سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 20

موضوع: درخواست معرفی نرم افزار تبدیل و برش فیلم های ذخیره شده از tv cart

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    سلام و درود.

دقیقا خروجیش یک فایله حتی اگه 10 قسمت هم از وسط فیلم حذف کنید.

خخخخ
    وقتی کی فریم اول قابل دیکد شدن نباشه اکثر نرم افزارها اولین فریمی رو که دیکد میشه به درستی، همینجوری تکرار می کنن تا برسه به خودش.
    برخی نرم افزارا کلاً کات می کنن تیکه اول رو.
    برخی نرم افزارا هم ممکنه شانسی یه فایل خاص رو بین 10 تا نمونه مشابه که از منابع مختلف هستن به درستی دیکد کنن. باید تک تک نرم افزارها رو روی فایلتون امتحان کنید تا شاید شانس بیارید.

متاسفانه هندبریک و اکس مدیا ریکد (حداقل تا تاریخ این پست) فقط می تونند یک بازه برش بدن. یعنی یه بازه مشخص می کنید بینش هر چی که هست تو فایل خروجی قرار می گیره.
    Fast Decode و اینا در آموزش کامل هندبریک (در بخش آموزش های انجمن) گفته شده. اما لارم نیست در حالت عادی بدونید چیه. پروفایل روی high باشه، لِوِل روی auto باشه. می مونن دو عامل مهم، یکی preset که هرچی کندتر باشه (به سمت veryslow)، افت کیفیت کمتره (و حجم فایل خروجی هم کمتر). و crf که هرچی به صفر نزدیک تر باشه افت کیفیت کمتره (و حجم فایل خروجی هم بیشتر). تموم.

تو هندبریک تب فیلترها گزینه ای هست به اسم deinterlace احتمالا اگه بذارید روی bob و نرخ فریمتون رو هم بذارید روی 30 ثابت مشکل پَرش که اشاره می کنید تا حد زیادی برطرف بشه.

سلام
    ممنون
    گزینه ی Deterlecin چیه؟
    من روی هر کدک و هر فریمی میذارم ، حجم خروجی یکسانه . مثلا روی h264 با h265 هر دو یه حجم رو میدن (با تنظیمات کاملا برابر) ولی توی نرم افزارهای دیگه ، h265 خیلی کم حجم تر میشه
    دانلود فیلم آموزش برنامه نویسی Visual Studio C#.NET
    فیلم آموزش کامل Autoplay Media Studio

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

deinterlace روی decomb بود و preset اش هم روی bob ولی نه حجمش تغییر کرد و نه پرشش خوب شد
    تعجب برانگیزه که هر کاری میکنم ، حجمش تغییر نمیکنه!

وقتی انسان ، حیوان هست ، پس قیمت میتونی براش بذاری ولی وقتی انسان حَیّ متاله هست که قیمت نداره ، بها داره. "دکتر حسن عباسی"

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

فقط در صورتی حجم کاهش پیدا میکنه که من بیت ریت رو کم کنم
    تغییر فریم و ... چندان تاثیری توی حجم نداره
    حالا توی قسمت optimize video قسمت encoder preset رو تا چقدر سریعتر کنم (اسلایدرشو به سمت چپ بکشم) طبیعی هست و زیاد روی کیفیت تاثیر نمیذاره؟ تا fast ببرم خوبه؟ یا بالاتر هم ببرم زیاد روی کیفیت تاثیر نمیذاره؟

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    detelcine بیشتر در مناطقی که نرخ فریمشون 30 هست (ntsc) دیده میشه و ماها که pal هستیم نداریم. محتوای telecine در ماهواره و تی وی ما ارایه نمیشه. پس بدرد شما نمی خوره.
    روی decomb هم نذارید، روی deinterlace بذارید و bob چون می خواید افزایش بدید به 30 فریم. اسم تنظیمش زیاد یادم نیست.

دلیل اینکه فقط با تغییر بیت ریت حجمتون تغییر می کنه کاملا قابل حدس زدن بود. ببینید وقتی به کدک می گید این نرخ بیت رو از من بگیر و با همین انکد کن، کدک خودش رو موظف می دونه که همین کارو بکنه. حالا نرخ فریم رو کم و زیاد کنید، عوامل موثر در کیفیت و حجم رو (بغیر نرخ بیت) تغییر بدید، فرقی در حجم خروجی نباید بکنه. برای همین حجم فایل خروجی "قبل از تبدیل" قابل محاسبه هست. یعنی با صرفا تعیین نرخ بیت، می دونید که حجم فایل خروجیتون بعد از تبدیل چقدر می شه. امتحان کنید.

اما اگه می خواید حجم خروجیتون متغیر (غیر قابل محاسبه قبل از تبدیل) باشه، اما کیفیت ثابت~ داشته باشید باید از constant quality استفاده کنید بجای average bitrate. اون موقع تغییر نرخ فریم، تغییر پریست و اینا توی حجم و کیفیت تاثیر گذار می شه.
    :)

5. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    detelcine بیشتر در مناطقی که نرخ فریمشون 30 هست (ntsc) دیده میشه و ماها که pal هستیم نداریم. محتوای telecine در ماهواره و تی وی ما ارایه نمیشه. پس بدرد شما نمی خوره.
    روی decomb هم نذارید، روی deinterlace بذارید و bob چون می خواید افزایش بدید به 30 فریم. اسم تنظیمش زیاد یادم نیست.

