سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 24 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 238

موضوع: مباحث HandBrake

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ali68124 نمایش پست ها
    با سلام چه جوری میشه تبدیل کرد که یه فایل تصویری فیلم را به 150 مگ در آورد مثلا دیدم بعضی ها یه فیلم به 150 مگ تبدیل می کنن با کیفیت خوب یا تو سایت هایی که می رم واسه دانلود کیفیت خوب با حجم 150 مگ
    سلام علی آقای عزیز .

این پست رو قبلا برای شما هم زده بودم مشاهده نکردید :
    عنوان: آموزش ساده ی تبدیل با استفاده از همین پرتابل آخری که قرار دادم هست

اونی که سایز معین درمیارند مثلا 150مگ از متد Two Pass ABR استفاده می کنند . آموزش wasted رو بخون با این پست . ولی با همین آموزش ساده ی بالایی هم می تونید نتیجه ی مناسب و قابل قبول بگیرید .
    موفق باشید .
    ویرایش توسط M-AUDIO : 14-09-2013 در ساعت 18:52
    :)

2. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

این برنامه ترمز دستی هم برنامه جالبی هست

دارم بعضی از این کلیپ هام که حجمشون زیاده رو با این تبدیل میکنم.

یک عدد موزیک ویدئو داشتم با حجم 141 مگابایت، با فرمت MPEG و بیت ریت 4775kbps و صدای AC-3 با بیت ریت 192kbps با رزولوشن 640x480

اینو با تنظیمات زیر انکود کردم :

حاصل شد یک فایل MKV با حجم 10.5 مگابایت که افت کیفیت اصلاً درش حس نمیشه، حتی به صورت Full Screen. رزولوشن تغییر داده نشده، فقط انکودر صدا رو عوض کردم.

فقط یکم زیاد طول کشید. مدت ویدئو 4:08 بود، تو 12 دقیقه انکود کرد. حساب کردم اگه این یه فیلم 90 دقیقه ای بود میشد 225 مگابایت

================================================

یک بار دیگه هم ABR رو 168 وارد کردم و صدا رو گذاشتم رو AAC (faac) 128kbps ، این بار شد 7.32 مگابایت با چشم غیر مصلح افت کیفیتی احساس نمیشه، حتی به صورت تمام صفحه.

یعنی اگه یک سینمایی 90 دقیقه ای بود میشد 160 مگابایت. حالا اطلاعاتم اونطور که باید کامل نیست و تو تنظیمات صد در صد سوتی هم دادم یا یه چیزایی رو از قلم انداختم. بهتر از این هم حتماً ممکنه.

ولی لامصب بدجور پدر CPU رو در میاره، تو مرحله دوم انکود انگار داری از CPU تست استرس میگیری 100 درصد CPU رو کار میگیره.

آدم یه 3970X داشته باشه، با 16 گیگ رم 2600، تا تهشم اورکلاکش بکنه، بعد بشینه آزمایشگاه راه بندازه، هرچی DVD اوریجینال دستش میرسه خودش Rip کنه کیفش رو ببره.

4. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

این Turbo First Pass فقط سرعت نوشتن Log File رو بالا میبره یا تو دقت در تشخیص Complexity صحنه ها تاثیر منفی هم داره؟

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

یه DVD کنسرت اوریجینال داشتم، با HandBrake ریپ کردم. تنظیمات و مشخصات رو میتونید ببینید.

Source File Specifications

Source: Dimmu Borgir: Forces of the Northern Night (Live) 2011 DVD5
    Size: 4.16 GB
    Duration: 0053
    Resolution: 1024x576
    Overal Video Bitrate: 9782kbps
    Normal Bitrate: 9400kbps
    Frame Rate: 25fps constant
    Audio: MPEG Layer 2, 2-channels, 224kbps

Output File Specifications

Title: Dimmu Borgir; Forces of the Northern Night (live) 2011.mkv
    Size: 272 MB
    Duration: 0053
    Resolution: 1024x576
    Average Bitrate: 480kbps
    Frame Rate: Same as Original, Variable, Average Frame Per Second = 4.6fps
    Audio: AAC (faac) 2-channels, Stereo, 224kbps

از HandBrake 0.9.9.1 x64 نسخه نصبی استفاده کردم، این بار یک تغییراتی دیگه ای در Preset ـم دادم.

