سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
تبلیغات در این انجمن
+
سفارش تبلیغات
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 57

موضوع: مباحث StaxRip

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

Lightbulb مباحث StaxRip

کلیه مسائل مربوط به این GUI انکدر در این تایپک مطرح میگردد.
    باید نت فریم ورک نسخه 3.5 رو نصب داشته باشید که در ویندوز 7 بطور پیش فرض بهمراه ویندوز نصب هست.

در نسخه های جدید (1.2.0.0 و بالاتر) نت فریم ورک به 4.5 تغییر داده شده و ویندوز ایکس پی نیز بدلیل عدم امکان نصب نسخه 4.5 پشتیبانی نمی شود

Untitled-1.png

عنوان: سایت سازنده

عنوان: دریافت جدیدترین نسخه (اصلی - گیت هاب)

عنوان: دریافت جدیدترین نسخه (سایت ویدئوهِلپ)

عنوان: دانلود نسخه های قدیمی

ویرایش توسط M-AUDIO : 27-08-2015 در ساعت 05:53
    من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم که ناکَس،کَسْ نمیگردد بدین بالانشینی‌ها

رفع مشکل نصب نشدن درایور کارت گرافیک های AMD لپ تاپ

2. کاربران : 8 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

پیش فرض فیلم آموزشی بروزرسانی ابزارهای استفاده شده در StaxRip

ویرایش و اضافه شد: این آموزش مخصوص آخرین نسخه StaxRip در اون موقع بود یعنی 1.1.9.0 که در سال 2013 عرضه شده بود، در حال حاضر روند توسعه نرم افزار مجددا به حالت فعال برگشته و این آموزش بعنوان Outdated یا تاریخ گذشته حساب می شود و فقط بدلیل مباحث سئو حذف نمیشه.

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت بازدیدکنندگان محترم. قبل از اینکه تاپیک پربشه از سوالاتی مثل:آقا یکی آموزش این برنامه رو بزاره، من یک فیلم دانلود کردم ولی بعد از تبدیل ...، من یک فیلم ضبط کردم ولی بعد از تبدیل ... و از این دست مشکلات دوست دارم به قسمت هایی بپردازم که کمتر دیدم بهش پرداخته شده باشه در منابع فارسی (اصلا ندیدم).

StaxRip یک GUI متن باز و رایگان هست برای استفاده از تعدادی ابزار کنسولی مربوط به پردازش و تبدیل ویدئو که توسعه اون حدودا از سال 2005 شروع شده و طی سال ها ادامه پیدا کرده و پشتیبانی کدک ها و ابزارهای بیشتر به اون اضافه شده. با توجه به روند ارائه نسخه های جدید این نرم افزار و آخرین نسخه ارائه شده در تاریخ این پست که مربوط می شه به 1 سال پیش، به نظر می رسه که به یک درجه ای از کمال رسیده و از اون مهم تر اینکه نویسنده محترم این نرم افزار وقت کافی برای ارائه نسخه تازه و فعال نگه داشتن فرآیند توسعه نداشتند که قطعا بر می گردد به سایر ابعاد زندگی ایشان.
    در هر صورت نویسنده این ابزار نبوغ و توان خاصی رو در نگارش اون به خرج دادن و خیلی قسمت هاش رو بجای hardcode کردن ساده کدها، طوری طراحی کردن که کاربر خودش به تنهایی و بدون اینکه وارد مقوله برنامه نویسی بشه بتونه برخی امکانات این نرم افزار رو افزایش بده. کارهایی مثل تعریف پروفایل های جداگانه برای هرقسمت حتی بصورت کاملا کنسولی، گسترش دادن لیست فیلترها و حتی اضافه کردن زیر منو به لیست، استفاده از/تعریف ماکروهای سفارشی و غیره..

بسیار خب، گفتیم که این ابزار یک GUI هست برای تعدادی ابزار کنسولی و کتابخانه ای در پس زمینه. خب با توجه به اینکه کمی دیر آپدیت می شود، آیا امکانش هست خودمان آن ابزارهای پس زمینه را دستی آپدیت کنیم؟ پاسخ این سوال بله هست و این امکان هم برای کاربر در نظر گرفته شده (البته بصورت مخفی برای جلوگیری از خرابکاری کاربران ناوارد). بعلاوه، خیلی از ابزارهای پس زمینه این نرم افزار دیگه توسط توسعه دهندگان خودشون آپدیت نشدن اما تعدادیشون که آپدیت شدن و مهم هم هستن مثل AviSynth و X264 و XviD و mkvmerge و ... می توانیم بهش اضافه کنیم و از toolchain بروز شده لذت ببریم.

آخرین نسخه از ابزارهای مربوطه (که جست و جو کردم و دیدم نسخه جدید دادند) رو می توانید از آدرس های زیر دریافت نمایید:

کد:
    FFmpeg:
    http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/
    http://ffmpeg.zeranoe.com/builds/win32/static/ffmpeg-latest-win32-static.7z

MKVToolNix:
    http://www.fosshub.com/MKVToolNix.html
    http://www.videohelp.com/tools/MKVtoolnix
    Download MKVToolNix Windows portable (32bit)

XviD:
    https://www.xvid.com/download/

FFmpegSource:
    https://github.com/FFMS/ffms2/releases

AviSynth Plus:
    http://www.avs-plus.net/

Helix YUV codec pack:
    http://forum.doom9.org/showthread.php?p=351714
    http://www.lillevold.com/files/yuvcodecs-1.3.exe

VSFilter:
    http://www.free-codecs.com/xy-VSFilter_download.htm
    xy-VSFilter 3.0.0.232 beta - without installer

X264:
    http://download.videolan.org/pub/videolan/x264/binaries/win32/
    x264-rxxxx-xxxxxxx.exe
    be tarikh ke dar sotoon e samt e raste exe ha hast tavajoh beshe.

MediaInfo:
    http://mediaarea.net/en/MediaInfo/Download/Windows
    windows 32bit DLL version

GPAC MP4Box:
    http://www.videohelp.com/tools/mp4box
    http://gpac.wp.mines-telecom.fr/downloads/gpac-nightly-builds/

K-Lite codec pack:
    http://codecguide.com/download_k-lite_codec_pack_full.htm

در دانلود نسخه ها باید دقت کافی به خرج داده بشه. مثلا ابزار مدیااینفو که نقش بسیار کلیدی بازی می کنه توسط سایت سازندش در سه حالت ارائه می شه. یکی حالت کتابخانه ای (dll)، یکی حالت کنسولی (CLI) و یکی حالت گرافیکی یا همان GUI که نسخه ای که StaxRip استفاده می کنه حالت کتابخانه ای (dll) هست. پس "نمی توانید" هر نسخه ای که دلتان خواست را دانلود کنید و انتظار داشته باشید کار کند;) و این به این معنی هست که باید به فیلم آموزشی تهیه شده به دقت نگاه کنید و ببینید فایل های دانلودی من که توی فیلم نشون می دم چه حالتی هستن. همچنین فقط باید 32بیتی (x86)های هر ابزار را دانلود نمایید.نمی توانید به همین راحتی دلبخواهی 64بیتی بریزید. مثلا اگه AviSynth بصورت 64بیتی بریزید نمی توانید از پلاگین های قبلی StaxRip استفاده کنید چون پلاگین ها هم باید 64بیت باشن و از اونجایی که خیلی از اون پلاگین ها نسخه 64بیتی ندارند به مشکل اساسی می خورید. و تازه اگه AviSynth رو 64بیتی بریزید باید بقیه Toolchain هم 64بیتی کنید چون ترکیب AviSynth 64بیتی با x264 32بیتی باعث بوجود آمدن مشکلات پیش بینی نشده میشه. خودتان رو خسته نکنید;)

طریقه اضافه کردن آپدیت ها بصورت دانه به دانه رو بصورت یک فیلم آموزشی تهیه کرده ام که می توانید از پیوست ها دریافت نمایید. مدت زمان فیلم 12 دقیقه هست و قدم به قدم جلو رفتیم پس شما هم باید قدم به قدم جلو بیاید. فقط کاربران نا آشنا با این مباحث یادشان باشد که اگر با خطایی مواجه شدن اول از همه بر می گردد به خودشان چون در این فیلم آپدیت می کنیم و تست هم می گیریم. اگه کاربر خیلی خیلی نا اشنا هستید هم که اصلا داشتن یک نسخه آپدیت شده یا نشده برای شما فرقی نمی کند چون دست آخر می خواهید از ساده ترین امکانات نرم افزار استفاده کنید و یک تبدیل ساده انجام بدید. پس به این دسته آخری از کاربران توصیه می کنم وارد این معقوله نشن و از زندگی بی دردسر لذت ببرن;)

در پست های بعدی به سایر امکانات و طرق گسترش برنامه اشاره خواهد شد.
    موفق باشید;)
    ویرایش و اضافه شد: این آموزش مخصوص آخرین نسخه StaxRip در اون موقع بود یعنی 1.1.9.0 که در سال 2013 عرضه شده بود، در حال حاضر روند توسعه نرم افزار مجددا به حالت فعال برگشته و این آموزش بعنوان Outdated یا تاریخ گذشته حساب می شود و فقط بدلیل مباحث سئو حذف نمیشه.
    مباحث StaxRip فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط M-AUDIO : 27-08-2015 در ساعت 05:56 دلیل: اطلاع رسانی در مورد تاریخ گذشته بودن آموزش
    :)

4. کاربران : 11 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

با سلام
    تشکر از اموزش مفیدتونمن نسخه های 32 بیتی نرم افزار های مربوط رو دانلود و طبق روش شما جایگزین کردم که مشکلی نبود،من طاقت نیاوردم و چندتا چیز دیگه رو دستکاری کردمx264 10 بیتی نسخه 32 رو بهش معرفی کردم و مشکلی نبود و تست هم گرفتم. اومدم نسخه 64 بیتی رو بهش معرفی کردم که وسطای کار انکد اروری مربوط به ffms داد که یادم اومد اونم 32 بیتی هستش به همین خاطر نسخه 64 بیتیش رو جایگزین کردم ولی مشکل همچنان وجود داره.
    با برنامه dgsplit هم که یک مقدار فایلی رو جدا میکنم نمیتونم اون رو وارد staxrip کنم ارور ffms.dll میده.(با نسخه 32 بیتی هم تست کردم مشکل وجود داره;-)
    کجا میتونم sub sampling 4 2 2 رو دستی تنظیم کنم؟
    شرمنده سوالهام مبتدیانه بود خوب تازه کاریم چه میشه کرد.

یه مشکل جدید:staxrip هم مثل megui نرخ فریمش 0.024 میشه فکر کنم مشکل x264 ده بیتی باشه،الان دارم با 8 بیتی تست میکنم و نتیجه رو میگم.

تست تموم شد:) و بدبختانه دردی از ما دوا نشد :(
    فایل log رو میزارم ببینید چی میگه:))
    مباحث StaxRip فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar log.rar (8.4 کیلو بایت, 13 نمایش)

6. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام خدمت عباس گرامی
    نقل قول نوشته اصلی توسط player نمایش پست ها
    ................به همین خاطر نسخه 64 بیتیش رو جایگزین کردم ولی مشکل همچنان وجود داره.
    شرمنده 64 بیتی به دردسرش نمی ارزد که برم دنبالش. حداقل برای بنده. در مورد 10بیتی، می خواستم در پست های بعدی بگم که خودت گفتی. در ضمن بیلد های patch شده x264 هم به همین طریق میشه استفاده کرد و سوئیچ های مربوط به patchهارو در قسمت custom commandline وارد کرد;)
    با برنامه dgsplit هم که یک مقدار فایلی رو جدا میکنم نمیتونم اون رو وارد staxrip کنم ارور ffms.dll میده.(با نسخه 32 بیتی هم تست کردم مشکل وجود داره;-)
    فکر می کنم بهتره اون نمونه فایل رو داشته باشم و همچنین متن ارور هم ببینم:)
    کجا میتونم sub sampling 4 2 2 رو دستی تنظیم کنم؟
    شرمنده سوالهام مبتدیانه بود خوب تازه کاریم چه میشه کرد.
    همچنین
    در مورد subsampling، با StaxRip تا جایی که در تنظیمات جست و جو کردم نمی تونی:(
    اگر دستور ConvertToYV12 رو از توی اسکریپت حذف کنی یا چیزیی بغیر از اون وارد کنی (مثلا ConvertToYV16 که میشه همون 422) با ارور x264 require YV12 input از طرف StaxRip مواجه می شی. (در صورتی که خود x264 از طیف وسیعی از colorspaceها و subsampling های ورودی پشتیبانی می کنه)
    دقت کن که اصل کار همین است که اسکریپت تغییری ایجاد نکند. بعد باید از سوئیچ output-csp-- استفاده کنی. یعنی اگه اسکریپت، subsampling فایل ورودی رو که الان 422 هست کاهش بده به 420 دیگه از دست رفته.
    (می خوام در این مورد یک feature request با ایمیل به سازندش بزنم.)
    یه مشکل جدید:staxrip هم مثل megui نرخ فریمش 0.024 میشه
    تست تموم شد:) و بدبختانه دردی از ما دوا نشد :(
    فایل log رو میزارم ببینید چی میگه:))

لوگ رو دیدم، همونطور که تو تاپیک MeGUI بررسی کردیم مشکل در زمان ماکس بوجود میاد. اگه به لوگ نگاه کنی و بعد از:
    ------------------------------------------------------------
    x264
    به مدیااینفویی که از خروجی گذاشته نگاه کنی می بینی که نرخ فریم درست هست و اگر به مدیا اینفویی که بعد از:
    Muxing using mkvmerge
    قرار داده نگاه کنی می بینمی که همون 0.024 اضافه شده.

یک سوال تکراری، ویندوزی که داری رو از کجا تهیه کردی؟ آپدیت شده و Integrated هست؟ تابحال سعی کردی روی یک ویندوز 8.1 دیگه تست کنی؟ مجازی یا واقعی تفاوتی نمی کنه فقط یه ویندوز 8.1 دیگه باشه و ترجیحا دست نخورده.

8. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط M-AUDIO نمایش پست ها
    سلام خدمت عباس گرامی
    فکر می کنم بهتره اون نمونه فایل رو داشته باشم و همچنین متن ارور هم ببینم:)
    Untitled-1.png

همین فایل رو هم نمیشه به megui وارد کرد ولی handbrake مشکلی نداره.

شاهین تو هم 8.1 64 بیتی اینترپرایزی درسته یه تست بزن قربون دستت.

عنوان: لینک دانلود فایل

همچنین
    در مورد subsampling، با StaxRip تا جایی که در تنظیمات جست و جو کردم نمی تونی:(
    اگر دستور ConvertToYV12 رو از توی اسکریپت حذف کنی یا چیزیی بغیر از اون وارد کنی (مثلا ConvertToYV16 که میشه همون 422) با ارور x264 require YV12 input از طرف StaxRip مواجه می شی. (در صورتی که خود x264 از طیف وسیعی از colorspaceها و subsampling های ورودی پشتیبانی می کنه)
    دقت کن که اصل کار همین است که اسکریپت تغییری ایجاد نکند. بعد باید از سوئیچ output-csp-- استفاده کنی. یعنی اگه اسکریپت، subsampling فایل ورودی رو که الان 422 هست کاهش بده به 420 دیگه از دست رفته.
    (می خوام در این مورد یک feature request با ایمیل به سازندش بزنم.)
    خیر از جوونیت ببینیبا megui چی ، میشه؟ نسخه 64 بیتی برای اینم دردسر داره یا نه؟

لوگ رو دیدم، همونطور که تو تاپیک MeGUI بررسی کردیم مشکل در زمان ماکس بوجود میاد. اگه به لوگ نگاه کنی و بعد از:
    x264
    به مدیااینفویی که از خروجی گذاشته نگاه کنی می بینی که نرخ فریم درست هست و اگر به مدیا اینفویی که بعد از:
    Muxing using mkvmerge
    قرار داده نگاه کنی می بینمی که همون 0.024 اضافه شده.

یک سوال تکراری، ویندوزی که داری رو از کجا تهیه کردی؟ آپدیت شده و Integrated هست؟ تابحال سعی کردی روی یک ویندوز 8.1 دیگه تست کنی؟ مجازی یا واقعی تفاوتی نمی کنه فقط یه ویندوز 8.1 دیگه باشه و ترجیحا دست نخورده.
    نسخه MSDN اپدیت بهار هستش که خود مایکروسافت ریلیز کردهالبته از سایت معتبر دیگه ای دانلودش کردم(p30download )
    الان که نسخه ای جدید ندارم اگه امشب به نتیجه ای نرسیدم یک درایور پک و یک ویندوز رو دانلود میکنم که 2 شب کار داره:(
    یکم مشکوک شدم staxrip بیلد سیستم من رو 6.2.9200.0 تشخیص میده مگه نباید 9600 باشه،یک نفرمرام بزاره تست کنه تا موقعی که محمدرضا میاد

با یه نرم افزار حرفه ای تر تست کردم ، میزنه Version: 6.3.9600 مال شما هم همینطوره؟

یه اخطار دیگه هست که متعلق به من نیست
    اگه راه حلی داره لطفا توضیح بدید.

10. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما player برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

سلام
    Untitled-1.png
    همین فایل رو هم نمیشه به megui وارد کرد ولی handbrake مشکلی نداره.
    شاهین تو هم 8.1 64 بیتی اینترپرایزی درسته یه تست بزن قربون دستت.
    عنوان: لینک دانلود فایل

File Blocked for Violation.

خیر از جوونیت ببینیبا megui چی ، میشه؟ نسخه 64 بیتی برای اینم دردسر داره یا نه؟
    MeGUI نسخه 64بیتی x264 رو می تونه استفاده کنه. options>settings>external program configuration>x264: enable 64bit mode
    مباحث هر برنامه در تاپیک خودش دیگه;)
    یکم مشکوک شدم staxrip بیلد سیستم من رو 6.2.9200.0 تشخیص میده مگه نباید 9600 باشه،یک نفرمرام بزاره تست کنه تا موقعی که محمدرضا میاد
    با یه نرم افزار حرفه ای تر تست کردم ، میزنه Version: 6.3.9600 مال شما هم همینطوره؟
    ادامه این بحث در این لینک
    یه اخطار دیگه هست که متعلق به من نیست
    اگه راه حلی داره لطفا توضیح بدید.
    در StaxRip فقط یکبار این مشکل رو مشاهده کردم و اون هم این بود که نام و مسیر قرارگیری فایل بسیار بلند بود و x264 ارور می داد. بگید نام فایلی که مشکل دارد رو بگذارند 01 و قرارش بدهند در وسط اولین درایوی که فضای خالی کافی دارد ببینند باز هم مشکل دارند یا نه. اگه مشکل حل شد یعنی از این به بعد باید از نام ها و مسیرهای کوتاه تری استفاده کنند. اگر بازهم مشکل داشتند دیگه باید لوگ انکد StaxRip رو که در پوشه ی xxxx_temp files در کنار فایل ورودی که تبدیلش ارور داد قرار میگیره بدون دستکاری آپلود کنند تا بشه فهمید مشکل از کجاست.

12. کاربران : 5 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,839
    اعتبار کاربر
    1

StaxRip 1.1.9.0 برای من هم موقع وارد کردن فایل مشکل داشت!

StaxRip 1.1.8.0 رو امتحان کردم مشکل نداشت.

14. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

عضو متخصص
    سیستم عامل
    Windows 7 64Bit
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    9,558
    تشکر تشکر شده 
    11,809
    اعتبار کاربر
    1

ما که آخرش نتوانسیتم فایل مربوطه رو دانلود کنیم. شاهین جان شما شاید اکانت داشتی براتون بلاک نبوده. امروز امتحان کردید دیگه؟

16. کاربران : 3 تشکر کرده اند از شما M-AUDIO برای ارسال این پست سودمند:

ناظم سابق انجمن
    محصول امنیتی
    ESET NOD32
    تشکر تشکر کرده 
    12,776
    تشکر تشکر شده 
    8,385
    اعتبار کاربر
    1

ما که آخرش نتوانسیتم فایل مربوطه رو دانلود کنیم. شاهین جان شما شاید اکانت داشتی براتون بلاک نبوده. امروز امتحان کردید دیگه؟
    محمدرضا جان خدمت شما:

عنوان: لینک مدیا فایر

ویندوز سافتگذر رو هم در محیط مجازی تست کردم و بازم همون آش و همون کاسه(دست شاهین درد نکنه بابت تست)

باید هیبرید رو تست کنم

18. تشکرها از این نوشته :

ناظم بخش سخت افزار
    سیستم عامل
    Windows 10 64Bit
    محصول امنیتی
    Kaspersky
    تشکر تشکر کرده 
    3,371
    تشکر تشکر شده 
    9,839
    اعتبار کاربر
    1

فایل برا منم قابل دانلود نبود. (File Blocked for Violation)
    صاحب اکانت خودش میتونه فایلش رو ببینه، بقیه نمیتونن. باید یه اسم گمراه کننده برا فایل گذاشت که نتونه تشخیص بده.

نقل قول نوشته اصلی توسط player
    محمدرضا جان خدمت شما:

نام و توضيحات فايل : لینک مدیا فایر

ویندوز سافتگذر رو هم در محیط مجازی تست کردم و بازم همون آش و همون کاسه(دست شاهین درد نکنه بابت تست)

باید هیبرید رو تست کنم
    این یکی رو تونستم دانلود کنم.

تو MeGUI 2418 تست کردم، ولی نتونستم براش اسکریپت AviSynth درست کنم.

تو StaxRip 1.1.8.0 هم موقع وارد کردن ویدئو این ارور رو داد:

که فک کنم به خاطر اینه که Split شده و کامل نیست. OK رو که زدم فایل وارد برنامه شد و تونستم انکدش کنم.

20. کاربران : 2 تشکر کرده اند از شما wasted برای ارسال این پست سودمند:

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات تاپیک

Users Browsing this Thread

در حال حاضر 1 در حال مشاهده این موضوع می باشد.. (0 کاربر و 1 مهمان در این انجمن حضور دارند)