دلیل اینکه فقط با تغییر بیت ریت حجمتون تغییر می کنه کاملا قابل حدس زدن بود. ببینید وقتی به کدک می گید این نرخ بیت رو از من بگیر و با همین انکد کن، کدک خودش رو موظف می دونه که همین کارو بکنه. حالا نرخ فریم رو کم و زیاد کنید، عوامل موثر در کیفیت و حجم رو (بغیر نرخ بیت) تغییر بدید، فرقی در حجم خروجی نباید بکنه. برای همین حجم فایل خروجی "قبل از تبدیل" قابل محاسبه هست. یعنی با صرفا تعیین نرخ بیت، می دونید که حجم فایل خروجیتون بعد از تبدیل چقدر می شه. امتحان کنید.

اما اگه می خواید حجم خروجیتون متغیر (غیر قابل محاسبه قبل از تبدیل) باشه، اما کیفیت ثابت~ داشته باشید باید از constant quality استفاده کنید بجای average bitrate. اون موقع تغییر نرخ فریم، تغییر پریست و اینا توی حجم و کیفیت تاثیر گذار می شه.

ممنون
    گزینه ی deinterlace نداره
    قسمت deinterlace گزینه های decomb و yadif داره

آقا محمدرضا یه سئوال دیگه . گفتین نرم افزار desktop capture رو با چه زبونی نوشتین؟ توی سی شارپ اگه بخوایم همچین نرم افزاری درست کرد ، باید از کلاس convert و کلاس هایی از این دست استفاده کرد؟

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    همون yadif یه حالت 2x یا همون bob داره منظورم همونه (اسم دقیق گزینش خاطرم نیست ولی یادمه که هست).
    پریست هم که پرسیدی fast خوبه و حتی faster هم می تونی بری به شرطی که crf رو طوری انتخاب کنی که کیفیت زیادی افت نکنه. دستت میاد ترکیب مورد علاقت برای اون نوع فایل ها، اگه یخورده بازی کنی باهاش.

dc-comp هم الان دیدم توی تاپیک خودش پرسیدی همونجا پاسخ دادم.

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

ممنون آقا محمدرضا
    میگم من وقتی چند تا قطعه و فیلم را با انتخاب یک ریزولیشن (مثلا 576*720) رو انتخاب و در صف قرار میدم و رندر میکنم ، ریزولیشن اولین رندر درست در میاد ولی ریزولیشن بقیه ممکنه اون چیزی که انتخاب کردم (در اینجا مثلا 576*720) نشه و کمتر و بیشتر بشه (نمیدونم چرا فقط ریزولیشن توی صف ها و اونم ارتفاع ریزولیشن این طوره و تغییر میکنه مخصوصا اگه ریزولیشن سورس فیلم ام هم همین 576*720 باشه)

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط SajjadKhati نمایش پست ها
    ممنون آقا محمدرضا
    میگم من وقتی چند تا قطعه و فیلم را با انتخاب یک ریزولیشن (مثلا 576*720) رو انتخاب و در صف قرار میدم و رندر میکنم ، ریزولیشن اولین رندر درست در میاد ولی ریزولیشن بقیه ممکنه اون چیزی که انتخاب کردم (در اینجا مثلا 576*720) نشه و کمتر و بیشتر بشه (نمیدونم چرا فقط ریزولیشن توی صف ها و اونم ارتفاع ریزولیشن این طوره و تغییر میکنه مخصوصا اگه ریزولیشن سورس فیلم ام هم همین 576*720 باشه)
    سلام مجدد
    احتمالا کراپ خودکار هست که کادرهای سیاه بالا و پایین تصویر رو آنالیز می کنه و برش می ده.
    می تونید غیر فعالش کنید (بذارید رو حالت دستی و 0 قرار بدید برای چهار سوی کادر).

11. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

سلام مجدد
    احتمالا کراپ خودکار هست که کادرهای سیاه بالا و پایین تصویر رو آنالیز می کنه و برش می ده.
    می تونید غیر فعالش کنید (بذارید رو حالت دستی و 0 قرار بدید برای چهار سوی کادر).

سلام
    ممنون آقا محمدرضا
    این کار رو کردم اما فرقی نکرد . بازم رندر دومی به بعد توی صف ، ارتفاع ریزولیشن اش تغییر میکرد

عضو متخصص
    تشکر تشکر کرده 
    3,259
    تشکر تشکر شده 
    4,273
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    نمیدونم الان چرا بعضی از ویدئو ها رو وقتی تبدیل میکنم ، وسط کار هندبریک کرش میکنه !

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)

برچسب برای این موضوع

بوک مارک ها

بوک مارک ها

مجوزهای ارسال و ویرایش

• شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
  •