فیلتر هارو هم که در Extreme ترین حالت ممکن تنظیم کردم.

از تنظیمات خود برنامه هم Log Verbosity رو دوبرابر کردم که موقع نوشتن Log تو First pass همچین تو رودرواسی نباشه، هرچقدر عشقشه ثبت کنه واسه خودش کیفیت ویدئوی خروجی با DVD تقریباً برابره. محض اطمینان یه صدتا هم به بیت ریت اضافه بشه دیگه عالی میشه.

مجموع فرایند انکودینگ (Pass اول و دوم) با پردازنده 3770K در فرکانس 4.1 گیگاهرتز، پنج ساعت و 20 دقیقه طول کشید. (خودشم در حالت Full Load)

اینجا صرفاً برای آزمودن حداکثر توان فشرده سازی (با حداقل کاهش کیفیت) اینطوری تنظیم کردم. بعضی از این تنظیمات هستن مثل Motion Estimation الکی سرعت رو میارن پایین برای یه کوچولو کاهش حجم. میشه از شدتشون کم کرد تا سریع تر به نتیجه رسید. این قسمت Psychovisual رو هم ترسیدم دست بزنم. میاد بیت ریت رو طوری در فریم ها پخش میکنه که به چشم انسان طبیعی بیاد نه کامپیوتر. اینارو باید بارها تست کرد، تازه برای هر ویدئو نتیجه یکسان هم نمیده. گفتم همونطور رو Default باشه بهتره.

=====================================

تازه متوجه شدم این تنظیماتی که دادم High - Level 4 محسوب میشه.

دفعه بعد میخوام اینطوری امتحان کنم ببینم چیکار میکنه. (البته با یک سری تنظیمات اضافی در پایین)

8. کاربران : 6 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو ممتاز
    تشکر تشکر کرده 
    1,456
    تشکر تشکر شده 
    591
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط ali68124 نمایش پست ها
    با سلام چه جوری میشه تبدیل کرد که یه فایل تصویری فیلم را به 150 مگ در آورد مثلا دیدم بعضی ها یه فیلم به 150 مگ تبدیل می کنن با کیفیت خوب یا تو سایت هایی که می رم واسه دانلود کیفیت خوب با حجم 150 مگ
    دوستان عزیز فیلمی که حجمش150 مگ و کیفیتش عالیه دلیل اصلیش اینه که از فایل با کیفیت اصلی تبدیل شده ما نباید توقع داشته باشیم مثلا فیلمی که از شبکه نمایش خودمون ضبط شده بعد از تبدیل چنین کیفیت بالا و حجم پایینی داشته باشه اگه یه کلیپ با کیفیت اصلی میخواین میتونین اینو دانلود کنید و بعد با HandBrake تبدیلش کنید که البته نظر من استفاده از Freemake Video Converter هست .

Download April Buona fortuna Charlie! Stagione rar

10. کاربران : 4 تشکر کرده اند از شما aboozar728 برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط wasted نمایش پست ها
    این برنامه ترمز دستی هم برنامه جالبی هست

دارم بعضی از این کلیپ هام که حجمشون زیاده رو با این تبدیل میکنم.

یک عدد موزیک ویدئو داشتم با حجم 141 مگابایت،....
    یه DVD کنسرت اوریجینال داشتم، با HandBrake ریپ کردم. تنظیمات و مشخصات رو میتونید ببینید.

....

سلام سلام صدتا سلام :)))

آقا من نمی دانم به چه زبونی ، مخلصانه ، محترمانه ، عاجزانه هرچی شما بگی ، از شما تقاضا دارم وقتی کار با ابزاری مثل HandBrake و X264 و ... رو بلد نیستید حداقلش تصاویر و بررسی عمومی از اون منتشر نکنید .

تمامی تنظیماتی که انجام دادید فقط و فقط یک کلمه رو می رسونه : Nonsense (البته با معنی مودبانه)
    باز هم ازتون می خوام من رو ببخشید .
    مگه winrarـِ تمام تنظیمات رو گزاشتید روی آخرین حد !

بعنوان یک newbie که یک کوچولو زودتر از شما شروع کرده می گم این راهی نیست که بخواهیی با این تنظیمات آشنا بشی . همچنین دیگه دوره ی تنظیم دونه دونه ی مقادیر گزشته الان دیگه همه حتی حرفه ای ها از سیستم Preset و Tune استفاده می کنن .

تنظیماتی که عکس گزاشتی تقریبا همه اش مشکل داشت . فقط یک نمونه اش همون level هست که اشاره کردی . اصلا ربط آنچنانی به تنظیمات بی برنامه ی شما نداره . میزان level رو بعضی عوامل مثل تعداد macroblockها در هر فریم و هرثانیه (که با سایز فریم های ویدئوتون رابطه ی مستقیم داره) و همچنین تعداد Reference Frameها و نرخ فریم و اینها تعیین می کنن . همچنین اگر بخواهید یک stream کاملا منطبق با یک level خاص دربیارید حتما علاوه بر موارد بالا باید از تنظیمات vbv مختص اون level استفاده کنید .

باز جای شکرش باقیه که گفتید اطلاعاتتون کامل نیست و سوتی هم احتمالا دادید :))))) اما خب توجه داشته باشید که کاربران تازه وارد گاهی وقتا از تنبلیشون فقط خط اول پست شمارو می خونند و عکس هارو نگاه می کنن و فکر می کنن که دیگه بله همه چیزو یاد گرفتن. اینطوری میشه که اطلاعاتشون به شکل نادرست اضافه می شه .

باز هم امیدوارم از من ناراحت نشده باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط aboozar728 نمایش پست ها
    دوستان عزیز فیلمی که حجمش150 مگ و کیفیتش عالیه دلیل اصلیش اینه که از فایل با کیفیت اصلی تبدیل شده ما نباید توقع داشته باشیم مثلا فیلمی که از شبکه نمایش خودمون ضبط شده بعد از تبدیل چنین کیفیت بالا و حجم پایینی داشته باشه اگه یه کلیپ با کیفیت اصلی میخواین میتونین اینو دانلود کنید و بعد با HandBrake تبدیلش کنید که البته نظر من استفاده از Freemake Video Converter هست .

Download April Buona fortuna Charlie! Stagione rar
    سلام ابوذر عزیز .

نکته ی اولتون کاملا درسته
    . If the source is crap , the result will be crap too
    (ببخشید من انگلیسیم اونقدر خوب نیست:)

اما قسمت دومش بسی جای تامل داره .
    HandBrake برای کاربری تخصصی تر طراحی شده اما freemake برای کاربری معمولی . برای همین هست که HandBrake تنظیمات Pre-Processing مثل Denoise و Detelecine و اینها رو توی خودش داره . همچنین برای فشرده سازی بیشتر توانایی وارد کردن مسقیم دستورات x264 رو داره اما freemake یک مبدل معمولی هست مثل Tipard و زلیسافت و ... یعنی حرفی برای کاربران کمی تخصصی تر نداره .

البته ظاهرا شما نظر شخصیتون رو گفته بودید که بدون شک قابل احترام هست .

موفق باشید .

12. کاربران : 10 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

این Turbo First Pass فقط سرعت نوشتن Log File رو بالا میبره یا تو دقت در تشخیص Complexity صحنه ها تاثیر منفی هم داره؟
    سلام .

developer ها گفتند تاثیرش باچشم قابل دیدن نیست . برای همین توی خود x264 cli اون رو بصورت پیشفرض "روشن" قراردادند . حالا اینجا handBrake چون یک GUI هست اون رو بصورت یک تیک قرار داده . کارش هم بالا بردن سرعت نوشته شدن لوگ نیستش . کارش این هست که تنظیماتی که مستقیما روی سرعت عملیات تاثیر گزار هست مثل تنظیمات Motion Estimation و .. رو (در pass اول از انکود دو مرحله ای) در پائین ترین حد قرار می ده به این دلیل که pass اول فقط برای تعیین مقادیر Bitrate مورد نیاز برای هر صحنه (Bitrate Allocation) و همچنین تعیین نوع فریم ها (Frame type Decision) انجام می شه . لوگ مربوط مرحله ی اول ثبت می شه و سپس Pass دوم با استفاده از این اطلاعات و چشمی باز شروع به انجام فرایند نهایی (انکود واقعی) می کنه . نتیجه اینکه سرعت انجام pass اول بیشتر می شه .

پس این تیک باید روشن باشه .

موفق باشی .
    ویرایش توسط M-AUDIO : 05-07-2013 در ساعت 21:43

14. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,840
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    سلام سلام صدتا سلام :)))

آقا من نمی دانم به چه زبونی ، مخلصانه ، محترمانه ، عاجزانه هرچی شما بگی ، از شما تقاضا دارم وقتی کار با ابزاری مثل HandBrake و X264 و ... رو بلد نیستید حداقلش تصاویر و بررسی عمومی از اون منتشر نکنید .

تمامی تنظیماتی که انجام دادید فقط و فقط یک کلمه رو می رسونه : Nonsense (البته با معنی مودبانه)
    باز هم ازتون می خوام من رو ببخشید .
    مگه winrarـِ تمام تنظیمات رو گزاشتید روی آخرین حد !

بعنوان یک newbie که یک کوچولو زودتر از شما شروع کرده می گم این راهی نیست که بخواهیی با این تنظیمات آشنا بشی . همچنین دیگه دوره ی تنظیم دونه دونه ی مقادیر گزشته الان دیگه همه حتی حرفه ای ها از سیستم Preset و Tune استفاده می کنن .

تنظیماتی که عکس گزاشتی تقریبا همه اش مشکل داشت . فقط یک نمونه اش همون level هست که اشاره کردی . اصلا ربط آنچنانی به تنظیمات بی برنامه ی شما نداره . میزان level رو بعضی عوامل مثل تعداد macroblockها در هر فریم و هرثانیه (که با سایز فریم های ویدئوتون رابطه ی مستقیم داره) و همچنین تعداد Reference Frameها و نرخ فریم و اینها تعیین می کنن . همچنین اگر بخواهید یک stream کاملا منطبق با یک level خاص دربیارید حتما علاوه بر موارد بالا باید از تنظیمات vbv مختص اون level استفاده کنید .

باز جای شکرش باقیه که گفتید اطلاعاتتون کامل نیست و سوتی هم احتمالا دادید :))))) اما خب توجه داشته باشید که کاربران تازه وارد گاهی وقتا از تنبلیشون فقط خط اول پست شمارو می خونند و عکس هارو نگاه می کنن و فکر می کنن که دیگه بله همه چیزو یاد گرفتن. اینطوری میشه که اطلاعاتشون به شکل نادرست اضافه می شه .

باز هم امیدوارم از من ناراحت نشده باشید .

نه عزیز دل، چه ناراحتی شما سرور و استاد مایی

قبلاً که با برنامه های ساده تر کار کرده بودم ییهو این همه تنظیمات رو یه جا دیدم ذوق زده شدم گفتم همه رو با هم امتحان کنم ببینم چی میشه.

حقیقتش بعضی از تنظیمات رو نمیدونستم واسه چی هستن، موس رو که روش نگه میداری یه Tip میاد که یه مختصر توضیحی نوشته و میگه بالا و پایین بودن مقدار چطور تاثیر میذاره. اونارم بر اساس همون Tip ها جابجا کردم.

برای منحرف و مغشوش کردن اذهان عمومی از شما و بقیه عذر میخوام

==============

میشه در مورد ویژگی های این Level ها یه کوچولو توضیح بدی ؟

وقتی روی 5.2 میذاریم خودش اتوماتیک یک سری تنظیمات انجام میده که از media info توی Encode Settings میشه دید.

الان اینایی که خودش انجام میده با Level مورد نظر منطبق هست ؟

Encoding settings : cabac=1 / ref=16 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=tesa / subme=11 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=24 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / lookahead_threads=3 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=16 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=300 / keyint_min=30 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=576 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=300000 / vbv_bufsize=300000 / nal_hrd=none / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00

16. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,810
    اعتبار کاربر
    1

میشه در مورد ویژگی های این Level ها یه کوچولو توضیح بدی؟
    خب توضیح خیلی خلاصه.
    h264 هم مثل xvid و divx که دارای level بندی بودند (مثلا xvid home و divx ultra و ...) دارای level بندی هست. به این معنی که توی levelهای تعیین شده توی این استاندارد """یک سری حد اکثرها""" در نظر گرفته شده. مثلا حداکثر رزولوشن بهمراه حد اکثر مقدار نرخ فریم برای اون level خاص. این level ها تضمین کننده ی Compatibility یا همون سازگاری stream ساخته شده ی h264 با دستگاهی که قصد پخش اون stream رو داره می باشند. مثال می زنم. مثلا توی متون specification ارائه شده برای "یک دستگاهی" گفته شده که اون دستگاه (مثلا ipod classic) فقط از level 1.3 پشتیبانی می کنه. خب پس این با توجه به جدول استاندارد levelهای h264 که از لینک زیر قابل دسترسی هست:
    عنوان: h264 levels - wikipedia

به این معنا می شه که سایز تصویر ویدئوی خروجی نباید از 320x288 و نرخ فریم 30fps بالاتر بره. همچنین با توجه به همون جدول می تونی مقادیر vbv رو که برای هر پروفایل زده رو مشاهده و تنظیم کنی و همچنین تعداد فریم های مرجع (ref) برای اون level خاص. اگر یکی از این ویژگی ها بالاتر بره stream شما خراب نمی شه بلکه فقط دستگاه مورد نظر ممکنه دیگه اون رو قبول نکنه و پخشش نکنه.

پس امیدوارم متوجه شده باشی که انتخاب level ربطی (به اون شکل که شما فکر می کنی) به کیفیت نداره و هرچه اون رو بالاتر قرار بدی کیفیت بالاتر نمی ره :))
    در مورد محدودیت level برای کامپیوتر خب محدودیت ها بسیار کمتر هست.

توضیحات کاملتر می خواهی یک نگاهی به این لینک بنداز:
    عنوان: Tutorial: H.264 Levels

موفق باشید .
    ویرایش توسط M-AUDIO : 12-10-2013 در ساعت 01:13

18. کاربران : 7 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو ثابت
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    تشکر تشکر کرده 
    279
    تشکر تشکر شده 
    262
    اعتبار کاربر
    1

با سلام خدمت دوست گل :
    برام یک سوال پیش آمده هر فیلمی یک حجمی دارد . تا چند درصد می شود یک فیلم را حجمش را پایین آورد آیا محدودیتی دارد ؟ دیدم فیلمهایی که 300 الی 400 مگ بودن تبدیل به 75 الی 80 مگ شدن . مثلا فیلمی با حجم 100 مگ می شود آن را به 50 مگ رسوند ؟

20. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما nabipoor برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 2 از 24 اولیناولین 123412 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •