشید که مخم دیگه هنگیده . توی این چند روزه خودتان که شاهدین چقدر سوال داشتم و شما و دوست دیگر مون زحمت کشیدین جواب دادین و مرا شرمنده کردین . عاشقتونم والا

اینم عکس کل مطالب شما و دوستمان
    خواهش میکنم دوست خوبم. وظیفه مونه کمک کنیم. قابل شمارو نداشت.

=====================

راستش منظورتون از چیزایی که درباره ویدئوهای آموزشی گفتین خوب متوجه نشدم. یعنی مطالب این آموزش رو به صورت عملی تو یه ویدئوی آموزشی هم آماده کنم؟

اگه منظورتون همین بوده مشکلی نیست. چندتا ویدئوی آموزشی هم برای این این موضوع آماده میکنم.

اما قبول کنید نمیشد همه این مطالب رو تو ویدئو شرح داد. تو ویدئو شما فقط یه چیزایی رو میبینید. اما برای دونستن کار هر کدوم از اون تنظیمات باید تو یه متنی همه چیز شرح داده میشد.

میتونم براتون چندتا ویدئو از مراحل انکود کردن ویدئو هم درست کنم که راحت تر بتونید یاد بگیرید.

=====================

خوشحالم که با حوصله و علاقه آموزش رو دنبال میکنید. (عکس هاتون رو دیدم).

اتفاقاً تو فکر ساختن یه نسخه pdf از آموزش هستیم و پس از آماده شدنش، لینک دانلودش رو در صفحه اول تاپیک میذاریم.

20. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 3 از 24 اولیناولین 1234513 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •